dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kornik11

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    11

    Domyślnie

    Wielkopolska chyba nie jest zagrożona przez tornada, prawda?
    Tu była reklama.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Wielkopolska z Gnieznem tak, Justynów nie.
    Możesz spać spokojnie.

  3. #23

    Domyślnie

    Dawno dawno temu w kraju zaborcy dokładniej w ówczesnym Breslau była sobie powódź taka większa no i pewna wioska pechowo nisko położona utopiona została całkowicie. (dziś w granicach miasta ) Ówczesny cesarz Wiluś zrekompensował całkowicie mieszkańcom straty tj domy, trzodę, bydło i co tam kto miał. Dodatkowo otoczono miasto od rzeki wałami , wykopano ręcznie kanał p. powodziowy omijający miasto . osiedle czy w 1997 czy 2010 przetrwało w stanie suchym
    Dla porównania po *97 Państwo polskie tj. biurwialiści jak te z Ue becelowali poważne kwoty na modernizacje systemu p.powodziowego . Nadano nazwę dumną Odra 2000 i sytuacja trwała do niemal dziś bo pensje zamiast do 2000 roku sitwa wykonywała jedynie działania pozoracyjne a pensyjki leciały. Już w tej dekadzie gdy znaczne kwoty dofinansowania miały przepaść dzieje się . Zamysł niegłupi poszerzyć rzekę do dawnych rozmiarów, obsypać kamieniem brzegi I wyremontować wały . Ale z ZAKAZEM podnoszenia jego wysokości co stanowiłoby promil wartości prac!!!!!

    Zatem czego wymagać od przeciętnego obywatela , skoro jajogłowi wiedza lepiej.



    Ale do rzeczy... Po to mamy,!@#$$$#! , państwo aby takie rzeczy załatwiać , po to państwa jako esencja danego społeczeństwa istnieje. Rozumieli to tysiące lat temu, czemu dzisiaj nie?

  4. #24

    Domyślnie

    W stanach na terenach zagrożonych wichurami co raz częściej buduje się z lanego betonu.

    http://media.merchantcircle.com/1929...0025_full.jpeg
    http://media.merchantcircle.com/1929...0276_full.jpeg

    A dachy mocuje się do fundamentów bednarką.

  5. #25
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    W stanach na terenach zagrożonych wichurami co raz częściej buduje się z lanego betonu.

    http://media.merchantcircle.com/1929...0025_full.jpeg
    http://media.merchantcircle.com/1929...0276_full.jpeg

    A dachy mocuje się do fundamentów bednarką.
    Ja już kilka lat temu słyszałem, że niektórzy nasi przezorni inwestorzy murłaty mocują długimi prętami , których końce zalane są w ... ławie fundamentowej,
    Bednarka ma mniejszy przekrój i szybciej skoroduje.
    Jeśli chodzi o Stany, to dotąd modne było (Teksas, Arizona i inne narażone na "trąby") - budowanie lekkich, tanich domów z drewna i obok - solidnych schronów podziemnych.
    Chodziło o to, aby łatwiej (i taniej) było taki dom odbudować.
    No, ale w Stanach chyba drewno jest znacznie tańsze, niż inne materiały - inaczej, niż u nas.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 29-06-2016 o 00:21

  6. #26

    Domyślnie

    no raczej aż tak o tym nie myślę, przy budowie domu, jak ma rozwalić to i tak rozwali

  7. #27

    Domyślnie

    To najlepiej szałas postawić i tanio i ekologicznie.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Mocowanie murłaty pretami z drutu żebrowego do fundamentu to dobry pomysł. Rodzice zastosowali takie rozwiązanie budując dom w latach 90-tych. Dodatkowo lane skosy (tzn. trumna) i można spać spokojnie.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radek1987
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-270
    Posty
    19

    Domyślnie Katastrofa a ubezpieczenie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Sęk w tym, że Państwo scedowało ubezpieczanie na prywatne firmy, które w przypadku wypłaty odszkodowania kombinują "jak koń pod górę" i masowo wymigują się od zapłaty. Skutkiem takiego postępowania jest stosunkowo mała liczba ubezpieczonych, a ta z kolei powoduje wyższe składki.
    I tak koło się zamyka.
    Czy w tej sytuacji Państwo nie powinno pomyśleć o masowym ubezpieczeniu obowiązkowym z niewielką składką w systemie
    "non profit"??
    Poruszyłeś bardzo ważny temat.

    Nie wiem jak jest dokładnie w USA, które w razie powodzi czy trąby powietrznej refunduje społeczeństwu lokale i tak np: w Aleja Tornad w USA

    W Polsce, aby dostać odszkodowanie powiedzmy czy to w 80% czy 100 % od ubezpieczalni, zakładając, że ubezpieczenie jest dobrowolne, a nie regulowane ustawą to Państwo musi ogłosić stan klęski żywiołowej. A jeśli nawet ją ogłosi to wtedy ubezpieczalnie bez mrugnięcia okiem muszą wypłacić ludziom pełne ubezpieczenie, jeśli byli ubezpieczeni. - durne nie , wiem to jest układ zbiorowy pomiędzy Ubezpieczycielami, a PAŃSTWEM My w tym tańcu nie bierzemy udziału.

    Dz.U. 2002 Nr 62 poz. 558
    USTAWA
    z dnia 18 kwietnia 2002 r.
    o stanie klęski żywiołowej

    Nie chce tutaj spamować linkami, ale poczytać można sobie o klęsce pierwotnej i wtórnej czyli kiedy pech goni pecha, Inaczej mówiąc musisz ubezpieczyć się na wszystko.

    A po chłopsku, jeśli trąba strąciła słup energetyczny, który wywołał pożar domu, garażu, to odszkodowanie ci się nie należy.
    Albo jeśli drzewo spadło ci na dach burząc pół domu to też odszkodowanie ci się nie należy, bo trąbą nie przeszła dokładnie co od centymetra przez twój dom. Tak to mniej więcej rozumie, znalazłem własnie taką interpretacje na emediator.pl

    Nawet jeśli jest bardzo poważna sytuacja klęski żywiołowej i zniszczyło sąsiada A, to nie ma klęski, bo nie zniszczyło sąsiada B Tutaj trzeb się zagłębić staram się to opisać dosyć prosto, ale tego się nie da się prosto ująć, bo to ma być trudne, aby żłopać kasę...od nas

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Karola963

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ludzie nie opłacają ubezpieczenia, bo myślą, że potem i tak nie dostaną kasy, a przecież ich domom się nic nie stanie, więc po co marnować pieniądze? W razie czego Państwo "da", szkoda tylko, że marne grosze, które tak naprawdę nie wystarczą na nic. Zawsze, gdy opłaca się ubezpieczenie i firma nie chce wypłacić należnych środków, trzeba się udać do adwokata, albo innych firm, które się zajmują odzyskiwaniem odszkodowań. [reszta tekstu to SPAM]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-07-2016 o 16:09

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Cytat Napisał radek1987 Zobacz post
    Poruszyłeś bardzo ważny temat.

    Nie wiem jak jest dokładnie w USA, które w razie powodzi czy trąby powietrznej refunduje społeczeństwu lokale i tak np: w Aleja Tornad w USA

    W Polsce, aby dostać odszkodowanie powiedzmy czy to w 80% czy 100 % od ubezpieczalni, zakładając, że ubezpieczenie jest dobrowolne, a nie regulowane ustawą to Państwo musi ogłosić stan klęski żywiołowej. A jeśli nawet ją ogłosi to wtedy ubezpieczalnie bez mrugnięcia okiem muszą wypłacić ludziom pełne ubezpieczenie, jeśli byli ubezpieczeni. - durne nie , wiem to jest układ zbiorowy pomiędzy Ubezpieczycielami, a PAŃSTWEM My w tym tańcu nie bierzemy udziału.

    Dz.U. 2002 Nr 62 poz. 558
    USTAWA
    z dnia 18 kwietnia 2002 r.
    o stanie klęski żywiołowej

    Nie chce tutaj spamować linkami, ale poczytać można sobie o klęsce pierwotnej i wtórnej czyli kiedy pech goni pecha, Inaczej mówiąc musisz ubezpieczyć się na wszystko.

    A po chłopsku, jeśli trąba strąciła słup energetyczny, który wywołał pożar domu, garażu, to odszkodowanie ci się nie należy.
    Albo jeśli drzewo spadło ci na dach burząc pół domu to też odszkodowanie ci się nie należy, bo trąbą nie przeszła dokładnie co od centymetra przez twój dom. Tak to mniej więcej rozumie, znalazłem własnie taką interpretacje na emediator.pl

    Nawet jeśli jest bardzo poważna sytuacja klęski żywiołowej i zniszczyło sąsiada A, to nie ma klęski, bo nie zniszczyło sąsiada B Tutaj trzeb się zagłębić staram się to opisać dosyć prosto, ale tego się nie da się prosto ująć, bo to ma być trudne, aby żłopać kasę...od nas
    Mocno bełkotliwe to co piszesz, ale wygląda że wciskasz kompletny kit. Zechciej podać link do przepisu prawa (ta ustawa, którą powołujesz, nic nie mówi o ubezpieczeniach) albo do ogólnych warunków ubezpieczenia polskiej ubezpieczalni, gdzie jest napisane, że warunkiem wypłaty pełnego odszkodowania jest ogłoszenie stanu klęski żywiołowej.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radek1987
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-270
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam

    Tutaj jest jeden link
    https://emediator.pl/2014/06/kiedy-m...ske-zywiolowa/

    Art. 5. 1. Rada Ministrów, w drodze rozporządzenia, może wprowadzić stan klęski żywiołowej z własnej inicjatywy lub na wniosek właściwego wojewody.
    Więc oni sami decydują czy jesteś poszkodowany czy nie Jeśli mówimy o klęsce żywiołowej

    Koleś dostał odszkodowanie po 11 latach http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1...dz_z_1997.html

    A to co napisałem na temat Rządu i Ubezpieczeń to nas tego na studiach uczyli. (wiem wiem studia teraz nie są nic warte trzeba samemu się wszystkiego uczyć) Gdyby co chwilę ubezpieczyciele mieli płacić kasę to by zbankrutowali. Tak samo jak ubezpieczenia samochodów niby konieczne bo idą z ustawy, ale z tego co się dowiedziałem, nie wiem ile w tym prawdy, przejdę się do ubezpieczalni i się popytam, ale np: jak masz trzaśnięty samochód, to ubezpieczalnia decyduje, czy będą ci go klepać, choć powinni wymieć części zamienne z fabryki czy faktycznie dostaniesz nowe.

    Ostatecznie nie wiem na 100 % czy zmowa UBEZPIECZALNIE a RZĄD to teoria spiskowa czy prawda

    Tak czytam sobie - jeszcze są ubezpieczenia od wszystkiego http://www.comperia.pl/czy-warto-kup...ywiolowej.html

    Z tego by wynikało, że najbezpieczniej jest ubezpieczeń dom od wszystkiego, w ten czas ubezpieczalnia nie ma jak się wymigać Nie ma manipulowania w drodze wyjątku czy coś zostało dopatrzone, czy tez nie przez właściciela.

    § 11. Wypłaty odszkodowania dokonuje zakład ubezpieczeń na podstawie ostatecznej decyzji ministra, w terminie 14 dni od dnia doręczenia odpisu decyzji, gotówką lub przelewem na rachunek bankowy wskazany przez poszkodowanego we wniosku, o którym mowa w § 7 ust. 1.

    http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporza...k-zywiolowych/
    Ostatnio edytowane przez radek1987 ; 20-07-2016 o 18:59

  13. #33
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Mocowanie murłaty pretami z drutu żebrowego do fundamentu to dobry pomysł. Rodzice zastosowali takie rozwiązanie budując dom w latach 90-tych. Dodatkowo lane skosy (tzn. trumna) i można spać spokojnie.
    Mój projektant domku (projekt indywidualny) sam mi zaproponował okapy wystające poza obrys ścian tylko o 50 cm, aby utrudnić wichurze "poderwanie" dachu. Chodzi o ciśnienie (napór wiatru od spodu) na tę powierzchnię, który w czasie wichury (a szczególnie tornada, gdy występuje duża siła "ssąca" skierowana w górę) może sprawić, że dach "odfrunie"
    Tak też zrobiłem i nawet nieźle to wygląda

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Mój projektant domku (projekt indywidualny) sam mi zaproponował okapy wystające poza obrys ścian tylko o 50 cm, aby utrudnić wichurze "poderwanie" dachu. Chodzi o ciśnienie (napór wiatru od spodu) na tę powierzchnię, który w czasie wichury (a szczególnie tornada, gdy występuje duża siła "ssąca" skierowana w górę) może sprawić, że dach "odfrunie"
    Jak nie wichura to piorun albo deszcz nawalny albo opady śniegu albo przepięcie ... zawsze coś, a 50 cm okap nie przy każdej bryle ładnie wygląda. Architekt powinien się kierować w pierwszej kolejności wyglądem, wichury przez całe życie nie będzie a na przykrótki okap będę codziennie patrzył, deszcze będą mi elewację zalewały. Potencjalna możliwość wystąpienia rzadkiego zdarzenia nie powinna być kluczowa przy opracowywaniu wyglądu bryły.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Cytat Napisał radek1987 Zobacz post
    Witam

    Tutaj jest jeden link
    https://emediator.pl/2014/06/kiedy-m...ske-zywiolowa/

    Art. 5. 1. Rada Ministrów, w drodze rozporządzenia, może wprowadzić stan klęski żywiołowej z własnej inicjatywy lub na wniosek właściwego wojewody.
    Więc oni sami decydują czy jesteś poszkodowany czy nie Jeśli mówimy o klęsce żywiołowej

    Koleś dostał odszkodowanie po 11 latach http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1...dz_z_1997.html

    A to co napisałem na temat Rządu i Ubezpieczeń to nas tego na studiach uczyli. (wiem wiem studia teraz nie są nic warte trzeba samemu się wszystkiego uczyć) Gdyby co chwilę ubezpieczyciele mieli płacić kasę to by zbankrutowali. Tak samo jak ubezpieczenia samochodów niby konieczne bo idą z ustawy, ale z tego co się dowiedziałem, nie wiem ile w tym prawdy, przejdę się do ubezpieczalni i się popytam, ale np: jak masz trzaśnięty samochód, to ubezpieczalnia decyduje, czy będą ci go klepać, choć powinni wymieć części zamienne z fabryki czy faktycznie dostaniesz nowe.

    Ostatecznie nie wiem na 100 % czy zmowa UBEZPIECZALNIE a RZĄD to teoria spiskowa czy prawda

    Tak czytam sobie - jeszcze są ubezpieczenia od wszystkiego http://www.comperia.pl/czy-warto-kup...ywiolowej.html

    Z tego by wynikało, że najbezpieczniej jest ubezpieczeń dom od wszystkiego, w ten czas ubezpieczalnia nie ma jak się wymigać Nie ma manipulowania w drodze wyjątku czy coś zostało dopatrzone, czy tez nie przez właściciela.

    § 11. Wypłaty odszkodowania dokonuje zakład ubezpieczeń na podstawie ostatecznej decyzji ministra, w terminie 14 dni od dnia doręczenia odpisu decyzji, gotówką lub przelewem na rachunek bankowy wskazany przez poszkodowanego we wniosku, o którym mowa w § 7 ust. 1.

    http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporza...k-zywiolowych/
    Dzięki. Wszystko super, tylko niestety mylisz ubezpieczenie z odszkodowaniami od państwa, które są wypłacane za pośrednictwem zakładu ubezpieczeń.

  16. #36
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Jak nie wichura to piorun albo deszcz nawalny albo opady śniegu albo przepięcie ... zawsze coś, a 50 cm okap nie przy każdej bryle ładnie wygląda. Architekt powinien się kierować w pierwszej kolejności wyglądem, wichury przez całe życie nie będzie a na przykrótki okap będę codziennie patrzył, deszcze będą mi elewację zalewały. Potencjalna możliwość wystąpienia rzadkiego zdarzenia nie powinna być kluczowa przy opracowywaniu wyglądu bryły.
    Wszystko fajne, co napisałeś, ale jest takie przysłowie:
    "saper myli się tylko raz"
    Żadne odszkodowanie, nawet w pełnej wysokości szkody, nie pokryje kłopotów i strat ubocznych po zaistnieniu tak ekstremalnego zjawiska, jak np. trąba powietrzna.
    Chodzi o to, aby te ewentualne szkody przynajmniej zminimalizować podejmując działania prewencyjne (np. w konstrukcji budynku).
    Jest też modny ostatnio temat dużych, zabytkowych drzew rosnących
    w bezpośredniej bliskości budynku. Dobrze jest wcześniej pomyśleć
    o (przynajmniej) skróceniu pnia i gałęzi, co na ogół dopuszczają przepisy ochrony środowiska.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 21-07-2016 o 22:50

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Granica rozsądku na szczęście w narodzie istnieje i nikt nie buduje bunkrów, ani nie wzmacnia konstrukcji w obawie przed żywiołem statystycznie rzadko występującym. Statystycznie może nas auto potrącić na przejściu.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  18. #38
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Granica rozsądku na szczęście w narodzie istnieje i nikt nie buduje bunkrów, ani nie wzmacnia konstrukcji w obawie przed żywiołem statystycznie rzadko występującym. Statystycznie może nas auto potrącić na przejściu.
    Trzeba by najlepiej zapytać o to tych, którzy np. w tym roku stracili cały dorobek życia.
    Oni też zapewne wcześniej myśleli "tu jeszcze tego nigdy nie było, więc statystycznie rzecz biorąc na pewno się nie wydarzy"
    Nie chodzi więc o to, by robić z domu bunkier.
    Niech robi ten, którego na to stać.
    Pisałem wcześniej o obowiązkowym ubezpieczeniu i gwarantowanej wypłacie odszkodowania przez Państwo, aby choć tą drogą można było odzyskać swe miejsce do życia (nawet kosztem dodatkowej pracy
    i nieplanowanych kłopotów).
    Jest to jednak w gestii rządu, aby o takim czymś wreszcie ktoś pomyślał.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 22-07-2016 o 14:23

  19. #39

    Domyślnie

    Jeśli mamy taką możliwość to powinniśmy unikać obszarów, gdzie często występują huragany i inne klęski żywiołowe. Trzeba pomyśleć także o ubezpieczeniu domu.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony