dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 175
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Załącznik 329827 Nawet producent się reklamuje Załącznik 329829
    To akurat jest dom szkieletowy, który waży tyle co nic. EPS jest tu stosowany również jako wypełnienie - stąd tak gruba jego warstwa w podłodze.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar domekpasywny
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Gryfice
    Kod pocztowy
    72-300
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    mam szklo piankowe. wyszlo drozej od styropianu.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    To akurat jest dom szkieletowy, który waży tyle co nic. EPS jest tu stosowany również jako wypełnienie - stąd tak gruba jego warstwa w podłodze.
    Zauważ jaki to bubel ta konstrukcja. Brak pionowej opaski izolacyjnej w gruncie. A co to oznacza ? Minusową temp po obwodzie płyty ,w konsekwencji możliwość kondensacji wilgoci w izolacji i jej degradacja.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Zauważ jaki to bubel ta konstrukcja. Brak pionowej opaski izolacyjnej w gruncie. A co to oznacza ? Minusową temp po obwodzie płyty ,w konsekwencji możliwość kondensacji wilgoci w izolacji i jej degradacja.
    Bubel nie dopuszczany przepisami. Jest coś takiego jak współczynnik fRsi, wskaźnik pokazujący możliwość kondensacji w przegrodzie. W tym przykładzie będzie miał zbyt niską wartość więc projekt będzie niezgodny z przepisami. Pytanie, czy fikołki pokroju Brzęczkowskiego się tym przejmują.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    domekpasywny, my ciągle nie wiemy jeszcze czy szkło czy styropian. Ale mamy całą zimę na przemyślenia.
    Ostatnio edytowane przez d.i.m. ; 12-10-2015 o 20:57

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał d.i.m. Zobacz post
    domekpasywny, my ciągle nie wiemy jeszcze czy szkło czy styropian. Ale mamy całą zimę na przemyślenia.
    Ze względu na cenę to szkło lepiej odpuścić no chyba że koszty nie grają roli. U naszego zachodniego sąsiada szkło jest popularne bo jest tańsze i Niemcy inaczej podchodzą do budowy. Dla nich ważne jest aby do budowy wykorzystać surowce odnawialne więc temu dają szkło piankowe. Oni to mają inną ogólną kulturę. Niemiec nie kupi 2kg ziemniaków jeżeli zje tylko 1kg. Dla nich ważniejsze jest bezpieczeństwo i ekologia niż koszty. Jeżeli coś jest z źródeł odnawialnych to oni szukają sposobu na ich wykorzystanie. Więc jakby u nas był jakiś producent co robiłby z starych szklanych butelek czy słoików szkło piankowe i nie chciałby być pazerny to by to było znacznie tańsze więc można byłoby się na to skusić. Ale i tak wyszłoby to pewnie drożej niż piach w dziurę i styropian w płytę. Ale pod masywny dom jaki chcesz zrobić lepszy będzie XPS no chyba że pisząc styropian masz na myśli XPS (chociaż XPS styropianem nie jest) ale niewątpliwie masz nad czym myśleć. Kto Ci będzie budować?

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Ze względu na cenę to szkło lepiej odpuścić no chyba że koszty nie grają roli. U naszego zachodniego sąsiada szkło jest popularne bo jest tańsze i Niemcy inaczej podchodzą do budowy.
    Nie pisz Kamil czegoś czego nie wiesz na pewno. Szkło sprzedawane w Polsce w 9D% pochodzi z Niemiec - cena jest taka sama. Możesz zresztą zamówić szkło loco Gorlitz na przykład i tam sobie odebrać
    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Więc jakby u nas był jakiś producent co robiłby z starych szklanych butelek czy słoików szkło piankowe i nie chciałby być pazerny to by to było znacznie tańsze więc można byłoby się na to skusić.
    Co tu ma pazerność do rzeczy? To po prostu nie jest opłacalne!
    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    no chyba że pisząc styropian masz na myśli XPS (chociaż XPS styropianem nie jest)...
    Gdzieś ty to wyczytał? EPS to ta sama substancja co XPS.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar domekpasywny
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Gryfice
    Kod pocztowy
    72-300
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Gdy ja kupowałam szkło, uzyskałam w Niemczech u producenta tańszą cenę niż w Polsce. Różnica była znaczna.
    Transport organizowałam z Polski. Większe ilości szkła kupuje się jako materiał sypki i przewozi ciężarówkami z ruchomą podłogą.
    Wiem, że jeszcze taniej można kupić szkło w Czechach, bo oni je także produkują.
    Niestety w Polsce jeszcze nikt się nie zabrał za jego produkcję, a szkoda, bo miałby niezły interes: budownictwo, szkło kładzie się pod autostrady, tory kolejowe, pola golfowe itd.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    fundusze mamy ograniczone a i budować będę sam, z pomocą rodziny/znajomych. Jeszcze tylko zima i budowa ruszy

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    ....a w niedzielę ruszamy na dni otwarte tego samego domu, do Łagiewnik k. Lublina

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Cytat Napisał d.i.m. Zobacz post
    ....a w niedzielę ruszamy na dni otwarte tego samego domu, do Łagiewnik k. Lublina
    jaktam wrażenia? coś chcecie zmieniać ?

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Wrażenie jak najbardziej pozytywne. Bardzo nam się podobał domek na żywo, układ pomieszczeń, wielkość, skrojone na naszą miarę. W środku zmieniony jest trochę układ, przez rezygnację z przedsionka i przesunięciu schodów w stronę drzwi wejściowych oraz ich odwrócenie został powiększony pokój na dole. Na górze układ jest w wersji łazienki nad łazienką co też mi bardziej pasuje. Większe są też sypialnie po prawej stronie. Dobra zmiana tylko nie wiem jak by to było bez przedsionka.
    Z ciekawszych rozwiązań które wykorzystam to montaż okien na drewnianych kantówkach.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Możesz wrzucić tu projekt tego domku ale chodzi mi o dokładniejszy z wymiarami itp.
    Domek pozornie mały jest bo ma poddasze ale powierzchnia całkowita pewnie ma ok.150m2 wiec nie tak mało.
    Jaki będziesz robił strop? Teriva czy monolityczny? Jeżeli teriva a działówki z silki będziesz robił to trzeba kombinować z belkami aby były pod działówkami dla wzmocnienia. Jaką zrobisz więźbę? Podejrzewam że tradycyjną bo wiązary to chyba się nie opłaca, no chyba że nie będziesz robił ścianek kolankowych a z wiązarów to pociągniesz aby było szybciej czyli może tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiązar.przykład.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	41,8 KB
ID:	345474??

  14. #54

    Domyślnie

    ja cie kręcę nareszcie ktoś z podkarpacia i to blisko Rzeszowa i jeszcze dom pasywny.
    Ja się szykuję budować pasywniaka w Głogowie Małopolskim.

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Karolkak to na jakim etapie jesteś? Mieszkamy niedaleko siebie
    My już mamy pozwolenie na budowę. Trochę po drodze było przygód z papierzyskami, ale jakoś daliśmy radę. Teraz czekamy aż się uprawomocni i budowa coraz bliżej. Muszę męża pogonić żeby opisał tu co i jak dokładnie.

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Możesz wrzucić tu projekt tego domku ale chodzi mi o dokładniejszy z wymiarami itp.
    Domek pozornie mały jest bo ma poddasze ale powierzchnia całkowita pewnie ma ok.150m2 wiec nie tak mało.
    Jaki będziesz robił strop? Teriva czy monolityczny? Jeżeli teriva a działówki z silki będziesz robił to trzeba kombinować z belkami aby były pod działówkami dla wzmocnienia. Jaką zrobisz więźbę? Podejrzewam że tradycyjną bo wiązary to chyba się nie opłaca, no chyba że nie będziesz robił ścianek kolankowych a z wiązarów to pociągniesz aby było szybciej czyli może tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiązar.przykład.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	41,8 KB
ID:	345474??
    wszystkie egzemplarze naszego projektu są aktualnie w rozjazdach, ale odsyłam póki co do prezentacji projektanta http://cdn29.muratorplus.smcloud.net...strone_www.pdf
    co do poddasza to mamy wersję z trzema sypialniami
    jak będę miała projekt już w domu to rzucę co ciekawsze skany

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    - strop gęstożebrowy Teriva-1
    - więźba tradycyjnie, a ocieplenie skosów i przestrzeni strychu to granulat (tutaj jeszcze nie wiem jaki) nasypywany/wdmuchiwany do przestrzeni utworzonej pomiędzy płytami OSB (na krokwie rozważam płytę STEICOuniwersal zamiast OSB)

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Dzisiaj o 8.15 na działkę wkroczyła koparka. Koparkowy pracował do 14 i skasował 530zł. A oto efekty dzisiejszego dnia:




    Po wykopie została góra ziemi, koparkowy miał trochę więcej roboty, ale ładnie to wszystko poszło.


    Postanowiłam prowadzić dziennik budowy również na facebooku, ponieważ tam łatwiej mi dodawać zdjęcia i potem kopiować je tutaj. A to link https://www.facebook.com/Dom-pasywny...6969050819752/
    Ostatnio edytowane przez d.i.m. ; 12-06-2016 o 17:02

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał domekpasywny Zobacz post
    Gdy ja kupowałam szkło, uzyskałam w Niemczech u producenta tańszą cenę niż w Polsce. Różnica była znaczna.
    Transport organizowałam z Polski. Większe ilości szkła kupuje się jako materiał sypki i przewozi ciężarówkami z ruchomą podłogą.
    Wiem, że jeszcze taniej można kupić szkło w Czechach, bo oni je także produkują.
    Niestety w Polsce jeszcze nikt się nie zabrał za jego produkcję, a szkoda, bo miałby niezły interes: budownictwo, szkło kładzie się pod autostrady, tory kolejowe, pola golfowe itd.
    zrezygnowaliśmy jednak ze szkła. Za to rozważamy chudzika i chyba go zrobimy. Szkło piankowe - no jest luka w branży, ale myślę że w ciągu najbliższych paru lat i u nas będzie bardziej popularne i ktoś weźmie się za produkcję...

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    d.i.m. Co to jest ta niebieska rura?

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony