dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37

Temat: Dom Adamusa

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Dom Adamusa

    Witam wszystkich !

    Za namową Magi postanowiłem wystawić nasz domek dla większej widowni www.eweb.pl/forum (dzięki Magi za uznanie ), jest to projekt KAMA z pracowni ArchTim z Koszalina z pewnymi zmianami. Obecnie pracujemy nad elewacjami tak wiec lada dzień bedą zmiany na stronie. Jak Wam się podoba ?

  2. #2

    Domyślnie Super

    Super domek, bardzo ładny.
    Gratyluje wyboru.

  3. #3

    Domyślnie

    bardzo ladny domek
    widze ze juz mieszkacie !
    jakie tynki polozyliscie, bo bardzo przyzwoicie wygladaja
    pa
    to nie sztuka wybudowac nowy dom, ale sztuka jest mu nadac dusze - Gregor

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuje za komplementy

    jeszcze nie mieszkamy to tylko niedzielny wypad do domku, imprezka na styropianie tak aby sie wczuć w klimat domku ale juz wkrótce za miesiąc ... mam nadzieję , co do tynków to zastosowaliśmy rozwiązanie tynków cementowo-wapiennych Baumit nakładanych maszynowo i równanych gładziami wapiennymi Baumit`a na to farba z gruntem Caparol`a i... ściany po 2,5 tyg. od stanu zerowego są suche i idealnie proste wyglądają znacznie lepiej niż gipsowe są tak samo równe i nie zatraciły nic ze swojej naturalności (brak efektu plastikowych ścian) jednym słowem POLECAM !!!!

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo ladny dom.Zycze szybkiej przeprowadzki i szczescia .

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie


    czekam na cd
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo ładny dom...tylko jakoś strasznie dużo sąsiadów będziecie mieli. Czy uda Wam się znależć choć trochę prywatności?

    Pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Bradzo ładny domek gratulki i życze szybkiej przeprowadzki

  9. #9

    Domyślnie

    Jakie macie rozmiary okien i drzwi na taras. Chcę podzielić swoje szprosami i nie wiem jak. Wasze wyglądają super.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatki4
    Jakie macie rozmiary okien i drzwi na taras. Chcę podzielić swoje szprosami i nie wiem jak. Wasze wyglądają super.
    Ja też mam w projekcie 150/150 i nie wiem czy podzielić czy dac jedną taflę?( chodzi o okna ,bo drzwi podzielę )

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Ewa ja mam ten sam problem moja mam ma w jednej tafli bardzo fajnie to wygląda ale otwiera się jak wrota od stodoły mam twardy orzech do zgryzienia dobrze że mam jeszcze troche czasu. Jeszcze jedna zaleta jest przez takie okna jaśniej w pomieszczeniu.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga J.G
    Ewa ja mam ten sam problem moja mam ma w jednej tafli bardzo fajnie to wygląda ale otwiera się jak wrota od stodoły mam twardy orzech do zgryzienia dobrze że mam jeszcze troche czasu. Jeszcze jedna zaleta jest przez takie okna jaśniej w pomieszczeniu.
    no właśnie ....wczoraj przyszedł do mnie przedstawiciel okien i zasugerował ,coby w kuchni i łazience -podzielić ( i teraz mam kłopot ,bo jak ? na pół czy 1/3 i 2/3 ) bo sie częściej otwiera i będą bardziej praktyczne ..... a w pokoju dać całe bo i tak częściej otwiera się drzwi niz okna ?

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Ładny domek, piękna okolica - gratuluję!
    A jak widać po zadowolonym buziaczku Maluszka, to mu się tam baaardzo podoba.
    No to ludziska szykujta szybko huśtawkę i piaskownicę!

  14. #14

    Domyślnie

    Dziękuję za miłe słowa i pochwały
    Co do okolicy faktycznie jest tu pięknie a jak jeszcze dodam że mam 1 km do jeziora i 4 do morza... , co się natomiast tyczy okien i drzwi to balkonowe maja wys. 220 szer. 200 a z boku domu wys. 140 szer. 200cm, mamy rolety zewnętrzne tak wiec musieliśmy nieco obniżyć okna, osobiście jestem zwolennikiem dużych okien, te nasze chcę "powiększyć optycznie" okiennicami (szczególnie te z przodu domu), w temacie szprosów zalecam rozwagę, zbyt duże dają wrazenie ciężkich szyb, zbyt małe okratowanych okien te nasze to kompromis między jednymi a drugimi ... chyba sie udało... , to co widzicie na zewnątrz to jeszcze nie jest puc to tylko siatka i klej (nieco lepszy Caparol`a) efekt wyszedł moim zdaniem całkiem, całkiem; z pucem czekamy na wiosne kiedy to ruszamy z dalszymi pracami na zewnątrz domu, teraz pochłonięci jesteśmy pracami wykończeniowymi gdyż do końca października BARDZO chcemy się wprowadzić , trzymajcie za nas kciuki !!!
    PS.
    Pozdrowienia od maluszka-Filipa dla Mimilapin`a

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    trzymam kciuki
    mam ten sam termin jak mówię 31 przed północą
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Adamus - jakiej szerokości masz okna ( podzielone na pół) ?Masz rolety we wszystkich oknach?czy tylko tarasowych?

  17. #17

    Domyślnie

    Ew-ka napisała:
    Adamus - jakiej szerokości masz okna ( podzielone na pół) ?Masz rolety we wszystkich oknach?czy tylko tarasowych?
    Witam ponownie !
    Co sie tyczy okien to te z przodu budynku mają wymiar wys.140 cm na 130 cm szer. są symetrycznie dzielone, okna z boku budynku na wykuszu (od naszej sypialni oraz kuchni) maja wymiar wys.140 cm szer. 200 cm, wszystkie okna mają zamontowane rolety zewnętrzne, patrz foto: http://www.eweb.pl/forum/47.htm
    http://www.eweb.pl/forum/54.htm
    http://www.eweb.pl/forum/45.htm
    Pozdrawiam i dzięki za ciepłe słowa

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Adamus - tak dopytuję ,bo mam w projekcie okna 150/150 i radzą mi je podzielić ale obawiam sie czy nie zabierze mi podział okien -światła, ale widzę że nie jest tak źle . A druga sprawa , tez mam zamiar każde okno zamówić z roletami zewnętrznymi .....ale od strony ulicy dodać ( dla dekoracji ) okiennice ....ale nie wiem czy to już nie będzie trochę przesady ? Rolety i okiennice ? Czy nie będzie to trochę pasować jak róza do futra?Widziałeś gdzieś takie połączenie ? Ja nie i nie mogę tego jakoś przetrawić a okiernnice są w projekcie i dodają uroku elewacji Zrób to , a podpatrzę
    Fajny domek .....

  19. #19

    Domyślnie

    Hejo ale ten mój wątek sie rozkręcił
    Droga Ew-cio moim zdaniem w wypadku posiadania rolet zewnętrznych okiennice spełniaja tylko rolę dekoracyjną stąd też planuję montaż tzw. imitacji okiennic - nie bedą sie one zamykały a będą tylko na stałe przytwierdzone do ścian po co mam rolety... optycznie nie bedzie to raziło gdyż rolety mam schowane pod ociepleniem tak wiec w efekcie bedzie i ładnie i funkcjonalnie . Co do montażu rolet to radzę Ci ich montaż do okien w fabryce która bedzie Ci robiła okna tak aby je dobrze spasować z ramami okien a jeszcze lepiej przypilnuj aby dali specjalną listwę-uszczelkę pomiędzy ramą a puszką rolety nie bedziesz miała niemiłych niespodzianek. Ja z wyboru rolet jestem bardzo zadowolony, już to widzę; zima, słoty, wiatry (mieszkam blisko morza tak więc wieje często i mocno) a ja zamykam sobie roletki i... cisza i spokój ech..... już nie mogę sie doczekać Pozdrawiam !

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Adamu-sku U mnie też okiennice spełniać będą li wyłącznie zadanie dekoracji , a rolety będą schowane ( okna razem z roletami ) , ale moje wątpliwości sa innego typu , tzn czy jedno i drugi sie " nie gryzie" . Może przesadzam ,ale nigdzie nie widziałam takiego rozwiązania i dlatego sie Ciebie uczepilam ....Planujesz te okiennice jeszcze teraz jesienią czy później /? Jestem ciekawa .... i oczywiście prosze o zdjęcia

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony