dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 212 z 212
  1. #201

    Domyślnie

    A w Szczecinie watpie by byl taki jeden lelny dzien

  2. #202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    surgi22 też czekam na poparcie Twojej teorii ,ale Ty chyba sam nie jesteś tego pewien ,a tylko chcesz się tu sprzeczać ,żeby na siłę udowodnić ,ze Ty masz rację.

    W Szczecinie nie ma takich mrozów odkąd żyje to temp -15 i więcej były w 2006 przez tydzień może dwa, a tak to zazwyczaj +7 do - 4 i to już jest baardzo zimno u nas większe nocne spadki to jak są to naprawdę sporadyczna noc.
    Ostatnio edytowane przez krzychu85PL ; 11-02-2016 o 13:59

  3. #203
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    nikt ważny - wypominasz już po raz kolejny aby udowodnić/zaprzeczyć Twoim tezom. Tylko jak ja kilka razy pisałem abyś Ty zaprzeczył moim to pozostawiłeś to bez echa...
    Bez programiku to jest ciężko to obliczyć a Ty to wykorzystujesz po prostu Ciekawa postawa jak na fachowca - mogę, ale nie pokażę no sorry
    Twoje zakładanie że rzadko temp spadają poniżej -5 według mnie jest błędne. Jeśli do tych -5 wszystko będzie ok to nie znaczy że przy większych mrozach też tak będzie. Jak będę miał chwilę czasu to spróbuje obliczyć rozkład temp właśnie przy -15/+22.
    Co do pojemności akumulacyjnej betonu to zgodzę się że jest ona duża, ale przy rozkładzie temp nie ma to większego znaczenia bo przecież temp w przekroju nadproża są różne.

  4. #204

    Domyślnie

    Tego czasu nie masz od kilku tygodni
    Ja czekam.
    Czekam także na odpowiedź na pytanie - na co będzie maiło wpływ podniesienie temperatury wnętrza z 20 na 22 stopnie - Wasza odpowiedź jest o tyle ważna bo da odpowiedź czy znany Wam jest temat fizyku budowli czy nie. Jakby cel tej zmiany miał udowodnić że warunki na powierzchni nadproża będą jeszcze bardziej niekorzystne - tak sugerujecie - czy tak tez myślicie ?

    Obligatoryjnie programy maja ustawienia domyślne na minus 5 i plus 20.
    Jak już wspomniałem czego nie zanegowałeś, beto ma akumulacyjność cieplną i potrzeba czasu by dla założonych temperatur uzyskać [przebieg izoterm
    Przekładając to na język bardziej zrozumiały, Musisz te swoje minus piętnaście mieć 24 godziny przez ponad tydzień by to co ujrzysz na symulacji izoterm i obliczeń temperatury na powierzchni osiągnęło stan wykazany.

  5. #205

    Domyślnie

    przypomne ci post jednego z użytkownikó
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7061786
    gdzie później sam dobrze odpowiedziałeś że jedynym efektem będzie potrzeba dostarczenia większej ilości energii by zrekompensować straty w tym miejscu - czyli U które stało wyliczone dla Aerożelu 5 i 10 mm i dokładna ilość kWh
    Weź pod uwagę że autor postu wspomina o utrzymującej się przez dość długi czas temperaturze -8 ze spadkiem do -15

  6. #206

    Domyślnie

    Napisz te swoje teorie na wątku izolacji i koledzy cię smiechem zabiją .

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Ale się zawzięliście

    Nie da się za pomocą kalkulatora obliczyć strat na nadprożu bo to nie jest model 2D ale 3D. Dla oszacowania wystarczą jednak obliczenia niktważny.
    Przy liczeniu "strat" pominął on jednak fakt, że gdyby nie było rolety ale "normalne" ocieplenie to straty ciepła też tam występują i należy o nie pomniejszyć wyliczone wartości strat dla sytuacji z roletą by uzyskać różnicę.
    Kalkulator online swisspor podaje U dla ściny zbudowanej z 15cm betonu i 20cm styropianu "uni fasada" równe 0,2206.
    Dla ocieplenia 3cm (odpowiednik 1cm aerożelu) U=1,325.
    Różnica wynosi więc 1,1044W/m2K.

    Teraz można to sobie różnie przeliczać na kWh ale da to wartość pomiędzy 300-350kWh rocznie dla 2,5m2 nadproży.
    Koszt 1kWh dla ogrzewania gazowego to około 20gr dla pompy ciepła jeszcze mniej... Czy 70zł rocznie (lub mniej) ma realne znaczenie?
    Zakładając, że zasłonięcie rolety poprawi U okna o 0,1* to mając 25m2 okien zaczyna się to bilansować na zero.


    *Pewna duża firma okienna twierdzi, że nawet o 0,24
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 18-02-2016 o 12:02

  8. #208

    Domyślnie

    Bwojtku. Oczywiscie że pominalem bo nie dajmy sie juz zwariować .
    To nie sa żadne koszty dla kogoś kto na etapie budowy o roletach nie pomyślał a chce je mieć .
    Skoro nie doczekałem sie odpowiedzi na pytanie-co zmieni podwyższenie temetarury wewnętrznej bo jak widac wiedzy adwersarzom zabrakło zasłaniają aie brakiem czasu - odpowiem za nich

    Dla nadproża polepszy tylko sytuacje. Podniesie jego temperature czyniac obawy niektorych jescze mniej istotnymi

    Dla strat ciepla - podniosa je z racji wiekszej różnicy między środowiskiem wewnętrznym a zewnętrznym

    Tyle w tak trudnym dla innych temacie

  9. #209
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    no i fajnie po co pokazywać przebieg izoterm do -15 czy -20 - przecież takie temp są rzadko Tylko potem niech Ci którzy Ciebie słuchają nie będą zdziwieni gdy przyjdzie długotrwały mróz
    Ogrzewanie w domu też masz obliczone żeby dawało radę do -5? bo przecież większe mrozy są rzadko, więc nie ma sensu pchać się w większe koszta... te kilka dni można przeżyć przecież przy temp wewnątrz np +17
    Niektórzy mają dużo pracy (pełny etat + budowa) i nie mają czasu doglądać dyskusji w kilku wątkach.
    Ale niech tak będzie że "niektórym zabrakło wiedzy".
    Fachowiec jest tylko jeden

  10. #210
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    ...i mam jeszcze jedną zagwozdkę dla tych co tak straszą "obluzowaniem/opuszczeniem" okien, które zamontowałem w sposób opisany wcześniej. Tak straszycie że klocki muszą być, że nie może okno siedzieć na XPS itp to przeczytajcie wytyczne według których "STOLPAW" nakazuje montować swoje drzwi
    Może fachowcy dadzą znać tej firmie że źle montują drzwi? Po co mają robić to źle

  11. #211

    Domyślnie

    I dalej mnie sie czepiasz
    Zabierz merytorycznie glos w dyskusji
    Zadałem proste pytanie ale jak widzę twoja i kolegi wiedza jest znikoma by na tak proste pytanie odpowiedzieć poza gadaniem bzdur o mostku termicznym i jego wielkości.
    Zaden z was nie podwazyl tego co napisalem merytorycznymi argumentami.
    Dlatego nie zabieram juz glosu w tym watku bo nie ma sensu nabijac zbednie postow
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 15-03-2016 o 01:50

  12. #212
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    znam odpowiedź ale nie odpowiem... tak samo jak Ty nie odpowiedziałeś na pytania zadane przeze mnie i surgi'ego ani nie pokusiłeś się o obliczenia o które prosiliśmy. Żeby czegoś wymagać trzeba dać coś od siebie
    "Sorrry - taki mamy klimat"
    W jednym się jednak zgadzamy - że nie ma sensu ciągnąć tego wątku dalej

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony