dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 131
  1. #101
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KPO1
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    92

    Domyślnie

    Czy mogę prosić o zdjęcie kominka z bliska. Chodzi mi o narożniki. Czy ścianki wewnętrzne wykończone są kamienian? mam wrażenie,k że jest to coś metalicznego. Czy okopca Wam się środek kominka?

    Też planuję bardzo podobnie wykończyć swój kominek, tzn . tylko wewnętrzną stronę ścianek.

  2. #102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eedytaa

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Kod pocztowy
    05-503
    Posty
    206

    Domyślnie

    KPO1 witam Cię
    Kominek to Zibi z kratek, https://kratki.pl/produkt/wklad-kominkowy-zibi-12_zibi wnętrze, to ceramika, sami nie wykładaliśmy niczym. Palilismy w tym kominku na razie tylko 2 razy, jak tylko się wprowadzimy, to będzie użytkowany częściej i wtedy napiszę. A narożniki są wykończone listwą ze stali nierdzewnej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151108_134118.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	339148

  3. #103
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KPO1
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    92

    Domyślnie

    My zakupiliśmy Nadię 14, środek także ceramiczny, jednak okopca się. Przy dużych płomieniach oczyszcza , ale nie wszędzie. Super pomysł z wykończeniem ze stali nierdzewnej. Można wiedzieć gdzie takowe zakupiliście?

  4. #104

    Domyślnie

    KPO1, jak sama zauważyłaś, duże płomienie oczyszczają ścianki kominka. Oznacza to, że okopcenia znikają podczas uzyskiwania wysokiej temperatury wewnątrz paleniska Instalator kominka powinien był Was nauczyć, jak prawidłowo w nim palić, aby uzyskiwać optymalną temperaturę. Wnętrze kominka nigdy już raczej nie będzie takie samo, jak przy zakupie Jednak czarne ściany paleniska oznaczają, że nie rozgrzaliście go tak, jak trzeba.
    Jest na forum fajny wątek poświęcony kominkom, TU, i możesz tam poradzić się fachowców

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czarne ścianki, to problem, o którym pisze Tomkowa.
    Drugą przyczyną może być nie wysezonowane drewno. Mokre kopci i póki takim się pali, to okładzina wewnątrz paleniska będzie czarna. Poza tym paląc mokrym drewnem nie uzyska się właściwej temperatury.

    Kominki z Kratek, jak wlaśnie Zibi i Nadia, mają okładziny z akubetu. On jest bardziej niż szamot podatny na zakopcanie.

    W Leroy Merlin są po niecałe 70 zł mierniki wilgotności drewna. Warto nabyć. Można też zamówić w Kratkach.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #106
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KPO1
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    92

    Domyślnie

    Prawie na 100 % jestem pewna,że to wina mokrego drewna. Niestety mimo,że sprzedawcy zapewniają,że drzewo jest jedno- lub dwuroczne to jednak przyjeżdża mokre. Dostaliśmy parę obałków od sąsiada i nie ma porównania. Kominek bardzo ładnie zaczął się oczyszczać. Co do instalowania, to w naszym przypadku głównym wykonawcą jest pan inwestor począwszy od dachu, elektryce, tynkach, hydraulice, kominku itd. Więc uczymy się także na swoich błędach....

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Drewno powinno leżakować w przewiewnej drewutni nie zalewane deszczem 2 lata po ścieciu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #108
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eedytaa

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Kod pocztowy
    05-503
    Posty
    206

    Domyślnie

    KPO1 nasze pierwsze palenie było po przeczytaniu wpisów u Piotra Batury (dzięki Pestce ) no i palilismy ponad 5-letnim parkietem jesionowym, bo zostały nam 2 paczki z mieszkania, teraz w lato kupilismy 2m3 drzewa różnego od akacjii, przez buk az do grabu, pan mówił, że leżakowane, mam nadzieję, że mówił prawdę, bo przywozi moim rodzicom drzewo od lat.
    Opaska ze stali nierdzewnej to pomysl męża, była robiona na zamówienie firmy, która montowała nam kominek, kratki też mamy z tego samego materiału.

    Dzisiaj pan glazurnik zaczął fugowanie łazienek, uzupełnianie brakujących kilku płytek i jest super powoli. Jutro montaż umywalek i kibelków. Jutro też przyjeżdza kolejny pan na pomiar kuchni, szaf i szafek.
    W sobotę się wprowadzamy - transport już zamówiony!

  9. #109
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KPO1
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    92

    Domyślnie

    Czekam na zdjęcia gotowej łazienki......trzymam kciuki za szybką i sprawną przeprowadzkę i..........już nie mogę się doczekać kiedy u nas będzie ten moment

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Grab to lepsze drewno od dębu. A oprócz grabiny... akacja
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #111

    Domyślnie

    W sobote!! To juz tylko kilka dni

    Edyta, probowalam wrzucic zdjecia kuchni ktore mam na komorce ale chyba sa za duze bo nie daje rade.
    Sorrki.
    Ostatnio edytowane przez kamilaa ; 01-12-2015 o 22:06

  12. #112

    Domyślnie

    Edyta jak w nowym domku? Przeprowadziliscie sie? to juz prawie tydzien.

    Kiedy beda drzwi? Pewnie za miesiac. Ciesz sie ze bialych nie macie bo nanie sie jeszcze dluzej czeka.

  13. #113
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eedytaa

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Kod pocztowy
    05-503
    Posty
    206

    Domyślnie

    hej, tak, przeprowadzilismy się w sobotę, ale jeszcze do środy wozilismy rzeczy z mieszkania, w czwartek sprzedaliśmy mieszkanie i dopiero w ten weekend zaczęlismy cokolwiek ogarniać, nawet nie da się zdjęcia zrobić, bo taki bałagan

    Drzwi będą po 11 stycznia, ale dla nas to na rękę, bo i tak muszą poczekać na polakierowanie podłóg.
    Jest super, mimo że nie mamy wielu rzeczy i żyjemy prawie na budowie. Chwilowo śpimy wszyscy na dole, bo musimy zacząć malować pokoje na górze, ale powoli wszystko się ogarnie

  14. #114

  15. #115
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eedytaa

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Kod pocztowy
    05-503
    Posty
    206

    Domyślnie

    Dziękuję :*
    Jest super, palimy w kominku i jest ta cudowna atmosfera

  16. #116

    Domyślnie

    Gratuluję przeprowadzki i Świąt w nowym domku.
    My przesunęliśmy przeprowadzkę na kolejne święta

  17. #117

    Domyślnie


    jest ju co fotografowac?
    co z kuchnia? zmiana projektu czy po staremu? udalo sie wybrac fronty?

  18. #118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eedytaa

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Kod pocztowy
    05-503
    Posty
    206

    Domyślnie

    Gosiasad przeprowadzka była przymusowa, początkowo mieliśmy sie przenieść ok lutego

    Kamila nie ma za bardzo co fotografować, mam schody i barierki, ale nie umiem z telefonu wrzucać zdjęć, a muszę usiąśc i zgrac na komputer. Kuchnia jest zaprojektowana przez pana Układ bardzo podobny do mojego, mimo że nic panu nie mówiłam jak chcę. Zapytal ogolnie co ma się znaleźć w kuchni i zrobił. Fronty będą jednak w kolorze drewna, a górne biały mat lub lekko szary mat.

    Mam tylko dylemat jaki zlew zrobić czy jedną komorę z ociekaczem czy 1,5 komory? Jak to się sprawuje?

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał eedytaa Zobacz post
    Mam tylko dylemat jaki zlew zrobić czy jedną komorę z ociekaczem czy 1,5 komory? Jak to się sprawuje?
    to jest indywidualna sprawa. kwestia upodobania i przyzwyczajenia. tak ja na to patrze. dla mnie te polowki sa do niczego. zawsze mi sie jakies okruszki tam zbieraja, syf sie robi. ale niektorzy sobie chwala. ja sie mieszcze w jednej komorze i suszarka z boku.
    jak mialas ostatnio w domu? wygodnie ci bylo?

  20. #120
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eedytaa

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Kod pocztowy
    05-503
    Posty
    206

    Domyślnie

    ostatnio mialam pojedynczy bez ociekacza, bo malutka kuchnia, ale im bliżej zakupu tym bardziej skłaniam się do pojedynczego z ociekaczem, wcześniej miało być 1,5 komory

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony