dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Izolacja dachu płaskiego budynek z lat 80-tych

    Witam

    Planuje ocieplić płaski dach w budynku z początku lat 80.
    Jest to dach typu wentylowanego, dach wykonany jest z lekkich plyt gazobetonowychm, strop jest betonowy.
    Do tej pory byłem przekonany że przestrzeń pomiędzy dachem a stropem wypełniona jest żużlem jako
    izolacją. Bardzo byłem zdziwiony gdy okazało się że nie ma żużlu, a jest jedynie rozłożona cieńka papa.

    Cała ta przestrzeń podzielona jest murkami z cegły tworząc kanały. Cegła w tych murkach pukładana sa tak że murki są "przewiewne".
    Kazdy kanał ma szerokość 140 cm i długość 12,3 m. W najniższym miejscu 25 cm w najwyższym 75cm.

    Proszę doradźcie jak to najlepiej ocieplić ?

    Dziękuje i pozdrawiam Przemek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150731_160533.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	326647   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150731_162406.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	326648  

  2. #2

    Domyślnie

    jedyne sensowne rozwiązanie to granulat wełny mineralnej

  3. #3

    Domyślnie

    Jaka gruba powinna być warstwa granulatu ? Czy warto ocieplać ściany betonowe w najwyższych częściach kanałów ? Wysokość to 75 cm.
    Czy można taki granulat rozłożyć samemu ?
    Gdzieś czytałem że granulat celulozowy lepiej magazynuje ciepło, co przy takich upałach jak teraz zwiększałoby to komfort użytkowania.

  4. #4

    Domyślnie

    grubość zależna od tego jaki parametr izolacyjności chcesz uzyskać
    granulat możesz rozsypać sam jednak będziesz musiał wykonać dużo otworów w pokryciu, firmy wykonują metodą wdmuchiwania i liczba otworów na pewno będzie mniejsza.

  5. #5

    Domyślnie

    Po telefonie do firmy zajmującej się wdmuchiwaniem granulatów izolacyjnych dochodzę do wniosku że lepiej zlecić operacje wdmuchiwania.
    Konieczne jest wykucie otworów w ściankach rozdzielających kanały tak aby mógł się tam przedostać człowiek. W tym momencie jest dostęp tylko do jednego poprzez otwór w dachu.

    Doradzono mi 30 cm granulatu celoluzowego. Zastanawiam się czy może jednak granulat z wełny ?
    No i nie wiem czy papa którą widać na zdjęciach ma zostać czy nie ? Mysle że to paroizolacja ale przecież to dach wentylowany i chyba lepiej
    że para będzie przechodziła w górę do granulatu izolujacego a potem zostanie odprowadzona przez wentylację dachu.
    Podobno może zostać ale chciałbym mieć 100 % pewność przed zasypaniem granulatem. Wyciągnąć ją teraz to nie problem.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Uważam, że lepiej papę wyrzucić. Na boczne ściany przyklej styropian do samej góry, Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Uważam, że lepiej papę wyrzucić. Na boczne ściany przyklej styropian do samej góry, Jan
    nie ma żadnych powodów żeby papę wyrzucać

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał atelega Zobacz post
    nie ma żadnych powodów żeby papę wyrzucać
    . Będzie zatrzymaywała wilgoć. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    . Będzie zatrzymaywała wilgoć. Jan
    właśnie taka jest rola paroizolacji, żeby zatrzymywać wilgoć. Wełna musi być sucha inaczej nic z tego. Od góry będzie wentylowana także jak by coś to osuszy wełnę.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał atelega Zobacz post
    właśnie taka jest rola paroizolacji, żeby zatrzymywać wilgoć. Wełna musi być sucha inaczej nic z tego. Od góry będzie wentylowana także jak by coś to osuszy wełnę.
    Właśnie. Się osuszy. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  11. #11

    Domyślnie

    Murki mamy poprzebijane, tak że jest dostęp do wszystkich kanałów.
    Zadecydowałem że papę wyciągamy, ale dzięki za naprowadzenie mnie na temat granulatów

    Cały czas mam jeszcze dylemat z wyborem granulatu.
    Proponowany przez firmę wdmuchującą to celulozowy Ekovata. Produkowany przez litewska firmę.
    Proponowana cena za wdmuchnięcie i materiał to 39 zł za m2 przy grubości 30 cm
    Może trochę dołożyć i użyć jakiegoś bardziej markowego granulatu ?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemo555 Zobacz post
    Murki mamy poprzebijane, tak że jest dostęp do wszystkich kanałów.
    Zadecydowałem że papę wyciągamy, ale dzięki za naprowadzenie mnie na temat granulatów

    Cały czas mam jeszcze dylemat z wyborem granulatu.
    Proponowany przez firmę wdmuchującą to celulozowy Ekovata. Produkowany przez litewska firmę.
    Proponowana cena za wdmuchnięcie i materiał to 39 zł za m2 przy grubości 30 cm
    Może trochę dołożyć i użyć jakiegoś bardziej markowego granulatu ?
    lepiej dołóż na grubości, weź pod uwagę że po pewnym czasie grubość granulatu się zmniejszy bo osiądzie pod własnym ciężarem.
    Wyciąganie papy to jakaś pomyłka. Generalnie układ warstw dachowych jest taki że zawsze pojawia się jakaś paroizolacja, a Ty chcesz ją ukuwać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony