dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Transformator ciepła Quality Heat - zbieranie opinii

    Witam
    Jestem nowy, dopiero zaczynam zapoznawać się z tematyką pomp, a niedawno trafiłem na urzadzenie w tytule. Z opisu przypomina powietrzną pompę. Producent chwali się cop od 2 do 5 w zależności od temperatury. właśnie dlatego zainteresowałem się urządzeniem, gdyż potrafi pracować cały rok, a szczerze powiedziawszy nie bawi mnie tworzenie układu skałdajacego się np. z pompy i gazu czy węgla. Szukałem po forum, ale nic nie znalazłem, dlatego tworze nowy temat.
    Jeżeli ktoś coś wie o tym urzadzeniu, bardzo chętnie wysłucham opinii, ewentualnie może ktoś zaproponuje zamienniki dla transformatora. Interesują mnie pompy bez ingerencji w grunt.
    Chcę zmodernizowac dom, jakieś 150 m2, z poddaszem użytkowym i ogrzewaniem podłogowym tylko w łazience (dom zbudowany jakieś 11 lat temu). Obecnie grzejęmy weglem, a rodzice już nie w sile wieku, żeby rzucać łopatą.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Rozwiązanie wydaje się ciekawe... tylko pytanie jak to jest z tym niby wysokim COP , czy faktycznie takie jest? Ciekawy jestem ceny tego urzadzenia...podejżewam że nie jest niska...

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę, że nie robiliby takiego numeru i wypisywaliby bezczelnie klamstw, ale teraz znalazlem info, ze według jakiejś tam normy COP wynosi 4,3. Pytanie: jak się to ma do rzeczywistości, bo przecież normy zakładają pewne konkretne warunki. A cena? Znalazłem wpis na innym forum sprzed roku, gdzie ktoś sugerował ok. 40 tyś zł. Ale wiadomo, ktoś coś gdzieś usłyszał czy zobaczył, nic konkretnego. Skontaktuję się z nimi, może coś powiedzą odnośnie ceny.

  4. #4

    Domyślnie

    wysłałem do nich zapytanie o cenę zobaczymy co odpowiedzą...

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzozowiak Zobacz post
    Myślę, że nie robiliby takiego numeru i wypisywaliby bezczelnie klamstw, ale teraz znalazlem info, ze według jakiejś tam normy COP wynosi 4,3. Pytanie: jak się to ma do rzeczywistości, bo przecież normy zakładają pewne konkretne warunki. A cena? Znalazłem wpis na innym forum sprzed roku, gdzie ktoś sugerował ok. 40 tyś zł. Ale wiadomo, ktoś coś gdzieś usłyszał czy zobaczył, nic konkretnego. Skontaktuję się z nimi, może coś powiedzą odnośnie ceny.
    40 tyś za powietrzną pompę ciepła to trochę dużo , nawet bardzo dużo
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  6. #6

    Domyślnie

    No, suma jest olbrzymia, ale pompy gruntowe kosztują podobnie, jak nie więcej. A jeśli ma to chodzić cały rok, to suma nie jest wcale tak wygórowana, przynajmniej tak mi się wydaje. Dzisiaj np. znalazłem pompę viekersonna, którą można postawić równiez na zewnątrz i kosztuje podobnie, z tym że ona ma chyba wentylatory, więc pewnie jest głośna.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzozowiak Zobacz post
    No, suma jest olbrzymia, ale pompy gruntowe kosztują podobnie, jak nie więcej. A jeśli ma to chodzić cały rok, to suma nie jest wcale tak wygórowana, przynajmniej tak mi się wydaje. Dzisiaj np. znalazłem pompę viekersonna, którą można postawić równiez na zewnątrz i kosztuje podobnie, z tym że ona ma chyba wentylatory, więc pewnie jest głośna.

    Rozumiem ,że jesteś zainteresowany promocją tego transformatora , ale to jest odmiana pompy ciepła powietrze woda , więc porównuj ceny do pomp powietrze woda nie do gruntówek. Klasyczną PC p-w kupisz poniżej 20 tyś , a z montażem i kompletną kotłownią klasyczną P p-w możesz mieć w cenie 25 tyś , a do transformatora jeszcze musisz do tych 40 tyś trochę na kotłownię dorzucić.
    Co do głośności wentylatorów , to też nie jest jakiś ogromny argument , bo to wale aż tak głośne nie jest , ale przy cenie zakupu samej pc niższej o jakieś 25 tys , to można nawet sobie tego ,,szumu" posłuchać
    A jeśli już chcesz porównywać transformator do gruntówki , to raczej do nie z najwyższej półki chińczyka , który i tak cop będzie miał lepszy niż transformator a cena zaczyna się od 5 tyś , a kompletny montaż z kotłownią oscyluje w ok 20 tyś, ja swojego zmontowałem za 17 tyś .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    ------------No, suma jest olbrzymia, ale pompy gruntowe kosztują podobnie, jak nie więcej.----------
    A spytaj się np Liwko ile dał za kompletną kotłownie z gruntowa pompą ciepła , raczej daleko mu była do 40 tyś ,
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  9. #9

    Domyślnie

    @jbloch:
    Łoo, muszę zdecydowanie doczytać, bo znalazłem na razie pompy gruntowe zaczynajace się od jakiś 30 tyś.
    Pompa powietrze-woda? No to się pomyliłem, co do typu. Przy okazji chciałbym sprostowac, że w poprzednim wpisie napisałęm o pompie viekersonna, a miało być viesmanna. Cena akurat pozostaje bez zmian. Przy okazji wielkie dzięki za info.

    Dobra, to biorę się do czytania

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    ------------No, suma jest olbrzymia, ale pompy gruntowe kosztują podobnie, jak nie więcej.----------
    A spytaj się np Liwko ile dał za kompletną kotłownie z gruntowa pompą ciepła , raczej daleko mu była do 40 tyś ,
    Jestem
    Kompletna kotłownia z pompą 8kW i 120mb odwiertów 27tyś. Gdybym zrobił samemu kolektor poziomy wyszło by jeszcze z 5tys. taniej.

  11. #11

    Domyślnie

    Widzę, że "sopel lodu" (kiedyś Octopus) powraca w nowym wcieleniu. W tej wersji na dodatek, chyba cała PC (wraz ze skraplaczem) jest na zewnątrz przy parowniku, co niesie ze sobą ryzyko rozmrożenia skraplacza.
    Kiedyś kosztowało to ustrojstwo trzydzieści kilka tys. netto (dla modelu o grzewczej chyba ok. 10kW).

    Brzozowiak
    Znajdziesz na forum wielu zadowolonych użytkowników zarówno powietrznych jak i gruntowych PC, które kosztowały znacznie mniej.
    Ważne pytanie: jakich temperatur oczekujesz od PC (prawie cały układ to grzejniki)?

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzozowiak Zobacz post
    @jbloch:
    ...bo znalazłem na razie pompy gruntowe zaczynajace się od jakiś 30 tyś.
    moja gruntówka, odwierty, kotłownia, sama pc i podłogówka w całym domu - coś około 44-45k PLN
    żona twierdzi że około 42k
    nie rozstrzygniemy bo nie chce nam się rachunków wyciągać
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  13. #13

    Domyślnie

    @Zigobar:
    Pompę chce podłączyć do CO, CWU i podłogówki w tym jednym pomieszczeniu. Myślę, że tak do 50-60 stopni musi wyciągnąć.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Jasne że wyciągnie do 50* tylko COP będziesz miał niewiele ponad 1
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzozowiak Zobacz post
    ...Myślę, że tak do 50-60 stopni musi wyciągnąć.
    Temperatury maksymalne osiągane przez PC niskotemperaturowe (LT) to najczęściej ok. 53 - 60*C. Ale tak wysoki zakres to niska sprawność układu oraz praca sprężarki z dużym obciążeniem, co żywota jej raczej nie wydłuży.
    Można kupić PC wysokotemperaturową (HT, sprężanie dwustopniowe) i wtedy jedynym problemem pozostanie jej cena.

    Dla obciążeń długotrwałych (CO z grzejnikami) myślę, że warto kombinować z PC LT, ale dla temperatur zasilania nie wyższych niż ok. 50*C.
    Wiele starszych instalacji z kotłami pracuje z małymi przepływami (wysoka delta). Jeśli po zwiększeniu przepływu uda się uzyskać deltę rzędu 5 - 8*C, to i temperatura zasilania może się obniżyć do wartości akceptowalnej. Możliwe, że podczas dużych mrozów trzeba będzie się wspomóc kotłem lub grzałkami (wymagane wyższe temperatury w CO).
    Nie należy działać pochopnie, lecz wszystko dokładnie przemyśleć.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Jasne że wyciągnie do 50* tylko COP będziesz miał niewiele ponad 1
    Przykładowa PC p-w: COP 2,5 dla A2/W50.
    Przykładowa, polska PC g-w: COP 2.9 dla B3/W50 (temperatura DZ trochę nietypowa, ale dla takiej podają).

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    OK , podaj COP tego transformatora ciepła la A-10/W50
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    OK , podaj COP tego transformatora ciepła la A-10/W50
    Kiedyś z ciekawości szukałem, ale nie przypominam sobie, abym znalazł jakąś tabelkę czy wykresy. Wcale mi się ten układ nie podoba (myślałem, że piszesz o "normalnych" PC).
    Jestem ciekaw (może ktoś potrafi oszacować i podpowie) jaka może wystąpić różnica pomiędzy temperaturą powietrza otaczającego taki wolno stojący parownik, a temperaturą parowania w tym układzie?
    I jeszcze jedno - tam nie ma odszraniania (tak wynika z opisu). O ile w temperaturach dodatnich szron sam zejdzie po wyłączeniu sprężarki, to jak się go pozbyć w temperaturach ujemnych? Jego ilość będzie narastać, co spowoduje spadek parowania, grzewczej i COP.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Ten trans.ciepła ,wcale tak źłę nie wygląda ( po za ceną- w końcu można mieć taniej gruntówkę z odwiertami) , nie ma wentylatora , ma dużą powierzchnię parownika , pewnie nie ma tak szybkiego przyrostu oblodzenia , po za tym oblodzony parownik -przynajmniej ja tak myślę- nie jest przeszkodą w poprawnym działaniu , skoro na zewnątrz jest tem np -10*C to ten lód na parowniku też ma -10 ( lub trochę niżej) a nie jest on izolatorem . Lód w klasyCznej PC P-W zapycha lamelki parownika więc odpowiedniej ilości powietrza nie może wentylator przepchnąć . W trans. ciepła oblodzenie tylko zwiększa pow. czynną parownika , tak se myślę
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bigosh

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-317
    Posty
    3

    Domyślnie 454 k za kompletną kotłownie grunt i podłogówkę

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    moja gruntówka, odwierty, kotłownia, sama pc i podłogówka w całym domu - coś około 44-45k PLN
    żona twierdzi że około 42k
    nie rozstrzygniemy bo nie chce nam się rachunków wyciągać

    Mógłbyś przesłać na priv namiary na firmę?

    Szukam czegoś w tej cenie na 120 m2

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony