dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 9
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 175
  1. #101
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Czas na podsumowanie kosztów mojej płyty fundamentowej:

    stal: 3400
    XPS: 9450
    koparka: 530
    rury GGWC, kan: 1000
    pospółka: 3000
    zagęszczara: 670
    styro na cokół i opaskę: 3160
    chudziak: 1400
    folia: 230
    klej do XPS: 300
    płytki na cokół i klej: 190
    piasek na obsypanie: 880
    dystanse do zbrojennia: 300
    beton C25/30 20,5m3: 4470
    listwa + wibrator: 180

    SUMA: 29160 zł

  2. #102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Planujesz murowanie ścian jeszcze przed zima czy na spokojnie na wiosnę?

  3. #103
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Na spokojnie na wiosnę. Myślę, że to będzie lepsze rozwiązanie i dla ścian i dla mnie.

  4. #104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał d.i.m. Zobacz post
    Na spokojnie na wiosnę. Myślę, że to będzie lepsze rozwiązanie i dla ścian i dla mnie.
    Ściany też samemu planujesz murować czy kogoś do pomocy weźmiesz? Z tego co pamiętam to z silki chcesz murować a to nie jest zbyt przyjazny materiał dla samoroba.

  5. #105
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leśna Stodoła

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-101
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał d.i.m. Zobacz post
    Czas na podsumowanie kosztów mojej płyty fundamentowej:

    stal: 3400
    XPS: 9450
    koparka: 530
    rury GGWC, kan: 1000
    pospółka: 3000
    zagęszczara: 670
    styro na cokół i opaskę: 3160
    chudziak: 1400
    folia: 230
    klej do XPS: 300
    płytki na cokół i klej: 190
    piasek na obsypanie: 880
    dystanse do zbrojennia: 300
    beton C25/30 20,5m3: 4470
    listwa + wibrator: 180

    SUMA: 29160 zł
    Masz projekt płyty czy to taki kosztorys na czuja?
    Chętnie bym porównał dane z projektu z planowaną przeze mnie płytą ( będzie trochę większa niż Twoja )

  6. #106
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Mam znajomego budowlańca murarza, jak wygospodaruje dla mnie trochę czasu to mi pomoże. Jak będzie miał mniej czasu to będę chciał żeby mi zaczął oraz pokazał co i jak.

  7. #107
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leśna Stodoła Zobacz post
    Masz projekt płyty czy to taki kosztorys na czuja?
    Chętnie bym porównał dane z projektu z planowaną przeze mnie płytą ( będzie trochę większa niż Twoja )
    Tak ja kupiłem gotowy projekt domu pasywnego, robiłem zgodnie z projektem, a koszt jest dokładny bo spisywałem na bieżąco ile za co płaciłem.

  8. #108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Widzę d.i.m., że jesteśmy na podobnym etapie.
    Chyba trochę wcześniejszych zdjęć Ci zeżarło, czyżby "Fotosik"?
    A co z opaską przeciwwysadzinową? Widzę, że już zasypałeś. Nie robisz, czy czekasz do wiosny?

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #109
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Do zdjęć korzystam z facebuka (konta swojego nie mam) tam jest więcej zdjęć link: https://www.facebook.com/Dom-pasywny...6969050819752/ zamieszczę je tutaj tylko zatraci się chronologia. Opaska jest zrobiona, zafoliowana i obsypana piaskiem.

  10. #110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał d.i.m. Zobacz post
    Mam znajomego budowlańca murarza, jak wygospodaruje dla mnie trochę czasu to mi pomoże. Jak będzie miał mniej czasu to będę chciał żeby mi zaczął oraz pokazał co i jak.
    Najważniejsze aby Ci pomógł przy pierwszej warstwie bloczków aby to zrobić idealnie równo bo potem to już pójdzie jak z górki (potem pod górkę bo na rusztowaniu) bo nie będziesz musiał się przejmować tak bardzo poziomem a pion do sznurka ustawisz.

  11. #111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    widze ze płyta juz jest ...
    trzymam kciuki za reszte i milego odpoczynku ... byle do wiosny

  12. #112
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar BobBuillder
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Pólko
    Kod pocztowy
    21-003
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Super, że ruszyliście z budową domu pasywnego. Trzymam kciuki i będę obserwował jak rośnie
    Pozdrawiam z Lublina
    Ostatnio edytowane przez BobBuillder ; 26-01-2017 o 21:27

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    tak naprawdę do domów o znikomym zapotrzebowaniu najlepsze byłoby ogrzewanie nadmuchowe (w celu maksymalizacji wykorzystania wszelkich zysków oraz strategii grzania)
    Trochę odgrzewam posta ale uwaga jest bardzo trafna. Dom bliski pasywnemu błyskawicznie reaguje na nadmiar energii - i nijak bez ogrzewania nadmuchem z opcją chłodzenia nie da się z tym efektywnie walczyć. I nie ma co zaklinać rzeczywistości - dom pasywny się przegrzewa i trzeba sobie jakoś z tym radzić.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Trochę odgrzewam posta ale uwaga jest bardzo trafna. Dom bliski pasywnemu błyskawicznie reaguje na nadmiar energii - i nijak bez ogrzewania nadmuchem z opcją chłodzenia nie da się z tym efektywnie walczyć. I nie ma co zaklinać rzeczywistości - dom pasywny się przegrzewa i trzeba sobie jakoś z tym radzić.
    Jeżeli się przegrzewa to został źle zaprojektowany i nie jest pasywny. Po prostu u nas raczej się przyjmuje dom pasywny w kategorii zapotrzebowania na ciepło czyli 15kWh/m2 ale ważniejszym wyznacznikiem jest moc grzewcza do 10W/m2. Ten parametr głównie decyduje o tym czy dom może być pasywny czy nie. Niestety wystarczy dać więcej okien od południa przy prostej bryle domu to zachowując odpowiednią izolację i szczelność można zejść nisko z zapotrzebowaniem na ciepło. Tyle że więcej okien to wyższa moc grzewcza przez co bez jakiegoś ogrzewania się nie obejdzie. Przy przegrzewaniu jest podobnie bo więcej okien to więcej miejsc przez które wchodzi nam ciepło z zewnątrz w lato. Najlepiej byłoby osiągnąć dobry wynik nie przesadzając z ilością okien wtedy tez domek nie powinien się przegrzewać.

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jeżeli się przegrzewa to został źle zaprojektowany i nie jest pasywny. Po prostu u nas raczej się przyjmuje dom pasywny w kategorii zapotrzebowania na ciepło czyli 15kWh/m2 ale ważniejszym wyznacznikiem jest moc grzewcza do 10W/m2. Ten parametr głównie decyduje o tym czy dom może być pasywny czy nie. Niestety wystarczy dać więcej okien od południa przy prostej bryle domu to zachowując odpowiednią izolację i szczelność można zejść nisko z zapotrzebowaniem na ciepło. Tyle że więcej okien to wyższa moc grzewcza przez co bez jakiegoś ogrzewania się nie obejdzie. Przy przegrzewaniu jest podobnie bo więcej okien to więcej miejsc przez które wchodzi nam ciepło z zewnątrz w lato. Najlepiej byłoby osiągnąć dobry wynik nie przesadzając z ilością okien wtedy tez domek nie powinien się przegrzewać.
    Teoretyzujesz.

    Był ze 2 lata temu obszerny artykuł na temat opinii użytkowników osiedla domów pasywnych pod Berlinem. Wszyscy zwracali na to uwagę, iż domy się przegrzewają, bo gdzie w środku lata oddać zyski bytowe i ciepło z zewnątrz? (trzeba przecież wyjść na taras, jakoś korzystać z domu).

    Pasywność to nie jest jakaś kosmiczna technologia, tylko przepływ energii (przez przenikanie i konwekcję) jest mocno ograniczony. Co ma niestety swoje plusy i minusy.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  16. #116

    Domyślnie

    Kamil jest teoretyk a dom pasywny nie jest ideałem komfortu i nigdy nie będzie - wynika to z jego założeń.

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Kamil jest teoretyk a dom pasywny nie jest ideałem komfortu i nigdy nie będzie - wynika to z jego założeń.
    Komfort to pojęcie bardzo względne, a poza tym rzeczy komfortowe są zazwyczaj nieekonomiczne, więc pisanie, że komfort wynika z założeń bądź nie, nie bardzo jest chyba na miejscu.

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    bo gdzie w środku lata oddać zyski bytowe i ciepło z zewnątrz? (trzeba przecież wyjść na taras, jakoś korzystać z domu).
    Przyznasz jednak chyba, że póki co w naszym klimacie potrzeba chłodzenia jest nieporównywalnie mniejsza, od potrzeby dogrzewania. Wobec tego to przegrzewanie jest na pewno bardziej do zniesienia, bo dotyczy zazwyczaj 2 miesięcy w roku, grzejemy praktycznie pół roku.

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Przyznasz jednak chyba, że póki co w naszym klimacie potrzeba chłodzenia jest nieporównywalnie mniejsza, od potrzeby dogrzewania. Wobec tego to przegrzewanie jest na pewno bardziej do zniesienia, bo dotyczy zazwyczaj 2 miesięcy w roku, grzejemy praktycznie pół roku.
    To twierdzenie jest prawdziwe dla domów już zbudowanych.

    Dążymy do domów pasywnych o minimalnych potrzebach energetycznych.

    Kończy się to tym, że wielu sezon grzewczy zaczyna w połowie listopada w marcu o nim zapominając.

    Wszyscy się przyznają, że grzeją, bo mają system grzewczy, ale już mało kto przyznaje, że latem w domu są dni nie do wytrzymania, udając, że 26-27 stopni i wilgotność 70% to jest coś przyjemnego.

    Jeżeli nasze domy mają tak niewielkie potrzeby i dobrze trzymają ciepło co oznacza niestety, że to niechciane latem także.

    Należało by znacząco zmienić podejście do komfortu cieplnego kładąc nacisk na systemy "utrzymania komfortowych warunków cieplnych".

    W praktyce oznacza to, iż w przyszłości PC zdominują rynek bo można do nich podpiąć dowolny odbiornik: grzejnik, podłogówkę, klimakonwektor czy klimatyzator.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  20. #120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Teoretyzujesz.

    Był ze 2 lata temu obszerny artykuł na temat opinii użytkowników osiedla domów pasywnych pod Berlinem. Wszyscy zwracali na to uwagę, iż domy się przegrzewają, bo gdzie w środku lata oddać zyski bytowe i ciepło z zewnątrz? (trzeba przecież wyjść na taras, jakoś korzystać z domu).

    Pasywność to nie jest jakaś kosmiczna technologia, tylko przepływ energii (przez przenikanie i konwekcję) jest mocno ograniczony. Co ma niestety swoje plusy i minusy.
    Widocznie Niemcy drapnęli temat domów pasywnych ale ich też zbudować nie potrafią. W domu pasywnym wentylacja z gwc powinna utrzymać odpowiedni komfort latem. 25-26st gdy na zewnątrz jest 40 to nie jest dyskomfort. Oczywiście nie ma szans aby samą wentylacją schłodzić do 21st. W każdym domu niezależnie czy pasywny czy nie to jak rośnie temperatura na zewnątrz to i w domu robi się cieplej, a jak się chce mieć chłodno to trzeba założyć sobie klimę. Dom prawdziwie pasywny ma to do siebie, że bez klimy będą odpowiednie warunki aby się dobrze mieszkało (znośnie). Według mnie 25st w lato to dobra temperatura

Strona 6 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony