dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 107
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Darek na Księżycu go robił dojeżdżając na kogucie codziennie ...

    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Piec należy nazywać piecem, kominek kominkiem a hypokaustum to jest pewna idea która jest w nazwie zawarta. Dobrze byłoby szanować rzemieślniczą ideę i nie szastać nazwą dla byle kominka czy pieca. Połączył piec z kominkiem, nie wiedział jak tego potworka nazwać no to ciach; HYPOKAUSTUM.
    Coś w tym jest...Generalnie to piecokominki się dzisiaj buduje...

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ja się cieszę z kolejnego zadowolonego posiadacza piecokominka. Dyskutować z OnOff o szczegółach nie będę. Musiałby najpierw mieć porównanie o czym pisałem, a to niemożliwe. Jeśli dalekie od doskonałości urządzenie daje radość, tym bardziej cieszyć będzie coś lepszego. Poza tym nie jest znowu tak źle z tym N....


    Cieszę się też z ostatniego fragmentu wypowiedzi forumowicza. Papirologia swoje, a piecyk swoje...Na koniec uwaga dotycząca "kota w worku". Jest w Polsce kilka miejsc, w których można dotknąć wszystkiego przed zakupem. U mnie w kilku piecokominkach zwykle palę, gdy ma się pojawić amator tego typu "twórczości"....Nie zawsze jest to konieczne, ale zawsze możliwe. Od jesieni do wiosny, zawsze kilka sztuk jest w użyciu... Niektóre skończone, inne otwarte, tak by można zajrzeć i dotknąć tego co w środku...

  4. #84
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Czy ktoś wie, co to jest "Piec Twardowskiego"?
    To jest "Piec Twardowskiego " , księdza Jana Twardowskiego pobudowany w 100-lecie urodzin.....
    Darek B

  5. #85
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Piec Twardowskiego
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Piec Tw.1.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	363093  
    Darek B

  6. #86
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    To jest "Piec Twardowskiego " , księdza Jana Twardowskiego pobudowany w 100-lecie urodzin.....
    Zdunie Darku B - zachowam ten post jako kolejną Twoją złotą myśl bo on mi nic nie wyjaśnia prócz tego, że ten Twardowski był księdzem. Ksiądz budował piece? Ale dzięki za szczere chęci.

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ostatnie Twoje zdanie wypowiedzi oraz to:
    bo grzanie drewnem w XXIw. to masochizm
    nie pasuje do siebie ...
    Powiem więcej - grzanie w pełni zautomatyzowanym i praktycznie bezobsługowym piecem na pellet jest po pierwsze przyjemnością, a po wtóre świadomym i uzasadnionym wyborem pod kątem dbałości o otaczający nas świat (szumnie nazywa się to ekologią).

    Bardzo ciekawe i myślę pouczające dla wszystkich spostrzeżenia w temacie Twojego pieca.
    Wypada podziękować że chciało Ci się tyle pisać by podzielić się tym z innymi.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jak najbardziej ten wątek...Właśnie ze względu na drewno.
    Prąd to baaaardzo ekologiczne "zjawisko". Jego produkcja, już nie zawsze. Nie można więc robiąc "pstryk" w swoim domku, być jednocześnie głuchym i ślepym na to jak prąd powstaje. W takim Qebecku, gdzie większość produkcji to Hydro Quebeck, ok. W Polsce już nie... EKOLOGIA to modne słowo. Nośne zarówno w dyskusjach, jak i polityce. Niestety większość tych, którzy się pod ten "nośnik" chętnie podłączają, gada bzdury. Warto więc zacząć od definicji...

    A tu trochę prawdy o drewnie w kraju, który ma gaz i prąd kilka razy tańszy niż u nas. Również w kontekście mitów o zakazach palenia drewnem w Niemczech.

    http://blog.kominki-batura.pl/po-dro...ergii-czesc-i/
    http://blog.kominki-batura.pl/po-dro...bergi-czesc-2/

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Nie wiem czy to tylo moje wrażenie ale wydaje mi się że ostatnio pojawiło się tutaj sporo osób sfrustrowanych sytemem ogrzewania własnego domu
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ekologia jest nauką. Bada związki pomiędzy organizmami żywymi a ich środowiskiem. Tyle... Frazesem stała się w ustach niedouczonych ludzi. W szkole o ekologii uczymy się dopiero w gimnazjum, więc trudno się dziwić, że mało na jej temat wiemy. Zanim Pani nam coś w klasie powie, każdy ma już w mózgu zakodowane własne pojęcie ekologi, zazwyczaj błędne. Mylona jest z ochroną przyrody, ochroną środowiska, działaniami "bojowników" o czystość mórz i producentów prądu za pomocą plastykowych wiatraków. Budowa gazowej kotłowni na osiedlu jest dla wielu działaniem "ekologicznym", a to kolejny kit.
    .
    Dlaczego zależy mi na tym by wam to uświadomić? Ponieważ tylko biomasa, a w tym drewno, mieszczą się w pojęciu ekologia. I nie dlatego, że robię kominki, nie dlatego, że to lepszy i wygodniejszy opał. Po prostu taka jest prawda i nie lubię gdy się ją wypacza.

  11. #91

    Domyślnie

    O ile mieszkasz w swoim domu, kominiarz może chcieć. Ale, dla*własnej wygody i jednak bezpieczeństwa, spraw sobie drabinę łamaną, lub coś podobnego, co umożliwi dotarcie do komina. W moim domu, też nie ma jak wejść. Póki co, znajomy posiada Volvo z wysięgnikiem

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Różnie. Generalnie drabina . Ale są i stopnie. Mam kilkanaście kominów. Na szczęście większość bezobsługowa...

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaper13 Zobacz post
    Trochę czasu upłynęło i aby zakończyć wątek napiszę na co się zdecydowałem i jak sprawuje się kominek dotychczas nie było czego pisać bo temperatura na dworze max -6 stopni teraz jest w granicach do -14 stopni więc można coś więcej powiedzieć jak sprawuje się.

    ... Z czasem też dochodzę do wniosku że ten ruszt i popielnik jest zbędny mogli zrobić głębsze palenisko na to samo by wyszło. Powietrze i tak tamtędy nie wchodzi więc w konstrukcji by nie przeszkadzało chyba. Jedynie co za tym przemawia to daje możliwość w szybki sposób dostania się do kanałów obiegowych kominka aby wyczyścić i sprawdzić co się w środku dzieje. Do tego od góry też jest możliwość dostania się do kominka za pomocą trzech przykrywek.

    -wymiary są bardzo dobre podstawa 80x55cm oraz 210cm wysokości. Ciężko zmieścić się inną akumulacją w takich wymiarach i do tego ważąc 1270kg mój jest nieco zmodyfikowany i waga końcowa to 1350kg. Dzięki konstrukcji jak lego można go szybko zdemontować bez żadnego kucia. Do tego możliwość rozebrania wkładki wewnętrznej Thermot aby sprawdzić stan wewnątrz lub też jej wymiany. Co do samej masy końcowej to w przyszłości planuje czymś obłożyć kominek ale z tym poczekam.
    Piękny i szczegółowy opis !

    Czy po roku używania możesz podać coś na temat czyszczenia kanałów dymowych?
    Czy kanały były już czyszczone czy nie było takich potrzeby? Na rysunkach wyglądają na wąskie.
    Czy instrukcja coś mówi na ten temat?
    Kanały wyglądają na ceramiczne - są gładkie od środka?

    Sam montowałeś czy pracę wykonali specjaliści od kominków ?

  14. #94

    Domyślnie

    Kanały są wąskie ale czyściło się je dobrze. Kanały profilaktycznie przeczyszczone był taki jakiś kurz na nich który po przejechaniu szczotki spadł. Ogólnie nie zauważyłem aby było coś przylepione do kanałow czy chodźmy były jakieś śliskie/tluste. Instrukcja pisze o tym aby je czyścić, wszystko jest napisane jak rozebrać i przeczyścić. Ja to co dało się zdemontowac do czyszczenia zrobiłem, włącznie z obiciem szamatowym wewnątrz dla większej wygody. Instalowała mi to firma chodź jest instrukcja montażu przy której spokojnie da się samemu zamontować konstrukcja jak klocki lego. No ale wiadomo jak kupisz sam to 23% VAT a tak płacisz z usługa to wówczas tylko 8% VAT.

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Dziękuję za info
    W Trzciance jest dostępny Salzburg L za 17.600 PLN i do tego może być nadstawka do L+1 za 2830 PLN = 20.430 PLN z 23% VAT
    czyli z 8 % VAT będzie odpowiednio 15.500 PLN za Salzburg L i 18.000 PLN za Salzburg L+1.
    Montaż pewnie zmieści się w 2.000 - 2500 PLN.
    Nie wiem czy warto dopłacić te ok. 2.500 PLN za nadstawkę zwiększającą L do L+1 ?
    Też rozważam jako alternatywę:
    Brunnera BSO 02 za ok. 18.000 PLN lub
    BSO 03 (z ciepłymi kanałami) za ok. 21.000 PLN
    BSK 08 + 6x MAS za ok. 17.000 PLN (wszystko z montażem i 8% VAT)
    lub produkcja zduńska którą chyba można najlepiej dopasować do wnętrza.
    Salzburg też na dodatkową zaletę - nie jest za duży.

    Wszystkie warianty w podobnych kwotach 17.000 PLN - 21.000 PLN z montażem

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaper13 Zobacz post
    Wszystko by pasowało ale dlaczego model mój L+1 ma takie same jak L mimo że jest o 30% cięższy i obieg dłuższy o jakieś 80cm.
    Nadstawka +1 do Salzburg L+1 nie ma obiegu spalin dłuższego o 80cm.
    Akumulacyjny kanał spalinowy jest tylko z lewej strony więc obieg jest dłuższy o 40cm.
    Dłuższy o 40cm jest główny kanał spalinowy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salzburg L+1 2016-10-11_143649.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	71,5 KB
ID:	369931

    Cytat Napisał zaper13 Zobacz post
    -wymiary są bardzo dobre podstawa 80x55cm oraz 210cm wysokości. Ciężko zmieścić się inną akumulacją w takich wymiarach i do tego ważąc 1270kg mój jest nieco zmodyfikowany i waga końcowa to 1350kg.
    Na czym polega ta modyfikacja?

    Pozdrawiam

  17. #97

    Domyślnie

    No tak ale spaliny mają dłuższą drogę o kanał główny oraz o kanał boczny co daje 80cm w porównaniu do Salzburg bez nadstawki. Spaliny idą kanałem głównym następnie zakręcają aby zakręcić w kanał boczny. Pod czas rozpalania mamy drogę tylko dłuższą o 40cm.

    Pozwolę modyfikacje zostawić dla siebie ale będę jeszcze jedną rzecz zmieniać i podzielę się z tą modyfikacją na forum nie zależnie czy będzie uda tak lub nie.

  18. #98

    Domyślnie

    zaper13

    Czy Twój Salzburg, grzeje tylko kumulacją, tak jak piec kaflowy, bez rozprowadzenia powietrza ?

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaper13 Zobacz post
    No tak ale spaliny mają dłuższą drogę o kanał główny oraz o kanał boczny co daje 80cm w porównaniu do Salzburg bez nadstawki. Spaliny idą kanałem głównym następnie zakręcają aby zakręcić w kanał boczny. Pod czas rozpalania mamy drogę tylko dłuższą o 40cm.

    Pozwolę modyfikacje zostawić dla siebie ale będę jeszcze jedną rzecz zmieniać i podzielę się z tą modyfikacją na forum nie zależnie czy będzie uda tak lub nie.
    Wg instrukcji montażu nadstawka +1 ma z lewej dymowy kanał akumulacyjny i w środku główny kanał akumulacyjny.
    Czyli nie jest powieleniem niżej leżących prefabrykatów a trzema kanałami - jak na zdjęciu w załączeniu - elementy nr PI-SAL 01-060 do 080..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salzburg L 2016-10-17_154805.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	370408
    Modyfikacja - OK

  20. #100
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Aha... dwa kanały po bokach... No cóż tak prefabrykacja pieca ma pewne ograniczenia.
    Darek B

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony