dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 175
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    I takie foto
    myślałeś już o szkleniach w salonie?

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Po co folia kubełkowa?
    Folia kubełkowa jest przewidziana w projekcie. Ma stanowić hudroizolację i zabezpieczenie styropianu. Widzę że kolega
    kerado28 też zastosował folię kubełkową, może on by coś na ten temat więcej powiedział?
    co do XPS, to synthos jest ok. 50zł tańszy od Basfa - w cenach jakie znalazłem, ale jeśli jakość jest wyższa, to może warto...

  3. #23

    Domyślnie

    A jak myślisz perm ?

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał d.i.m. Zobacz post
    Folia kubełkowa jest przewidziana w projekcie. Ma stanowić hudroizolację i zabezpieczenie styropianu.
    No to jak tak, to trzeba ją kleić. Sikaflex polecam jak chcesz dobrze i z patentem, albo jakąś masę bitumiczną i minimum 10cm zakładki jeśli jesteś tradycjonalistą. Według mnie warto jednak zadbać o odpływ wody zamiast próbować robić szczelną wannę, bo to i tak działanie skazane na porażkę. Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet po powodzi, a wszelka wilgoć technologiczna (np. wylewkę powinno się polewać przez okres 10-ciu dni) będzie miała szansę odpłynąć.
    W normalnych warunkach żwir (stabilniejszy od pospółki i myszy go nie przeżrą) nie podciąga wilgoci, więc można zrezygnować z tej folii, albo zrobić ją nieszczelną. Taka nieszczelność nie podciągnie, ale wypuści.

    Zaznaczam że budując na terenie w przeszłości zalanym dbam, aby moje rozwiązania konstrukcyjne chroniły mnie na przyszłość. Nie mam zaufania do jakości swojej pracy (a cóż mówić o nieprofesjonalnych wykonawcach nie wystawiających gwarancji), więc staram się nie walczyć z fizyką. Na Twoim miejscu zrobiłbym podsypkę z grubego tłucznia, na wierzch XPS po obwodzie i pod nośnymi, EPS 100 w pozostałej części i żadnej folii.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wszelkie "badania" pokazuja ze foli pod styropian nie nalezy dawac chodzi o kondensacj pary wodnej na styku styfopian , folia, grunt

    nalezy za to ją dac na styropian bezposrednio pod wylewana płytę

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Tak, tak na styropian, a pod płytę będzie folia. Ciekawi mnie dlaczego nawet architekt czy konstruktor zaproponowali rozwiązanie z folią pod styropianem. Też czytałem, że jednak większość skłania się do wersji bez folii.

    Co do budowy to wspomnę jeszcze, że większość prac chcę wykonać prawie sam. Doświadczenie niewielkie niestety, ale coś tam z budowami i remontami mam wspólnego do tego wielkie chęci i zapał. Damy radę

  7. #27

    Domyślnie

    Tobie może się przyda
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11008400_818073971614164_5331061453788113426_n.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	328006   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11017198_818074018280826_6344089992112161947_n.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	328007   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11137154_832558386832389_8646734731164811552_n.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	328008   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11264052_818073978280830_5748854941989049658_n.jpg
Wyświetleń:	265
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	328009  

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    wszelkie "badania" pokazuja ze foli pod styropian nie nalezy dawac chodzi o kondensacj pary wodnej na styku styfopian , folia, grunt

    nalezy za to ją dac na styropian bezposrednio pod wylewana płytę
    Możesz dać linka do tych badań?

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Piękne zdjęcia, prosimy o jeszcze
    Z pierwszego zdjęcia wynika mi, że jako podciąg na środku domu nie zastosowałeś dwuteownika tylko wylewaną belkę?

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Możesz dać linka do tych badań?
    temat byl walkowany w watku o plytach fundamnetowych wielokrotnie , HenioK i spolka sprawdzali to w jakis programach jesli dobrze pamietam , temat jest "odgrzewany" conajmniej raz na kilka iesiecy w tym watku

  11. #31

    Domyślnie

    Coś sobie przypominam, czytałem o tym projekcie domu z CS STUDIO w Muratorze.
    A czy tam nie było tak że w ramach płyty fundamentowej XPS był po obwodzie a jakaś twardsza wersja EPS w środku?
    Ja bym bynajmniej tak nie robił.


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  12. #32

    Domyślnie

    ps. I ten czerwony fragment między oknami jest delikatnie mówiąc .. z innej baczki. Kibicuję co byście podrasowali nieco elewację.
    Chociaż o gustach się nie dyskutuje podobno tak więc ryzykuję nieco


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Ten opis z Muratora trochę się różni od projektu gotowego. Jeśli chodzi o płytę fundamentową to pod całością jest przewidziany XPS Basf 3035 cs. Elewacja i jej kolorystyka to rzecz gustu, tutaj to dowolność panuje. Szczerze nad kolorami to się nie zastanawiałem jeszcze, ten problem jest bardzo odległy

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    A skąd weźmiesz myszy? Ja wymieniałem grunt i dawałem kamień,na którym dawałem styrodur pod płytę fundamentową( wanna ze styroduru). Jaka mysz byłaby w stanie przebić się przez zagęszczony kamień i żwirek? Szkło piankowe jest znacznie droższe od xps-a.
    ja bym tematu nie bagatelizował. sam miałem w moim obecnym domu problem z myszami w styropianie pod wylewką. nie do końca wykończony dom, wolny dostęp w kilku miejscach, wlazły i się zadomowiły. wyłaziły potem wzdłuż rur w kuchni . wysypanie we wszystkie możliwe szczeliny trutki załatwiło sprawę ale wiem teraz, że trzeba coś z tym zrobić tymbardziej jak to ma być styropian nośny pod płytą. myślałem, żeby pod XPS dać siatkę na krety w cienkiej warstwie piasku ale teraz się zastanawiam, czy ten zagęszczony tłuczeń czy żwir nie wystarczy.
    drugim tematem, który mnie najbardziej nurtuje to nośność styropianu pod płytą. nie piszcie proszę, żeby stosować EPS100. po pierwsze nie ma atestu (żaden producent nie poleci EPSa pod płytę) a po drugie nie wytrzyma naprężeń. wrzuciłem na szybkiego do obliczeń płytę (nie mam doświadczenia w domkach i takim posadowieniu) i wyszły mi naprężenia rzędu 10-80kPa (byćmoże lekko zawyżone, nie robiłem dokładnego modelu) to chyba więcej niż wytrzymałby EPS (długotrwale). poza tym im większa grubość tym większa podatność - większe siły w płycie. ja myślę o 20cm XPS + zadbanie o odwodnienie podbudowy. suchy piasek też dobrze izoluje.

    tylko ciągle mam w głowie te niby "badania" co wszędzie są powielane jak to XPS bardziej nasiąka po latach niż EPS

    reszty się nie obawiam, tak jak pisze R&K, dokładność w wykonaniu i będzie dobrze
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 02-09-2015 o 07:31

  15. #35
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    który mnie najbardziej nurtuje to nośność styropianu pod płytą. nie piszcie proszę, żeby stosować EPS100. po pierwsze nie ma atestu (żaden producent nie poleci EPSa pod płytę)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom izolowany.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	329287

    Przy identycznych izolacja jak w dachu i ogrzewaniu podłogowym, więcej kWh tracimy do gruntu niż dachem.
    Spotyka się projektantów nie znających podstaw fizyki i PN (PN-EN 13370) co projektują więcej izolacji w dachu niż od gruntu.

    Co do tracenia z czasem parametrów... Weźmy nieporównywalnie szczelniejsza rzecz od EPS czy XPS jaką jest opona. Postawmy samochód na ponad na rok czy dwa. Powietrze z opony zejdzie z zapasu nie.
    A w gruncie mamy poza naciskiem domu, jeszcze wodę.

    suchy piasek też dobrze izoluje.
    Nawet, gdy nasypiemy na górce zupełnie suchy piach i gdy przykryjemy go uniemożliwiając parowanie, za klika dni będzie mokry. Jest susza, proszę Sobie pójść do lasu, czy na pole i przesunąć większe kamienie, pod nimi będzie wilgotny grunt.
    EPS ma kulki nie pęcherzyki... no i 40 cm jest bezpieczniej.

    Legalett i EPS Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	legallet 40cm.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	329288
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 02-09-2015 o 08:14

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski;69334....
    [B
    EPS ma kulki nie pęcherzyki[/B]... no i 40 cm jest bezpieczniej.
    ...
    . Dawaj misiu! Tu kulki, tam pęcherzyki. XPS jest napompowane więc schodzi z niego gaz jak z opony samochodowej. EPS nie ma gazu w środku, bo ma kulki. Jak ja cię misiu lubię. Codzienna porcja dowcipów gwarantowana.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 02-09-2015 o 09:25
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    ...
    wymiękam .

    krótko. proszę podać producenta, który zalaca/polaca swój EPS pod płytę. zadzwonię i sprawdzę to
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 07-09-2015 o 07:36

  18. #38
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    wymiękam .

    krótko. proszę podać producenta, który zalaca/polaca swój EPS pod płytę. zadzwonię i sprawdzę to
    Legalett to płyta fundamentowa po fińsku. Zaleca EPS .

  19. #39
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20141121_09_34_53_Pro.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	329827 Nawet producent się reklamuje Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	329829

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Legalett to płyta fundamentowa po fińsku. Zaleca EPS .
    Legalett pochodzi ze Szwecji, nieuku. Stosowali w Polsce EPS, bo ich naczelny projektant, który już tam zresztą nie pracuje nie słyszał o zjawisku pełzania pod obciążeniem. Do obliczania płyty stosowali program w którym nie można było symulować odporu podłoża. Nie ma to dla nich znaczenia zresztą, bo gwarancja, trzeba przyznać dosyć długa obejmuje tylko płytę a nie podbudowę a do niej zalicza się izolacja pod płytą. Znowu gadasz jak połamany.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 07-09-2015 o 11:25
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony