dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    oj przestańcie, to przecież 2 tyś taniej i to jest argument a jeszcze lepiej brzmi 11% taniej

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Kolega chciał się dowiedzieć jakie okna wybrać, co wniosły wasze odpowiedzi? Nic.. Wniosek lepiej się nie odzywać. Rozumiem kolegów po fachu, że jesteście rozgoryczeni tzw. wyceniaczami, ale proszę odpowiedzieć sobie samemu na pytanie przed jakim staje klient, który dostaje 5 ofert, a ceny zaczynają się od 9000 zł kończąc na 20000 zł. Wybierając samochód mamy większą wiedzę, marki dbają o rozpoznawalność i odpowiednie ich umieszczenie w swojej głowie toyota - niezawodna, mercedes - prestiż, a okna ? Poszukaj wśród znajomych kto kupił okna i może polecić firmę... Może znasz kogoś kto pracuje przy produkcji okien zapytaj czy kupiłby okna przez siebie produkowane. Bo czy to Veka, czy Aluplast czy inny profil jak ktoś oszczędza na czym się da to dobrych okien się nie zrobi. Nie potrafię odpowiedzieć czy warto wybrać jakąś z tych firm bo musiałbym jakiś czas pracować przy produkcji tych okien, wtedy bym wiedział coś więcej. Następnie jakie firmy Panu zamontują? Bo montaż źle wykonany potrafi zepsuć najlepsze okna...

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pozwolę sobie na jeszcze jedną uwagę nie na temat:
    Cytat Napisał NorbertPieściuk Zobacz post
    Kolega chciał się dowiedzieć jakie okna wybrać, co wniosły wasze odpowiedzi? Nic...
    ,.. Wniosek lepiej się nie odzywać... Nie potrafię odpowiedzieć czy warto wybrać jakąś z tych firm bo musiałbym jakiś czas pracować przy produkcji tych okien, wtedy bym wiedział coś więcej. ....
    Co wniosła ta odpowiedź? W niezacytowanej części przytoczyłeś tylko to, co powtarzamy tu w kółko od lat..
    Nam już się pewnie nie chce - ale po to jest świeża krew by tłumaczyć wszystkim od początkuTakże - wpadaj tu częściej kolego
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pozwolę sobie na jeszcze jedną uwagę nie na temat:

    Co wniosła ta odpowiedź? W niezacytowanej części przytoczyłeś tylko to, co powtarzamy tu w kółko od lat..
    Nam już się pewnie nie chce - ale po to jest świeża krew by tłumaczyć wszystkim od początkuTakże - wpadaj tu częściej kolego
    Co wniosła? Przeczytaj ponownie ze zrozumieniem, a nie szukając dziury w całym. Jeśli powtarzacie to od lat w kółko i na ten sam temat to po co odpisywać? Nie lepiej udzielać się w wątkach bardziej Was interesujących? Przypomina mi to rozmowę dwóch mężczyzn wiesz co jechałem ostatnio 200 km/h ! Jakie wrażenia pyta drugi? Tu wtrąca się trzeci , Panie ja już 10 lat temu tyle jechałem i nawet gadać mi się o tym nie chce...

    Chcesz pomóc, odpisz, nie chcesz nie pisz, lub wklej linka gdzie wałkowany był temat, myślę, że to rozwiąże problem

  5. #25

    Domyślnie

    Kolego NorbertPieściuk szkoda, że nie zadałeś sobie trudu sprawdzenia postów kolegi tomekdpl
    Jest to jawna reklama Peteckiego w różnych odsłonach a nie problem w wyborze okien do wyimaginowanego domu

  6. #26

    Domyślnie

    Ja tylko tak dodam bo mam teraz czas i kalkuluje swoje oferty ze Eurocolor Bluevolution Evo 82 i Energetic 86 bez szyb Energy sa tansze nieznacznie od Bluevolotion 82 md Peteckiego
    Natomiast Veka softline 82md Peteckiego u mnie jest juz 15% drozsza od V82 Vetrexu. A tu juz nie mial bym watpliwosci

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robo4x4 Zobacz post
    Ja tylko tak dodam
    I oczywiście piszesz w tym wątku zamiast w "swoim" zupełnie przypadkowo i nie masz zamiaru nikogo reklamować.

  8. #28

    Domyślnie

    Chlopie wyluzuj pisze bo przegladam forum ,przekopuje ,czytam etc. A kogo to ja niby reklamuje , nie rozsmieszaj mnie. U mnie jak wszystko by sie zgralo to mozliwe ze beda okna z Mragowa , Aprel robil pomiary .Wekend sie zaczyna wez lampke wina i sie uspokoj.
    Ostatnio edytowane przez Robo4x4 ; 31-07-2015 o 19:05

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Nie martw się o mnie. Jestem nad wyraz spokojny i właśnie popijam lampkę (a może trochę więcej) wina po tygodniu ciężkiej pracy. Pisz w "swoim" wątku a resztę niech oceni historia

  10. #30

    Domyślnie

    Wojtek od lat forum w zasadzie tylko czytalem nie pisalem . Radzisz mi pisac w moim watku to jest jakas zasada , przychorowalem jestem w domu mam czas otwarta butelke wina , do tego walcze z wlasnymi oknami i w nadmiarze info chce lekko odreagowac , pisze ,mysle ,segreguje. Jestem ciekaw dlaczego powinienem sie trzymac mojego watku , wyrabiam sobie male wlasne zdanie na temat okien i moze komus to sie przyda . Dodam jeszcze ze u mnie rowniez Ms wychodzi korzystniej niz Petecki . W moim odczuciu ja pisze na temat .Jesli sie myle lub lame zasady , to mi wyjasnij o co chodzi. Watek jes ogolny , czy Twoj prywatny

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tubapl
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-144
    Dzielnica
    Żernica
    Posty
    71

    Domyślnie

    Witam,

    tak się składa że jestem właścicielem okien Petecki na profilu Brugemanna 3 komorowe i moge powiedzieć tylko jedno - TANDETA!
    Mechanizmy bylejakie - zawiasy obwisaja, uszczelki nie dochodzą, powietrze migruje pomiędzy uszczelkami, hałas z drogi również.Ostatnio nawet ulewa przelała sie przez dolną uszczelkę.
    Nie wiem czy to wina profili czy partactwa tych co skladaja je do kupy - ale takich produktow nie powinno sie sprzedawac w tej cenie.
    Odradzam.

    Z poważaniem
    Mirosław

  12. #32

    Domyślnie

    Pozwólcie, że odświeżę ten stary wątek. Trafiłem na niego z googlea, szukając informacji o oknach jednego z producentów z tytułu. Pierwszy post - super, pytający ma dokładnie ten dylemat co ja - 4 różne firmy, różne modele, pytanie co wybrać. Jednak z przykrością stwierdzam że z tematu nie wiem nic. Nie rozumiem dalej który z tych modeli to Mercedes, który to Suv, a który to samochód dostawczy.

    Patrząc na okna zerkam na stronę producenta - wybieram okna które mają Uw < 0.8, mają jakieś zaczepy antywyważeniowe i może jeszcze na współczynnik Lt, by tego światła wpadało więcej (chociaż i tak nie wiem te 2% o ile to więcej) i koniecznie są z PVC. Nie interesuje mnie kształt profilu, może być okrągły, prostotkątny, może i całkiem zniknąć jak w jednych (oknach których producenta nie pamiętam). Pytanie czy skoro tylko na to patrzę to popełniam duży błąd? Czy 2 okien o tym samym Uw są tak samo energooszczędne (pomijam montaż, na to nie mam wpływu oglądając stronę producenta).
    Jeśli nie - czekam na informację co poza Uw świadczy o energooszczędności. W innym wypadku dla mnie wybór producenta jest bardziej jak wybór pomiędzy kolorem bez dopłaty, kolorem metalicznym a perłowym. To że profil jest zaokrąglony nie świadczy o jakości okna.
    Serwis jest ważny, ale ile osób tyle opinii, na tym forum znalazłem pozytywne i negatywne opinie o praktycznie każdym producencie.

    Pewnie jak zawężę swoje poszukiwania ale aktualnie dla mnie okna Oknoplast Winergetic, Petecki Future Design 86 MD, Krispol FEN 85, Dako DPQ-82 Thermo, Adams Passiv-line PLUS i Vetrex V82/V90 są praktycznie identyczne z punktu widzenia parametrów a i różnice w cenie nie są powalające (no poza jednym wyjątkiem).

    Jesli ktoś mi może przybliżyć różnice - będę bardzo wdzięczny, a pewnie i przyda się innym który ten wątek wyszukają.
    Ostatnio edytowane przez PrzyszłyBudowniczy ; 18-02-2017 o 17:09

  13. #33

    Domyślnie

    a to podkreślenie nazwy " firmy" to krypto reklama wymyślona przez "dyr. generalnego" Sa..ka?

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar OrzeszkowePole
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My zdecydowaliśmy się na okna z M&S. Jeszcze nie mieszkamy, więc wiadomo, że opinia moja nie jest miarodajna, ale póki co mogę polecić.
    Mamy okna obustronny antracyt, więc chciałam profil barwiony w masie. Jedyny jaki znalazłam (szary) to profil Salamander, więc okna na profilu Veka, czy Schuco odpadały. Mamy duże przeszklenia. Okna wyszły nam wysokie na prawie 2.5m. Nie było problemu z wymiarami, nie musieliśmy ich dzielić. Wszystkie okna przyszły zgodnie z zamówieniem.
    Na 3 z 4 okien, które mają podwójne skrzydła, były otwory pod okna krzywo wywiercone różnice (1-3mm) na wysokości. Nie było problemu z reklamacją. Po kilku dniach przyjechał Pan z Słupska na Śląsk i poprawił .

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony