dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 102
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz1990 Zobacz post
    Działkę którą teraz kupiłem w naprawdę pięknym miejscu (niby zieleń ale 300m dalej mam pętle tramwajową, autobusową oraz centrum handlowe) zapłaciłem 120tys. Sfinalizowałem ją podobnym okresie jak Ty szukałeś. A była w ofercie biura kilka miesięcy. Mówię o Krakowie .
    Łukasz1990 a tak z ciekawości to w jakiej dzielnicy krk kupiłeś działkę? przyznam, że cena mnie trochę zszokowała, bo w obrębie Krakowa w sensownej odległości od centrum trudno mi było znaleźć działkę poniżej 350 tys.

  2. #82

    Domyślnie

    Działke kupilismy po 2 miesiacach przegladania ofert na portalach i po 1-2 wyjazdach po ulicach w interesujacym nas terenie .
    Trafilo sie to co chcielismy z wjazdem od polnocy dosc szeroka bo 32 na 42. Na koncu ulicy - w sensie dzialka blokuje ulice czyniąc ją ślepa. Szok i zdziwienie ludzi patrzacych ze ktos grodzi droge płotem - bezcenne.

  3. #83

    Domyślnie

    My szukaliśmy ponad rok w rejonie gdzie wynajeliśmy mieszkanie specjalnie żeby lepiej poznać okolicę. Działek wydawało się naokoło sporo jednak nie mogliśmy trafić nic sensownego na ofertach umieszczonych na internecie. W końcu w desperacji zacząłem wywieszać ogłoszenia w lokalnych sklepach. Po ponad dwóch miesiącach dostaliśmy ofertę od facia, który twierdził, że już od dawna zgłosił chęć sprzedaży okolicznej agentce nieruchomości. Nigdy nie mieliśmy kontaktu od tej kobiety. Ogłoszenia teś nie znaleźliśmy na sieci. Działka bardzo przypadła do gustu a i cene dało się nieźle znegocjować. Polecam ogłaszać samemu.

  4. #84

    Domyślnie

    Moje poszukiwania trwały około rok czasu, najpierw przeglądałem ogłoszenia w sieci, później zacząłem jeździć rowerem po okolicach, które mnie interesowały i szukać ogłoszeń na płotach, następnie sam dałem ogłoszenie w sieci o chęci zakupu, jednak nic z tego. Pewnego dnia żona namówiła mnie żebyśmy pochodzili po domach i popytali. Chcieliśmy działkę na obrzeżach miasta, był rejon, który nam się podobał i pojechaliśmy na zwiady, okazało się, że już po zapukaniu do drzwi trzeciego domu znaleźliśmy działkę( co się okazało, była to działka, obok której kila dni wcześniej przejeżdżaliśmy mówiąc ,, o tu by było fajnie,, .
    Tak więc polecam rozpytywanie, szczególnie osobom szukającym działki na obrzeżach miasta.

  5. #85

    Domyślnie

    Jestem świeżo po wyborze działki.
    Moje rady i doświadczenia pokazują, że:
    - trzeba jeździć, jeżdzić i jeszcze raz jeżdzić, szukając na własną rękę - w sieci jest b.mało ogłoszeń, ewentualnie większość ogłoszeń wystawionych jest przez agencje nieruchomości, które ja omijam szerokim łukiem. Wybieramy więc interesującą nas lokalizację i albo szukamy wbitych palików informujących o sprzedaży albo pukamy do drzwi i pytamy. Nauczyłem się, że niemal na każdej wiosce są działki do sprzedaży, trzeba intensywnie szukać
    - należy jasno sprecyzować priorytety i oczekiwania (spisać na kartce/w komputerze i się tego trzymać), co pomoże w wyborze lokalizacji. Nam dotarcie priorytetów zajęło dłużej niż sam wybór działki. Nie polecam kompromisów i podejmowania decyzji pod wpływem emocji, na zasadzie "ja już chcę zacząć budowę"
    - warto porozmawiać z sąsiadami o tym jak się mieszka, jakie są ewentualne minusy czy utrudnienia. My dzięki temu unikneliśmy wtopy w postaci działki w brzydko pachnącej okolicy, gdzie zapach jest sezonowy (3-4 miesiące w roku) ale bardzo uciążliwy
    - warto negocjować ceny - sprzedający co zrozumiałe, startują z bardzo wysokiego C, po czym przy zdecydowanym kliencie są w stanie mocno obniżyć cenę. Pamiętajmy, że najczęściej działki sprzedają osoby, które odrolniły działki bądź dostały w spadku, przez co nie poniosły dużych kosztów nabycia.
    - polecam również zaglądać na strony urzędu gminy (lub miasta) gdzie zamieszczane są informacje o przetargach.

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Działkę znaleźliśmy na podstawie ogłoszenia w lokalnej prasie. Byliśmy wtedy w trakcie zakupu mieszkania i załatwiania kredytu hipotecznego. Decyzja była szybka i impulsywna To była druga odwiedzona przez nas działka. Pierwsza, mimo że dwa razy większa za tę samą cenę, miała istotne wady: nieregularny kształt, nie najlepsza lokalizacja, słupy wysokiego napięcia. Pewnie dzięki temu, kiedy zobaczyliśmy drugą, wszystko się nam podobało. Nie jest największa, ma 7 arów, ale w kształcie prostokąta, usytuowana w prężnie rozwijającej się wsi gminnej na osiedlu domków jednorodzinnych, bardzo blisko szkoły, przychodni. Sam zakup okazał się dość skomplikowany, bo okazało się, że działkę sprzedają obcokrajowcy, ale ostatecznie wszystko udało się załatwić.

  7. #87

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez semiramida ; 10-07-2017 o 18:02
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    My naszą działkę budowlaną pod bliźniaka 265m2 znaleźliśmy na allegro. Po wykonanym telefonie Pan powiedział że już rozmawia z jednym kupcem i że mu obiecał ją sprzedać. Cena byla 100tys. Na to my zaoferowalismy cenę 110tys. Po czym raz jeszcze podbilismy cenę do 115tys, no i tak kupiliśmy działkę.... Jest to chyba ostatnia działka na osiedlu... Z widokiem na park...

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jazdy rowerem, spacery ze psem, jeśli autem to rozmowy w sklepie. Także ogłoszenia na stronie gminy. Kolejność nie przypadkowa.

  10. #90

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Dom przy Przyjemnej ; 05-12-2021 o 18:19

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witajcie,
    My również już jesteśmy szczęśliwymi "właścicielami ziemskimi"
    Nasza historia jest podobna do wielu innych, ale sprawdzone sposoby na poszukiwania działki jakie wykorzystaliśmy, to przede wszystkim wycieczki po okolicy. Obserwacje ofert w Internecie potraktowaliśmy na równi z poszukiwaniem ofert w prasie lokalnej. Jednak wybraliśmy działkę, którą obejrzeliśmy dopiero po rozmowie z sąsiadem działki, którą przyjechaliśmy zobaczyć. Ta, którą kupiliśmy nie była nigdzie wystawiona. W efekcie udało nam się kupić działkę większą, za mniejszą kwotę, z lepszą ekspozycją i przede wszystkim bez pośrednictwa biura nieruchomości.
    Więcej o tym opisałem na naszym blogu. Zapraszam do czytania i zachęcam do kontaktu.
    Chętnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczące poszukiwań działki oraz co trzeba sprawdzić przed podjęciem decyzji o zakupie.
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  12. #92

    Domyślnie

    U nas było mało skomplikowanie bo z zamiarem budowy domu nosiliśmy się od jakiegoś czasu. Któregoś dnia, znajomy powiedział nam, że jego ciotka sprzedaje działkę w lokalizacji która nam bardzo pasowała. Od słowa, do słowa i zaczęliśmy rozmawiać o cenie. Szczerze mówiąc to długo się nawet nad tym nie zastanawialiśmy. Porównując ceny gruntów stwierdziliśmy że taka okazja może się już nie trafić. Co dalej? Plany, budowa.. no i jest

  13. #93

    Domyślnie

    Najlepiej jest pojeździć po okolicy i szukać. Działki z biur nieruchomości zazwyczaj mają bardzo wysokie ceny + prowizja. Natomiast szukając na własną rękę można znaleźć coś ciekawego i w przystępnej cenie. Poza tym biura często mają nieaktualne oferty. Np. mnie się pytali ludzie o działkę, którą pokazywał im agent a która to była już od prawie roku kupiona przez kogoś innego. Nawiasem mówiąc szkoda mi było tych ludzi bo byli na nią bardzo zdecydowani.

    Ja swojej działki szukałem 2 lata, więc to nie jest tak, że sobie pojedziemy w weekend w teren i zaraz coś znajdziemy. Trzeba jeździć, rozmawiać z ludźmi (też tymi w trakcie budowy) i przy odrobinie szczęścia prędzej czy później trafi się coś fajnego w dobrej cenie.

    Dodam, że na moim terenie kilkanaście lat temu działki były sprzedawane po około 20zł m2, ja kupiłem po około 100zł m2 kilka lat temu, obecnie natomiast ceny to 130-150zł m2 transakcyjne a w biurze nieruchomości jak patrzyłem są wystawione po 190zł/m2. Także z drugiej strony czasami warto zapłacić trochę więcej ale kupić niż czekać kilka lat aż ceny wzrosną.

    Natomiast co do samej działki to moja rada jest taka aby wszędzie było blisko - do pracy, szkoły, na zakupy, do znajomych. Ja mam działkę położoną 5min od mojego mieszkania i jest super.
    Lepiej się mieszka w dobrej lokalizacji ale też łatwiej w razie czego taki dom sprzedać i jest on więcej wart. Tak dla przykładu kolegi dom, który wybudował się na wsi z dala od cywilizacji jest szacunkowo o 200tyś mniej wart niż kosztowała jego budowa. Natomiast gdybym chciał mój sprzedać w stanie deweloperskim to myślę, że 100tyś spokojnie cena wzrosła.
    Ze względu na powyższe do działki w dobrej lokalizacji moim zdaniem warto dopłacić tyle ile wydamy dodatkowo na paliwo w ciągu powiedzmy 15-20 lat dojeżdżając do pracy/szkoły/znajomych.

  14. #94

    Domyślnie

    Ja znalazłem przez Google Maps, a znajomy użył drona do oblotu okolicy.

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Potwierdza się zasada, że najlepsze efekty daje samodzielne poszukiwanie działki w terenie.

  16. #96
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Ja znalazłem przez Google Maps, a znajomy użył drona do oblotu okolicy.
    Phi!
    Ja leciałem samolotem z Paryża do Hong Kongu i patrzyłem przez okno. Aż tu widzę
    No zajebista działka jest! Pytam żonę, czy by chciała taką? Ona mówi, że pewnie, że tak! Poszliśmy do kabiny pilotów i poprosiliśmy o międzylądowanie. Obejrzeliśmy, zrezygnowaliśmy z dalszej podróży i tym sposobem staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami najlepszej działki na świecie! Do szkoły blisko, do centrum dwie minuty samolotem, także lepiej wybrać nie mogliśmy

  17. #97

    Domyślnie

    Ja jestem w trakcie - przeglądam olxa, inne strony z ogłoszeniami, kupuję lokalną prasę, bo wciąż wiele osób wystawia ogłoszenia tylko w papierowych gazetach. Ostatni jeszcze ma fazę na przeglądanie licytacji komorniczych. Czy cos kupię nie wiem, ale patrzę jakie tam ceny dają, jakie warunki. Licytacja najczęściej zaczyna się od 3/4 ceny oszacowanej. Mój znajomy tak kupił nieruchomość po upadającej firmie. Tylko one jeszcze inaczej to zrobił. zobaczył, że budynek jest wystawiony do licytacji, wiec odszukał właściciela i z nim się dogadał, jeszcze przed licytacją. ale to też trzeba mieć szczęście.

  18. #98
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xwid

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    4

    Domyślnie

    Najwięcej czasu spędziliśmy w terenie szukając działek z tabliczkami informującymi o sprzedaży. Ostatecznie kupiliśmy w wyniku przetargu organizowanego przez gminę więc warto też poszukać na stronach gmin nie planują przetargów, w biuletynach też pojawiają się informacje o tym że działki zostaną przeznaczone pod sprzedaż -> dopiero później jest organizowany przetarg i informacja trafia na stronę*gminy.

  19. #99
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Nie kupujcie na starych wsiach, w pięknych malowniczych lokalizacjach gdy wokół stara wiejska zabudowa. Bo będą wam palić gumiakami, taśmami górniczymi, ubraniami, śmieciami i nawet dziecko wrzuca do pieca na 3 zdrowaśki by wyzdrowiało. Szkoda waszego zdrowia.
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    niestety. Każde osiedle sprzed 2000 roku, nawet jak ma instalację gazową, jedzie na węglu

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony