dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wycena instalacji eketryki - czy rozsadna

    Witam

    Nie wiem czy w dobrym dziale ale chcialbym skonfrontowac wycene roboty elektryka. Poeiwrzchnia domu 147m2 uzytkowej.

    Instalacja raczej standardowa. Kilsa 'fikusnosci' to okablowanie pod glosniki w suficie w dwoch lazienkach, koncentryk z salonu do sypialni (na multiroom), tuba na przewodu multimedialne w jednej scianie (miedzy dwoma pokojami) i wyciagniecie przewodow na oswietlenie na elewacji (kolo 8 lamp dookola domu). Do tego elektryczna brama garazowa i wjazdowa. Okablowanie na dwa reflektory na czujke na zewnatrz domu oraz okablowanie pod dwa sterowniki ogrzewania podlogowego (parter i pietro). Plus czujki alarmowe

    Pytalem fachowca o wycene z materialem i wyglada to tak:
    Kabel ze skrzynki do budynku - 1500
    Kable w domu - 3000
    Rozdzielnia - 2000
    Reszta materialow - 1000

    Sama robocizna 6500

    Do tego robocizna pozniej za gniazdka 1500.

    Razem to daje 15000 plus jeszcze koszt zakupu gniazdek itp

    Czy to jest rozsadna wycena?
    Ostatnio edytowane przez belinea ; 02-08-2015 o 20:59

  2. #2

    Domyślnie

    W sumie to taki standard - ja za to co piszesz (miałem jakies 80 pkt) tylko bez tych bajerów w domu 135m zapłaciłem 4500zł półtora roku temu . 1500 zł za gniazdka to kpina - ja jako kompletny laik nie robiąz tego wcześniej bawiłem sie z tym 2 dni po 5 godziny a dlatego tak długo bo musiałem włączniki krzyżowe matodą prób i błędów poznać
    Ostatnio edytowane przez turalyon ; 21-07-2015 o 06:54

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, podana wycena wg mnie jest dość wysoka. Kilka dni temu odebraliśmy elektrykę. Dom pow. użytkowa 150 m2 + garaż, kotłownia itp. razem ok 200 m2. Przyłącze kablowe do domu robiłem sam Ale faktycznie ceny wachały się od 1 tyś do 1,5 tyś (wycena tylko za robociznę), sam kabel kosztował nas ok. 700 zł 5x16mm ok. 30mb. Złożenie rozdzielnicy wraz z montażem 350 zł + 125 punktów (czyli gniazdka, oświetlenie + wyprowadzenie kabli pod zasialnie bramy wjazdowej domofon, oświetlenie zew. itp.) 27 zł / pkt. + materiały pomocnicze. Sama robocizna łączenie kosztowała nas 3690 zł

    Materiał kupiliśmy sami w zaprzyjaźnionej hurtowni, łącznie 4200 zł (ale jeszcze sporo nam zostało do oddania

    Pozdrawiam Andrzej

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Koszt w przeliczeniu na punkt elektryczny (z robocizną lub bez) możesz obliczyć u nas
    http://kb.pl/budowa/pietrowy-bez-piw...a-elektryczna/

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ElemenT

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    166

    Domyślnie

    Ceny nic nie mówią, podaj ile punktów chociaż.
    Rozdzielnia rozdzielni nie równa.

  6. #6

    Domyślnie

    Hej, dzieki za odpowiedzi. Troche skomplikowane 2 tygodnie mialem i przestalem sledzic. Spotkalem sie z 3ema elektrykami do tej pory.

    Liczba punktow wychodzi okolo 120-125. Drugi elektryk wycenil cala robote podobnie do pierwszego, z materialem na 14000, wliczajac okablowanie alarmu i bialy montaz (ale nie wliczajac zakupu osprzetu do alarmu i gniazdek/wlacznikow). Dodatkowo namowil mnie na piorunochron za 5 tys (materialy plus robocizna). Niestety nie znam ceny samej robocizny bez materialow.

    Trzeci elektryk w sumie zaproponowal wykonanie samej roboty za niecale 4000 a zakup materialow pozostawil mnie.

    Zastanawiam sie obcenie czy szukac dalej. Trzeci elektryk oczywiscie jest najtanszy za robocizne ale nie mam pojecia jak bedzie to wygladalo a) jesli ugadam sie z nim na robote wlacznie z materialem, b) jesli bede musial za tym latac sam, na co generalnie mialbym malo czasu Opcja a) probuje ustalic

    Czyli, generalnie wychodzi na to, ze gdybym zalozyl, ze dwoch pierwszych elektrykow podalo mi standardowe wyceny, laczny koszt elektryki ze wszystkim (procz alarmu bo nie znam cen), plus piorunochron, wynioslby minimum 20 tys. Wydaje sie sporo. Myle sie?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    1500 przyłącze
    5000 elektryka w domu
    2200 alarm. W tym mawymyslane bajerów
    To są ceny robocizny.

    Materiały zależy na czym pracujesz. Jak ze wszystkim.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony