dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Strop Teriva, pęknięcia nadbetonu na 2 dzień po wylaniu

    Witam,

    W czwartek po południu wylewałem 5 cm warstwę betonu B25 na Terive I. Na noc beton został zroszony wodą, w nocy padało. Wczoraj rano odkryłem pęknięcia na stropie idące głównie wzdłuż 1 ściany. W poniższym linku zapodaję zdjęcie.

    http://zapodaj.net/9554e27773163.jpg.html

    Mój kiero budowy jak i główny majster jeszcze tego nie widzieli, natomiast przekazałem info telefonicznie. Od obydwóch uzyskałem odpowiedź że to normalne od skurczu betonu i nie ma czym się przejmować. W poniedziałek ocenią to wszystko jak przyjadą na budowę. Mnie to spokoju nie daje i pytanie w jaki sposób można zakleić te pękniecia. Stosując odpowiednie zaprawy, czy może rozrobić własną miksturę na bazie cementu i wypełnić pęknięcia, a na końcu pozacierać np. pacą styropianową. Dzięki za info.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Daj se chłopie na luz.
    Beton B25 popękał od nadmiaru wody wylanej na niego.
    Gdyby nie padało najprawdopodobniej(chodz nie koniecznie) by nie popękał
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    ogólnie to nie widać jakiej wielkośc/szerokości te rysy ale jeżeli są to skórczówki to daj na luz...moim zdaniem to zbyt późne polewanie spowodowało pęknięcia. Beton przy wiązaniu wytwarza temperaturę a b25 po 2h to już powinno się zraszać. U mnie doradzili mi lać płytę wodą po 6h, a po 5h był już suchy i pojawiły mi się też rysy skórczowe na płycie fundamentowej. Jakoś z tym trzeba żyć haha ale beton trzeba lać podczas wiązania a nie po związaniu, zresztą dużo informacji można uzyskać poprzez google na temat pielęgnacji betonu
    Z242 na kujawach

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko jest w porządku. Nic nadzwyczajnego. Nie ma sensu nic kleić. Proponuję prowadzić dalej budowę.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    Po oględzinach KB i głównego majstra stwierdzono że wszystko jest w porządku. Dla mojego spokoju zakleją spękania zaprawą do tego przystosowaną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony