dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paczek54

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    10

    Domyślnie Hewalex vs Galmet

    Witam
    Planuję montaż PCWU lecz jak zwykle następuje pytanie którą wybrać?
    Liczę, że osoby doświadczone, znające się na rzeczy pomogą mi, a znając życie także innym szukającym takiego tematu w wyborze.
    Na tą chwilę zastanawiam się nad dwoma modelami.
    1. Hewalex 91.10.53 200k 1,5kW
    2. Galmet Basic 2 GT 200l

    Pompy różnią się parametrami, a cena jest taka sama. Może ktoś posiada te modele, napisze coś o rzeczywistym poborze mocy i wydajności. Oczywiście dopuszczam też innych producentów lecz Ci wydają się najbardziej solidni i sensowni.

    Z góry piszę, że na forum jest kilka wzmianek lecz tematy są z innej beczki bądź są z kilku lat wstecz, a w tym temacie to ma duże znaczenie.
    Proszę więc o wstrzymanie się z informacją o wszechmocnej szukajce

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paczek54

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    Projekt to dokument do którego podchodzę z dystansem, pokazuje jedno, a życie weryfikuje co innego. Z tego co czytałem obydwa modele są z podobnej półki cenowej oraz wydajnościowej. Mały domek 3, może w przyszłości 4 osobowej rodziny z piecem na Ekogroszek. Więc w okresie grzewczym pompa będzie miała wakacje.
    Jest może chętny opisać eksploatację którejś z pomp: awaryjność, koszty eksploatacji, rzeczywistą wydajność.
    Chętnie poznam inne propozycje, ale sam nie jestem w stanie stwierdzić która firma i jaki model nie powinien mnie rozczarować. Tak jak każdemu, zależy mi na bezawaryjności.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafniem82 Zobacz post
    Musisz pamiętać, że pompę należy dobrać do specyfiki budynku, w której ma być zamontowana. Możesz to sprawdzić w info dot. zapotrzebowania domu na ciepło (znajdziesz to w projekcie). Z tych dwóch polecam Galmet.
    Basic GT zintegrowana jest z ogrzewaczem, dzięki któremu zabezpieczysz c.w.u. dla 5 osobowej rodziny. Moc grzewcza pompy to 1,92 kW przy podgrzaniu zasobnika z temp. 10 do 45°C. W Hewalexie jest to, jak napisałaś, 1,5kW, woda także dla 4-5 os. rodziny.
    Specyfika budynku dla pomp cwu nie ma nic do rzeczy, jedynym kryterium jest ilosc cwu zuzywana przez domowników

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Specyfika budynku dla pomp cwu nie ma nic do rzeczy, jedynym kryterium jest ilosc cwu zuzywana przez domowników
    ewentualnie wielkość zbiornika.... ale to raczej wyjątkowo

    inna specyfika układu zalecana dla 4 osób ze zbiornikiem 300 litrów
    inna specyfika układu zalecana dla 4 osób ze zbiornikiem 2000 litrów...

    przynajmniej według mojego hydraulika
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  5. #5

    Domyślnie

    Podepnę się pod wątek.
    Muszę na szybko zainstalować pompę ciepła powietrze woda. Którą zepnę ze zbiornikiem galmet 300l z dwoma wężownicami.

    Zastanawiam się nad wyborem: Hewalex PCWU 2,5 kW (Kod produktu: 91.10.13) lub Galmet Small GT 9 (numer 09-242000)

    Najprawdopodobniej będzie wisiała na suficie w piwnicy (na poziomie gruntu).
    Ponieważ znani mi dobrzy instalatorzy mają dosyć odległe terminy to chyba będę się sam bawił w podłączenie.
    Proszę o radę jak to zrobić.

    Czy można zastosować rury zgrzewane (np. Stabi)?

    Doświadczenie w zgrzewaniu mam, więc nie będzie to problemem.

    Wejścia i wyjścia z wężownic są strójnikowane więc część roboty odpada.

    Jakieś inne rady?

    Czy mogę ją zainstalować na zewnątrz, a dokładniej pod balkonem?

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Romek83

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Baborów
    Kod pocztowy
    48-120
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał paczek54 Zobacz post
    Witam
    Planuję montaż PCWU lecz jak zwykle następuje pytanie którą wybrać?
    Liczę, że osoby doświadczone, znające się na rzeczy pomogą mi, a znając życie także innym szukającym takiego tematu w wyborze.
    Na tą chwilę zastanawiam się nad dwoma modelami.
    1. Hewalex 91.10.53 200k 1,5kW
    2. Galmet Basic 2 GT 200l

    Pompy różnią się parametrami, a cena jest taka sama. Może ktoś posiada te modele, napisze coś o rzeczywistym poborze mocy i wydajności. Oczywiście dopuszczam też innych producentów lecz Ci wydają się najbardziej solidni i sensowni.

    Z góry piszę, że na forum jest kilka wzmianek lecz tematy są z innej beczki bądź są z kilku lat wstecz, a w tym temacie to ma duże znaczenie.
    Proszę więc o wstrzymanie się z informacją o wszechmocnej szukajce
    Mój znajomy ma zamontowaną pompę ciepła Galmet Basic 2 GT 200l. i jest bardzo zadowolony. Nagrzanie jednego zbiornika to ok 4zł.
    Jak potrzebuje więcej wody to ma opcje dodatkowo grzałki elektrycznej.
    Z tego co wiem Galmet wprowadził na rynek jakoś nowy model pompy. Chyba się nazywa Spectra. Widziałem zdjęcia na necie. Wygląda całkiem ciekawie.

    http://galmet.com.pl/pl/news/86-spec..._ciepla_galmet

    Romek

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paczek54

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    Sprawdzałem specyfikację tej nowej pompy. Z tego co pamiętam jej parametry nie są lepsze od poprzednika, a zaletą jest dodatkowa wężownica za pomocą której możemy podłączyć do niej kolektory słoneczne. No i oczywiście ma jedną zasadniczą wadę, jest droższa o ponad 1000 zł od Basic 2 GT 200l.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony