dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 92 z 92

Temat: Dom na Bani

  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niechaj rozuiem, mój tata myśli tak samo jak Ty ma okna drewniane i nie toleruje plastiku opis projektu nie jest wiążący, można to wszystko zmieniać nawet w projekcie można mieć ceramikę jako materiał budowlany a na etapie prac zmienić na np. beton komórkowy z wpisem do dziennika chyba.
    Aaaa mój mąż kiedys zarządził otwarte regały na książki... myślałam, że go zamorduję bo nie sprzątał tego, a ja tak, bo kurz się wiecznie osadzał... nigdy więcej teraz mamy wiryny i jest super

    Emila3000 szkło - w kuchni zamiast fliz.
    Okna mojeg taty są akurat nie malowane lazurą, wyglądają dokładnie jak drewno i nawet ja widzę, że to musi być drewno ale tych, które robią fabryki to nie rozróżniam przyznaję się bez bicia

  2. #82

    Domyślnie

    Ponieważ wczoraj zdecydowaliśmy się ostatecznie (ja wcześniej w sumie dopuszczałam tę opcję jak przez mgłę, za to Chłop podobno - nie kojarzę - bardzo nalegał - może podprogowo?) na pokrycie dachu blachą panelową / na rąbek / na click czyjaktonazywają, wrzucam inspiracje:

    tutaj co prawda (chyba) nie jest blacha, tylko jakaś papa z listewkami (??), ale wygląda podobnie. Zestaw ciemna blacha na rąbek + biała nadbitka + czarne pionowe deski elewacyjne + szarawy taras <3 a do tego białe okna bez szprosów - oł jeah!
    ale u nas raczej nie będzie czarnych desek, tylko szarawe i takaż nadbitka, bo Chłop marudzi, ale jeszcze nad nim nie pracowałam




    źródło

    tutaj kolory nie te, ale widać, że z drewnem + białymi prostymi oknami daje radę

    źródło

    i do kominka na zadaszonym tarasie jak ładnie pasuje:

    i do "tradycyjnego" drewna:

    "blacha" + poddasze w ciemnych deskach + parter biały + białe okna

    źródło

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    moja ulubiona dacha, jestem bardzo na tak, urabiaj dalej męża
    a może kompromis - ty pozwolisz na blachę, a mąż na dechy

  4. #84

    Domyślnie

    Bardzo ładne inspiracje, może to wyglądać naprawdę zacnie Jak zazwyczaj nie lubię takiej blachy tak... tutaj mi się bardzo podoba!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  5. #85

    Domyślnie

    Emila kurcze, już się zgodziłam na blachę ale może znajdę inną kartę przetargową
    Iscro też nie byłam przekonana, bo kojarzyła mi się głównie z nowoczesnymi pasywnymi domami bez okapów, ale domy w sąsiedztwie + pinterest pokazały coś innego

    z białym, bardziej klasycznie też daje radę, ale chyba zbyt eleganckie dla nas







    ta WERANDA<3 prawda, że dałoby się taką zrobić nad zjazdem do garażu? I nie padałoby na podjazd

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Iscra taka blacha jest bardzo często na pięknych klasycznych zabytkowych domach, nawet na dworach można ją spotkać. Jakby mój dom budowała gdzieś w mieście, to też bym tą blachę rozważała.

    a taka blacha układana po skosie w romby jest na kopułach kościołów na przykład


    ahhhhhhhh piękne te inspiracje wszystkie

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    Iscra taka blacha jest bardzo często na pięknych klasycznych zabytkowych domach, nawet na dworach można ją spotkać. Jakby mój dom budowała gdzieś w mieście, to też bym tą blachę rozważała.

    a taka blacha układana po skosie w romby jest na kopułach kościołów na przykład


    ahhhhhhhh piękne te inspiracje wszystkie
    Wiem! Ale nic nie poradzę, że taka blacha mi się zupełnie nigdy nie podobała. No chyba, że miedziana

    A w tych inspiracjach jest super
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  8. #88

    Domyślnie

    Hmm...piękne sa te dachy z blachy, naprawdę! Chociaż pewnie u siebie takiego bym nie chciała, więc rozumiem ten dylemat...

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    ta blacha wygląda mega stylowo i jest chyba stosunkowa tania

  10. #90

    Domyślnie

    w porównaniu do blachodachówki, którą zakładaliśmy, ta blacha jest droższa jakieś 4zł na metrze, więc na dachu 200m2 (tyle nam wychodzi z tarasem i gankiem) wielkich kwot nie ma

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    ooo to mnie zaskoczyłaś. ale to nie będzie ocynk zwykły, ale malowana?

    w sumie moja blacha do obróbek też jakiś kosmos kosztowała, ale ma milion warstw gruntów i farb. ale nie wiem ile w porównaniu do blachodachówki- jessu jak dobrze, że jej nie będziesz kładła. Nie lubię rzeczy które udają coś czym nie są...

  12. #92

    Domyślnie

    nie tyle malowana, co nawet z super hiper powłoką poliuretanową i gwarancją na 40lat

    też nie lubię rzeczy "quasi", chyba, że są z przymrużeniem oka, ale wolałam blachodachówkę z super powłoką od bylejakiej dachówki cementowej z obróbkami blacharskimi. Na szczęście z panelową nie muszę iść na kompromisy, będzie jasne, że blacha to blacha, uff

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony