dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 245
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 4893
  1. #2041

    Domyślnie

    Lakusz, to są moje teoretyczne założenia. Jak robi Legalett czy inna firma taką płytę z kablami czy rurkami to najlepiej zapytać w tych firmach. Uważam, że nie ma problemu uszkodzenia czegokolwiek. Ogólnie powstaje więcej płyt z kablami i rurkami wodnymi niż z rurkami powietrznymi. W ogóle, po co o tym dyskutujemy, skoro powstają takie płyty i jest wszystko rozwiązane.

    Martina, widocznie w temacie o L. można tylko pisać o L. Ciekawe, co się stanie jak opiszę tutaj swoje doświadczenia związane z inną płytą? A o to prosił Piotr. Może Moderator usunie wszystko?
    W Mega Therm jak czytam, to mają bardzo ciekawe rozwiązania. Uważam, że pojawienie się firm, które robią grzewcze płyty fundamentowe poskutkuje znormalizowaniem rynku i zdrową konkurencją. Co korzystnie odbije się na konsumencie.

  2. #2042

    Domyślnie Do Bartosz32

    Ja też uważam ,że konkurencja jest zdrowa.. .
    Jak Coulignion napisał o swojej płycie i jej cenie to nie odpowiedział nikt . Jak ja napiszę o cenach- to ONI napiszą ,że płyty nie mam i ich dane- paranooja ....
    Moderator pewnie nawet nie zauważył tego linka - znając naturę Piotrusia pewnie zgłosił
    Mega Therm mnie ciekawi bo,ta płyta jest z tym anhydrytem i cena niższa i nie czarujmy się płyta to coś co jest chronione patentem ,ALE ZAWSZE ktoś może coś LEPSZEGO udoskonalonego wymyśleć i też opatentować. Ten Sundolit ma dziwną stronkę mało czytelną i klapa nie mogę się rozeznać -mało info a wydzwaniać czy prosić się o konkretne info na razie nie chce mi się . Więc jak masz jeszcze jakieś dane o innych robiących płyty fund. to wrzucaj ...

    Mielenie własnego doświadczenia we własnym gronie TO NAJWIĘKSZA PARANOJA JAKĄ SPOTKAŁAM -czas na zmiany ... (bo wtedy to doświadczenie nie jest doświadczeniem ...tylko robieniem cyrku )
    Powinno się porównywać płytę jako płytę z różnymi kombinacjami i innymi ,,płytowymi wynalazkami"' -tak wg mnie ....ale nie jednej firmy !

  3. #2043
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał lakusz
    Bo jeżeli po obrysie zew, to moja L ma 81 m2, przy 30cm styro, kosztowała 46 tyś, ale nie jest to cena samego L, ale wszystkiego co było związane ze stanem "0", czyli piasek (grubość podbudowy 1m) również pod garaż i składzik między domem i garażem (dodatkowe jakieś ponad 30m2), praca koparek, materiały które kupowałem sam na garaż (stal i styropian) - czyli całość płyt ok 105m2 !
    96 m2 po wymiarach zewnętrznych i ze wszystkimi pracami ziemnymi.


    No to cena Legalettu zrobiła sie bardziej przystepna. Jak patrzyłem, chyba w 2007 roku,to było niby 500 zł/m2 ale i tak wychodziło 70 tys za całośc.
    Legallet ma jedną, niezaprzeczalną zaletę: powietrzny sytem grzewczy. Praktycznie niezniszczalny. A nawet jak sie popsuje to "serce" systemu jest na wierzchu.
    Ja akurat nie chciałem mieć ogrzewanej płyty, chciałem mieć tylko płytę. więc nie zanęcałem się na Legallet.
    Choć pracuje tam całkiem ładna Pani Konstruktor. Ot, taka wartośc dodana
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #2044

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    Mega Therm mnie ciekawi bo,ta płyta jest z tym anhydrytem i cena niższa i nie czarujmy się płyta to coś co jest chronione patentem ,ALE ZAWSZE ktoś może coś LEPSZEGO udoskonalonego wymyśleć i też opatentować.
    A nie wydaje Wam się, że ten anhydryt to kolejny chwyt marketingowy?

    Anhydryt to nic innego jak "bezwodny gips" (http://pl.wikipedia.org/wiki/Anhydryt)

    Owszem jest stosowany w budownictwie np. do wylewk anhydrytowych - kiedyś nawet miałem jakąś ulotkę na ten temat z knaufa.
    Wylewki te charakteryzują się wysokim przewodzeniem ciepła - dzięki niskjej porowatości pozwalają na szybkie oddawanie ciepła pomieszczeniu w przeciwieńskie do posadzek betonowych dlatego są polecane przy ogrzewaniu podłogowym -czyli szybko się nagrzewa i szybko oddajeciepło... Jak się to ma więc do haseł ze strony Maega Therm (?):

    "zastosowanie anhydrytu powoduje lepszą transmisję ciepła do budynku, oraz kumulacje i bezwładność cieplną"

    " mieszanka anhydrytowa znacznie lepiej przewodzi i kumuluje ciepło niż zwykły beton,"


    czy to się nie wyklucza?

    Dla mnie to trochę wygląda tak jak by producent chciał złapać dwie sroki za ogon... tylko jaki jest sens zatapiać rury w płycie skoro można zrobić podłogówkę + wylewka anhydrytowa?

    Druga sprawa to korozja zbrojenia. W betonie może zachodzić bardzo powoli ale z tego co czytałem związki siarki przyspieszają korozję stali...

    Kolejna rzecz to to że anhydryt powoli chłonie wodę i po kilku latach może przekształcić się w gips - wprawdzie w ogrzewanej i zaizolowanej płycie nie powinnobyć aż tyle wigoci ale co gdy mamy jakieś mikrouszkodzenie rurki z której powoli sączy się woda? (chodzi mi o niewielkie uszkodzenie, którego po zalaniu płyty nie wykryje nawet próba ciśnieniowa....) Niewielkie nawet drobinki anhydrytu w ceramice, poddane działaniu wody potrafią tak napęcznieć że rozsadzają cegłę - czy w przypadku fundamentu nie ma ryzyka że będzie podobnie?

    Zaraz się ktoś doczepi że szukam dziury w całym, że na siłę chcę wykazac wady... Nie jestem budowlańcem, chemikiem ani fanatycznym zwolennikiem legaletu. Cieszę się że powstają nowe rozwiązania ale staram sięnie ulegać hasłom marketingowym typu "nasz styropian jest cieplejszy bo ma kropki"...
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  5. #2045

    Domyślnie Re: Do Bartosz32

    Cytat Napisał MARTINA1
    Mega Therm mnie ciekawi bo,ta płyta jest z tym anhydrytem i cena niższa
    Co do ceny to jak na razie nikt nie podał żadnego konkretnego przypadku, który mógłby służyć do porównań. To co jest w kalkulatorze cenowym ww. firmy to wg. mnie nie oddaje kosztów całości systemu. Po prostu jest tam za mało informacji, aby wyciągać takie wnioski jak Twoje.
    Bardzo możliwe, że cena niższa bo firmie zależy, aby wejść na rynek. Ogłaszają się nawet na allegro

    MCB

  6. #2046

    Domyślnie

    Po kolei
    O anhydrycie materiale stosowanym w budownictwie do tynkowania ,szpachlowania i wylewek .i inn .
    Różnice pomiędzy cementem...

    1wysoki współczynnik przenikania ciepła-oszczędność energii potrzebnej do nagrzania
    2 bezskurczowe wiązanie redukuje ryzyko powstawania pęknięć i odkształceń-,,tzw. efektu miski w przypadku samego cementu"..

    W płycie Masa Thermu ANHYDRYT + BETON B20-40 występuje jako mieszanka czyli poprawia właściwości transmisyjne ciepła...
    W opłycie grzewczej jest umieszczana elastyczna rura grzewcza (z czego?)
    System odpowieda zaleceniom normyDIN 18032-(cz20) -NIE JEST SZKODLIWY dla konstrukcji płyty...to rozwiewa Twoje wątpliwości Browar?

    Dodatkowo: NAJWAŻNIEJSZE CHYBA
    1możliwość podłączenia dowolnego rodzaju paliwa -( pompa ciepła ,solary też)
    2 grzeje zimą i chłodzi latem
    3 brak kosztów konserwacji
    4 mniejsze zapotrzebowanie na ilość energii od L. (skoro płyta lepiej przewodzi ciepło)
    5 lepsza od L. sterowność temperaturą .
    6 możliwość wyłączania poszczególnych stref z grzania
    7 brak szumów (to chyba w porównaniu do L. i agregatu)
    8 możliwość podziału na dowolną ilość stref grzewczych
    9 cena za 100 m2 - 39 900 wg kalkulatora ( L.-+ 10 000 PLN więcej *) ta cena była dla płyty w wersji energooszczędnej i nie spodziewam się żadnych dodatkowych kosztów .....

    Dużo tych plusów ładnie wygląda i mam nadzieję ,że tak funkcjonuje. L przy tym porównaniu wysiada po prostu nie ma czym konkurować . Ta opcja jest bardziej zaawansowana z regulacją ciepła w strefach, podłączyć można każdy system grzewczy ...
    Bardzo możliwe ,że cena jest niższa z powodu wchodzenia na rynek , ale możliwe jest też to ,że tyle sobie życzą i też na tym zarabiają ....
    Czekam ,aż ktoś się zdecyduje i opisze ....bo kusząca ta propozycja ..
    Odnośnie Sundolitu nie mam wystarczających danych - bo też wypada zrobić porównanie ...
    Browar chyba zostały obalone Twoje teorie i wnioski odnośnie anhydrytu (bo tu jest to mieszanka z betonem poprawiająca właściwości przewodzenia ciepła..
    Zaastrzeżenia odnośnie destrukcyjnego działania wody + anhydrytu też -odpowiedź w normie DN + zastosowanych rurach elastycznych
    MCB - całość kosztów systemu przyjmuję te z kalkulatora -jak piszą tyle , to za tyle mają sprzedać

  7. #2047

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    Dodatkowo: NAJWAŻNIEJSZE CHYBA
    1możliwość podłączenia dowolnego rodzaju paliwa -( pompa ciepła ,solary też)
    2 grzeje zimą i chłodzi latem
    3 brak kosztów konserwacji
    4 mniejsze zapotrzebowanie na ilość energii od L. (skoro płyta lepiej przewodzi ciepło)
    5 lepsza od L. sterowność temperaturą .
    6 możliwość wyłączania poszczególnych stref z grzania
    7 brak szumów (to chyba w porównaniu do L. i agregatu)
    8 możliwość podziału na dowolną ilość stref grzewczych
    9 cena za 100 m2 - 39 900 wg kalkulatora ( L.-+ 10 000 PLN więcej *) ta cena była dla płyty w wersji energooszczędnej i nie spodziewam się żadnych dodatkowych kosztów .....

    MCB - całość kosztów systemu przyjmuję te z kalkulatora -jak piszą tyle , to za tyle mają sprzedać

    1. W przypadku L. z agregatami wodnymi można wybrać i inne źródła ciepła.
    Oczywiście jest tu transfer woda-powietrze co wpływa na sensowność zastosowania niskotemperaturowego źródła. Pisałem kiedyś o tym, że wg mnie zastosowanie PC do zasilania wodnych wymienników L. raczej nie ma sensu - niekorzystny COP (nie mogę tego podeprzeć żadnymi wyliczeniami).
    2. Z tym chłodzeniem to bym się zastanowił. Czy to praktyczne i zdrowe? Jeśli tak to fajna sprawa.
    3. ?????????
    4. To chyba nie ma znaczenia. Istotna jest ilość przekazanej energii a nie czas w jakim to następuje.
    5. Płyta pewnie szybciej oddaje ciepło. W przypadku grzania prądem może to być wadą.
    6. To samo jest w L. Liczba stref 1-4 na agregat. Wada - "przesłuchy" pomiędzy strefami. Nie wiem w jakim zakresie temperaturowym.
    7. To akurat zapis specjalnie pod L.
    8. pkt. 6
    9. Cena - jeszcze raz podkreślam, że wg mnie w tej cenie nie ma źródła ciepła. Np. pieca gazowego+kotłownia+komin. Mogę się mylić. Na stronie www brak informacji. Skoro dopuszczają wiele alternatywnych systemów to powinni napisać jaki jest uwzględniony w wycenie.


    MCB

  8. #2048

    Domyślnie Legalett ogrzewany elektrycznie a słon. kolektory pow

    Witoldzie

    Znalazłem odpowiedź jaką otrzymałem z Gdańska przed kilku laty na interesujący Ciebie temat współpracy L. i słonecznych kolektorów powietrznych. Potwierdza ona dokładnie to o czym napisał bardzo fachowo i ciekawie Henryk.

    Rzeczywiści wykorzystanie słonecznych kolektorów powietrznych przy L. nie jest polecane, bo takie rozwiązanie nie da oczekiwanych efektów, jest nieekonomiczne (m.in. z uwagi na małe ciepło właściwe i prędkości przepływu).
    Natomiast istnieje możliwość wykorzystania słonecznych kolektorów cieczowych.
    Wówczas sytuacja jest trochę podobna do niedawno opisywanego tu rozwiązania grzania np. gazem z dodatkowym zbiornikiem wodnym (tzw. buforem).
    Pozdrawiam serdecznie
    Pozdrawiam serdecznie, Piotr
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Czym jest trollowanie?
    Poczytaj sam na przykład tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

  9. #2049

    Domyślnie ODPOWIEDŹ NA POST MCB z cyt.

    post MCB -,,1. W przypadku L. z agregatami wodnymi można wybrać i inne źródła ciepła.
    Oczywiście jest tu transfer woda-powietrze co wpływa na sensowność zastosowania niskotemperaturowego źródła. Pisałem kiedyś o tym, że wg mnie zastosowanie PC do zasilania wodnych wymienników L. raczej nie ma sensu - niekorzystny COP (nie mogę tego podeprzeć żadnymi wyliczeniami).
    2. Z tym chłodzeniem to bym się zastanowił. Czy to praktyczne i zdrowe? Jeśli tak to fajna sprawa.
    3. ?????????
    4. To chyba nie ma znaczenia. Istotna jest ilość przekazanej energii a nie czas w jakim to następuje.
    5. Płyta pewnie szybciej oddaje ciepło. W przypadku grzania prądem może to być wadą.
    6. To samo jest w L. Liczba stref 1-4 na agregat. Wada - "przesłuchy" pomiędzy strefami. Nie wiem w jakim zakresie temperaturowym.
    7. To akurat zapis specjalnie pod L.
    8. pkt. 6
    9. Cena - jeszcze raz podkreślam, że wg mnie w tej cenie nie ma źródła ciepła. Np. pieca gazowego+kotłownia+komin. Mogę się mylić. Na stronie www brak informacji. Skoro dopuszczają wiele alternatywnych systemów to powinni napisać jaki jest uwzględniony w wycenie.''
    Lecimy po kolei : MEGA THERM KONTRA LEGALETT
    1 podłaczenie jakiegokolwiek źródła ciepła + M T
    2 chłodzenie - jak klimatyzacja dodatkowa extra opcja + MT
    3 bez konserwacji (to chyba o prąd chodzi ) + MT
    4 ważny jest czas naładowania takiego fundamentu - im krótszy tym lepsza STEROWALNOŚĆ UKŁADEM + MT ciepło wtedy ,kiedy potrzebne
    5 z powodu lepszych właściwości transmisyjnych ciepła (przewaga mieszanki anhydrytowej nad betonem ) w dobrze zaizolowanym domu Z MAŁYMI STRATAMI CIEPŁA żaden problem + MT
    6 ===(ale do zbadania jeszcze) jakiś agregat ,ale musi być ,więc 0
    7 brak szumów + MT
    8 cena za 100m2 -39 000 pln np. dla wersji prądowej =ok. jeśli dla innych jeszcze tym lepiej +MT (porównując z L. na prąd)
    Mamy 7 + dla MEGA THERM
    0 = z LEGALETT

    hm
    SAMA PATRZĄC NA WYNIK JESTEM W SZOKU......
    chyba idzie NOWE ....

  10. #2050

    Domyślnie Re: ODPOWIEDŹ NA POST MCB z cyt.

    Cytat Napisał MARTINA1
    1 podłaczenie jakiegokolwiek źródła ciepła + M T
    2 chłodzenie - jak klimatyzacja dodatkowa extra opcja + MT
    3 bez konserwacji (to chyba o prąd chodzi ) + MT
    4 ważny jest czas naładowania takiego fundamentu - im krótszy tym lepsza STEROWALNOŚĆ UKŁADEM + MT ciepło wtedy ,kiedy potrzebne
    5 z powodu lepszych właściwości transmisyjnych ciepła (przewaga mieszanki anhydrytowej nad betonem ) w dobrze zaizolowanym domu Z MAŁYMI STRATAMI CIEPŁA żaden problem + MT
    6 ===(ale do zbadania jeszcze)
    7 brak szumów + MT
    8 cena za 100m2 -39 000 pln np. dla wersji prądowej =ok. jeśli dla innych jeszcze tym lepiej +MT (porównując z L. na prąd)
    Mamy 7 + dla MEGA THERM
    1 = z LEGALETT

    hm
    SAMA PATRZĄC NA WYNIK JESTEM W SZOKU......
    chyba idzie NOWE ....
    1. W M. wg mnie wydajniejsze będzie ogrzewanie przy niskotemperaturowym źródle ciepła. To zasługa wody w instalacji.
    Z drugiej strony L. się chwali tym, że nie stosuje wody w instalacji. Dla wielu to jest plus. Mnie ten argument przekonał. Czyli coś za coś.
    2. Co do chłodzenia to na pewno nie jest wskazane chłodzenie poprzez np. instalację grzejników (skraplanie). Czy i w jakim stopniu to się przekłada na płytę?
    3. W płycie M. jest woda. Woda musi być grzana w jakimś urządzeniu. Urządzenie to na pewno wymaga konserwacji.
    4. Płyta M. szybciej się ładuje, ale i rozładowuje. Pod znakiem zapytania jest możliwość korzystania z II taryfy a co za tym idzie sensowność ekonomiczna wyboru grzania prądem.
    5. Wg mnie zapotrzebowanie będzie takie samo. Obie płyty oddadzą do otoczenia tyle energii ile będzie potrzeba. Ogrzewanie niskotemperaturowe akumulacyjne ma właściwości samoregulacyjne.
    6.
    7. L. nie szumi (nie dotyczy wersji z wymiennikiem kominkowym).
    8. Co w wersji prądowej podgrzewa i pompuje wodę w płycie M?
    Gdzie jest zlokalizowane? Jakie są długości linii zasilających wydzielone obwody grzewcze?


    Czy idzie NOWE? Niekoniecznie. Przecież to "zwykła" podłogówka tylko nie w warstwie wylewki a od razu w płycie. Z nowości to to, że nareszcie kolejna firma "naumiała" się budować płyty. Oby było ich jak najwięcej!
    Ja szukałem systemu prostszego, mało podatnego na awarie. Zwiększone koszty ogrzewania z powodu wyboru en. elektrycznej starałem się zminimalizować jak największą izolacją domu oraz jak najniższymi nakładami takie elementy jak przyłącze czy abonament.

    MCB

  11. #2051

    Domyślnie

    Niestety, nie ma tu czego bronić ...TEZY NIE DO OBRONY

    1 Można się chwalić czymś czego nie ma ?
    przykład L - WODA
    - oni nie robią z wodą, inni robią - jeśli tańsze i równie lub bardziej trwałe + MT
    Punkt 1i 2 u Ciebie dotyczą wody (jeśli jest skraplanie pewnie jest i osuszanie =

    2 konserwacja (jak bez to bez ) dlaczego ?(sprawdzimy)

    3 - odpowiada pkt.4 GŁUPOTĄ JEST Twe STWIERDZENIE W CAŁOŚCI
    .....korzystanie z 2 taryfy jest możliwe + oszczędności na przekazywaniu ciepła =małe straty ciepła. Zalety takie jak lepszaTRANSMISYJNOŚĆ CIEPŁA i LEPSZA STEROWALNOŚĆ układem nie mogą być wadą ...(pamiętajmy o tym ,że L nie jest dostosowany do szybkich zmian temperatury i w obecnym klimacie nadaje się bardziej na Syberię ,niż u nas gdzie raz ciepło , raz zimno....
    .
    4 szumi nie szumi (jeden L szumi drugi nie ) -ten wcale... hałas jest dla nas żródłem uszkodzeń układu nerwowego i dom powinien być cichy ....to akurat oczywiste - kwestia do zmierzenia ,ale pewnie badań nie robiono dla L.

    5 straty ciepła większe w betonie niż anhydrycie -udowodnione naukowo !

    6 (pkt. 8 MBC) nie wiem co pompuje , podgrzewa wodę ,pewnie ,,coś " opatentowanego...jakiś agregat -do zbadania
    Idzie nowe ,IDZIE.........
    A teraz celem uzupełnienia braków jak ktoś ma info poproszę , dodatkowo też o Sundolicie....

  12. #2052

    Domyślnie Re: ODPOWIEDŹ NA POST MCB z cyt.

    Cytat Napisał MARTINA1
    Lecimy po kolei : MEGA THERM KONTRA LEGALETT
    1 podłaczenie jakiegokolwiek źródła ciepła + M T
    2 chłodzenie - jak klimatyzacja dodatkowa extra opcja + MT
    3 bez konserwacji (to chyba o prąd chodzi ) + MT
    4 ważny jest czas naładowania takiego fundamentu - im krótszy tym lepsza STEROWALNOŚĆ UKŁADEM + MT ciepło wtedy ,kiedy potrzebne
    5 z powodu lepszych właściwości transmisyjnych ciepła (przewaga mieszanki anhydrytowej nad betonem ) w dobrze zaizolowanym domu Z MAŁYMI STRATAMI CIEPŁA żaden problem + MT
    6 ===(ale do zbadania jeszcze)
    7 brak szumów + MT
    8 cena za 100m2 -39 000 pln np. dla wersji prądowej =ok. jeśli dla innych jeszcze tym lepiej +MT (porównując z L. na prąd)
    Mamy 7 + dla MEGA THERM
    1 = z LEGALETT

    hm
    SAMA PATRZĄC NA WYNIK JESTEM W SZOKU......
    chyba idzie NOWE ....
    1 podłaczenie jakiegokolwiek źródła ciepła (w L podobnie, większośc grzeje prądem, ja piecem gazowym, niktórzy z pieca na ekogroszek - czyli da się) - remis
    2 chłodzenie - jak klimatyzacja dodatkowa extra opcja - ja bym tam nie chciał żeby mnie latem dodatkowo pizgało po nogach, odmrożeń można dostać bez punktu
    3 bez konserwacji (to chyba o prąd chodzi ) - piec (jakikolwiek)
    trzeba częściej kontserwowac niż agregaty - plus dla L
    4 ważny jest czas naładowania takiego fundamentu - im krótszy tym lepsza STEROWALNOŚĆ UKŁADEM ciepło wtedy ,kiedy potrzebne + dla M
    5 z powodu lepszych właściwości transmisyjnych ciepła (przewaga mieszanki anhydrytowej nad betonem ) w dobrze zaizolowanym domu Z MAŁYMI STRATAMI CIEPŁA żaden problem - tu nie dam punktu bo za właściwości transmisyjne był punkt 4.
    6 ===(ale do zbadania jeszcze) - nie ma co badac bo tak jest remis
    7 brak szumów - mi tam nic nie szumi - remis
    8 cena za 100m2 -39 000 pln np. dla wersji prądowej =ok. jeśli dla innych jeszcze tym lepiej +MT (porównując z L. na prąd) - cena nie uwzględnia "źródła ciepła" należy doliczyć np koszt pieca + jeżeli zstosujemy piec na paliwo stałe trzeba się liczyć z kosztami rozbudowanej instalacji (mieszacze i inne pierdoły) bo tak jak przy podłogówce temperatura wody nie może być zbyt wysoka...

    i mamy remis

    Dodatkowo W instalacji L nie ma możliwości wystapienia awarii chyba że agregat, ale tak samo może popsuć się piec.

    Jedyna prawdziwa przewaga M nad L to że dają dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią (folia) i stosują XPS (chociaż na stronie pisza że EPS też... to jak 2 rodzaje styro dają ?
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  13. #2053

    Domyślnie

    MT GÓRĄ !
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,NIE MAMY REMISU...nawet bardzo chcąc i upiększając ,,,,,,
    1 podłączysz wszystko i solary , i pompę ciepła - co tylko chcesz + MT
    2 klimatyzacja - jak potrzebujesz lekki chłodek , ogólnie + bo na klimatyzator nie wydajesz ,a choroba legionistów Cię nie dopadnie +MT
    3 naciągactwo ! jak możesz udowadniać ,że coś o czym ( poza prądowym bezawaryjnym info )NIE WIEMY jest GORSZE od L.agregatu ? na wiarę ?
    4 właściwości anhydrytu +MT
    5 sterowalność układem (wg życzeń)+MT
    6 do zbadania ten agregat i porównania =0
    7 BRAK SZUMÓW - (Tobie nie szumi ,innym w L. szumi ) w MT w żadnym przypadku PRZYPADKU NIE SZUMI + MT
    8 wersja prądowa najbardziej porównywalna tańsza +MT

    a jak dołożysz możliwość wyboru źródła ciepła = BEZCENNE (NP. dotowane SOLARKI ,PC wszelkie źródła ,które mogą nas uniezależnić.....
    6 PLUSÓW MT , 0 L.

  14. #2054

    Domyślnie Zabawa Martiny1

    Witom Wos piknie
    Mam pytańko: długo jeszcze dacie się tak chłopaki manipulować spekulacjami Martiny1? Ona się świetnie z Wami bawi!
    Przecież "gołym okiem" widać, że do Niej Wasze argumenty nie docierają. Wy swoje, a Ona swoje i tak kolejny ekran zapisów nie na temat.
    Wystarczy zajrzeć do profilu Martiny1, by znaleźć Jej listy na wielu wątkach. Ostatnio na kilku oberwało Jej się zdrowo i to nie od byle kogo, bo od Najlepszych na tym forum, od Elit tego forum. No to wróciła tu i wyprawia swoje wodzenie Was za nos.
    Załóżcie sobie wątek na przykład: M kontra L i tam swobodnie grajcie dalej.

    Martina1 manipuluje informacją, spekuluje na swoją korzyść, bo pisze o czymś na czym się zna. Nadal wykazuje się kiepską (lub celową w tej rozgrywce) znajomością L i jeszcze mniejszą M. Opiera się tylko na materiałach reklamowych firmy z jej stron www. Próbuje argumentować czymś, co określa na przykład słowami: nie wiem co pompuje , podgrzewa wodę ,pewnie ,,coś " opatentowanego...jakiś agregat -do zbadania . Dobre sobie!
    To jest poziom konkretnych doświadczeń Martina1.
    Swoje dane opiera na kalkulatorze ze strony firmy, a nie przyjmuje do wiadomości wyliczeń autentycznych podanych przez osoby, które wybudowały dom na L.

    O Sundolicie pisaliśmy już tutaj. Sprawdziliśmy firmę otrzymując dane dla przykładowego domu. Wystarczy chcieć poszukać (niestety za sprawa trollowania M i T trzeba przejrzeć wiele ekranów wstecz).
    Szkoda zajmować miejsce i czas tym, którzy mają coś konkretnego do napisania na temat Legalett z własnych doświadczeń i przemyśleń oraz tym, którzy chcą się coś na temat L zapytać, dowiedzieć.
    Pozdrowiom serdelecznie

    PS Jak już tak bardzo chcecie porównywać, to proponuję napiszcie do M zamiast pisać dyrdymały i porównywać dwie inne technologię w celu wykazania czegoś co jest trudne do wykazania - na podstawie domysłów.
    Pozdrawiam serdecznie, Piotr
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Czym jest trollowanie?
    Poczytaj sam na przykład tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

  15. #2055

    Domyślnie

    Ok,

    Widzę że jesteś już totalnie zafiksowana na punkcie wodnej podłogówki zalanej w płycie z dodatkiem bezwodnego gipsu... Koszty porównujesz na podstawie kalkulatora na stronie który nie jest przecież ofertą handlową i przedstawia tylko koszt płyty a nie całego systemu.. (na stronie jest wyraźnie: "Jeśli chcą Państwo się dowiedzieć ile będzie kosztowała płyta fundamentowa pod dom prosimy skorzystać z naszego kalkulatora".

    Może się mylę co do powyższego ale dziwię się że TY taka dociekliwa jeżeli chodziło o L kupiłaś wszystko co napisali na stronie mimo że pełno tam niescisłości...

    Ale cóż widac mają lepszego marketingowca niż nasz Piotruś

    Ja nie byłem przekonany do L dopuki sam nie zobaczyłem, nie dotknąłem i nie zobaczyłem jak działa, a raczej nie sądzę abyś przynajmniej widziałą na oczy płytę M.
    Zresztą L widziałaś? (oprócz zdjęć w necie?)

    Może i M to dobre rozwiązanie ale jak już bym miał robić ogrzewanie wodne to bym zrobił sobie wodną podłogówkę (moze z wylewką anhydrytową)... W razie awari (przecieków) -mniej kucia!
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  16. #2056

    Domyślnie

    Pewnie pojawi się tu niebawem niewierny Tomasz, który napisał niedawno o kolejnym swoim odkryciu:
    Ja zauważam taką prawidłowość ,że zawsze czy to na forach czy w artykułach sponsorowanych inwestorzy broniący danej opcji czy danego rozwiązania jak niepodległości są właścicielami małych i tanich domków. Z czego to wynika?
    Ano wynika to ztego, ze czytasz wybiórczo i... Tomaszu nie odrobiłeś zadania domowego, bo...
    List Avatara25: Wto, 26 Maj 2009 11:32
    Witam
    Skończył się okres grzewczy i dostałem ostatni rachunek z energetyki.
    Pora podsumować po pierwszym sezonie grzewczym.
    1. Jaki dom:
    - Domek około 160m2
    - Podłoga 18cm styropian.
    - Ściany 24cm Ytong (500) + 25cm styropian.
    - Dach 30cm wełna.
    - Rekuperator zainstalowany.
    - Okna wsp. 1,0.
    2. Temperatura komfortowa 21 stopni.
    3. Legalett elektryczny (3 agregaty).
    - parter agregat pracował normalnie
    - piętro pracował jeden agregat i utrzymywał 12 stopni.
    4. Druga taryfa weekendowa. Sterowanie termostatami w każdym pomieszczeniu.
    5. Wynik: od września do kwietnia wyszło 1550 PLN.
    (...)
    Pozdrawiam Sławek
    Postępy z budowy domku - www.domek.grzybowo.org


    Okres od września do kwietnia to 8 miesięcy. 1550 : 8 = 193,75 zł
    Pomińmy jeden miesiąc na przykład wrzesień: 1550 : 7 = 221,42 zł
    Pomińmy nawet dwa miesiące czyli jeszcze kwiecień: 1550 : 6 = 258,33 zł

    Maszeruj do szkoły Tomaszu, do dobrej szkoły i lekcje nie zapominaj odrabiać.
    Pozdrawiam serdecznie, Piotr
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Czym jest trollowanie?
    Poczytaj sam na przykład tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

  17. #2057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr O.
    Witom Wos piknie
    Mam pytańko: długo jeszcze dacie się tak chłopaki manipulować spekulacjami Martiny1? Ona się świetnie z Wami bawi!
    Przecież "gołym okiem" widać, że do Niej Wasze argumenty nie docierają. Wy swoje, a Ona swoje i tak kolejny ekran zapisów nie na temat.
    Wystarczy zajrzeć do profilu Martiny1, by znaleźć Jej listy na wielu wątkach. Ostatnio na kilku oberwało Jej się zdrowo i to nie od byle kogo, bo od Najlepszych na tym forum, od Elit tego forum. No to wróciła tu i wyprawia swoje wodzenie Was za nos.
    Załóżcie sobie wątek na przykład: M kontra L i tam swobodnie grajcie dalej.

    Martina1 manipuluje informacją, spekuluje na swoją korzyść, bo pisze o czymś na czym się zna. .
    NA początek - jak pisałem swojeg oposta to jeszcze tego nie było...

    Kolego Piotruś , zapomniałem że w tym wątku od manipulowania jesteś Ty! Boisz się że MARTINA cie przebije ? A może boli że ostatnio więcej tu o konkurencji?

    Widac gołym okiem że argumenty nie docierają - do Ciebie tez nie docierają Tylko ja już wolę sobie polemizowac z MARTINĄ która mówi toco myśli wprost a nie próbuje tu owijać w bibułkę jak to zwykłeś robić... To że jest na wielu wątkach to akurat nic złego - Tobie tez czasem radzę "wyść z nory" zmiast tylko agitowac w 2 tematach o L i P

    A hasło "Załóżcie sobie wątek na przykład..." to może napisać ktośk to założył ten wątek a nie ktoś kto sobie go "przywłaszczył"

    Co do Elit - jak ich nazywasz: "najlepsi na forum" co natrzaskali tysiące postów, to się teraz zajmują przepychankami na temat co można cytować na forum a co nie bo jeden umieścił sfastykę (wprawdzie deptaną ale sfastykę) w podpisie i teraz się dąsa że mu tytuł zabrali! Porażka totalna... a reszta "elit" mu wturuje - normalnie jak walka o stołki w sejmie...
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  18. #2058

    Domyślnie

    MARTINA1 wydaje mi się, że nie załapałaś niektórych rzeczy.

    Chłodzenie
    =======
    Jeżeli podczas chłodzenia płytą wystąpią takie same efekty jak przy chłodzeniu grzejnikiem to dziękuję. Nie chciałbym, żeby na podłodze wykrapała się woda!
    Zobacz jak wygląda latem niezaizolowana spłuczka WC. Podejrzewam, że podłoga będzie wyglądała podobnie.
    W typowych układach klimatyzacji chłodzi się powietrze przy okazji odprowadzając olbrzymie ilości wody.

    Konserwacja
    ========
    Nie ma systemów bez konserwacji:
    - dla L. elektrycznego dotyczy agregatów
    - dla MT elektrycznego dotyczy pieca elektrycznego, pomp obiegowych, regulatorów przepływu itp.

    Szybkość ładowania-rozładowania
    ====================
    Dla bezpośredniego grzania prądem widzę tylko II taryfę. Czyli z reguły grzejemy od 22 do 6 rano. Jeżeli płyta szybko się nagrzewa i szybko oddaje ciepło to "górka" temperaturowa będzie w nocy, czyli wtedy, kiedy z reguły obniża się temperaturę.

    Sterowalność
    ========
    Jeżeli zależy nam na sterowalności, czyli przewidujemy konieczność częstych i znacznych zmian temperatury w pomieszczeniu to system akumulacyjny nieizolowany się do tego nie nadaje. Tutaj najlepsze będzie ogrzewanie promiennikowe, powietrzne lub "cienka" podłogówka. Sam dom powinien być jak najmniej akumulacyjny (szkielet lub izolacje wewnętrzne).
    Mi zależy na stałości temperatury. Można to osiągnąć stosując niskotemperaturowe wielkopowierzchniowe ogrzewanie (podłogówka), dużą akumulacyjność przegród oraz możliwość ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem lub wychłodzeniem (np. rolety). Dzięki temu nawet gdy temperatura na zewnątrz podskoczy z -10 do 20 to mój dom tego prawie nie odczuje. Straty spadną do minimum. Zasilanie L. się wyłączy. W miarę spadania temp. zewnętrznych straty zaczną wzrastać, ale będą uzupełniane zakumulowaną energią w strukturze domu. Gdy tej energii zabraknie i temp. będzie poniżej zadanej załączy się zasilanie L.
    W tym wątku (lub wątku o ogrzewaniu podłogowym) jest link do opracowania dotyczącego układów ogrzewania podłogowego i ich samosterowalności.

    W tej chwili temp. w pomieszczeniach równo 14st. i ani drgnie. A na zewnątrz huśtawka temperaturowa.

    Naciągactwo
    ========
    Nie twierdzę że "coś o czym nie wiemy" jest gorsze. To Ty twierdzisz, że jest lepsze (MT). Ja tylko zwracam uwagę, że nie wiemy do końca co porównujemy. L. jest dobrze znany. Są zdjęcia, opisy, przekroje, dokumentacje w internecie.
    Na temat MT jest tylko kilka zdań reklamowych plus kalkulator. To za mało. Może jest lepszy. Na wiarę nie stwierdzę.

    Woda w instalacji
    ==========
    W moim L. nie ma wody w instalacji. Dzięki temu system bez uszczerbku przeżył jedną zimę bez ogrzewania. A było i -20.
    Przetrwał też prace instalacyjne. Podczas instalacji stelaży WC przewierciłem kanał L. Pizgnęło, aż miło. Włożyłem kołek i wkręciłem śrubę. Żadnych napraw. W przypadku wody czekało by mnie kucie. A gdybym nie zorientował się w porę?
    Tak to wiercę w podłodze nie zastanawiając się co tam siedzi.
    Dla mnie to zalety. Za wodą przemawia tylko możliwość instalacji PC. Jednak przy kosztach PC inwestycja ta staje się opłacalna dopiero przy większym zapotrzebowaniu na ciepło lub spadku cen PC. Takie wyliczenia były w wątku o PC.

    Solary
    ====
    Jeśli nie masz dofinansowania to system solarny nawet do grzania c.w.u. jest nieopłacalny lub na granicy opłacalności. W przypadku ogrzewania jest nieopłacalny jeszcze bardziej.


    Browar:
    Co do filii pod fundamentem to L. nawet zabrania umieszczania takowej. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, ale coś w tym musi być. Nie sądzę, żeby chodziło o oszczędność

    MCB

  19. #2059

    Domyślnie

    DO Piotrusia
    O, biedaku jak tak dalej pójdzie to się na amen zafiksujesz ...
    Już się NAWET zastanawiam czy ci coś odpisywać , gole strzelasz sobie sam .... Ja ci personalnych wycieczek jak najmniej robię ,ty próbujesz z każdej strony -przynajmniej nie pisz kłamstw ..GŁUPOTY wystarczą ...
    Nie posiadam żadnej strony www. i z żadną się nie utożsamiam ,korzystam z info ogólnodostępnych .... To ,że ty coś sprawdziłeś (SUNDOLIT) powoduje że to info JEST JESZCZE MNIEJ WIARYGODNE .....Namawianie kolegów ,by ze mną nie korespondowali jest - KARYGODNE... (chyba polecę na skargę ..)
    Nie chcę zakładać żadnego nowego wątku -zapewnię ci popularność tutaj ....
    I jeszcze jedno -jak ja trolluję - TY ROLUJESZ..= PODOBA SIĘ ?
    a tak naprawdę wytłumacz swój ,, fakt nieustającej radości z posiadania domu datujący się tu na forum od 2004" i mielenie tego tematu 1000 raz !
    (w innych wątkach się nie produkujesz poza praefą )
    DO BROWARA
    Staram się być dociekliwa i TO rozwiązanie do mnie przemawia (na razie )Uważam ,że pod nazwą koszt płyty jest podana cena zestawu (całego)- jest to do sprawdzenia. A propos nieścisłości to akurat mając porównanie tej z L. i S. i MT. ta jest najlepsza . Podaj te nieścisłości ? ,L. WIDZIAŁAM PODOBNIE JAK PRAEFĘ . MT nie ,ale się postaram .Jasne najlepiej to mnie od czci i wiary odsądzać , posądzać o przedstawicielstwo jakiejś z firm , a P.O. niech dalej sobie nawija w końcu to wasz opiekun PODAJĄCY WYTYCZNE JAK NA TACY ....BRRR
    I jeszcze jedno- jeśli tak to zwykli bezinteresowni forumowicze nie mają tu po co wpadać ...,,opcja sami swoi wygodna i nie uciążliwa jest ,nowościom precz !"

  20. #2060

    Domyślnie

    Browarku
    (skoro mimo mojej prośby piszesz mi na złość: Piotruś zamiast Piotr)
    Znów nie przeczytałeś dokładnie, nie zastanowiłeś się i "fandzolisz"- jak mawiają starzy Ślązacy.
    Brak logiki i konkretów w Twoim pisaniu, a sporo niby żartów (ach, te buziaczki), a raczej kpiny i ironii. Wybacz więc, ale dziś tylko i aż tyle w odpowiedzi w tym temacie.

    Natomiast a propos doświadczeń z L, to mam nowe - z wymiennikiem ciepła w kominku, które może Ciebie zainteresować.
    W poniedziałek dostałem pocztą nowe termostaty z ustawioną temp. włączania na 50 st. C (poprzednia na 80). Podłączyłem i po 15 minutach palenia w kominku temp. była już powyżej 50 st. (o mały włos uszkodziłbym termometr rtęciowy) i włączyły się wentylatory. Działały na jednym dużym polanie bukowym przez dwie godziny.
    To cieszy, a nie tam jakieś manipulacyje, domysły i bzdety o firmie z Tczewa koło Gdańska.
    Pozdrawiam

    PS Inne wątki poczytałem i stąd poleciłem innym ich lekturę. Ty tego nie skumałeś chyba (?). Doszedłem do wniosku, że Martina1 to pikuś w porównaniu z niektórymi Old Boys na tym forum. Moderator na to "rozłożył ręce", a Admin stwierdził coś w stylu: taka polityka Redakcji co do moderowania.
    I Ty mnie namawiasz, aby marnował czas tak jak Martina1 i pisał w takim "doborowym towarzystwie"? Dziękuję - nie.
    Wolę zrobić kilka łączności krótkofalarskich z całym światem. W tym gronie szanuje się ludzi i zachowuje zasady kultury.
    Pozdrawiam serdecznie, Piotr
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Czym jest trollowanie?
    Poczytaj sam na przykład tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

Strona 103 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony