dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Okno za duże do ramy

    Witam Wszystkich,
    Piszę z prośbą o pomoc i poradę.
    Zakupiliśmy do mieszkania w bloku, dwa nowe okna "dobrego" producenta, tak nam się przynajmniej wydawało. Jedno okno wraz z drzwiami balkonowymi, tu jest ok, natomiast drugie okno o wymiarach 1460x1440, standard w bloku, z podziałem komór 1/3 i 2/3. Cały problem tkwi w małym oknie, a mianowicie nie mieści się według mnie w otworze ramy (za duże z wysokości oraz szerokości - porównanie mam do okna sąsiedniego tego większego gdzie przerwa między ramą a oknem, na oko ok 5 mm ). Panowie przy montażu skręcili regulacje okna na maksa, tym sposobem na siłę okno się zamyka. Nie odebrałem tego okna, mają się oni pojawić ponownie do tego okna i jeszcze raz je przeregulować i słyszałem coś o wyciągnięciu dystansów między szybą a ramka okna, oraz zatopieniu okuć. Czy to pomoże, czy mam prawo nie odebrać tego okna po raz kolejny, oraz żądać wymiany na nowe skrzydło o gabarytach pasujących do otworu?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z opisu wygląda na to, że proponują "rzeźbienie" - ratowanie się na siłę.
    Zależy co jest przyczyną:
    - może źle zrobione skrzydło (mało prawdopodobne)
    - może źle zamontowane (tak przekoszone, że jest ciężko zamknąć - prawdopodobne)
    - źle zamontowany słupek (może da się bezinwazyjnie przesunąć ?) - bardzo prawdopodobne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ....- źle zamontowany słupek (może da się bezinwazyjnie przesunąć ?) - bardzo prawdopodobne.
    Najbardziej prawdopodobne

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Odpisywałem wczoraj, ale chyba coś poszło nie tak, bo nie ma mojego wpisu.
    Czekam w dalszym ciągu na ekipę która ma ten defekt naprawić, przekładają wizytę już od poniedziałku, może dziś im się uda.
    Oby okazało się, że da się ten problem w ten sposób wyeliminować (jak piszecie - przesunąć słupek, bo na pewno regulacji na okuciach już niema, bo tą skręcili na maksa w dniu montażu), i obędzie się bez jakichś dziwnych akcji.
    Napiszę jak poszło.
    Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony