dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdamDyn17

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    42

    Domyślnie Jakiej mocy wybrać piec z podajnikiem ?

    Witam, proszę o rady jakiej mocy piec( z podajnikiem) dobrać do domku 100m2 powierzchni grzewczej a poniżej opis:
    Domek drewniany stare budownictwo,
    -sciany ocieplone styropianem o grubości 15 cm
    -podłogi ocieplone wełną mineralną o grubości 15 cm
    -okna wymienione na nowe rok temu
    Czy 12 kW będzie wystarczający? czy też za duży bądź za mały.. tyle się tego naczytałem że sam już nie wiem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamDyn17 Zobacz post
    Witam, proszę o rady jakiej mocy piec( z podajnikiem) dobrać do domku 100m2 powierzchni grzewczej a poniżej opis:
    Domek drewniany stare budownictwo,
    -sciany ocieplone styropianem o grubości 15 cm
    -podłogi ocieplone wełną mineralną o grubości 15 cm
    -okna wymienione na nowe rok temu
    Czy 12 kW będzie wystarczający? czy też za duży bądź za mały.. tyle się tego naczytałem że sam już nie wiem.
    Bedzie wystarczający, moze az za nadto (10 kW tez by był)

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdamDyn17

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    A jakiej firmy ? Defro ? Berski ? Galmet? czy może coś innego ? Interesuje mnie piec z podajnikiem, no i palenisko dodatkowe w razie jakieś awari itp

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamDyn17 Zobacz post
    A jakiej firmy ? Defro ? Berski ? Galmet? czy może coś innego ? Interesuje mnie piec z podajnikiem, no i palenisko dodatkowe w razie jakieś awari itp
    Palenisko awaryjne to mit. Ani to awaryjne, ani palenisko. Lepiej kupić zasilacz awaryjny do pieca i pomp,lub w ostateczności agregat. Piec to już Twój wybór. Poczytaj forum, pewne sprawdzone konstrukcje się przewijają, a i koniecznie dobry sterownik.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamDyn17 Zobacz post
    A jakiej firmy ? Defro ? Berski ? Galmet? czy może coś innego ? Interesuje mnie piec z podajnikiem, no i palenisko dodatkowe w razie jakieś awari itp

    12 kW spokojnie wystarczy

    Tak jak kedlaw0 napisał na wypadek awarii prądu najlepszy agregat spalinowy - pociągnie kocioł, oświetlenie i inne sprzęty w domu.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No jak już to porządny UPS bo z tymi agregatami Grześ to bym uważał, te po taniości to mogą zasilać ale betoniarkę na budowie, z elektroniką im nie po drodze a co do tych rusztów awaryjnych to każdemu to mówię co kolega Kedlaw0 napisał, to tylko tak wszystko ładnie wygląda ale w opisach na stronach producentów kotłów.
    Piszą dokładnie to co chce przeczytać potencjalny nabywca jego wyrobu, tyle że to tylko pół prawdy, z drugą częścią tej prawdy zderzamy się wtedy gdy zaczynamy swoją przygodę z tym rusztem
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No jak już to porządny UPS bo z tymi agregatami Grześ to bym uważał, te po taniości to mogą zasilać ale betoniarkę na budowie, z elektroniką im nie po drodze a co do tych rusztów awaryjnych to każdemu to mówię co kolega Kedlaw0 napisał, to tylko tak wszystko ładnie wygląda ale w opisach na stronach producentów kotłów.
    Ja mam Wiesiu taki prosty po budowie i dał radę do sterownika, TV czy komputera, najtańszy nie był, ale też nie najdroższy - w tej kwestii najlepiej popytać, poczytać i dowiedzieć się zanim się kupi a wtedy nie będzie problemu.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No ja mam takie przykre doświadczenie po zakupie UPSa po taniości z modyfikowaną sinusoidą, podajnik, pompki chodziły, trochę głośniej ale chodziły, zaś dmuchawa ni hu,hu nie chciała ruszyć, dobrze że mogłem to odesłać i kupić z czystym sinusem.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdamDyn17

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o zasilanie awaryjne to nie ma kłopotu
    Zasilacz awaryjny do pomp CO 840W Sinus Orvaldi ten powinien sobie radzić.

    Ale pomijając temat zasilania awaryjnego, poszukałem poczytałem i zainteresowałem się tymi modelami pieców:
    Berski Eko max 3 tylko że najmniejszy model jaki znalazłem to 15 kw, więc raczej za bogato.
    defro komfort eko duo 12 kw
    Merkury 9 Zębiec
    Ogniwo Eko Plus 10 kw
    Skam-P Plus 12 kw

    Jestem laikiem, potrafię wyliczyć ile kw trzeba do mojego domu, ale na temat pieca z podajnikiem i co z czym jeść nie mam pojęcia.
    Do tej pory użytkowałem piec zasypowy ale ma już 20 lat, najwyższy czas go wymienić aby nie było niespodzianki w zimie.
    Jakieś sugestie? podpowiedzi? lub zjebki mile widziane
    Ma ogrzewać dom i wode w bojlerze(200l) ale w okresie letnim mam od tego panele słoneczne.
    Ostatnio edytowane przez AdamDyn17 ; 28-08-2015 o 22:07

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdamDyn17

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    ?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Co do UPSa ja mam właśnie Orvaldi INV 12V/500W
    Co do kotła tak, 10 do 12kW max, do tego co podałeś masz jeszcze malutkiego gabarytami RBRa 12kW.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamDyn17 Zobacz post
    ?
    A ja polecam nowe perpetum mobile firmy Ogniwo.
    Zakres od 7kw-25kw.
    Jak dobudujesz drugie 100 m2 bedzie jak znalazł.
    Jedyne 11 skromnych tysiaczków.
    Ale zawsze to perpetum mobile
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamDyn17 Zobacz post
    Ale pomijając temat zasilania awaryjnego, poszukałem poczytałem i zainteresowałem się tymi modelami pieców:
    Berski Eko max 3 tylko że najmniejszy model jaki znalazłem to 15 kw, więc raczej za bogato.
    defro komfort eko duo 12 kw
    Merkury 9 Zębiec
    Ogniwo Eko Plus 10 kw
    Skam-P Plus 12 kw.

    Wg mnie RBR lub Skam 12 kW
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamDyn17 Zobacz post
    Witam, proszę o rady jakiej mocy piec( z podajnikiem) dobrać do domku 100m2 powierzchni grzewczej a poniżej opis:
    Domek drewniany stare budownictwo,
    -sciany ocieplone styropianem o grubości 15 cm
    -podłogi ocieplone wełną mineralną o grubości 15 cm
    -okna wymienione na nowe rok temu
    Czy 12 kW będzie wystarczający? czy też za duży bądź za mały.. tyle się tego naczytałem że sam już nie wiem.
    Witam serdecznie

    Na podstawie przedstawionych informacji trudno jednoznacznie określić moc kotła odpowiednią do ogrzania Pańskiego domu. Dobór mocy grzewczej kotła zależy od wielu złożonych czynników. Firma „MODEROWANO” na swoim profilu na Facebooku zamieszcza poradnik „Jak prawidłowo dobrać i użytkować kocioł c.o. na paliwa stałe”. Dodatkowo na swojej stronie internetowej posiada „Konfigurator” obsługiwany przez doradców technicznych, którzy udzielą Panu fachowej porady i po przeanalizowaniu wszystkich czynników dobiorą kocioł do indywidualnych potrzeb. Na chwilę obecną wydaje się, iż moc kotła nie powinna przekroczyć 10kW.

    W przypadku jakichkolwiek pytań czy trudności, służę dalszą pomocą w tym wątku.

    MODEROWANO
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 10-09-2015 o 21:31 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Czy firmowi doradcy wstydzą się dobrać kocioł publicznie na forum, że próbują łowić klientów wpisami reklamowymi bez płatnego profilu ?

    "Konfigurator" jest tak prymitywny, że wystarcza mu połowa informacji, które forumowicz tu podał co źle świadczy o jakości dobierania mocy kotła.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Czy firmowi doradcy wstydzą się dobrać kocioł publicznie na forum, że próbują łowić klientów wpisami reklamowymi bez płatnego profilu ?

    "Konfigurator" jest tak prymitywny, że wystarcza mu połowa informacji, które forumowicz tu podał co źle świadczy o jakości dobierania mocy kotła.
    SUSPENSER - dziękujemy za opinię, do każdej podchodzimy z należytą uwagą. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie konstruktywne wskazówki - szczególnie gdy przedmiotem dyskusji jest podejście do obsługi klienta.

    Nasz konfigurator stanowi narzędzie analogiczne do kalkulatorów zdolności kredytowej instytucji finansowych czy wyszukiwarki usług świadczonych przez profesjonalnych oferentów: jego zadaniem jest przeprowadzenie wstępnej diagnozy i zebranie istotnych informacji, które osoba dokonująca zakupu sama musi poznać przed wybraniem kotła c.o. Nie zastępuje kontaktu i rozmowy ze specjalistą, lecz je uzupełnia.

    Czy mógłby być bardziej rozbudowany? Oczywiście. Czy powinien? To już sprawa dyskusyjna. Konfigurator sam w sobie nie jest celem, lecz drogą do celu. Klient wprowadza dane, które służą przeprowadzeniu badań i postawieniu diagnozy: jakiego urządzenia może potrzebować. Na podstawie tych wyników, wywiadu i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości podczas rozmowy z ekspertem - uściślane są wszystkie parametry, które wymagają uwagi. Dopiero wtedy dokonywany jest precyzyjny wybór określonego typu urządzenia.

    Nie przekonujemy Cię do naszego rozwiązania. Każdy wybiera to, co lubi, ceni i w czym gustuje. Wiemy natomiast, że klienci, którzy nie są związani z branżą, poszukują rozwiązań zaspokajających ich zapotrzebowanie na wiedzę w możliwie najkrótszym czasie. To nie zmieniło się od 40 lat, odkąd kotły naszej marki trafiły do domów mieszkańców całego kraju i Europy. Bazując na tej wiedzy, z roku na rok weryfikowanej, udostępniamy możliwie przyjazne narzędzia oraz zachęcamy do dalszego kontaktu z naszymi ekspertami...

    I to by było na tyle, gdy idzie o konfigurator

    Pozdrawiamy!

    PS1 Co do "wstydu"... Wstydzilibyśmy się udzielać nieprecyzyjnych porad.

    PS2 Co do "łowienia"... Pasjonatów wędkarstwa także jest wielu w
    naszym gronie. Ale o rybach rozmawiamy na innych forach

  17. #17

    Domyślnie

    Na szczęście moderatorzy tu czuwają i wymoderowana reklama.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Zgadza się - trochę to bezczelne, że duża firma próbuje się reklamować za darmo gdy te najmniejsze, jednoosobowe uczciwie za to płacą.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony