dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KolesMaz

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    69

    Domyślnie Strop teriva - beton po wylaniu

    Czesc,

    4 dni temu, po ułożeniu stropu teriva, wylano beton. Pominę kwestię nierownomiernego wylania, ale beton po wyschnięcie wykazuje
    wiele rys I popękań, zwłaszcza na bloczkach. Widać to na załączonych zdjęciach,

    Teraz nie wiem, czy strop został poprawnie wylany. Wazne jest, ze trwaja I trwały upały, beton był polewany w pierwszy dzień co 3 godziny, w drugi co 4 godziny. A później już 2 razy dziennie. Beton b20 z dodatkiem spowalniającym schnięcie oraz bardziej rozwodniony.

    Nie wiem, czy taki strop jest poprawnie wylany. Druga rzecz, że ten strop przecieka w 3 miejscach, a chyba nie powinien (cieknie ciurkiem na parter).


    Proszę o opinie.

    Pozdrawiam

    Maciek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150810_14_19_48_Pro.jpg
Wyświetleń:	376
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	327012   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150810_14_20_32_Pro.jpg
Wyświetleń:	313
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	327013  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolesMaz Zobacz post
    Czesc,

    oraz bardziej rozwodniony.

    Nie wiem, czy taki strop jest poprawnie wylany. Druga rzecz, że ten strop przecieka w 3 miejscach, a chyba nie powinien (cieknie ciurkiem na parter).
    Kierownik budowy to widział?
    Bo pęknięcia są w fatalnie dużej ilości, jakby wręcz za cienko było betonu na bloczkach, skoro każdy bloczek widać ! Dolewanie wody nie jest dozwolone - czy to był pomysł ekipy, dolali, żeby się lepiej wylewał strop? Czy bloczki były solidnie zlane wodą przed wylewaniem betonu - to konieczne działanie nie tylko w takich upałach. Beton powinien być stale wilgotny w pierwszych dnach takich upałów. Powinien być stale zraszany wodą. Strop nie ma prawa nigdzie przeciekać. Niech się wypowie kierownik budowy.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolesMaz Zobacz post
    bardziej rozwodniony.
    kto go rozwodnił ?

    W takich temperaturach lanie takiego stropu to pewne kłopoty.

  4. #4

    Domyślnie

    klasyka, rysy skurczowe.
    beton na cemencie R, duże ciepło hydratacji, upały, nieprzykrycie folią betonu po wylaniu, niepodlanie pustaków przed zalewaniem betonu to przyczyny.

    Przecieka w którym miejscu? Przyczyną mogą być rysy + pęknięty pustak i dlatego przecieka

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KolesMaz

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    69

    Domyślnie

    Strop przed wylaniem betonu ociekal wodą. Natomiast w betoniarni zamówiłem beton wraz z opóźniaczem tężenia.
    Natomiast wodę dolewano na placu budowy bezpośrednio do betoniarki.

    Od tego momentu cały dzień polewaliśmy beton wodą, drugi dzień też polewany był ale już rzadziej. Teraz polewamy go dwa razy dziennie.

    Strop przecieka w 4 miejscach. Widać w betonie jakby dziurki, grubosci 0,5 cm, przez które woda wyrażnie ucieka (na zdjęciu).

    Beton nie był przykryty folia, natomiast tam gdzie przecieka, pustaki nie są popękane.

    Popękania betonu są widoczne na kilku żebrach, na całej długości zebra (jak na zdjęciu).

    Pytanie co z tym zrobić teraz? Czy strop nadal ma swoją wytrzymałość?

    Proszę o porady

    Pozdrawiam

    Maciek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150810_14_19_57_Pro.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	327038  
    Ostatnio edytowane przez KolesMaz ; 10-08-2015 o 17:04

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolesMaz Zobacz post
    Natomiast wodę dolewano na placu budowy bezpośrednio do betoniarki.
    Tu zepsuto beton

    Cytat Napisał KolesMaz Zobacz post
    Pytanie co z tym zrobić teraz? Czy strop nadal ma swoją wytrzymałość?
    Ten beton nigdy nie osiągnie zakładanej wytrzymałości. Co dalej zapytaj tego magika od wody

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolesMaz Zobacz post
    Natomiast wodę dolewano na placu budowy bezpośrednio do betoniarki.
    Maciek
    I to jest bezpośredni winowajca rys,
    jeżeli receptura tego nie przewiduje jakiekolwiek dolewanie wody jest zabronione.

  8. #8

    Domyślnie

    Na dokumencie dostawy betonu jest zawsze wyraźny zakaz dolewania wody przez osoby nieuprawnione ! Trzeba czytać

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KolesMaz

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    69

    Domyślnie

    Ale dolewanie wody za zgodą osoby obsługującej pompę I betoniarkę. Więc cieżko teraz określić, kto winny.
    Zastanawia mnie jedno, skoro ten beton nie jest szczelny I przepuszcza wodę, a jednocześnie obsługuje balcony
    (długie na 10m) to jaką mam szansę, że te balcony się utrzymają? Jak sprawdzić nośność stropu bez jego rozbórki?

    Pozdrawiam

    Maciek

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Na początek to beton wiąże 28 dni do tego czasu niczego nie zbadasz. (Dla upierdliwców wiem że wiąże dłużej a 28 to teoretyczny itd termin). PO tym terminie proponuje badanie młotkiem Schmidta bezinwazyjna metoda. Można wycinać próbki do badań ale to już inwazyjne.

    Strop nie musi być szczelny - to nie problem. Balkony masz monolityczne one pewnie lepiej przetrwały upały. Problem masz na pustakach. Cienki beton do tego mocno porysowany.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KolesMaz

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    69

    Domyślnie

    Witam,

    po dlugiej przerwie. Miejsca gdzie przeciekała woda uszczelniłem "mleczkiem cementowym" (pozytywnie). Po rozszalowaniu żaden element nie uległ ugięciu, ani balkony ani strop. Te rysy na zdjęciach były tylko widoczne na połączeniu balkonów ze stropem. Na dzięn dzisiejszy zostały wylane podłogi I położona hydraulika oraz postawione ściany I dach. Kierownik budowy zweryfikował strop I podpisał jego odbiór. Przy okazji dowiedziałem się, że przed wylewaniem stropu kazał zwiększyć ilość zbrojenia w porównaniu do projektu.

    Następnym razem będę brał przykład z developera (buduje obok mnie zespół domów), który czekał z wylaniem stropu aż upały zmaleją albo na ulewę

    Pozdrawiam

    Maciek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony