Na początek zaznaczam, że jeżeli chodzi o instalacje TV i internetowe, to jestem zielona, więc nawet jeżeli moje pytania są śmieszne, proszę o wybaczenie

Planuję właśnie elektrykę w domu i oczywiście utknęłam na instalacjach telewizji i internetu.

Docelowa konfiguracja miałaby wyglądać tak:
- jako źródło TV antena satelitarna lub kablówka
- w obszarze mojego zainteresowania pozostaje pięć miejsc: salon, trzy sypialnie oraz gabinet będący jednocześnie pokojem gościnnym

założenia:
a. w salonie dostępne oglądanie TV i nagrywanie (także możliwość oglądania jednego a nagrywania innego programu) oraz możliwość odtworzenia obrazu z kamer zewnętrznych w domu (np. na jakimś konkretnym kanale)
b. w sypialniach i pokoju gościnnym - możliwość oglądania TV bez nagrywania, ale tutaj telewizor byłby jednocześnie monitorem komputera
c. w każdym z wymienionych miejsc możliwość podłączenia się do internetu kablem
d. dodatkowo do sieci miałby być podłączony telefon (baza telefonu bezprzewodowego przy telewizorze w salonie)
e. dodatkowo do sieci miałaby być podłączona drukarka w gabinecie tak, aby z każdego miejsca dało się wydrukować coś na tej drukarce
f. dostępna sieć bezprzewodowa w całym domu (też najchętniej z możliwością drukowania)

Moje pytania:
1. jeżeli chodzi o sieć internetową - czy wystarczy, że z miejsca "głównego zarządzania" będącego przy TV w salonie przeprowadzę kabel sieciowy w każde miejsce, w którym chcę mieć możliwość wpięcia jakiegoś urządzenia do sieci? (np. komputer, drukarka, kamery itp.) i to wszystko podepnę do routera, który będzie miał dodatkowo funkcję WiFi? jaki router wybrać? podpowiedzcie proszę...
2. jakie końcówki zaplanować na każdym z przeprowadzonych kabli sieciowych? czy gniazda ścienne sieciowe mogą być zarówno wyjściem jak i wejściem sygnału? w sensie, jeżeli w miejscu centralnym zaplanuję cztery gniazda sieciowe i z nich kable będą szły do konkretnych pomieszczeń (trzy sypialnie i gabinet), to będę mogła "wpuścić" nimi sygnał z routera? czy po prostu zrobić tam kable zakończone wtyczkami sieciowymi i potem te wtyczki podpiąć do routera? (z gniazdami byłoby estetyczniej, ale nie wiem, czy dobrze)
3. czy do routera kablówki można podpiąć kolejny router sieci domowej?
4. jak rozprowadzić telewizję po domu??? tu mam chyba największy problem...

Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc, bo wyszukiwarka niestety niewiele mi powiedziała.