dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jak prawidłowo zamontować próg drzwi ?

    Panowie pomóżcie, bo mi pająki i mrówki pod drzwiami przechodzą

    Mam Ci ja zakupione drzwi Wikęnd'u i ciepłym progiem. Drzwi były montowane gdy nie było jeszcze płytek w domu i nazewnątrz. osoba od wykończenia dojechała z płytkami pod próg. Ze strony zewn objechali fugą - która popękała i wykruszyła
    Od strony wew jest szpara, co najgorsze głębiej, po progiemi jest trochę pianki i pustka taka miejscami ok 2cm. tej painki było więcej ale próg nie jest sztywny i chodzi, więc się wykruszyła. Wczoraj zgodnie z sugestią firmy instalującej drzwi wypełniłem takim klejo /wypełniaczem elastycznym.
    Czy to dobry pomysł ?
    Czy dalej wypełniać czymś elastycznym, ale wtedy jak stanie się na próg to po bokach wychodzi z 1-2mm ten klej, potem wraca (pytanie jak długo)
    Czy lepiej jakoś podeprzeć próg aby był sztywno -tylko jaki mateirał to wytrzyma ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jakie masz drzwi Wikędu?
    1) Skrzydło Premium lub Normal + ościeżnica 9 lub 11
    2) Skrzydło Premium + ościeżnica Termo
    3) Drzwi TermoPrestige

    Jaki próg ciepły? Mieli kilka rodzajów (kompozytowy lub kompozyt z aluminium). Daj foto to coś pomogę, bo w Twoim opisie się już pogubiłem .
    Jeśli nie wiesz jakie masz drzwi Wikędu to daj foto, bo w Premium+Termo próg był montowany wewnątrz ościeżnicy, a w TermoPrestige pod nią i stanowił jej zamknięcie.

  3. #3

    Domyślnie

    Opcja 2:
    Skrzydło Premium z dostawką, ościeżnica thermo, próg nakładka PCV (standart do Thermo).
    Widzę też, że miałem policzone poszerzenia z PCV.

    Przed montażem miałem tak, że wylewka nie była dolana we wnęce drzwiowej, więc był jeszcze chudziak (21cm niżej) oraz 15cm styro na zewn - także pole manewru dobre. Dlatego były poszerzenia aby podwyższyć drzwi o wysokość styro wylewki i przyszłych płytek, potem próg i ościeżnica.Drzwi były ok 1cm wysunięte poza mur na zewn.
    Po montażu dołożono styro wew, dolano wylewkę i ułożóno płytki. Na zewn poszła pianka na styro, wylewka i płytki.

    Tak to wyglądało (to wydeptane i brudne to syro):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.jpg
Wyświetleń:	1069
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	330305

    Widać tutaj poszerzenie PCV, martwi mnie jedynie pianka nad poszerzeniem, ale może poprostu wylazła.

    Stan, który mnie zmarwił to to, że z zewn przebija światła i włażą do środka mrówki .
    Od środka pomiędzy płytkami a węgarkiem progu była szpara ok 8mm, niczym nie wypełniona, dalej w głębi widać było trochę pianki trochę pustki, a na zewn pomiędzy płytkami a progiem była fuga, która popękała i się wykruszyła. Stało się tak, bo ta góra tego progu, chodzi, jak się na nią stanie to uginała się ok 5mm.
    Martwi mnie jedynie dlaczego tam jest szpara na wylot
    Tak jakby ten zewn próg nie trzymał się niczego.

    Zgodnie z sugestią wypełniłem to (na razie) polimerowym wypełniaczem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150904_164823m.jpg
Wyświetleń:	772
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	330312

    Tak to wyglądało po uzupełnieniu.Tam gdzie widać tą przezroczystą masę była szpara. Z zewn wydłubałem pokruszoną spoinę i dałem szary silikon, uszczelniając połączenie próg/płytki.
    Nie jestem do końca przekonany czy dobrze zrobiłem, fakt, ze teraz próg się usztywnił i jest szczelny. Obiekcje mam tylko czy dalej jest "thermo"

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Jak na montaż CIEPŁYCH drzwi to wygląda to średnio żeby nie powiedzieć kiepsko, jakaś izolacja zewnętrzna czy wewnętrzna to była/jest ? ja nie widzę.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    O.... były poszerzenia aby podwyższyć drzwi o wysokość styro wylewki i przyszłych płytek, potem próg i ościeżnica.Drzwi były ok 1cm wysunięte poza mur na zewn.....Widać tutaj poszerzenie PCV, martwi mnie jedynie pianka nad poszerzeniem, ale może poprostu wylazła..... Stało się tak, bo ta góra tego progu, chodzi, jak się na nią stanie to uginała się ok 5mm.....
    poszerzenia - super, ktoś znał się na rzeczy
    1 cm poza lico - wytłumacz się - dlaczego ? jaka idea Ci przyświecała?
    piana nad poszerzeniem ???? SZOK !!! to by oznaczało że poszerzenie o kant d.. .potłuc skoro między nim a progiem jest szczelina, jakakolwiek !!! szczelina
    Próg się ugina ? NIE MA PRAWA
    Realnie wygląda na to, że monterzy wiedzieli co nie co ale cała swoją robotę spier....
    próg NIE MA PRAWA ugiąć się choćby o milimetr !!!

  6. #6

    Domyślnie

    Najlepiej w tym wypadku poprosić właściciela firmy o przybycie na miejsce i wytłumaczyć mu, że drzwi musi jeszcze raz zamontować na własny koszt. Tak to wygląda z tego co przedstawiasz. Resztę powiedzieli Koledzy wyżej więc nie ma co bić piany tylko zgłaszać reklamację montażu, bo tak to nie powinno wyglądać.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    Jak na montaż CIEPŁYCH drzwi to wygląda to średnio żeby nie powiedzieć kiepsko, jakaś izolacja zewnętrzna czy wewnętrzna to była/jest ? ja nie widzę.

    Pozdrawiam
    Tzn jaka izolacja ? Zdjęcie jest jeszcze przed elewacją i dociepleniem. Obecnie nachodzi i zachodzi na ościeżnice a dolega poprzez listwy.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    poszerzenia - super, ktoś znał się na rzeczy
    1 cm poza lico - wytłumacz się - dlaczego ? jaka idea Ci przyświecała?
    piana nad poszerzeniem ???? SZOK !!! to by oznaczało że poszerzenie o kant d.. .potłuc skoro między nim a progiem jest szczelina, jakakolwiek !!! szczelina
    Próg się ugina ? NIE MA PRAWA
    Realnie wygląda na to, że monterzy wiedzieli co nie co ale cała swoją robotę spier....
    próg NIE MA PRAWA ugiąć się choćby o milimetr !!!
    Wysunięcie jest dla lepszego rozkładu izoterm, podobnie jak z oknami, poza tym chciałem aby elewacja nachodziła na ościeżnice.
    Pianka czy jest pod spodem - właśnie nie wiem, na zdjęciu niby ją widać, ale nie wiem czy nie wyszła z dołu.

    JEżeli nie ma prawa się uginać próg to na czym on się opiera, masz jakiś przekrój ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Najlepiej w tym wypadku poprosić właściciela firmy o przybycie na miejsce i wytłumaczyć mu, że drzwi musi jeszcze raz zamontować na własny koszt. Tak to wygląda z tego co przedstawiasz. Resztę powiedzieli Koledzy wyżej więc nie ma co bić piany tylko zgłaszać reklamację montażu, bo tak to nie powinno wyglądać.
    Od strony płytek podejżewam, że płytkami doszedł do poszerzenia lub czegoś co jest pod progiem, a to jest węższe niż próg, dlatego powstała szpara, którą trzeba było uzupełnić. Nie wiem natomiast dlaczego próg się ugina i co powinno być bezpośrednio pod spodem.
    Problem zgłoszę, ale chcę być pewny co jest źle,
    Czy da się sam próg zdemontować sprawdzić co jest pod spodem i ponownie obsadzić, tak aby nie ruszać ościeżnicy ?

    Dzięki panowie za sugestie !

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że pod progiem jest przykręcony tylko jeden rząd poszerzeń - 3cm. To wzmacnia próg, ale nie na tyle by stał sztywno po nadepnięciu. Dalej trzeba coś myśleć - podmurować, albo dodatkowo montować kolejne poszerzenia do samego chudziaka.
    Dlatego uważam, że konstrukcyjnie jeden z producentów drewnianych drzwi ze swoim rozwiązaniem podproża jest klasą sam w sobie i po prostu ma ten zakres oferty przemyślany bardziej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11

    Domyślnie

    Sherif - ja bym progu nie ruszał. Płacisz i nie wiem czemu sam masz to sprawdzać? Zadzwoń po ekipę aby dokonała poprawki, bo trochę słabo to jest wykonane.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marqs22

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-104
    Posty
    10

    Domyślnie Próg w drzwiach garażowych.

    Podłączam się pod temat. Mam taką sytuację:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170709_180409.jpg
Wyświetleń:	416
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	393403
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170709_180420.jpg
Wyświetleń:	375
Rozmiar:	55,7 KB
ID:	393404
    Co poradzicie?

  13. #13

    Domyślnie

    Nie wiem o co chcesz zapytać. O to, że próg Ci wypadł, czy nie wiesz jak go przytwierdzić do podłoża?
    W w/w Wikędach winą był niepoprawny montaż progu.
    U Ciebie jak widzę niepoprawne jest w ogóle podejście do montażu progu - ktoś go po prostu tam położył licząc, że sam się przytwierdzi. Od spodu powinieneś mieć taką "rynienkę" na łby śrub. Dajesz kołki i jest już przytwierdzony do podłoża. Dalej to obróbka klejem.

    P.S. przy takim progu również dałbym poszerzenie choćby z Wikędu lub innej firmy jak u Kolegi wyżej. Zawsze jest to znacznie lepsza izolacja termiczna progu jak położenie go na wylewkach.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marqs22

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-104
    Posty
    10

    Domyślnie

    Mój błąd. Nie napisałem o co chodzi. Rynienka jeżeli jest to zapewne została przykryta wylewką. Pytanie co tu teraz zrobić, żeby zamontować próg z głową.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony