dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie Spalinowe nożyce do żywopłotu, jakie?

    Przymierzam się do zakupu spalinowych nożyc do żywopłotu. Nie potrzebuję profesjonalnego sprzętu z górnej półki, ale nie chcę też, żeby to było jakieś jednorazowe badziewie.
    Bardzo proszę o radę na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze. Nie miałam jeszcze do czynienia z tym ustrojstwem, naczytałam się tylko opisów w Internecie. Każdy jeden model jest rewelacyjny, lepszy od pozostałych, a ja mam już zupełny mętlik we łbie.
    Poratujcie, proszę

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Szanowny Moderatorze, czy mogę prosić o przeniesienie wątku do działu "Wymiana doświadczeń ogólnie"?
    Bardzo proszę, może tam ktoś się zlituje i mi odpowie.

  3. #3

    Domyślnie

    Na pewno liczy się moc silnika, w zależności jak grube gałęzie chcesz ścinać. Ja mogę Tobie polecić te, które używam - Grizzly BHS 2260

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Dzięki.
    Może jeszcze ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    Zapytam dlaczego spalinowe.Ja kupiłem w przecenie posezonowej w Niemczech ,dwa lata temu kosiarkę do żywopłotu Boscha na akumulatory litowe. Nie jestem w dom i nie mogę dokładnie max średnicy ciętych gałeżi. Mam ja od dwóch lat i uważam ,że był to ekstra zakup. Jest bardzo lekka i praca z nią nie męczy .Mam ok .70 m długości żywopłot z tui.Używam jej kilka razy w roku i na całe wyrównanie tego zywopłotu wystarczą dwa akumulatory .które kupiłem razem z nożycami
    Spalinowe są dużo cięższe i długa praca z nimi może szybko męczyć .
    Miłego dnia J.Korona

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerzyka51 Zobacz post
    Witam
    Zapytam dlaczego spalinowe.Ja kupiłem w przecenie posezonowej w Niemczech ,dwa lata temu kosiarkę do żywopłotu Boscha na akumulatory litowe. Nie jestem w dom i nie mogę dokładnie max średnicy ciętych gałeżi. Mam ja od dwóch lat i uważam ,że był to ekstra zakup. Jest bardzo lekka i praca z nią nie męczy .Mam ok .70 m długości żywopłot z tui.Używam jej kilka razy w roku i na całe wyrównanie tego zywopłotu wystarczą dwa akumulatory .które kupiłem razem z nożycami
    Spalinowe są dużo cięższe i długa praca z nimi może szybko męczyć .
    Miłego dnia J.Korona
    Dzięki za odpowiedź.
    Elektryczne na kablu nie wchodzą w grę, bo chaszcze do przycinania są w sporej odległości od domu.
    Spalinowe niemożliwie ciężkie, ale bardzo podoba mi się pomysł z tymi akumulatorowymi. Nie brałam go pod uwagę bojąc się, że co kawałek będzie je trzeba ładować.
    Czy możesz podać jaki to model?

  7. #7

    Domyślnie

    teraz s w castoramie promocje na nożyce do żywopłotu to sobie zobacz. wiem bo rodzice wczoraj jakies kupili

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monach
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    78

    Domyślnie

    Mam spalinowe firmy stiga, kosztowały około 700zł, koło domu w zupełności wystarczą...jeśli szukasz coś konkretniejszego na długie lata i konkretniejsze strzyżenia to mogę polecić husqvarna'y, którymi też nie raz pracowałem, ale to już koszt chyba około 1500. Pozdro.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kortu

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-002
    Posty
    3

    Domyślnie

    Również mam nożyce marki Grizzly, z tym że model EHS 500T. Za tą cenę to warto!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony