dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przemooo33
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    35

    Domyślnie Pompa ciepła elementy kotłowni -jakie inne urządzenia powinny być w pomieszceniu tech

    Witam ,

    Budowa trwa ,kolejny etap do realizacji na teraz ,trzeba się określić co i jakie muszę kupić, zamontować ,żeby potem nie żałować ,czy ktoś może mi doradzić co powinienem mieć w tgz kotłowni –ja to nazywam pomieszczeniem technicznym i wiem ,że tam będzie

    1-pompa ciepła / czy ktoś może polecić dobrą firmę ? Czy to tylko Viessmann ? Czy są jeszcze jakieś inne dobre , lepsze i wiadomo w granicach rozsądnej ceny .
    Dla orientacji dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem powierzchnia cała do ogrzewania
    Około 290 m 2 . Dół 12 obwodów , góra 13/14 obwodów . 3 odwierty zrobione po 90 m każdy .


    2-osobny zbiornik na wodę użytkową –myślę o 400-500 litrowym ( rodzina 5 osobowa )

    3-myślę ,że dwie pompy do ogrzewania podłogowego jedna góra jedna dół

    4-na pewno naczynia wyrównawcze ale jakie i ile to nie wiem

    Na tym moja znikoma wiedza tego tematu się kończy ,czy ktoś z zorientowanych fachowców
    Mógłby mi coś w tej kwestii podpowiedzieć co jeszcze powinno się tam znaleźć co w ogólnej mierze dotyczy wody, ogrzewania podłogowego .Nie wiem jakie informacje jeszcze potrzebne ,chętnie podam jeśli coś należy dodać .


    Z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    a w jakim celu 2 osobne pompy do ogrzewania podłogowego na górę i na dół? całość można zasilać jedną, większą pompą. przy Twoim metrażu to coś w okolicach 15kW

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Mając dwie pompy łatwiej ustawić rozdział mocy, zamiast dławić przepływ po prostu zmniejszamy prędkość odpowiedniej pompy.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał elrow23 Zobacz post
    a w jakim celu 2 osobne pompy do ogrzewania podłogowego na górę i na dół? całość można zasilać jedną, większą pompą. przy Twoim metrażu to coś w okolicach 15kW
    Ja sądzę, że jemu chodziło o dwie pompy obiegowe, a nie dwie PC.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemooo33 Zobacz post
    Witam ,


    1-pompa ciepła / czy ktoś może polecić dobrą firmę ? Czy to tylko Viessmann ? Czy są jeszcze jakieś inne dobre , lepsze i wiadomo w granicach rozsądnej ceny .
    jest wiele firm lepszych od Wieśka wa w jakim regionie budujesz?
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wojtek_Wisznia Mała

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Wisznia Mała
    Kod pocztowy
    55-114
    Posty
    330

    Domyślnie

    Na Twoje pytania odpowiedzi nie szukaj na forum. Poczytaj o producentach pomp (opinie) na forum, poszperaj na www i jak już wybierzesz producenta to na jego stronie znajdź sobie autoryzowanego przedstawiciela, z którym umów się na wykonanie projektu wykonawczego, wykonanie instalacji, dostawę urządzeń i uruchomienie instalacji. Czemu wszystko u jednego (od projektu do uruchomienia)? Ano żeby nie było wątpliwości kto ma poprawiać gdyby było coś nie tak! Stały numer wykonawców to zwalanie na inną ekipę, a to że zrobili zgodnie z projektem, a to on był do d.., itd, itp. Instalacja z pompą ciepła to nawet w domku jednorodzinnym stosunkowo skomplikowana i co więcej nie tania sprawa - nie na system gospodarczy.
    Mam sąsiada, który tak sobie zrobił - urządzenie składane z części przez szwagra-magika, pięciu wykonawców od całości - wiercił jeden, rurki układał drugi, szwagier-magik to ogarniał i uruchamiał. Kupe kłopotów z tym było, teraz niby działa, ale hałasuje niemiłosiernie - przeszkadza przez zamknięte drzwi.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przemooo33
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    35

    Domyślnie

    budowa -dolny śląsk -okolice kłodzka

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    W tej chwili na rynku masz ogromny wybór firm oferujących PC. Moim zdaniem nie koniecznie wymieniona przez ciebie firma będzie najlepsza (ale pewnie najdroższa, a czasami ludzie mają takie kryterium droższe= musi być lepsze). Poszukaj - jest kilka polskich firm co robią dobre PC glikol-woda.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przemooo33
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    35

    Domyślnie

    witam,
    a mógłbym prosić o małą podpowiedz. Jak najbardziej jestem za teraz Polska.
    w jakich konkretnie polskich firmach mógłbym pytać o szczegóły
    Ostatnio edytowane przez przemooo33 ; 02-11-2015 o 11:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony