dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Drzwi matowe, lakierowane/malowane - jak czyścić?

    Witam
    Mam bardzo typowy problem
    Mamy drzwi wewnętrzne malowane czy lakierowane w macie, kolor biały (firma inter door), nie wiem za bardzo jak te drzwi myć, jakich płynów używać (czy w ogóle używać płynów?) jakimi ściereczkami??
    Pytam, bo raz już strzeliłam sobie w kolano - umyłam szafki z błyszczącymi frontami z akrylu gąbką i płynem Cif do zatłuszczonych powierzchni. Wyszła totalna masakra. Fronty porysowane, miały takie drobniutkie ryski jak w reklamie mleczek do czyszczenia powierzchni emaliowanych, z połysku zostało wspomnienie. Innym razem przypadkiem zarysowałam sobie drzwi (te białe,matowe o których pisałam wyżej) ołówkiem. Niczym to nie schodziło więc użyłam gumki. Ołówek zszedł, została błyszcząca kreska.

    Przypuszczam, że do mycia drzwi można stosować to samo co do frontów matowych. Nie mamy jeszcze mebli i nie chciałabym eksperymentować - czy moglibyście poradzić cos sensownego ?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar PPH KOSTAR
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Stare Kosiny 42
    Kod pocztowy
    06-521
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam ,

    Czyszcząc powierzchnię drzwi lakierowanych, należy wystrzegać się detergentów , które zawierają rozpuszczalniki i inne substancje "agresywne" . Z większością zabrudzeń powinno sobie poradzić np. szare mydło . Drzwi należy przecierać delikatnie wilgotną szmatką . Przy stosowaniu się do tych zaleceń z powłoką nie powinno się nic dziać. Oczywiście warto też zapytać u samego "źródła" producent z pewnością wskaże odpowiednie środki do pielęgnacji swoich produktów.

    Pozdrawiam

    Grzegorz

    Doradca KOSTAR

  3. #3

    Domyślnie

    A czy wystarczy sama woda? (nie lubię smug po preparatach czyszczących)
    Poleca Pan szmatki z bawełny czy może jakies inne?

    Dziękuję za odpowiedź.

  4. #4
    Banned
    marek.bejrut

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-141
    Posty
    82

    Domyślnie

    ja bym jeszcze oddal, że ścierka musi być porządna, bawełniania i nie posiadać jakichś ostrych drobinek. jak masz ryski, spróbuj z tymi mazakami, które stosuje się na karoserię do samochodów. moż epomoże

  5. #5

    Domyślnie

    niestety, nie mam rysek tylko takie błyszczące placki - ryski są na szafkach w kuchni.
    drzwi same w sobie są matowe, niestety porysowałam je ołówkiem a potem zmazałam to gumką i w tym miejscu jest błyszcząca plama.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar PPH KOSTAR
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Stare Kosiny 42
    Kod pocztowy
    06-521
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilimaer Zobacz post
    A czy wystarczy sama woda? (nie lubię smug po preparatach czyszczących)
    Poleca Pan szmatki z bawełny czy może jakies inne?

    Dziękuję za odpowiedź.
    Witam,

    To oczywiście zależy od stopnia zabrudzenia, ale sama woda ( w sensie delikatnie zmoczona ściereczka) w większości przypadków powinna wystarczyć. Przy drzwiach w półmacie zwyczajna bawełniana ściereczka nie powinna zaszkodzić powłoce lakierniczej.

    Pozdrawiam

    Grzegorz

    Doradca KOSTAR

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony