dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Gładzenie "baranka"

    Witam. Wynajmuje mieszkanie, w którym na ścianach jest taki jakby "baranek". Chce się tego pozbyć i położyć gładzie. Jednakże, ściany są nieco nierówne i musiałbym je przelecieć goldbandem. Czy wystarczy z grubsza przelecieć to ostrą pacą, coby ściąć największe "krosty, zagruntować i na to goldband a później gładź? I uprzedzam, to nie jest pomalowana tapeta, tylko raczej baranek z farby strukturalnej, albo jeszcze inne ustrojstwo.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rtnk.jpg
Wyświetleń:	634
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	329374

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał adriennen.k Zobacz post
    I uprzedzam, to nie jest pomalowana tapeta, tylko raczej baranek z farby strukturalnej, albo jeszcze inne ustrojstwo.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rtnk.jpg
Wyświetleń:	634
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	329374
    Spokojnie - przetrzyj grubym papierem do gładzi , grunt, "goldband" wyrównanie i farba.
    Istnieje ryzyko, że to co jest obecnie na ścianie to tynk mineralny rozwodniony nakładany wałkiem na starą powłokę malarską - ale paca z papierem powinna dać mu radę, jednak zastosowanie na to tynku gipsowego spowoduje odspojenie tego "podkładu" od tynku głównego więc warto dokładnie zbadać co jest pod tą strukturą.
    Powodzenia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Najchętniej wydrapał bym to właśnie do gołego tynku, ale nie chce sobie robić niepotrzebnej roboty bo mieszkanie i tak jest wynajmowane i nikt mi za to nie zapłaci. Jutro tam wpadnę i zobaczę co tam pod tym siedzi. Z pewnością jest tam kilka warstw farby ... Jednakże czy pod tym była gładź ... Tego już nie wiem. Blok z czasów PRL, a więc istnieje ryzyko, że gładzi tam nie ma wcale. Od biedy pociągnę to na pierwszy raz grubiej cekolem c45, a na niego pózniej 2 warstwy innej, bardziej miękkiej gładzi ...

  4. #4

    Domyślnie

    No i zabrałem sie za remont. Zdrapałem to wszystko do gołego tynku. Jednak tu pojawia sie kolejny problem. Ściany są nieco Krzywe, lekkie wybrzuszenia etc i po położeniu gładzi będzie to widoczne. Dlatego tez zdecydowałem sie przeciągnąć te ściany najpierw mp75 albo goldbandem. Jednakże co zrobić, jeśli na ścianach są pęknięcia ? Czy mogę w ten tynk wtopić flizelinę? Czy najpierw flizelinę wkleić na gips szpachlowy a dopiero pózniej to ciagnąć tym tynkiem ?

  5. #5

    Domyślnie

    Tak się też zastanawiam czy tych pęknięć nie pokryć siatką do elewacji. Siatkę zatopiłbym w Goldbandzie. Czy to zda egzamin? Czy lepiej zastosować fizeline ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony