dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła Danfoss

    Jest w takiej beznadziejny sytuacji. Pan teścia hydraulika, który upiera się by zainstalować w nowobudowanym domu piec miałowiec lub inny.
    Z racji tego ze zrobił ich mnóstwo i działają i jest ciepło.

    Ja myślę o pompie ciepła danfoss z poziomym gruntowym wymiennikiem ciepła - oczywiście ta opcja jest tylko brana pod uwagę.
    Czy ma ktoś z was pompę ciepła tej marki i co może na ten temat powiedzieć ?

    Moje zapotrzebowanie roczne wynosi EUco 33 [kWh/(m2*rok)]
    Kubatura 850m3
    Powierzchnia grzewcza /netto domu 153 m2

    Jaką pompę polecacie ? Czy danfoss będzie Ok?
    dom w indygowcach
    W przygotowaniu: dom 159m2 pow. ogrzewanej 220m2 podłóg, w całości ogrzew. podłogowe
    Pompa Viessmann Vitocal 343 G 10,4 kW , dolne źródło (kolektor gruntowy poziomy 12x100m), Reku Viessmann Vitovent 300 f, dom w standarcie energooszczędnym.

  2. #2

    Domyślnie

    teścia nie słuchaj
    pompa jak pompa
    ale zanim zdecydujesz się na tego konkretnie producenta, to poczytaj, np. tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...firmie-Danfoss
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    powiem tak

    pompa tak
    Danfoss nie
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  4. #4

    Domyślnie

    To będzie veillant lub wiessmann
    dom w indygowcach
    W przygotowaniu: dom 159m2 pow. ogrzewanej 220m2 podłóg, w całości ogrzew. podłogowe
    Pompa Viessmann Vitocal 343 G 10,4 kW , dolne źródło (kolektor gruntowy poziomy 12x100m), Reku Viessmann Vitovent 300 f, dom w standarcie energooszczędnym.

  5. #5

    Domyślnie Szukam -> DHP - AQ9 Serial no.: 26475911

    Cytat Napisał marcin_open Zobacz post
    Jest w takiej beznadziejny sytuacji. Pan teścia hydraulika, który upiera się by zainstalować w nowobudowanym domu piec miałowiec lub inny.
    Z racji tego ze zrobił ich mnóstwo i działają i jest ciepło.

    Ja myślę o pompie ciepła danfoss z poziomym gruntowym wymiennikiem ciepła - oczywiście ta opcja jest tylko brana pod uwagę.
    Czy ma ktoś z was pompę ciepła tej marki i co może na ten temat powiedzieć ?

    Moje zapotrzebowanie roczne wynosi EUco 33 [kWh/(m2*rok)]
    Kubatura 850m3
    Powierzchnia grzewcza /netto domu 153 m2

    Jaką pompę polecacie ? Czy danfoss będzie Ok?
    Ja na twoim miejscu wykonałbym zapytanie do firm, poniżej przykładowe moje zapytanie sprzed 2 lat może na podstawie ofert będziesz mógł zdecydować czy np. gruntowa, a może powietrzna a może jednak zupełnie coś innego ( tu ważne aby ten który wykona instalację zobligował się do przedłożenia wszelkich stosownych dokumentów, a także wykonał to w zgodzie z nomenklaturą producenta aby gwarancje nie przepady Ci na tak drogą inwestycję i najważniejsze czy X podmiot ma OC:

    1. Zapotrzebowanie energetyczne budynku wg projektu budowlanego: Q= ... kW
    2. Współczynnik przenikania ciepła dla szyb: U=...
    3. Ściany zew. wykonane są z pustaka np. Protherm 44 P+W na ciepłej zaprawie
    4. Kąt spadu dachu to 45 stopni
    5. Wyłazy dachowe ilość sztuk (czy mają podwyższony współczynnik izolacyjności cieplnej): współczynnik termoizolacyjności szyby dla nich ... W/(m2K)
    6. Pozostałe okna i drzwi balkonowe: U=... W/(m2K)

    Dane do analizy zapotrzebowania na wodę ciepłą i ogrzewanie:
    Zapotrzebowanie na ciepłą wodę na rok to ok. ... m3 przy 2 osobach ... m3 przy 4 osobach.
    Przewidywana ilość osób: ...
    Alternatywne źródło ciepła - doraźne i w sytuacji gdy elektryka zawiedzie i zasilacze awaryjne to ...

    Temperatura pomieszczeń, która dla nas jest optymalna to ... stopni.

    Roczne zużycie energii elektrycznej stan obecny to ok ...... kWh (przy wszystkich sprzętach elektrycznych, w tym piekarnik i płyta grzewcza, bez ogrzewania elektrycznego mieszkania).

    Oieplenie poddasza przykładowo pianka 20 cm plus KG 2 warstwy, strop 10 cm pianki i także płyta KG x2 plus folia aluminiowa paraizolacyjna

    Wg projektu dom należy w kategoriach energetycznych do kategorii ... Patrząc na zmianę prawa budowlanego z 2008r., gdzie musiano dostosować polskie prawo do Dyrektywy 2002/91/WE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, dom budowany po 2007 roku (mój jest zbudowany w 2009/2010) należy do tzw. domów energooszczędnych, gdzie zapotrzebowanie energetyczne budynku na rok to w przybliżeniu ... kWh/m kw.

    Dla projektu domu z ... obliczenia projektowe OZC były wykonywane.

    Wskaźnik cieplny budynku - powierzchniowy to ... W/m kw.

    Zgodnie z podziałem rolniczo-klimatycznymi Polski obszar gminy ....... należy do dzielnicy ..... - najcieplejszej w Polsce.

    Średnia roczna temperatura powietrzna wynosi tu około .... stopnia.

    ... dni powyżej 25 stopni

    poniżej ... dni > 0 stopni

    poniżej ... dni > 0 stopni mroźne dni

    ... dni do -10 stopni

    Uprzejmie proszę o przedstawienie optymalnej oferty CO + CWU.
    Ogrzewanie w całym domu niskotemperaturowe tj. podłogówka

    Oczywiście tam gdzie kropki należy wstawić właściwe dane dla Ciebie i twojego regionu gdzie zamierzasz zamieszkać .

  6. #6

    Domyślnie

    Jezusie ile to liczenia.... Dziękuje ! Mnie od tego głowa boli najchętniej zleciłem to wszystko łącznie z pozyskaniem finansowanie z prosumenta jakiej firmie zewnętrznej ... Są chyba nie dam rady
    dom w indygowcach
    W przygotowaniu: dom 159m2 pow. ogrzewanej 220m2 podłóg, w całości ogrzew. podłogowe
    Pompa Viessmann Vitocal 343 G 10,4 kW , dolne źródło (kolektor gruntowy poziomy 12x100m), Reku Viessmann Vitovent 300 f, dom w standarcie energooszczędnym.

  7. #7

    Domyślnie

    Od razu dodam iż fotowaltaika będzie też wchodzić w grę , moc 10kW
    dom w indygowcach
    W przygotowaniu: dom 159m2 pow. ogrzewanej 220m2 podłóg, w całości ogrzew. podłogowe
    Pompa Viessmann Vitocal 343 G 10,4 kW , dolne źródło (kolektor gruntowy poziomy 12x100m), Reku Viessmann Vitovent 300 f, dom w standarcie energooszczędnym.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Pompy ciepła Danfoss są jakościowo b.dobre. Co do sytuacji opisanej pod linkiem: http://forum.muratordom.pl/showthrea...firmie-Danfoss to problem jest bardziej złożony i nie do końca wynika z winy Danfossa, ale nie chce się tutaj na ten temat wypowiadać.

    Wracają do pomp - są ok. Na pewno jako firma instalatorska mamy o nich lepsze zdanie niż np. o Viessmannie czy Vaillancie. Wiem, że są lepsze urządzenia na rynku np. Nibe, Alpha Innotec, ale to też inna cena. Mamy zamontowanych m.in. kilkadziesiąt Danfossów część z nich od ponad 5 lat i na prawdę działają sprawnie i nie spotyka się tu większych awarii. Ogólnie więc polecam.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony