dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: wylewka

  1. #1

    Domyślnie wylewka

    Witam,
    mam pytanie odnośnie wylania posadzek przy ocieplonym poddaszu. Ociepliłem poddasze wełną mineralną, są położone już 2 warstwy.
    Ekipa od instalacji wyrobi się szybciej niż to zakładałem i niedługo będę miał już położoną podłogówkę. Pozostaje zrobić wylewkę, żeby nie chodzić po rozłożonych rurkach. W związku z tym mam kilka pytań.Mianowicie, czy wełna, którą ociepliłem poddasze może zawilgotnieć od parowania posadzek ? Czy muszę najpierw położyć coś przed wylaniem podłóg czy mogę to zrobić a potem już na spokojnie kontynuować pracę na poddaszu - przy gotowych podłogach.
    Reasumując:
    - najpierw zabezpieczyć wełnę folią;
    - robić wylewkę podłogi i tynki nie przejmować się wełną

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał morek Zobacz post
    Witam,
    mam pytanie odnośnie wylania posadzek przy ocieplonym poddaszu. Ociepliłem poddasze wełną mineralną, są położone już 2 warstwy.
    Ekipa od instalacji wyrobi się szybciej niż to zakładałem i niedługo będę miał już położoną podłogówkę. Pozostaje zrobić wylewkę, żeby nie chodzić po rozłożonych rurkach. W związku z tym mam kilka pytań.Mianowicie, czy wełna, którą ociepliłem poddasze może zawilgotnieć od parowania posadzek ? Czy muszę najpierw położyć coś przed wylaniem podłóg czy mogę to zrobić a potem już na spokojnie kontynuować pracę na poddaszu - przy gotowych podłogach.
    Reasumując:
    - najpierw zabezpieczyć wełnę folią;
    - robić wylewkę podłogi i tynki nie przejmować się wełną
    wykonać wszystkie prace związane z dachem. Nastepnie jastrych. Jastrych po ułożeniu (cementowy) o recepturze gwarantującej minimum 20N/mm2 wytrzymałość na ściskanie i 5N/mm2 na zginanie. Po ułożeniu należy go przykryć folią na 10 dni. Potem suszyć wietrząc przeciągami po 10minut kilka razy dziennie pomieszczenie. To wszystko.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Proszę najpierw zabezpieczyć wełnę mineralną folią, a następnie zrobić wylewką i tynki. W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

    Pozdrawiam
    Marek Tucholski
    Online Ekspert marki Lafarge

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    wykonać wszystkie prace związane z dachem. Nastepnie jastrych. Jastrych po ułożeniu (cementowy) o recepturze gwarantującej minimum 20N/mm2 wytrzymałość na ściskanie i 5N/mm2 na zginanie. Po ułożeniu należy go przykryć folią na 10 dni. Potem suszyć wietrząc przeciągami po 10minut kilka razy dziennie pomieszczenie. To wszystko.
    Dziękuje za instrukcje. Przydadzą mi się.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony