dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Groov_12

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Prace nad SSO zakończyliśmy 25.11.2015
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2429.jpg
Wyświetleń:	351
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	344326
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2432.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	344327
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2437.jpg
Wyświetleń:	311
Rozmiar:	60,7 KB
ID:	344328
    Ostatnio edytowane przez Groov_12 ; 24-01-2016 o 11:45

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Groov_12

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Teraz jesteśmy na etapie wyboru okien
    Drewniane czy PVC??
    Jeśli PVC to jaka firma: Oknoplast, Vetrex, Salamander, Abakus?
    Co dać na podłogę na parterze perlit czy styropian?

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Groov_12 Zobacz post
    Dawno nie zaglądałam na forum. Teraz postaram się poprawić
    Jeśli chodzi o balkon to w projekcie jest taki opis:
    Załącznik 343170
    Załącznik 343171

    Mam nadzieję, że o to Ci chodziło
    Dzięki Ja dziś dostałem info o decyzji kredytowej... ufff .. droga długo bo od października Wiec zaczynamy zapewne w marcu Chyba, że w lutym będziemy mieli 15 stopni. Dziś chyba wszystko jest możliwe

    Okna sam wyceniałem ostatnio w OknoPlast z szybami P4 zamiast pseudo rolet ... cenowo wyszły fajnie zwłaszcza że mam niemal 4 metrowym HS na taras no i ja mam 6 podwójnych balkonowych a nad garażem ciągnę do samego dołu. Mam wąską działkę wiec przodem trzeba nadrobić

    Wczoraj bawiłem się sketchupem bo nie mam typowej wizualki do projektu po zmianach:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	front.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	343177

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Groov_12

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Wybraliśmy okna. Wczoraj był Pan z Vetrexu i wymierzył otwory okienne. Już się nie możemy doczekać kiedy będą zamontowane
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF4001.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	344324Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF4004.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	344325

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    magdolina89

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam kochani bardzo proszę napiszcie ile wyniósł was domek
    Jest piękny bardzo nam się podoba, ale nie wiemy czy nas stać na taki.
    Chodzi nam o fundamenty, strop,poddasze,dach,okna,wylewki,tynki Z góry dziękujemy

    Mój mail [email protected] ( Jeśli da radę podeślijcie również kilka zdjęć wnętrza(chodzi nam o to jakie duże są pomieszczenia)

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdolina89 Zobacz post
    Witam kochani bardzo proszę napiszcie ile wyniósł was domek
    Jest piękny bardzo nam się podoba, ale nie wiemy czy nas stać na taki.
    Chodzi nam o fundamenty, strop,poddasze,dach,okna,wylewki,tynki Z góry dziękujemy

    Mój mail [email protected] ( Jeśli da radę podeślijcie również kilka zdjęć wnętrza(chodzi nam o to jakie duże są pomieszczenia)
    Cena zależy od materiału i czy wsjooo ekipa czy gospodarczy. Czy ławy czy płyta... ceramika, czy ytong, czy blacha czy dachówka z pełnym deskowaniem. Czy monolit czy teriva. Jakie instalacje ogrzewanie i tak dalej i tak dalej. Nie da się tak tego oszacować. U mnie (zaczynam w marcu) jak dopnę 400k to będzie dobrze - a tu koleżanka ma wycenę o ile pamiętam na coś koło 300 Więc robiąc tak samo jak autor postu - dzięki niemu masz na tacy podane ile to może kosztować

    Ps Groov. no właśnie co do kosztów jak tam budżet - domyka się ?

  7. #27

    Domyślnie

    Groov_12 - grasz może na perce? Tak mi się skojarzyło ze słowem "groove"
    Domek ładny, spotępy świetne, okna zapowiadają się rewelacyjnie, ale cały czas mnie zadziwia, że w tym projekcie NF40 są takie rozwiązania, jakie widzę na zdjęciach.... np. wybetonowana góra ściany szczytowej - jest tam choć trochę miejsca na izolację? Jak zamierzacie zaizolować ten cały żelbet nad wejściem? Nie gniewaj się, ale uważam, że niewiele trzeba, żeby zrobić porządny NF40 albo lepiej, ale to wymaga trochę rozeznania tematu.
    Jest dobrze, widzę, że śnieg Wam nie straszny i dobrze, tak trzymać!

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Tu jest taka izolacja że te 2-4 cm chyba niewiele zmieniają No ale zawsze by odcięły żelbet przy ceramice

    Groov Pleaseee napisz ile kosztował was strop monolityczny +/- ale all czyli deski, stemple, robocizna, stal etc.... Musze zdecydować się na technologię do początku marca :/ A tu mamy żywy organizm aby to realnie porównać

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    Tu jest taka izolacja że te 2-4 cm chyba niewiele zmieniają No ale zawsze by odcięły żelbet przy ceramice
    To jest ewidentny mostek ciepła i przy projekcie niskoenergatycznym powinno się z zasady takie rzeczy wyeliminować. Nie zarzucam niczego Autorowi dziennika, choć gdyby się lepiej przygotował, to mógłby uniknąć takich "kwiatków", ale nie mogę się nadziwić jak ktoś może sprzedawać projekt oznaczony "NF40", rozumiany jako projekt umożliwiający w dalszej perspektywie obniżyć koszty eksploatacji domu, i nie brać pod uwagę prostych, ale skutecznych rozwiązań, aby przynajmniej ograniczyć takie mostki.
    No, nic, może już nie będę się wtrącał. Mogę tylko szepnąć Inwestorowi - Groov, jeśli chcesz mieć dom niskoenergatyczny, to rozejrzyj się trochę, a możesz zrobić lepszy dom niż w projekcie i to niewielkim wysiłkiem.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Groov_12

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdolina89 Zobacz post
    Witam kochani bardzo proszę napiszcie ile wyniósł was domek
    Jest piękny bardzo nam się podoba, ale nie wiemy czy nas stać na taki.
    Chodzi nam o fundamenty, strop,poddasze,dach,okna,wylewki,tynki Z góry dziękujemy

    Mój mail [email protected] ( Jeśli da radę podeślijcie również kilka zdjęć wnętrza(chodzi nam o to jakie duże są pomieszczenia)
    Cześć,
    mimo dość poważnych zmian w projekcie (poszerzenie domu o 0,5 m z każdej strony, wydłużenie garażu o 2 m - choć miał być tylko o 1 m , pełny fundament oraz ściany fundamentowe pod tarasem - mimo, że w projekcie jest tylko kostka na gruncie, pełne deskowanie dachu + papa) , przekroczyliśmy budżet widoczny na stronie projektu o 15 tys.
    Dach jeszcze nie jest "na gotowo", ale z wstępnych wyliczeń wynika, że do kosztorysu trzeba dołożyć 10 tys. - dachówka ceramiczna zamiast cementowej.
    Okna - kosztorys mówi prawdę, ale dla okien bez żadnych dodatków i ze standardowym montażem, a nie w strefie ocieplenia. Okna mogą kosztować nawet 2, 3 razy więcej, niż w kosztorysie - wynika to z wielu opcji, które możesz dokupić.
    Wylewki i tynki jeszcze nie zrobione, ale po wstępnej orientacji ws. tynków wiemy, że m2 ma kosztować 28 PLN z materiałem - koszt tynków cementowo-wapiennych kładzionych ręcznie.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Groov_12

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post

    Ps Groov. no właśnie co do kosztów jak tam budżet - domyka się ?
    Cześć,
    w projekcie założona kwota za stan deweloperski to 345 tys. brutto, stan surowy otwarty 155 tys. brutto, my do tej do pory wydaliśmy 10% więcej, zakładaliśmy margines 20%.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Groov_12

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Groov_12 - grasz może na perce? Tak mi się skojarzyło ze słowem "groove"
    Domek ładny, spotępy świetne, okna zapowiadają się rewelacyjnie, ale cały czas mnie zadziwia, że w tym projekcie NF40 są takie rozwiązania, jakie widzę na zdjęciach.... np. wybetonowana góra ściany szczytowej - jest tam choć trochę miejsca na izolację? Jak zamierzacie zaizolować ten cały żelbet nad wejściem? Nie gniewaj się, ale uważam, że niewiele trzeba, żeby zrobić porządny NF40 albo lepiej, ale to wymaga trochę rozeznania tematu.
    Jest dobrze, widzę, że śnieg Wam nie straszny i dobrze, tak trzymać!
    Cześć,
    login to pozostałość po dawnym loginie, mającym związek z rowkami na płycie winylowej
    Spieszę z odpowiedziami - w projekcie jest przewidziana izolacja ścian szczytowych od strony połaci, my też to zrobiliśmy - daliśmy 15cm styropianu 0,031.
    Cały żelbet nad wejściem będzie obłożony styropianem 25 cm, schody wejściowe i taras są odizolowane od bryły budynku styropianem 25 cm.
    Zastanawiamy się tylko nad odizolowaniem słupa od schodów - nie pomyśleliśmy o tym wcześniej, ale jeden stopień schodów i tak jest do skucia (za wysoko wylany), więc w międzyczasie ocieplimy też styk schodów ze słupem.
    Jeżeli masz jakieś uwagi i spostrzeżenia, pisz śmiało, mogą się nam przydać i pomóc.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Groov_12

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    (...)

    Groov Pleaseee napisz ile kosztował was strop monolityczny +/- ale all czyli deski, stemple, robocizna, stal etc.... Musze zdecydować się na technologię do początku marca :/ A tu mamy żywy organizm aby to realnie porównać
    Cześć,
    cały strop - materiały (stal, beton, stemple, deski szalunkowe, kantówka, gwoździe, podkładki) i robocizna kosztowały nas 40 tys.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Groov_12

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    To jest ewidentny mostek ciepła i przy projekcie niskoenergatycznym powinno się z zasady takie rzeczy wyeliminować. Nie zarzucam niczego Autorowi dziennika, choć gdyby się lepiej przygotował, to mógłby uniknąć takich "kwiatków", ale nie mogę się nadziwić jak ktoś może sprzedawać projekt oznaczony "NF40", rozumiany jako projekt umożliwiający w dalszej perspektywie obniżyć koszty eksploatacji domu, i nie brać pod uwagę prostych, ale skutecznych rozwiązań, aby przynajmniej ograniczyć takie mostki.
    No, nic, może już nie będę się wtrącał. Mogę tylko szepnąć Inwestorowi - Groov, jeśli chcesz mieć dom niskoenergatyczny, to rozejrzyj się trochę, a możesz zrobić lepszy dom niż w projekcie i to niewielkim wysiłkiem.
    Sprawa jest już wyjaśniona powyżej (15 cm styropianu pomiędzy ścianą szczytową i połacią dachu).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2387.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	347500
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2393.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	347501
    Jak pisaliśmy, jeżeli macie jakieś uwagi, piszcie śmiało, przecież po to tu jesteśmy, by wymieniać się wiedzą i informacjami.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Groov_12 Zobacz post
    Sprawa jest już wyjaśniona powyżej (15 cm styropianu pomiędzy ścianą szczytową i połacią dachu).
    OK, o to chodziło!
    Czyli jednak Groov ma coś wspólnego z muzyką, choć perkusja pewnie raczej przewija się w tle.
    My poszliśmy w bardziej "ascetyczną", bryłę, ale Wasz podcień przy wejściu jest ładny, tylko faktycznie wymaga dodatkowych zabiegów izolacji. Zawsze jest to jakiś kompromis między tym co można, a co by się chciało.
    Przy okazji - liczycie na dopłatę do kredytu z tytułu NF40?
    Powodzenia życzę!

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Groov_12

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    (...)
    Przy okazji - liczycie na dopłatę do kredytu z tytułu NF40?
    Powodzenia życzę!
    Cześć,
    zdecydowaliśmy się nie brać dopłaty do kredytu, gdyż naszym zdaniem koszt takiego kredytu ma się nijak do zysków.
    Pozdrawiamy

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewcia872

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-420
    Posty
    65

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktoś buduje ten projekt w mazowieckim?
    Kupiliśmy z mężem ten projekt i zastanawiamy się nad zmianami przed budową...chcielibyśmy obejrzeć na żywo skoro u wielu z Was jest w trakcie budowy, ewentualnie porozmawiać i zapytać o wszelkie nieścisłości i trudności podczas budowy.
    Proszę o inf.bedę wdzięczna.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Groov_12

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cześć,
    my budujemy się w mazowieckim Zapraszamy do nas na budowę.
    Pozdrawiamy

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewcia872

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-420
    Posty
    65

    Domyślnie

    Proszę o kontakt szczęśliwych mieszkańców AKORDA i aktualnych realizatorów tego projektu
    Kupiliśmy z mężem projekt staramy się o kredyt zastanawiamy się nad ewentualnymi zmianami adaptacyjnymi, chcielibyśmy dopytać i szczegóły ewentualnie zobaczyć domki na żywo, będę wdzięczna za kontakt
    [email protected]

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewcia872

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-420
    Posty
    65

    Domyślnie

    Rewelacja
    Proszę o kontakt na priv.
    [email protected]

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony