dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 15
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 296
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek575

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Magnuszew
    Kod pocztowy
    26-910
    Posty
    28

    Domyślnie

    Mi murarze powiedzieli 30 tyś. za postawienie do stanu surowego (sama robocizna) + dach około 35 tyś. (tu już materiał + robocizna) - woj. mazowieckie
    Co do zbrojeń to w projekcie te wychodzące na taras za budynkiem są trochę pogmatfane bo w 2/3 długości trzeba niby robić takie oczko ale zbrojarze powiedzieli mi, że niby można zrobić z takich dwóch C te zbrojenia i wiązać do belki na ścianie.

  2. #62

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Chodziło mi głównie o to, czy wyliczenia, które są w projekcie, będą się mniej więcej zgadzały. Z tego co piszecie to będą. Z pewnością będę miał jeszcze wiele pytań, także niedługo się odezwę

  3. #63

    Domyślnie

    Tomek 575 czy mógłbyś podesłać zdjecia zbrojenia lub scan projektu zbrojenia? Ja robiłem projekt indywidualny na podstawie Artemisa II, ale konstruktor coś sie nie popisał przy zbrojeniu i chciałbym zerknąć jak to jest w oryginale.

  4. #64
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ania2562

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. My również budujemy Artemis II. Za jakiś czas będziemy montować okna i kłaść dachówkę. Zastanawiamy się już z mężem jaki kamień elewacyjny wybrać. Podoba nam się ten, który jest na wizualizacji. Czy ktoś z Państwa orientuje się co to może być za kamień? Z góry wielkie dzięki za rady i podpowiedzi. Pozdrawiam Ania
    Ostatnio edytowane przez ania2562 ; 30-03-2017 o 09:59

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania2562 Zobacz post
    Witam. My również budujemy Artemis II. Za jakiś czas będziemy montować okna i kłaść dachówkę. Zastanawiamy się już z mężem jaki kamień elewacyjny wybrać. Podoba nam się ten, który jest na wizualizacji. Czy ktoś z Państwa orientuje się co to może być za kamień? Z góry wielkie dzięki za rady i podpowiedzi. Pozdrawiam Ania
    Na wizualizacji jest łupek szarogłazowy, duzo sie go naszukalam, ciezko go dostać ale przede wszystkim w rzeczywistości nie jest taki ładny (ja np nie znalazłam szarego tylko żółto-pomarańczowy).

  6. #66

    Domyślnie

    Spróbuj dobra era kamienia

  7. #67

    Domyślnie Ja mam taki

    Nowa era kamienia

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek575

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Magnuszew
    Kod pocztowy
    26-910
    Posty
    28

    Domyślnie

    Jak tam wasze postępy w budowie?

    Natalia mam do Ciebie pytanie.
    Widziałem, że wstawiliście okna, które wychodzą nad garaż.
    Planujesz adaptację tego płaskiego dachu czy tylko doświetlasz pomieszczenia?
    Jakie wymiary mają te okna, że je tam zmieściliście?

    U mnie wylane ławy i w tym tygodniu murują ściany fundamentowe.
    Ostatnio edytowane przez Tomek575 ; 17-05-2017 o 07:52

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar STEGU
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jełowa
    Kod pocztowy
    46-025
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania2562 Zobacz post
    Witam. My również budujemy Artemis II. Za jakiś czas będziemy montować okna i kłaść dachówkę. Zastanawiamy się już z mężem jaki kamień elewacyjny wybrać. Podoba nam się ten, który jest na wizualizacji. Czy ktoś z Państwa orientuje się co to może być za kamień? Z góry wielkie dzięki za rady i podpowiedzi. Pozdrawiam Ania
    Można też pomyśleć o betonowym kamieniu elewacyjnym: http://stegu.pl/produkty/kamien-dekoracyjny/ (w przypadku tej wizualizacji warto zwrócić szczególną uwagę na kamienie: Grenada, Nepal i California ) lub kamieniu naturalnym: http://stegu.pl/produkty/kamien-naturalny/
    Pozdrawiamy

  10. #70

    Domyślnie

    Cześć, my w najbliższym czasie zamierzamy ruszyć z budową Artemisa I. Mam do Was pytanie bo to jest kwestia, która cały czas nas nurtuje. Na jakiej wysokości planujecie mieć okna w kuchni? 80 cm wysokości okna to nie jest mało, ale chyba robienie tego równo z blatem spowoduje, że okno będzie za nisko. Czy omawialiście to jakoś dokładniej ze swoimi architektami?

    pozdrawiam

  11. #71

    Domyślnie

    witajcie, pytanie do tych, których artemis juz stoi :
    czy zmienialiscie cos w konstrukcji tarasu (balkonu) czy robiliscie go dokladnie wg projektu? wg projektu stoi na 1 filarze, ma pojedyncze zbrojenie.
    czy cos sie dzieje z waszymi tarasami? u nas taras pekl od spodu.. konstruktor na chwile obecna wyklucza tąpnięcie w ziemi, raczej uważa że to sprawa samej konstrukcji tarasu..dodam ze mamy juz zrobiona wylewke spadkowa

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek575

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Magnuszew
    Kod pocztowy
    26-910
    Posty
    28

    Domyślnie

    I właśnie dlatego u mnie murarze doradzili mi drugi słup. Jakiejś kolosalnej różnicy nie ma w ostatecznym wyglądzie budynu a jest o wiele stabilniej i pewniej.
    Dowiedz się czy aby na pewno zrobili Ci takie zbrojenie jak w projekcie bo z tego co się orientuje to nie każda ekipa jest w stanie wykonać te "pentelki" którymi wiążesz strop w budynku z tarasem. Chyba, że zamawiałeś gotowe zbrojenie w zbrojarni.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek575 Zobacz post
    I właśnie dlatego u mnie murarze doradzili mi drugi słup. Jakiejś kolosalnej różnicy nie ma w ostatecznym wyglądzie budynu a jest o wiele stabilniej i pewniej.
    Dowiedz się czy aby na pewno zrobili Ci takie zbrojenie jak w projekcie bo z tego co się orientuje to nie każda ekipa jest w stanie wykonać te "pentelki" którymi wiążesz strop w budynku z tarasem. Chyba, że zamawiałeś gotowe zbrojenie w zbrojarni.


    tak wszystko zrobione zgodnie z projektem.. murarze sami prosili kierownika budowy o sprawdzenie. a czy macie juz zrobione wylewki spadkowe z tarasu?

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek575

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Magnuszew
    Kod pocztowy
    26-910
    Posty
    28

    Domyślnie

    Jeszcze nie.
    Pytanie do reszty, czy ktoś z Was próbował w jakiś sposób zaadoptować płaski dach nad garażem jako taras i jak w takim przypadku zrobić na niego wyjście? Najprostsza będzie lukarna, wiem ale czy nie popsuje to ostatecznego wyglądu domu? Okno fasadowe 8-9tys./szt. wiec też słabo. Jakieś inne rozwiązania?

  15. #75

    Domyślnie

    Witam a mogę wiedzieć jaki kolor okien wybraliscie ? I czy może wiecie jaki kolo okien jest w projekcie?

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał klapek00 Zobacz post
    Też jakoś koniec marca początek kwietna będziemy wstawiali Wybór padł na DAKO w przyszłym tygodniu podpisujemy umowę na okna, na trójkątne okno udało się zrobić roletę, oczywiście nie będzie obejmowała świetlika góry trójkąta
    A jaki kolor okien wybraliscie?

  17. #77
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anula7525

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Ropa
    Kod pocztowy
    38-312
    Posty
    2

    Domyślnie

    My też budujemy Artemisa. Wybraliśmy okna Salamander bluEvolution 82 kolor winchester.

  18. #78

    Domyślnie

    A macie juz wstawione ?

  19. #79

    Domyślnie

    I jaki koszt wyszedł was okien do artemisa mniej wiecej?

  20. #80
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michaueka

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Słupca
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    My również planujemy rozpocząć budowę Artemis II
    Czy możecie przesłać zdjęcia na maila waszych Artemisów byłbym wdzięczny
    mój mail [email protected]

    Pozdrawiam

    Michał

Strona 4 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony