dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 107

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Kominki akumulacyjne Brunner, Unico, Nordpreis i Spartherm

    Szukam które rozwiązanie będzie najlepsze do akumulacji czyli cena do jakości. Trudno znaleźć informacje w internecie u producentów o dokładne parametry. W sklepach z kominkami takie rzeczy rzadko sprzedają w których aktualnie byłem. Może ktoś tu wie więcej o tych produktach lub je montował lub miał okazję je oglądać, każda opinia mile widziana. Aktualnie znalazłem następujące firmy, dodam że chciałbym aby kominek zmieścić się na podłodze w wymiarach 100x72cm.

    Brunner posiada w ofercie kominki BSK, BSO i KSO, ten trzeci KSO jest więcej opisany jeśli chodzi o sposób zrobienia, parametry więc aktualnie najbardziej przemawia do mnie. BSK i BSO z tego co wyczytałem akumulacje mają osiągniętą dzięki dodatkowym kręgom. Szkoda że producent nie podaję wydajności poszczególnej serii wiedział bym który lepszy. Niestety nie wiem czy zmieszczę się w cenie 22k z montażem takiego sprzętu. Czy ktoś miał z tym sprzętem do czynienia czy warto wydać na to tyle pieniędzy?

    Kolejne rozwiązanie to z firmy Unico. Zestaw Unico Cumulus + DragonX. Tu także nie ma nic napisanego na temat czasu akumulacji i parametrach. Niestety nie ma podanych wymiarów ale wygląda że chyba się nie zmieści. Ale cena dobra 11k za sprzęt + obudowa i montaż.

    Kominek Nordpreis Salzburg. Tu też parametry opisane do 16h pracy akumulacji ale wymiary na to nie wskazują tego kominka. Żadnych informacji i opinii w internecie wskazuje że mogą być z tym problemy przy serwisie i wytrzymałości. Cena dobra bo 14k z montażem wychodzi.

    I ostatnie rozwiązanie to z firmy Spartherm seria SIM Varia m-60h-4s GET. Nie ma nic wspomnianego o akumulacji ale pewnie można zastosować krążki i dał by radę. Niestety cena 15k plus reszta rzeczy więc wyjdzie najdrożej ze wszystkich.

    Niestety największym problem widzę w tych akumulacyjnych kominkach to brak informacji o ich możliwościach akumulacji, wydajnościach. Może to nie działa tak jak powinno. Może lepiej postawić kominek od podstaw z prawdziwą akumulacją z płyt szamotowych ale ile to wyjdzie z montażem?
    Ostatnio edytowane przez zaper13 ; 29-08-2015 o 05:30

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Opisów brak, bo by pisać trzeba mieć wiedzę. Dlatego najwięcej info masz z Brunnera. Przyczyna jest prosta. Oni robią prawdziwa akumulacje, i się na tym znają. Reszta to wynik mody. Skoro jest moda na akumulację, to trzeba się pod ten kranik podłączyć. A skoro brak wiedzy i doświadczeń, to pisze się byle co (najczęściej "kopiuj wklej" od tego co wie).... 22.000 to dużo pieniędzy . Na pewno starczy na porządną akumulację. O Brunnerze jednak zapomnij...

  3. #3

    Domyślnie

    Czemu mam zapomnieć o Brunnerze za te pieniądze da się zrobić coś bardziej wydajniejszego niż Brunnera rozumiem?
    Kominek KSO z 8% Vatem kosztuje 16800 trzeba doliczyć montaż i pewnie jeszcze jakieś rury itp. Tak więc chyba 22000 dało by się zmieścić z Brunnerem.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zacznijmy od pytania co chcesz tym "sprzętem" ogrzać? Jeśli pomieszczenie 40-50 m2 to masz rację...

  5. #5

    Domyślnie

    Założenie jest takie aby dać przyjemne ciepłe powietrze oraz ogrzać powierzchnie 55m2 parteru. Ogrzewanie gazowe posiadam i ustawiony termostat na 21 stopni. Wydaje mi się dzięki akumulacji trochę zaoszczędzę bo rzadziej będzie załączało ogrzewanie gazowe. Oczywiście akumulacja nie zwrócić się nigdy ale będzie dawało długo ciepło i zabezpieczenie jak by gaz nam kiedyś zakręcili Bo prąd i woda to lada moment będzie na kartki

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jaki duży masz cały dom? I jak jest skonstruowany. Chodzi mi o klatkę schodową, czy jest otwarta i jak wygląda kwestia innych pomieszczeń na parterze?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o zestaw UNICO Dragon X + CUMULUS
    Tutaj na forum, od publicystów niewiele się dowiesz, jest to produkt stosunkowo nowy w którym zastosowano innowacyjne rozwiązania techniczne oparte na dogłębnej znajomości procesu spalania i optymalnego odzyskania ciepła. Produkt jest przetestowany i wprowadzony do obrotu.
    Masz możliwość, oprócz standardowych informacji na stronach UNICO, uzyskać bardziej sprecyzowane odpowiedzi od konstruktora - technologa firmy UNICO. Wystarczy przygotować sobie zapytania i zadzwonić; Wojciech Guźliński
    | +48 690 532 899 Wojtek nie jest marketingowcem, tutaj musisz się liczyć z suchymi informacjami typowo technicznymi. Zawsze możesz też odwiedzić siedzibę firmy i zobaczyć zestawy na żywo w salonie wystawowym producenta UNICO
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 24-08-2015 o 07:12

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jeśli to urządzenie opracowane przez Wojtka, zwracam honor...Myślałem że to któraś z samoróbek typu IMPET, które pasują do tego co napisałem.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jeśli to urządzenie opracowane przez Wojtka, zwracam honor...Myślałem że to któraś z samoróbek typu IMPET, które pasują do tego co napisałem.
    No cóż, samo myślenie nie wystarcza zazwyczaj.... Potrzebna jest informacja i szersza znajomość tematu. Przykładowo mit o wysokiej skuteczności kanałów "węże" został już sporo czasu temu obalony. Potrzebna znajomość tematu tym bardziej jeżeli chodzi o produkty, nie masówki gdzie głównie liczy się ilość sprzedaży i masowe reklamy typu otwierasz lodówkę, a tu reklama... Przykładowo jakie możliwości ma wymiennik CUMULUS, jak odzyskuje ciepło z spalin, jak je akumuluje, jak przekazuje dalej. Jak wykorzystuje właściwości poszczególnych materiałów z których jest zbudowany. No i wytwornica energii cieplnej uzyskanej z prawidłowego procesu spalania - UNICO Dragon X....... Spalanie za idealnie czystą szybą - ładne wizualnie...

    No cóż IMPET to produkt sprzed kilku ładnych lat, jednak doskonale działający w wszystkich realizacjach. Jednak trudno stać w miejscu i nie szukać nowych rozwiązań...
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 24-08-2015 o 09:33

  10. #10

    Domyślnie

    bartus01 dzięki za opis sprzętu, mniej więcej tak 12 godzin bym chciał aby sprzęt oddawał ciepło. Wymiary Nordpreis są bardzo przyzwoite co do ceny jak by co zgłoszę się do Ciebie gdzie by można nabyć taniej. Ale najpierw muszę zdecydować co było by najlepszym rozwiązaniem.

    Bohusz dzięki za namiary. Dzwoniłem do Pana Wojtka i wyjaśnił mi co nieco jeszcze czekam na jego e-mail z rysunkami czy taki sprzęt by się u mnie zmieścił. Może kilka informacji jakie się dowiedziałem podczas prób zestaw bez żadnej obudowy oddawał ciepło około 12 godzin po wcześniejszych dwóch załadunkach. Powiedział mi że przy zastosowaniu odpowiedniej obudowy i materiałów powinien oddawać ciepło około 24 godzin. Co jest czasem jak dla mnie już bardzo zadowalającym.

    U mnie walory estetyczne schodzą na drugi plan, najważniejsze dla mnie to osiągnięcie jak największej akumulacji, sprawności

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaper13 Zobacz post

    Bohusz dzięki za namiary. Dzwoniłem do Pana Wojtka i wyjaśnił mi co nieco jeszcze czekam na jego e-mail z rysunkami czy taki sprzęt by się u mnie zmieścił. Może kilka informacji jakie się dowiedziałem podczas prób zestaw bez żadnej obudowy oddawał ciepło około 12 godzin po wcześniejszych dwóch załadunkach. Powiedział mi że przy zastosowaniu odpowiedniej obudowy i materiałów powinien oddawać ciepło około 24 godzin. Co jest czasem jak dla mnie już bardzo zadowalającym.

    U mnie walory estetyczne schodzą na drugi plan, najważniejsze dla mnie to osiągnięcie jak największej akumulacji, sprawności
    Jest kilka realizacji z tym zestawem w ciepłych płaszczykach (obudowach) zakończonych, kilka w trakcie, Wojtek może nawet nie wie...
    Do trzech będziemy mieli ustawiczny wgląd w sezonie, ale już mogę potwierdzić Wojtka obliczenia i testy. Wszystkie realizacje z dedykowanymi sterownikami TATAREK. Zresztą TATAREK aktywnie uczestniczył w wszelkich testach, aby skonfigurować sterowniki...
    Cieszę się, że mogłem być pomocny w tym temacie.
    No i jeszcze dodam, że estetyka tutaj naprawdę może być super i dopasowana pod każdy gust. Zresztą niebawem będzie kilka "gotowców" do poskładania przez firmy, lub klientów w własnym zakresie.
    Tylko chciałem jednoznacznie podkreślić, że to nie masówka... to produkty dla tych co szukają i wiedzą co szukają
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 24-08-2015 o 21:19

  12. #12

    Domyślnie

    Piotr Batura. Piszesz że wszystko zależy od wielkości domu mój ma 160m2 i kubatury 408m3. Wyliczenia jakie mam na dom to potrzebuje na dobę 97kWh. Czyli wychodzi 4kW na godzinę

    Doszedłem do takich wniosków i wyliczeń proszę mnie poprawić jeśli źle rozumiem. Wychodzą mi 3 typy kominków: Unico DragonX+Cumulus, Salzburg L, oraz kominek z wkładem akumulacyjnym i kostki akumulacyjne np. Cebud. Brunner odpada ze względu na cenę z którą się nie zmieszczę.
    Może zacznę od Salzburga L, dzwoniłem do działu technicznego coś się dowiedziałem i takie są moje wnioski. Według moich wyliczeń jeden załadunek do niego to 2,3kg (1kg daje 4kw mocy) czyli ma moc 9,2kW. Daje moc średnią jaką podaje producent 2kw co daje 45kwh zakładam że to jest podane przy jednym załadunku (to muszę się jeszcze dopytać). Jak będę robić 2 załadunki to da mi moc średnią 4kw co da mi 90kwh? Sprawność kominka to 90%.

    Zestaw Unico ma moc 14kW chodź producent podaje załadunek do 3-4kg co by dało nawet 16kw mocy. Co daje 1,5x większą moc niż Salzburg. Sprawność układu to 95%. Jak można to przeliczyć na jeden załadunek tego kominka ile da średniej mocy kw i kwh? Bohusz piszesz że już testy idą zgodnie z planem czy da się to jakoś przedstawić na liczby?

    Kolejny zestaw wkład o mocy 14kW i sprawności 80% do tego masy akumulacyjne Cebud. Tu wszystko zależy pewnie od masy im więcej tym lepsza akumulacja mój budżet tak jak mówiłem to +/- 20tys. Za te pieniądze co się da osiągnąć i co przedstawić w liczbach jakie podałem przy Salzburgu?

    Według wstępnych obserwacji najlepiej wypada zestaw Unico, drugi Salzburg a trzeci typ to kominek III generacji. Wszystkie 3 typy najtaniej wychodzą około 17-18tys. brutto z robocizną.
    Takie moje spostrzeżenie przedzwoniłem i pisałem do około 20 firm. Z tego tylko 4 firmy wiedzą co to akumulacja. Reszta się tym nie zajmuje lub nie mają co gorsza pojęcia o tym. A nazywają się firmami kominkowymi. Tak więc kominki akumulacyjne to nie taki łatwy temat wychodzi

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Forumowicz Bogusław, w swoim wątku ceramicznym, napisał, że wszyscy budują piec, a potem do tego dorabiają parametry, swoją wiedzę opierając na kilku w miarę rzetelnych wyliczankach z początku ubiegłego wieku... Coś w tym jest...

    Porównania opisów, które przytoczyłeś, nie oddają prawdy, bo autorzy czytali rożne podręczniki i z pewnością brali pod uwagę nie zawsze te same parametry, czy właściwości.... Do tego dochodzi komercyjny charakter tej twórczości. Muszą jakoś te swoje pomysły sprzedać...



    Masa pieca musi być dobrana do paleniska. Palenisko do ilości drewna, które można w nim spalić. Ilość palonego drewna, musi być powiązana z masą pieca, która wchłonie energię którą z drewna uwolnisz...Zachwianie którejś z proporcji, nie spowoduje od razu katastrofy, ale może mieć wpływ na sprawność urządzenia.


    W Twoim domu Brunner KSO, jest zdecydowanie za mały. Salzburg też...Chyba, że będziesz ogrzewał tylko część domu, resztę odgradzając jakąś przegrodą (np drzwiami).

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaper13 Zobacz post
    Piotr Batura. Piszesz że wszystko zależy od wielkości domu mój ma 160m2 i kubatury 408m3. Wyliczenia jakie mam na dom to potrzebuje na dobę 97kWh. Czyli wychodzi 4kW na godzinę

    Doszedłem do takich wniosków i wyliczeń proszę mnie poprawić jeśli źle rozumiem. Wychodzą mi 3 typy kominków: Unico DragonX+Cumulus, Salzburg L, oraz kominek z wkładem akumulacyjnym i kostki akumulacyjne np. Cebud. Brunner odpada ze względu na cenę z którą się nie zmieszczę.
    Może zacznę od Salzburga L, dzwoniłem do działu technicznego coś się dowiedziałem i takie są moje wnioski. Według moich wyliczeń jeden załadunek do niego to 2,3kg (1kg daje 4kw mocy) czyli ma moc 9,2kW. Daje moc średnią jaką podaje producent 2kw co daje 45kwh zakładam że to jest podane przy jednym załadunku (to muszę się jeszcze dopytać). Jak będę robić 2 załadunki to da mi moc średnią 4kw co da mi 90kwh? Sprawność kominka to 90%.

    Zestaw Unico ma moc 14kW chodź producent podaje załadunek do 3-4kg co by dało nawet 16kw mocy. Co daje 1,5x większą moc niż Salzburg. Sprawność układu to 95%. Jak można to przeliczyć na jeden załadunek tego kominka ile da średniej mocy kw i kwh? Bohusz piszesz że już testy idą zgodnie z planem czy da się to jakoś przedstawić na liczby?

    Kolejny zestaw wkład o mocy 14kW i sprawności 80% do tego masy akumulacyjne Cebud. Tu wszystko zależy pewnie od masy im więcej tym lepsza akumulacja mój budżet tak jak mówiłem to +/- 20tys. Za te pieniądze co się da osiągnąć i co przedstawić w liczbach jakie podałem przy Salzburgu?

    Według wstępnych obserwacji najlepiej wypada zestaw Unico, drugi Salzburg a trzeci typ to kominek III generacji. Wszystkie 3 typy najtaniej wychodzą około 17-18tys. brutto z robocizną.
    Takie moje spostrzeżenie przedzwoniłem i pisałem do około 20 firm. Z tego tylko 4 firmy wiedzą co to akumulacja. Reszta się tym nie zajmuje lub nie mają co gorsza pojęcia o tym. A nazywają się firmami kominkowymi. Tak więc kominki akumulacyjne to nie taki łatwy temat wychodzi
    im dalej zagłębiasz się w temat, tym dalej jesteś w lesie,
    4 kw z kilograma drewna otrzymasz jeśli będzie idealnie suche i jeśli dym w kominie będzie miał temperaturę pokojową.
    tu dochodzimy do sprawności- bardzo miło mi słyszeć, że producenci zbliżają się do magicznej granicy silnika elektrycznego, nieosiągalnej nawet w przypadku spirytusu który wielokrotnie rektyfikowany osiąga ledwie 98%
    tu dochodzimy do innej kwestii, kto wie czy nie najważniejszej, w eurolandzie bada się i normuje: wielkość ogórka, krzywiznę banana, tudzież inne ważne i wraże sprawy a nie normuje np. sposobu określenia mocy w kominkach, czy ich sprawności.
    dlatego dowolne 90 kg pudełeczko żeliwne w markecie ma symbol 14 kw a niektórzy producenci produkują kominki 24 kw, a jeszcze inni 100% sprawne.
    miłego wieczoru
    Lechosław Kierzkowski.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    im dalej zagłębiasz się w temat, tym dalej jesteś w lesie,
    4 kw z kilograma drewna otrzymasz jeśli będzie idealnie suche i jeśli dym w kominie będzie miał temperaturę pokojową.
    tu dochodzimy do sprawności- bardzo miło mi słyszeć, że producenci zbliżają się do magicznej granicy silnika elektrycznego, nieosiągalnej nawet w przypadku spirytusu który wielokrotnie rektyfikowany osiąga ledwie 98%
    tu dochodzimy do innej kwestii, kto wie czy nie najważniejszej, w eurolandzie bada się i normuje: wielkość ogórka, krzywiznę banana, tudzież inne ważne i wraże sprawy a nie normuje np. sposobu określenia mocy w kominkach, czy ich sprawności.
    dlatego dowolne 90 kg pudełeczko żeliwne w markecie ma symbol 14 kw a niektórzy producenci produkują kominki 24 kw, a jeszcze inni 100% sprawne.
    miłego wieczoru

    Dobry tekst...

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artix123

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    im dalej zagłębiasz się w temat, tym dalej jesteś w lesie,
    4 kw z kilograma drewna otrzymasz jeśli będzie idealnie suche i jeśli dym w kominie będzie miał temperaturę pokojową.
    tu dochodzimy do sprawności- bardzo miło mi słyszeć, że producenci zbliżają się do magicznej granicy silnika elektrycznego, nieosiągalnej nawet w przypadku spirytusu który wielokrotnie rektyfikowany osiąga ledwie 98%
    tu dochodzimy do innej kwestii, kto wie czy nie najważniejszej, w eurolandzie bada się i normuje: wielkość ogórka, krzywiznę banana, tudzież inne ważne i wraże sprawy a nie normuje np. sposobu określenia mocy w kominkach, czy ich sprawności.
    dlatego dowolne 90 kg pudełeczko żeliwne w markecie ma symbol 14 kw a niektórzy producenci produkują kominki 24 kw, a jeszcze inni 100% sprawne.
    miłego wieczoru
    Norm się trochę nazbierało, np. EN 13229, EN 13240 - dotyczą wkładów kominkowych, piecy wolnostojących, jeszcze kilka można by wymienić (kuchnie, urządzenia na pellet itp.). Druga kwestia to ilu krajowych producentów ma wyroby przebadane wg. tych norm i podaje faktyczne dane z badań, a ilu podaje dane z sufitu nie posiadając żadnego badania?

  17. #17

    Domyślnie

    Myślałem na Termokaustem są dwa powody dlaczego nie wybrałem go. Trzeba przerobić komin ceramiczny na wylot spalin z dołu to akurat nie problem oraz problem nie do przejścia dopływ powietrza mam z tyłu (ze ściany) którego nie dało się zrobić w podłodze. Taki urok budynku który miał być chyba dla sztabu wojskowgo Sam deweloper i 3 firmy kominkowego nie były w stanie tego zrobić. Tak więc odpada termokaust ale też go brałem na początku pod uwagę.

    Forest-Natura, o tym Cebudzie mówisz PPA- PREFABRYKOWANE PALENISKA AKUMULACYJNE Z AKUBETU np. "PPA 550" ?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    im dalej zagłębiasz się w temat, tym dalej jesteś w lesie,
    4 kw z kilograma drewna otrzymasz jeśli będzie idealnie suche i jeśli dym w kominie miał temperaturę pokojową.
    tu dochodzimy do sprawności- bardzo miło mi słyszeć, że producenci zbliżają się do magicznej granicy silnika elektrycznbędzie ego, nieosiągalnej nawet w przypadku spirytusu który wielokrotnie rektyfikowany osiąga ledwie 98%
    I tu się mylisz, można i produkuje się spirytus 99,95%. Na przykład w Głębinowicach koło Nysy.
    Ostatnio edytowane przez Zetski ; 02-10-2015 o 08:40

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Drzwiczki, nawet te większe, nie mają nic wspólnego z drzwiczkami wkładu MBO. Zarówno konstrukcyjnie jak i wymiarowo ...
    Tym bardziej nic wspólnego ze sobą nie ma palenisko wybudowane na takich drzwiczkach z np. wkładem kominkowym MBO, tudzież jakimkolwiek innym, innej firmy o podobnych rozmiarach i parametrach użytkowych ...
    Pozdrwawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #20

    Domyślnie

    Tak jak pisałem na początku kominek ma ogrzać parter i klatkę chodową czyli wychodzi 80m2. Główne ogrzewanie już mam a kominek ma być dodatkiem aby zbić rachunki i gdyby nagle nie było ogrzewania dam radę ogrzać dom po części. Wszyscy domownicy mogą spać wtedy w salonie a ja nie będę musiał dokładać do kominka co 3 godziny tylko spać spokojnie całą noc.Moje pierwsze przypuszczenia o których myślałem w głowie a nie pisałem na początku to masa urządzenia. Wydaje mi się że im cięższy tym więcej zakumuluje ciepła W mojej branży recyklingowej też tak jest jeśli odpowiednia ma odpowiednią masę w tonach to na pewno nić się nie wygnie i nie rozleci.

    Sugerując się masą wychodzą mi następujące wyniki, urządzenie musi się zmieścić w wymiarach 100x72 u podstawy:
    -Salzburg L+1 masa 1270kg i mieści się w moich wymiarach u podstawy
    -Unico masa około masa 970kg z obudową ale nie mieści się w wymiarach moich wymiennik więc musiał bym zastosować tylko jeden moduł i wówczas masa wychodzi około 650kg. Co da prawie o połowę niższą akumulację.
    -Kominek 3 generacji nawet stosując wkład DragonX masa takiego zestawu z 16 bloczkami szamotowymi Cebud wychodzi 750-800kg z obudową i też się mieści w moich wymiarach
    -Brunner posiada masę w KSO q33 770kg, cena odpada

    Podsumowując patrząc na masę Salzburg L+1 wygrywa zdecydowanie jest cięższy o prawie 500kg od innych zestawów. A cena końcowa z montażem jego wynosiła by 17800zł model mniejszy o wagę 980kg cena wychodzi 15900zł. Głębiej nie będę wchodzić w temat bo wtedy można zwariować Wyszło by w końcu że najlepiej postawić kominek o masie przeszło 2400kg do tego dołożyć 15tys. jeszcze i mam kominek co ogrzeje mi cały dom. Ale założenie jest całkiem inne które napisałem już wyżej.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony