dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie "Balkonowe" zadaszenie tarasu

    Witam wszystkich forumowiczów

    Zwracam się z prośba o poradę... Buduje dom jednorodzinny, projekt nazywa się Liv-1. Takie zdjęcie pogladowe:
    http://www.archipelag.pl/files/Proje...co3cj_Zoom.jpg

    Proszę zwrócić uwagę, na ten cudny element w postaci zadaszenia tarasu (no dobra, dla mnie i mej drugiej połówki jest cudny, projekt m.in. dla niego został wybrany...)

    No i k... posłuchało się wykonawcę i kierownika, którzy zgodnie: Przemarzać będzie, lepiej zrobić później konstrukcję drewnianą.

    W założeniu oryginalnym daszek ten wychodzi ze stropu w postaci prętów metalowych zalanych betonem, cienka warstwa, ok. 5 cm jeśli nie mniej. W oryginale było to ocieplane z obu stron i wygląda cudnie.

    Po posłuchaniu jakże usłużnej rady nie było kratownicy na wylanie. Przyszła więc kolej na rozmowę z cieślami... I tu wkurzenie (tak delikatnie mówiąc) sięgnęło zenitu, bo konstrukcji drewnianej NIE DA SIĘ postawić bez słupów wewnątrz...
    Przyznam się szczerze, że nie bardzo znam się na takich konstrukcjach, dlatego nawet wcześniej nie spytałem o słupy, bo po prosu nie pomyślałem!!!

    Teraz chcę wrócić do pierwotnej koncepcji, żeby to jakoś zespolić ze stropem/budynkiem ogólnie, żeby nie trzeba było tych cholernych słupów! Żeby to wyglądało tak, jak na tym obrazku - daszek wiszący w powietrzu, podtrzymany tylko tym narożnym słupem (no, możne na końcu coś cienkiego, ale cienkiego!). Nie musi być takij grubości (ewentualnie styropianem go pogrubię)...

    Dlatego proszę szanowne grono o jakieś podpowiedzi... Kotwy chemiczne? i kratownica na nich z cienką warstwą? Nie wiem... Materiał/technika pomysłów dowolna, ale żeby nie kosztowało równowartości polowy domu

    Ech, dałem się wmanipulować jak łoś Bo murarzowi pewnie łatwiej było...


    Zadaszenie ma 9m długości po jednej ścianie i około 3-3,5 po drugiej; wystaje na 135 od elewacji (czyli 150 jeżeli przyjąć styropian 15) tam gdzie jest 9 m i na około 160 od elewacji po drugiej, krótszej ścianie.



    PS. Widok z góroskosa:
    http://www.projekty.ign.com.pl/pliki...39969_zoom.jpg

  2. #2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony