Cytat Napisał zibuch Zobacz post
A skąd Ci to przyszło do głowy? Jakaś mądrość ludowa tak głosi? W poprzednim domu nie miałem żadnego chłodzenia poza roletami. Jak mi się chciało latać i regulować, żeby nie zamykać wszystkich tylko kierunek gdzie akurat było słońce albo z lenistwa zaciemniałem to miałem idealnie. No może na poddaszu trochę za ciepło tam gdzie były rolety wewnętrzne ale na parterze przyjemny chłodek. Teraz nie mam okien dachowych i dołożyłem sporo celulozy w dach więc jestem spokojny, Wiem jaka jest różnica jak jeden dzień są zamknięte rolety a drugi otwarte. Jak uruchomię GGWC to zaproszę na sprawdzenie
Różnica między nami jest taka że już to mam i wiem a Ty dopiero się dowiesz.
Ps. jeżeli w domu nie gotujesz nie pierzesz, nie używasz komputera, lodówki, zamrażarki itp , nie odwiedzają Cię goście latem, nie otwierasz drzwi to może dasz radę przy 38C na zewnątrz utrzymać w domu 22C samymi roletami i GGWC. Jeżeli normalnie użytkujesz dom - zapomnij . Policz sobie w kW zyski bytowe i podaj przewidywaną moc chłodniczą GGWC. Nie piszę tu o jednym czy dwu dniach po 38 C i 22 C ( w nocy ) ale po kilku dniach nawet jak masz mocno akumulacyjny dom to samo GGWC nie wystarczy.
Ale u mnie dzięki dołączeniu chłodzenia podłogi PC PW i PC PW do CWU na strychu , mam w domu bez klimy 22C w największe upały - chcesz sprawdzić ? zapraszam latem - info na prive.