dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 22
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 427
  1. #241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Nieprawda.
    Nic nie trzeba przewymiarowywać, gdyż rolę przewymiarowania pełni "odchudzona podłogówka", położona jedynie na części komunikacyjnej pomieszczenia.
    Nowe serie grzejników dekoracyjnych zdobią pomieszczenie.
    Pełna moc grzewcza podłogi oraz grzejników - użytych wspólnie, niezbędna jest wyłącznie przy silnych a przede wszystkim długotrwałych!!! spadkach temperatury.

    Zawsze grzejnik będzie tańszy od 60-80% podłogówki na każde pomieszczenie.
    Poza tym instalacja do rozdzielaczy wykonywana jest wspólnie czyli jest taka sama przy hybrydowym.
    W niektórych sytuacjach rozdzielacz może być nawet krótszy, gdyż ilość obwodów podłogówka + grzejnik może być mniejsza niż przy samej podłogówce.
    ===
    Pomieszczenie 30m2, które ma obciążenie cieplne 700W. Panele.
    Podaj ile metrów PEX zuźyjesz, jakie grzejniki zaproponujesz dla Tz 35°C

    Cenę tych grzejników "dekoracyjnych"
    "Grzejniki dekoracyjne" to jakiś antonim
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Głupota jakich mało !
    Nie dość, że grzejniki ścienne w nowym domu to głupota a jeszcze w połączeniu z podlogowka to totalna głupota i wyrzucenie kasy w błoto za grzejniki.
    Co za "faszystowski" tekst... Tylko kompletny brak wyobraźni i nietolerancja może wygenerować taką wypowiedź....
    Pamiętaj A72 - żyjemy w Europie XXI wieku...
    Jaka głowa, taka mowa i takie argumenty...
    Tym bardziej groteskowe wydaje się być hasło umieszczone w twojej stopce...
    ===

    Jedno jest pewne - im bardzie agresywne wypowiedzi pod adresem zgłaszanych przeze mnie tez, tym bardziej jestem pewien, że są formułowane w odpowiednim czasie. Czasem na zastosowanie niektórych rozwiązań jest jeszcze za wcześnie, lecz czasem bywa już za późno.
    ===

    Im mniejsze zapotrzebowanie obiektu na ciepło, tym bardziej uzasadnione jest myślenie na powrót o ogrzewaniu niskotemperaturowym opartym na:
    1/. instalacji grzejnikowej a nie płaszczyznowej
    2/. instalacji mieszanej z dominującą rolą ogrzewania grzejnikowego.

    Ważne by unikać dublowania instalacji i unikać pracy przez jej różne składowe w dwu różnych temperaturach zasilania.
    We współczesnych obiektach można tak zrobić bez większego problemu.

    Instalacja mieszana rozprowadzona jest ze wspólnego rozdzielacza i zamiast na przykład - dwu-trzech pętli podłogówki ( ze wszystkimi potrzebnymi do jej ułożenia akcesoriami i robocizną) wystarczy pociągnąć pod grzejnik, najkrótszą drogą, gałązkę zasilania i powrotu.

    Taka konfiguracja ułatwi znacznie optymalizację procesu grzania poprzez znacznie precyzyjniejszą dystrybucję ciepła na poszczególne pomieszczenia.
    ===
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 30-08-2015 o 08:42
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  3. #243
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Bogusław,THX za EOT,ale YALO i LOL
    Coś mi się za bardzo denerwujesz,przecież sobie luźno gawędzimy,a ty znowu żartowałeś z tym rabatem,a myślałem,że jesteś poważnym sprzedawcą.
    Popatrz na to co tu napisałeś i ile razy były twoje "zwroty akcji"
    Czyż ja chcę z tobą walki kogutów drogi przyjacielu,ja bez wiedzy i znajomości,zostałem na samym początku prawie zadziobany,ale pomału,pomału się chyba wykuruję ,ale gdybyś mnie nie zadenuncjował,na pewno bym sobie podarował wymianę zdań z tobą drogi kolego,ale to ostatnia kategoria ludzi dla mnie osobiście,którzy są kapusiami,przykro mi bardzo
    Twoje najlepsze ogrzewanie jest rzeczywiście tanie do bólu: http://www.regulus.com.pl/cennik-sollarius-decor
    Możecie to jakoś policzyć jak to się ma do kosztów podłogówki.
    Pozdrawiam.

  4. #244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bogusław, czy możesz zamiast filozofowania spróbować odpowiedzieć konkretnie?


    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pomieszczenie 30m2, które ma obciążenie cieplne 700W. Panele.
    Podaj ile metrów PEX zuźyjesz, jakie grzejniki zaproponujesz dla Tz 35°C

    Cenę tych grzejników "dekoracyjnych"
    "Grzejniki dekoracyjne" to jakiś antonim
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bogusław, czy możesz zamiast filozofowania spróbować odpowiedzieć konkretnie?
    Po co pytac kogos kto sie na tym nie zna, a nawet jak mu inni obliczą to kręci ( własciwie to mozna powiedziec ze kłamie) z kosztami.

  6. #246
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    O!!! Andrzej się znalazł.
    Nasz "bezstronny" olimpijczyk od konkurencji, jak sam przyznał...
    Asolt napisał kilka dni temu: cyt."Słowa na mnie nie działają, tym bardziej ze są wypowiadane przez producentów konkurencyjnych rozwiązań.
    Żaden producent i sprzedawca nie będzie chwalił rozwiązań i wyrobów konkurencji." koniec cyt.
    Tyle asolt...

    Jak hejtować to w grupie...
    ===

    Grzejniki ścienne:
    DEC 18/60, moc: 622 W, cena katalogowa: 1375 PLN netto,
    DSD 6/80, moc: 607 W, cena katalogowa: 1036 PLN netto,
    SD 6/130, moc: 638 W, cena katalogowa: 967,5 PLN netto,

    Grzejnik kanałowy kompletny np.
    QuattroVENT 100/250/300/1750, moc: 673 W, cena katalogowa: 2210 PLN netto,

    Wyżej podana cena to cena katalogowa.
    Rzeczywista cena zakupu jest znacznie niższa - należy uwzględnić dostępny firmom wykonawczym oraz rodzinnym firmom handlowym rabat na poziomie od 35- 45 %.
    ===
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 30-08-2015 o 23:54
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    O!!! Andrzej się znalazł.
    Nasz "bezstronny" olimpijczyk od konkurencji, jak sam przyznał...
    Asolt napisał kilka dni temu: cyt."Słowa na mnie nie działają, tym bardziej ze są wypowiadane przez producentów konkurencyjnych rozwiązań.
    Żaden producent i sprzedawca nie będzie chwalił rozwiązań i wyrobów konkurencji." koniec cyt.
    Tyle asolt...

    Jak hejtować to w grupie...
    ===

    Grzejniki ścienne:
    DEC 18/60, moc: 622 W, cena katalogowa: 1375 PLN netto,
    DSD 6/80, moc: 607 W, cena katalogowa: 1036 PLN netto,
    SD 6/130, moc: 638 W, cena katalogowa: 967,5 PLN netto,

    Grzejnik kanałowy kompletny np.
    QuattroVENT 100/250/300/1750, moc: 673 W, cena katalogowa: 2210 PLN netto,

    Wyżej podana cena to cena katalogowa.
    Rzeczywista cena zakupu jest znacznie niższa - należy uwzględnić dostępny firmom wykonawczym oraz rodzinnym firmom handlowym rabat na poziomie od 35- 45 %.
    ===
    Hejtować w grupie? powiadasz

    Cyt.
    "Zawsze grzejnik będzie tańszy od 60-80% podłogówki na każde pomieszczenie."

    Moze kilka liczb:
    mamy pokój 14 m2, straty na poziomie 430 W
    koszt podłogówki w tym pomieszczeniu:
    Materiał:
    1) 80 mb pex16 - 80*2.5= 200 zł brutto
    2) klipsy - 150 szt = 10 zł brutto
    Razem materiały - 210 zł brutto.
    Wszystkie inne materiały są takie same jak przy grzejnikach czyli rozdzielacz, folia na styropian, tasma brzegowa (mozna z niej ewentualnie zrezygnowac, ale niewiele to zmienia)
    Robocizna:
    Koszt ułozenia 1 m2 podłogówki ( w tym podłaczenie i mozntaz rozdzielaczy, próby cisnieniowe oraz odpowietrzenie petli) - 31 zł brutto/m2
    Ponieważ rozwazamy tylko porównanie kosztów ułozenia podłogówki i montaz grzejnika to odliczam z tej kwoty na montaż rozdzialaczy i próby cisnieniowe 5 zł/m2
    Pozostaje nam koszt 1 m2 - 26 zł brutto
    14 m2x26 zł= 364 zł brutto

    Razem koszt podłogówki w w/w pomieszczeniu - 574 zł brutto
    Stwierdziłes ze koszt podłogówki bedzie zawsze wiekszy od 60 do 80% od kosztów grzejnika w danym pomieszczeniu. Policzmy:
    20% z 574 to jest 115 zł brutto (80% taniej)
    40% z 574 to jest 230 zł brutto (60% taniej)
    Z tego wynika ze w najlepszym przypadku koszt zamontowania grzejnika (regulus) będzie kosztował ok 115 zł brutto (w tym grzejnik z uchwytami, pex do połaczenia + robocizna), w gorszym przypadku bedzie to 230 zł.
    Dla uszczególowienia Tz=35 oC, dT=5 oC.

    Reasumując. moze i ja hejtuję, Ty natomiast kłamiesz i to kłamiesz bezczelnie.
    Trudno nie zapytać o co zresztą tez pytam TB, czy dzień bez kłamstwa to dzień stracony?.

  8. #248
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Znaczy dla indywidualnych odbiorców= inwestorów, grzejnik ścienny DEC 18/60 kosztuje 1691,25 PLN,QuattroVENT 100/250/300/1750,moc 673 W,kosztuje tylko 2718,30 PLN.
    Powiem krótko du.. nie urywa,pewnie na całą chatę potrzeba co najmniej ze 10 k. na same grzejniki,no ale, że to nie jest tanie w zakupie tylko w eksploatacji,już potwierdziłeś,z czym się zgadzam .
    Pozdrawiam.

  9. #249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cena katalogowa to jedno a faktyczna cena sprzedaży to drugie.
    Klient indywidualny z całą pewnością kupi regulusy w firmie handlowej z rabatem minimum 35%...

    asolt. Już kiedyś było o cenach podłogówki... mam to odgrzebać?
    Za 1 m2 wykonania podłogówki (M+R), w większości kraju wykonawcy krzyczą sobie od 100.- PLN wzwyż...
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  10. #250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Cena katalogowa to jedno a faktyczna cena sprzedaży to drugie.
    Klient indywidualny z całą pewnością kupi regulusy w firmie handlowej z rabatem minimum 35%...

    asolt. Już kiedyś było o cenach podłogówki... mam to odgrzebać?
    Za 1 m2 wykonania podłogówki (M+R), w większości kraju wykonawcy krzyczą sobie od 100.- PLN wzwyż...
    ===
    Oczywiscie, ze mozesz, ja ceny doskonale znam bo codziennie robie wyceny, znam tez ceny innych wykonawców. Nie sztuką jest znalezc drogiego wykonawcy, to nie konkurs na najdrozsze wykonanie. Ceny które podałem to akurat moje ceny, wiem jednak ze inni maja porównywalne a nawet nizsze co mnie trochę dziwi. W kazdy razie są to ceny realne. A rabat nawet 35 % nie pozwoli zblizyc sie do ceny podłogowki a gdzie mowa o 80% !!! taniej

  11. #251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post

    Cyt.
    "Zawsze grzejnik będzie tańszy od 60-80% podłogówki na każde pomieszczenie"
    Zacytuj asolt. Z całą pewnością źle odczytałeś sens tego zdania,
    Zawsze cena grzejnika będzie niższa od ceny wykonania podłogówki na 60-80% powierzchni każdego pomieszczenia.
    Może miałem napisać bardziej łopatologicznie. Jak wyżej jest czytelniej?

    Skoro w "hybrydowym" wykonamy instalację podłogową jedynie na 20-40% podłogi (przede wszystkim ciągi komunikacyjne, sanitariaty) oznacza to, że na 60-80% podłogi jej nie wykonamy, a zatem koszt wykonanie podłogówki na 20-40% podłogi będzie niższy o 60-80% ceny wykonania podłogówki na całej podłodze = 100%
    Zatem jedna prostoliniowa gałązka zasilania i powrotu + np. grzejnik (w kolorze ścian lub estetycznie kontrastowy do nich) w żaden sposób nie może być droższa od ceny wykonania 60-80% podłogówki w tym pomieszczeniu...
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  12. #252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Zacytuj asolt. Z całą pewnością źle odczytałeś sens tego zdania,
    Zawsze cena grzejnika będzie niższa od ceny wykonania podłogówki na 60-80% powierzchni każdego pomieszczenia.
    Może miałem napisać bardziej łopatologicznie. Jak wyżej jest czytelniej?

    Skoro w "hybrydowym" wykonamy instalację podłogową jedynie na 20-40% podłogi (przede wszystkim ciągi komunikacyjne, sanitariaty) oznacza to, że na 60-80% podłogi jej nie wykonamy, a zatem koszt wykonanie podłogówki na 20-40% podłogi będzie niższy o 60-80% ceny wykonania podłogówki na całej podłodze = 100%
    Zatem jedna prostoliniowa gałązka zasilania i powrotu + np. grzejnik (w kolorze ścian lub estetycznie kontrastowy do nich) w żaden sposób nie może być droższa od ceny wykonania 60-80% podłogówki w tym pomieszczeniu...
    ===
    To podaj przykładowe wyceny dla 3 przypadków, 100% podłogówki, hybryda i 100% grzejników. Nie bedzie wtedy wątpliwosci co autor miał na mysli.

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    ...
    ===

    Grzejniki ścienne:
    DEC 18/60, moc: 622 W, cena katalogowa: 1375 PLN netto,
    DSD 6/80, moc: 607 W, cena katalogowa: 1036 PLN netto,
    SD 6/130, moc: 638 W, cena katalogowa: 967,5 PLN netto,

    Grzejnik kanałowy kompletny np.
    QuattroVENT 100/250/300/1750, moc: 673 W, cena katalogowa: 2210 PLN netto,

    Wyżej podana cena to cena katalogowa.
    Rzeczywista cena zakupu jest znacznie niższa - należy uwzględnić dostępny firmom wykonawczym oraz rodzinnym firmom handlowym rabat na poziomie od 35- 45 %.
    ===

    Te moce to dla jakiego zasilania ? 35°C ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Cena katalogowa to jedno a faktyczna cena sprzedaży to drugie.
    Klient indywidualny z całą pewnością kupi regulusy w firmie handlowej z rabatem minimum 35%...

    asolt. Już kiedyś było o cenach podłogówki... mam to odgrzebać?
    Za 1 m2 wykonania podłogówki (M+R), w większości kraju wykonawcy krzyczą sobie od 100.- PLN wzwyż...
    ===
    A po rabatach możne dojść do 55zł/m2
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Te moce to dla jakiego zasilania ? 35°C ?
    Tak, przecież już pisałem...

    Ps.
    W Bielsku dochodzi do 40oC w cieniu. W słońcu blisko 50...
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  16. #256
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witaj bogusław.
    Nie wnikam jak to twoi doradcy obliczyli,pewnie w teorii się zgadza,ale gwarancji pewnie nie ma że funkcjonuje przy -20 st.
    A można wiedzieć na jakiej podstawie twierdzisz że " dochodzi do 40 st. w cieniu",to "w słońcu blisko 50 ..."
    Pozdrawiam.

  17. #257
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To podaj przykładowe wyceny dla 3 przypadków, 100% podłogówki, hybryda i 100% grzejników. Nie bedzie wtedy wątpliwosci co autor miał na mysli.
    Jasne... Wojna na cyferki ci pasuje....
    A dlaczego ten wywód ci nie wystarcza?
    ...
    Skoro w "hybrydowym" wykonamy instalację podłogową jedynie na 20-40% podłogi (przede wszystkim ciągi komunikacyjne, sanitariaty) oznacza to, że na 60-80% podłogi jej nie wykonamy. Koszt wykonanie podłogówki na 20-40% podłogi będzie niższy o 60-80% ceny wykonania podłogówki od kosztu wykonania podłogówki na całej podłodze, czyli na100% jej powierzchni.
    Zatem jedna prostoliniowa gałązka zasilania i powrotu + np. grzejnik (w kolorze ścian lub estetycznie kontrastowy do nich) w żaden sposób nie może być droższa od ceny wykonania 60-80% podłogówki w tym pomieszczeniu... Chyba, że mówimy o kibelku 3 m2...
    ===

    Ponadto:
    Decyzja o wyborze sposobu ogrzewania jest decyzją często na całe życie.
    Skazanie się na jedno niemodyfikowalne rozwiązanie to dobry pomysł... ??
    ...reagujące jedynie w cyklu wielodniowym..??
    ...nieprzydatne a już z całą pewnością mało użyteczne w okresie takim jak teraz - okresie przejściowym

    Czy kilka złotych różnicy w jedną czy w drugą stronę to jakiś argument w wyborze dokonywanym na długie, długie lata?
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Instalacja mieszana rozprowadzona jest ze wspólnego rozdzielacza i zamiast na przykład - dwu-trzech pętli podłogówki ( ze wszystkimi potrzebnymi do jej ułożenia akcesoriami i robocizną) wystarczy pociągnąć pod grzejnik, najkrótszą drogą, gałązkę zasilania i powrotu.

    Taka konfiguracja ułatwi znacznie optymalizację procesu grzania poprzez znacznie precyzyjniejszą dystrybucję ciepła na poszczególne pomieszczenia.
    ===
    Bogusławie tego typu instalacja to problem z regulacją. Wówczas konieczny jest rozdzielacz z regulacją przepływu w każdej pętli. Teściowie robili remont i zamarzyli sobie podłogówkę w łazience. Pętlę szybko ułożyłem na jej zakończeniu RTL. ....i klops. Cała instalacja wymaga przeróbki. Nie można dokonać żadnej regulacji przepływu (brak jakiegokolwiek zaworu termostatycznego a co dopiero ze wstępną nastawą). Wyodrębnię w najbliższym czasie obieg i założę kilka zaworów z nastawą wstępną. Masakra... Do tego jeszcze niektóre grzejniki w tym pionie zasilane są powrotem do kotła. Żadnych możliwości regulacji...

    Osobiście wolę podział obiegów. Grzejnikowy 1. Podłogówka 2. Zdecydowanie lepsza kontrola przepływu i łatwa regulacja.

  19. #259

    Domyślnie

    Wg. moich szacunków gdybym chciał zrobić ogrzewanie w domu to podłogówka byłaby najtańsza Jeden obieg. Zamiast 5 rozdzielaczy w moim domu, zamontowałbym 3. Jedna pompa. Rura np Wavin kosztuje grosze. Wydałbym chyba połwę pieniędzy
    Ostatnio edytowane przez sadm2 ; 06-09-2015 o 16:50

  20. #260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadm2 Zobacz post
    Bogusławie tego typu instalacja to problem z regulacją. Wówczas konieczny jest rozdzielacz z regulacją przepływu w każdej pętli. Teściowie robili remont i zamarzyli sobie podłogówkę w łazience. Pętlę szybko ułożyłem na jej zakończeniu RTL. ....i klops. Cała instalacja wymaga przeróbki. Nie można dokonać żadnej regulacji przepływu (brak jakiegokolwiek zaworu termostatycznego a co dopiero ze wstępną nastawą). Wyodrębnię w najbliższym czasie obieg i założę kilka zaworów z nastawą wstępną. Masakra... Do tego jeszcze niektóre grzejniki w tym pionie zasilane są powrotem do kotła. Żadnych możliwości regulacji...

    Osobiście wolę podział obiegów. Grzejnikowy 1. Podłogówka 2. Zdecydowanie lepsza kontrola przepływu i łatwa regulacja.
    Pisząc o instalacji mieszanej w jednym pomieszczeniu, mam na myśli hybrydową dystrybucję ciepła, w której grzejnik i położona jedynie na części "komunikacyjnej"
    pomieszczenia podłogówka, pracują w tej samej temperaturze zasilania.
    ===

    Taka opcja zapewne również pozwoliłaby, w Twoim przypadku, ograniczyć ilość rozdzielaczy do trzech...
    ===

    Rozdzielacze - rotametry - nastawy wstępne - elektrozawory na rozdzielaczach sprzężone z regulatorami temperatury.
    Takie sterowanie pracą instalacji wydaje się być najbardziej odpowiednie dla największej grupy użytkowników.
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Strona 13 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony