dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaki strop w starym domu ?

    Witam,
    Jestem właścicielem starego, ponad 100-letniego domu. W niedalekiej przyszłości czeka mnie wykończenie poddasza a co się z tym wiąże rozwiazanie problemy stropu.
    Aktualnie poddasze nie jest używane a dach jeszcze w tak dobrej kondycji, że niczego nie zmieniałem.
    Stary strop jest drewniany z belek, obitymi deskami, dodatkowo od doły wygładzony. Na strychu deski już nie są w najlepszej kondycji oczywiście tylko w jednym miejscu gdzie są lekko przytarte.
    Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje technologia umozliwiająca mi w przyszlości przy okazji robienia nowego dachu i ewentualnej rozbudowy domu ułożenie nowego stropu najlepiej bez użycia drewna o właściwościach zbliżonych do stropów żelbetowych.

  2. #2

    Domyślnie

    Na to może odpowiedzieć Ci tylko projektant (konstruktor), któremu będziesz zlecał projekt przebudowy domu, który potrzebny jest do uzyskania zezwolenia na przebudowę.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał MassageMasta Zobacz post
    Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje technologia umozliwiająca mi w przyszlości przy okazji robienia nowego dachu i ewentualnej rozbudowy domu ułożenie nowego stropu najlepiej bez użycia drewna o właściwościach zbliżonych do stropów żelbetowych.
    W zasadzie każda technologia stropu jest do zastosowania. Znam zarówno przypadki gdy ludzie robili płytę monolityczną opartą o wykutą w murach bruzdę, jak i układanie stropu gęstożebrowego (Teriva) w wykutych gniazdach. Producent stropów Rector ma nawet w swoich materiałach zalecenia do takich renowacji.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    istnieje taka metoda jak zespolony strop drewniano-żelbetowy, dobra o ile stan belek drewnianych jest prawidłowy w sensie niezjedzony przez robactwo i grzyby. Metoda jest dobra i tania jak potrzebujesz więcej info pisz do mnie na PW

  5. #5

    Domyślnie

    Odkopie trochę
    Mam podobny problem. Będę wymieniał cały dach. Chciałbym także nad starym stropem (100m2) zrobić nowy, a kiedyś przy okazji remontu "odciąć" stary, przez co powiększył bym dość niskie pomieszczenia na dole.
    Czy strop zespolony (metalowe legary zakotwiczone w wieńcu, na nich coś w rodzaju pofalowanej blachy, beton, zbrojenie) będzie tańsze jak strop drewniany?
    Da się w ogóle wykonać taką operację nie ruszając starego stropu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony