dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 222 z 222
Pokaż wyniki od 4.421 do 4.431 z 4431
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kemot_p

Domyślnie

Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Unia gospodarcza - tak.
    Polityczna - nie.
    Historia niejednokrotnie pokazała, że takie sojusze są najlepsze.

Domyślnie

Obronna? No, niby mamy NATO...
    Na wspólnej obronności tośmy bardzo dobrze wyszli w 1939r.
    Tak jak Serbowie, bodajże, kilkanaście lat temu, gdy Belgowie ich chronili...

Adam M.
    Możesz podać coś więcej o Serbach których "chronili" Belgowie ?
    1992 ?, 1995? czy 1999? czy inny okres?

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    raxon

Kod pocztowy
    38-400

Domyślnie

Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Indonezja, Gambia, Peru, Gruzja itd. Tez nie sa w UE...
    A wiec dlaczego Polska chciała do UE gdy w latach 90' było tak cacy?
    Porównywać Polskę do Japoni... dobre
    A moze chińska prowincja i struktury tamtego państwa to marzenie pięknie nie różniących sie? Warunki pracy i pensje Azjatyckie?
    Chcieliście państwo które ucierpiało po II WŚ no to Japonia ucierpiała. Co mają pensje do tego? Ile zarabia Japończyk dziś? Ile zarabiał w latach 50, 70tych w porównaniu do Polaków. Coś mi się wydaję że kolorowo nie wypadniemy w tym porównaniu.

Chochoły mają rację. Dała Unia pieniądze na autostrady - robiły je firmy zachodnie więc te pieniądze na zachód wróciły. Robiła gmina wodociąg i oczyszczalnię z dofinansowaniem - urządzenia kupione na zachodzie, firmy zachodnie, pieniądze na zachód wróciły. Maszyny dla rolników kupione w zachodnich firmach a więc dofinansowanie wróciło na zachód. Jakie to proste. Nic nam Unia nie dała! Musimy o tym pamiętać jeżdżąc autostradami, używając wody i kibelka czy orząc pole kupionym za unijne ciągnikiem.
    Unia "daje" wszystkim ale tylko Polacy muszą wiedzieć że kibel na dworcu został ufundowany ze środów europejskich. Dla przykładu w UK NIGDY nie widziałem takiej tablicy. Czyżby UK nie brało dotacji? W Hiszpanii, we Francji, we Włoszech też nie widziałem ale może temu że krótko tam byłem. W Polsce każdy Polak musi wiedzieć ile to unia mu dała...
    Wy serio myślicie że gdyby nie unia to nawet nie byłoby nas stać żeby sobie most wybudować? Przecież te pieniądze z unii pochodzą w większości od nas.

Teraz mamy taką wolność i demokracje że sąsiad chce od nas sankcji że nie bierzemy tzw. uchodźców. Przecież Polska to Polska a nie jakiś land. Mamy prawo sami decydować czy kogoś chcemy czy nie.

Domyślnie

Chyba chodzi o masakre w srebrenicy i to w jaki sposób Holendrzy "chronili" cywilów przed Serbami.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar fotohobby
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

Domyślnie

Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Chcieliście państwo które ucierpiało po II WŚ no to Japonia ucierpiała. Co mają pensje do tego? Ile zarabia Japończyk dziś? Ile zarabiał w latach 50, 70tych w porównaniu do Polaków. Coś mi się wydaję że kolorowo nie wypadniemy w tym porównaniu.
    Co przykład, to głupszy

Może jeszcze sprawdż, jaką produktywność ma Japończyk, ile się uczy, ile pracuje.
    Poza tym skala tego, co zbombardowali w Japonii Amerykanie, a tego, co rozkradli i z PL wyeWeźli Niemcy i Rosjanie jest nieporównywalna...
    Do tego gospodarkę rynkową mogli rozwijać od lat czterdziestych zeszlego stulecia.

Nie odpowiedziałes na pytanie, o ile wzrosło obciążenie fiskalne firm po wejściu do Unii

Wy serio myślicie że gdyby nie unia to nawet nie byłoby nas stać żeby sobie most wybudować? Przecież te pieniądze z unii pochodzą w większości od nas
    Przykre, ale tak właśnie jest.
    Nie tyle, nie w takim czasie.
    Instalacja mokrego odsiarczania i elektrofiltry w elektrowni, którą mam kilka kilometrów od siebie też poszła z dotacji Unijnych.
    Ciekawe - od 78 roku pluła żużlem i siarką, a teraz cieniutką smugę z komina ledwo co widać...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; Dzisiaj o 12:29
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Värmepumpsägare

Domyślnie

" Co mają pensje do tego? Ile zarabia Japończyk dziś? Ile zarabiał w latach 50, 70tych w porównaniu do Polaków. Coś mi się wydaję że kolorowo nie wypadniemy w tym porównaniu."

A ,pensje sa bez znaczenia... Bo hindusi tez maja niezły przyrost... Jako państwo. Śmiem jednak wątpić aby przeciętny Kowalski wybrał " szczęście" hinduskiej klasy robotniczej.
    Na tle Japonii nie tylko pod względem wzrostu plac Polska wypada blado. To bardzo nie korzystne porównanie.
    Nawet z Korea słabo ... No chyba ze z północną

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk

Domyślnie

Tak, o Srebrenicę mi chodziło.
    Holendrzy czy Belgowie... Medale za to dostali! UNIJNE.

Adam M.
    jak jestem potrzebny to: adam@mechatronix.com.pl

Domyślnie

Adam M.
    Może ich sumienie gryzie i teraz podczas kryzysu imigracyjnego chcą zadośćuczynić muzułmanom.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie

Domyślnie

...
    Unia gospodarcza - tak.
    Polityczna - nie.
    ...
    Adam M.
    Z tym człowiekiem coraz gorzej. Polska leży na wyspie, sąsiadów nie ma więc politycznie może mieć wszystkich gdzieś. Wstępując do Unii zobowiązaliśmy się przekształcać Polskę w kraj cywilizowany. Ta "zachodniość" jest bardzo nie na rękę wszystkim prostakom, że tak wprost napiszę. Bekania i pierdzenia zachód nie akceptuje jak i sądów ludowych. A my chcemy mieć sądy ludowe i własny więc kochany smród.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Värmepumpsägare

Domyślnie

Adam M.
    Ale o co chodzi...? Cos nie tak?
    Myślisz ze 8000 to za mało dla pięknie nie różniących sie tutejszych katolikow?
    "The Srebrenica massacre, also known as the Srebrenica genocide, was the July 1995 genocide of more than 8,000 Muslim Bosniaks, mainly men and boys..."
    Ostatnio edytowane przez Värmepumpsägare ; Dzisiaj o 18:28

Domyślnie

Adam M.
    No to zawiodłem się. Myślałem, że coś wiesz o czym nie było wiadomo.
    Problemy z pamięcią ?

Strona 222 z 222

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia