dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72;6928121.......
    Bez bufora będziesz grzal ekosyfem w cenie prądu.
    Zacznę może od tego że też nie pakowałbym do takiej chatynki węgla. A teraz co do tego wpisu Artura. Bufor nie jest mu do niczego potrzebny, jeżeli mimo wszystko zamontuje kocioł na ekogroszek. Jest zbędny. Bez bufora będzie grzał ekogroszkiem 2 do 2,5 raza taniej niż czystym prądem w drugiej taryfie. Więc koszty inwestycyjne ma takie same właściwie - bo kotłownia i kominy już stoją. Do grzania prądem w drugiej taryfie potrzebuje bufor z grzałkami, który nie będzie w inwestycji tańszy od kotła na ekogroszek. A w eksploatacji będzie minimum dwukrotnie droższy. Jeżeli kolega nie będzie jakoś ambitnie podchodził do tematu, kWh z ekogroszku wyjdzie go max 15 groszy. Jak się postara, zejdzie w okolice 10 groszy. Jak będzie palił miałem, ma szanse na cenę za kWh w okolicach 8 groszy.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  2. #22
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Ostatnio SUSPENSER bodajże twierdził,ze kocioł pracując z mocą 2-3kW posiada sprawność 38-48% a jak to się przekłada na PLN ?
    Czy wrzucając do kotła 1000zł w domu zostaje 380-480zl a 520-620zl ucieka z dymem przez komin ?
    Nie szkoda takiej kasy wyrzucać w powietrze ?

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ostatnio SUSPENSER bodajże twierdził,ze kocioł pracując z mocą 2-3kW posiada sprawność 38-48% ....
    A ja sądzę że Suspenser stwierdził że przy pracy na tych 2 - 3 kW można już spokojnie osiągnąć 80% sprawności. A te 40 - 50% to przy grzaniu CWU latem - przy pracy na mocy kilkuset Wat. I to grzanie CWU z 40 - 50% sprawnością dalej jest taniej niż prądem w taniej taryfie - bo cena kWh wyjdzie 20 do 24 groszy. A wodę ma się całą dobę, bez konieczności kupowania 300 litrowego bojlera trzykrotnie droższego od 120 litrów Kospelka.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 25-08-2015 o 13:38
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  4. #24

    Domyślnie

    Wybór padł na piec na eko groszek Skamp 7KW lub jakiś podobny znajdę do mocy 10KW dziękuje za pomoc szczególnie tą z jakimi sterownikami szukać.
    Znajomy ma chatę 100m2 użytkowych i grzeje ekogroszkiem i nie narzeka... Latem wodę do mycia grzeje prądem a zimom wiadomo że z pieca... Piec ma z firmy rystal czy coś takiego

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kyubi Zobacz post
    Między krokwie idealnie zmieściła się 15cm wełna
    a pod krokwie nie dasz żadnej izolacji?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    a pod krokwie nie dasz żadnej izolacji?
    Jak wkładałem u siebie łącznie 25cm o lambdzie 0,035 to znajomi pukali się w głowę. No cóż, krzyżowiec Bzduro72 przegrał kolejną batalię o niewierną duszę.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ostatnio SUSPENSER bodajże twierdził,ze kocioł pracując z mocą 2-3kW posiada sprawność 38-48% a jak to się przekłada na PLN ?
    Czy wrzucając do kotła 1000zł w domu zostaje 380-480zl a 520-620zl ucieka z dymem przez komin ?
    Nie szkoda takiej kasy wyrzucać w powietrze ?
    Źle zapamiętałeś - przy 3-4 kW osiągam 80%, czyli tyle co mój kocioł ma w papierach, a kocioł mam 18 kW, więc z tą sprawnością przy niskich mocach jest całkiem dobrze.
    Tak jak kobra napisał 35-40% osiągam gdy kocioł dłużej stoi w podtrzymaniu niż pracuje, czyli przy grzaniu CWU latem - a to średniodobowa na poziomie kilkuset watów.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wielkopolska to nie biegun zimna, a nawet najmniejszy kocioł będzie mocno przewymiarowany dla takiego domku, więc sprawność będzie miał żałosną.
    Skąd to wiesz - masz jakieś dane czy tak "z czapy" podajesz "żałosną sprawność" itp.

    Skoro nie masz pojęcia o kotłach to chociaż poczytaj co piszą Ci, którzy się znają i opieraj swoje wnioski na ich danych - inaczej wprowadzasz ludzi w błąd, i nie podajesz żadnych konkretów.

    Podaj na przykład jaką w % sprawność osiągnie kocioł i ile będzie kosztowało ogrzewanie nim w porównaniu z prądem - to inwestorowi coś powie i pomoże w wyborze.

    Na początek proponuję przedstaw kalkulację uzasadniającą tą tezę:

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nawet jeśli za prąd zapłacisz więcej niż za węgiel, to różnice wyjdą na tyle małe, że różnica w cenie kotła i bufora z nawiązką je zrekompensuje!.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dokładnie, nie ma na rynku kotła na ekosyf jakiego potrzebujesz czyli o mocy 3-4kW czyli żeby sprawność była pow.50% musisz dac bufor a to kasa bo bufor będzie tak czy tak a grzałka to ok.1000zł a kocioł na ekosyf 8000zł.
    Bez bufora będziesz grzal ekosyfem w cenie prądu.
    Mój 18 kW osiąga 80% przy 3-4 kW, a mam w ofercie sporo kotłów o mocach mniejszych od 18 kW, które mają udokumentowaną badaniami wyższą sprawność niż mój.

    Zresztą zauważ, że niedawno były omawiane badania w których kocioł przy niższej mocy osiągał wyższą sprawność, to było powyżej 90% przy 30% mocy nominalnej.

    Podobnie jak w przypadku drugiego forumowicza od pomp proszę przedstaw obliczenia uzasadniające tezę:

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bez bufora będziesz grzal ekosyfem w cenie prądu.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    golgi

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Okrzeja
    Kod pocztowy
    21-480
    Posty
    8

    Domyślnie Jaki piec na ekogoszeka? Jaki producent?

    Witam.
    Poszukuję pieca 30-35kW na ekogroszek, z podajnikiem.

    Jakich producentów piecy brać pod uwagę a jakich unikać?

    Pytam nie pod kątem doboru konkretnego modelu pod moje potrzeby ale by poznać producentów wykonujących dobry jakościowo towar. Dzięki za sugestie.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał golgi Zobacz post
    Witam.
    Poszukuję pieca 30-35kW na ekogroszek, z podajnikiem.

    Jakich producentów piecy brać pod uwagę a jakich unikać?

    Pytam nie pod kątem doboru konkretnego modelu pod moje potrzeby ale by poznać producentów wykonujących dobry jakościowo towar. Dzięki za sugestie.
    A co będziesz ogrzewał ? Bo gigantyczny ten kocioł ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A co będziesz ogrzewał ? Bo gigantyczny ten kocioł ...
    Jak pieca, to chyba nie ogrzewał, a coś piekł kolega będzie

    A tak na poważnie, to na co, to coś, potrzebne jest ?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A co będziesz ogrzewał ? Bo gigantyczny ten kocioł ...
    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Jak pieca, to chyba nie ogrzewał, a coś piekł kolega będzie

    A tak na poważnie, to na co, to coś, potrzebne jest ?
    Znacie odpowiedź na pytanie o kocioł 30-35 kW, czy nie?

    Może być np. OGNIWO EKO 35 kW. Produkowany od 2008r.
    Ukłony dla Redakcji

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Znacie odpowiedź na pytanie o kocioł 30-35 kW, czy nie?

    Może być np. OGNIWO EKO 35 kW. Produkowany od 2008r.
    A jak się okaże, że kolega potrzebuje nie więcej niż max. 20 kW, to też będziesz polecał Ogniwo 35 kW, a może lepiej M-kę ?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    A jak się okaże, że kolega potrzebuje nie więcej niż max. 20 kW, to też będziesz polecał Ogniwo 35 kW, a może lepiej M-kę ?
    Tak! Jeśli będzie potrzebował 20 kW - to zaproponuję mu OGNIWO EKO PlusM, bo to najlepszy wybór.
    Ukłony dla Redakcji

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Tak! Jeśli będzie potrzebował 20 kW - to zaproponuję mu OGNIWO EKO PlusM, bo to najlepszy wybór.
    Według Ciebie najlepszy. Kolega może mieć inne zdanie.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Według Ciebie najlepszy. Kolega może mieć inne zdanie.
    Napisałem: "zaproponuję", a nie "będę namawiał", ani tym bardziej "zmuszał"...
    Ukłony dla Redakcji

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał golgi Zobacz post
    Witam.
    Poszukuję pieca 30-35kW na ekogroszek, z podajnikiem.

    Jakich producentów piecy brać pod uwagę a jakich unikać?

    Pytam nie pod kątem doboru konkretnego modelu pod moje potrzeby ale by poznać producentów wykonujących dobry jakościowo towar. Dzięki za sugestie.

    Proponuję sprawdzić czy aż tak duży kocioł jest potrzebny np. podstawiając dane budynku do kalkulatora OZC pod linkiem

    www.cieplowlasciwie.pl/start

    i wkleić tu link do strony z wynikiem.

    Wg mnie biorąc pod uwagę kryterium jakość/cena najlepszym wyborem będzie RBR Ekouniwersal, Skam-P Plus.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Proponuję sprawdzić czy aż tak duży kocioł jest potrzebny np. podstawiając dane budynku do kalkulatora OZC pod linkiem

    www.cieplowlasciwie.pl/start

    i wkleić tu link do strony z wynikiem.

    Wg mnie biorąc pod uwagę kryterium jakość/cena najlepszym wyborem będzie RBR Ekouniwersal, Skam-P Plus.
    A o wspaniałych piecach Tilgnera EKR zapomnieliście. Są na takim samym poziomie jak Skam czy Rbr, a troszkę tańsze
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Proponuję sprawdzić czy aż tak duży kocioł jest potrzebny np. podstawiając dane budynku do kalkulatora OZC pod linkiem

    www.cieplowlasciwie.pl/start

    i wkleić tu link do strony z wynikiem.

    Wg mnie biorąc pod uwagę kryterium jakość/cena najlepszym wyborem będzie RBR Ekouniwersal, Skam-P Plus.
    A mógłby Kolega podać kryteria oceny jakości kotłów, które stosuje w swoich ocenach?
    Ukłony dla Redakcji

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony