dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 245
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 4893
  1. #41

    Domyślnie

    Matizka,

    A co jest z tym keramzytem ?

  2. #42

    Domyślnie

    No wlasnie - co jest z tym keramzytem Mati?
    Co Ci sie w nim niepodoba?
    Mam nadzieje, ze to tylko zart, bo my tu raczej kochamy keramzyt.

  3. #43

    Domyślnie

    Ha, juz nawet maila dostalam w tej sprawie...

    Generalnie przeciw materialowi nic nie mam, wrecz bede miala sciany z prefabrykatow keramzytowych (to znaczy sciany juz mam)

    Tyle, ze jutro mija termin zakonczenia prac przez tzw. generalnego wykonawce, a ja nie mam... dachu. A w nazwie tego wykonaecy keramzyt kroluje.

    Chcialoby sie powiedziec nienawidze Keramzyt ..., ale sie jeszcze powstrzymam z antyreklama, jednak emocje juz mamy duze

    M.

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pavlo

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Wszystkich sympatyków systemu Legalett.
    Ze względu na plan zagospodarowania muszę wybudować dom z użytkowym poddaszem z dachem 2-spadowym. Jak ogrzać poddasze? Myślę o systemie Legalett na parterze (100m2) a poddasze (3 sypialnie z łazienką) ze stropem drewnianym - grzejniki, ale czy wszystko zasilać 2-taryfową energią? Może warto zastanowić się nad pompą ciepła podgrzewająca wodę dla potrzeb CO i CWU ze wspomaganiem układu solarnego (szczególnie dla CWU latem) - brak gazu. Proszę o uwagi i wszelkie wskazówki jak połączyć legalett z ogrzaniem poddasza i CWU.
    Z pozdrowieniami
    pavlo

  5. #45

    Domyślnie

    Witajcie

    Mati!
    Czy jest w Polsce ktos poza Praefa, kto robi legalnie prefabrykowane sciany keramzytowe? Czy takie masz u siebie?

    Pavlo!
    To o co pytasz zalezy od przynajmniej kilku rzeczy. Jak sie pewnie domyslasz po pierwsze zalezy od kwoty jak jestes go. towy na ten cel przeznaczyc. Po drugie od Twojego gustu - co preferujesz? Na przykład masz do wyboru ogrzewanie poddasza głównie kominkiem wspomaganym grzejnikami elektrycznymi albo pompa cieplna wspomagana bateriami słonecznymi. Co wybierasz? Mieszać połaczenia można róznie zaleźnie od warunków.
    Warto zapytac bardziej doświadczonych czyli zadzwon do Legalett i zapytaj, co oni radzą.
    Mój znajomy ma w parterze (ok. 100 m2) Legalett, a na poddaszu grzejniki dynamiczne. Uzywa oczywiscie głownie II taryfy.
    Wybór nalezy do Ciebie.
    Powodzenia.
    Piotr

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pavlo

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki Piotr O. za odpowiedź.
    Legalett poleca różne rozwiązania - w zasadzie każde jest możliwe. Myślę że bardzo ciekawe jest zastosowanie pompy ciepła wspomaganej solarem (kto ma taką instalację albo kto potrafi ją dobrze zaprojektować?) - ale to kosztuje i czy kiedykolwiek się zwróci? Jakie będą koszty ogrzewania domu grzejnikami elektrycznymi na poddaszu i legalettem na parterze?
    Z pozdrowieniami

  7. #47

    Domyślnie

    Witaj Pavlo!

    Na te Twoje pytania niestety nie znam odpowiedzi, bo nie mam takich doswiadczen. Moze poszukaj na innych watkach forum.
    Pompa cieplna zwraca sie podobno po kilkunastu latach.
    Powodzenia
    Piotr

  8. #48

    Domyślnie

    Witajcie!

    W poniedziałek włączyłem grzanie Legalett-em. W pokojach zaczęło się robić troszkę chłodno 19-20 st. C.
    Na poczatek tylko w dwóch sypialniach i to w ograniczonym czasie II taryfy (4 godziny w nocy, 2 w dzień).

    Bóg jeden raczy wiedzieć kiedy przyjdą na dłużej chłodne dni, a przy Legalett trzeba "dmuchać na zimne", bo zanim się cały fundament ogrzeje, to kilka dni mija (moim zdaniem to jest jedyny minus tego rodzaju ogrzewania, do ktorego można się przyzwyczaić).

    Oprócz tego zacząłem wieczorami, kiedy temp. spada do 19 st. palić w kominku. To dopiero daje mi radochę - rzeczywiście jest to wielka przyjemność, o której mi mówili znajomi (ten uspokajający, tańczący płomień... ).

    A jak tam inni użytkownicy Legalett - włączyliście już Wasze kilowaty?
    Pozdrawiam
    Piotr O.

  9. #49

    Domyślnie

    Piotrze O.

    Ja mam sciany Praefy - a narzekalam, bo teraz sie pogodzilismy na kogos kto jest ich przedstawicielem na moja okolice

    Czy ktos robi sciany prefabrykowane z keramzytu nielegalnie?

    Na targach kiedys spotkalismy taka firme chyba o nazwie Leka, wiec skoro byli na targach to chyba legalnie

    Mamy juz gaz wykopany, ale zobaczymy kiedy rozprawimy sie z wszystimi papierkami w gazowni

    pozdrawiam,

    Aga

  10. #50

    Domyślnie

    Nooo, oczywiście, że włączyliśmy !! Piotrze O, nie przejmuj się, problemy z wolnym rozruchem Legalettu jak zaobserwowałem miałem tylko na początku po włączeniu ( było to rok temu ), rzeczywiście chodził 2 dni na okrągło zanim płyta uzyskała temperaturę aby wewnątrz było ok 21 stopni. W tym sezonie jest już zdecydowanie lepiej, do rozgrzania wystrarczyło ok. 10 godzin, za to przez następne 2 dni wcale się nie załącza. Mało tego nie włącza się w każdym pomieszczeniu a tylko w niektórych najchłodniejszych. Z pewnością jest to efekt działania wentylacji z rekuperatorem, która skutecznie stablilizuje temperaturę w całym domu.

  11. #51

    Domyślnie

    Mati!

    Na haslo Leka dreszcz przechodzi mi po plecach, podobnie jak wczesniej na nazwe Praefa Warszawa.
    Jesli tylko jeszcze mozesz, to nie korzystaj z firmy Leka. Jesli poczytasz tu na forum listy dotyczace Praefa i Legalett, to sama zrozumiesz czemu.
    Jesli w tej firmie nadal pracuje p. Jacek T., to już wszystko jasne.
    Tyle tych jesli

    To, ze ktos wystawia oferte na targach nie znaczy, ze jest ona dobra.
    W sprawie legalności scian prefabrykowanych z keramzytu zadzowon wprost do Praefa w Miedzyrzeczu i zapytaj czy wspolpracuja z Leka Warszawa? Moze tak (?). Nawet jesli znow wspolpracuje z Praefa, to ja bym do nich nie mial zaufania po tym, co narozrabiali u wielu inwestorow jako Praefa W-wa.

    Zycze powodzenia.

    M@M
    Dzieki za radosne, dobre wieści. Wynika z Twojego listu, ze tylko w pierwszym roku nagrzewanie fundamentu trwa długo, a w nastepnych latach jest juz znacznie krotsze. To bardzo cenna i dobra informacja, o ktorej producent nie wspomina (a szkoda).
    Mnie tym razem trudno jest okreslic, jak dlugo bedzie trwalo nagrzewanie fundamentu, bo jak pisalem czasem dogrzewam w salonie kominkiem (bez rozprowadzen do pokoi). Kominek uruchamia wentylatory ogrzewania, wiec czesc cieplego powietrza grzeje fundament.
    Jestem ciekawy jak to bedzie tej jesieni i zimy (drugiej od wprowadzenia). Rok temu grzałem od 12 stopni C do 19 przez 4 dni w tym dwa pierwsze niepotrzebnie na okrągło (teść patrząc na licznik mówił, ze pójdziemy z torbami! ), a potem juz tylko w II taryfie.

    Pozdrawiam licząc na kolejne cenne informacje na temat doświadczen z Legalett.
    Ciekawe jak to jest np. u Filo, Pik33...?
    Odezwijcie się Panowie prosimy.

    Piotr O.

  12. #52

    Domyślnie

    Witam,

    Ja jaszcze nie odpaliłem systemu. Rodzinka założyła długie rękawki i czekamy na złotą polską jesień, która ma być w pierwszej połowie Października. Ale my jesteśmy zimnolubni i 19C nam wystarcza. Jednak cieszę się, że wkrótce Forest-Natura postawi nam kominek i będę miał wariant ratunkowy gdyby przyszła sroga polska zima
    Wraz z kominkiem zostanie zamontowane najnowsze dziecko Legalettu Polska czyli kominkowy wymiennik ciepła - zobaczymy jak się spisze w akcji.
    Z pozdr, Filo.

  13. #53

    Domyślnie

    Filo,
    a co to za dziecko ?

    Coś więcej niż rury spiro wyprowadzone obok kominka ?

  14. #54

    Domyślnie

    No ałaśnie Filo, co to za cudo i ile ono kosztuje. Przyznam, że jestem zainteresowany bo nie mam jeszcze skończonej obudowy kominka.

  15. #55

    Domyślnie

    Jak na razie sezon jest raczej ciepły. Ale czasem już jest poniżej 10 stopni w ciągu dnia.

    Ja od 20 września spaliłem legalettem 28kWh energii. Na razie na taryfie budowlanej kosztowało mnie to 13,40zł

    Temperatura w domu 20C powierzchnia ogrzewana 145m2

  16. #56

    Domyślnie

    Ja też mam Legalett i z niecierpliwością czekam na moment kiedy go odpalę żeby zobaczyć czy słusznie zainwestowałem pieniądze w to rozwiązanie. Na razie tego nie robię z dwóch powodów: po pierwsze mam ciągle taryfę budowlaną, po drugie nie ma takiej potrzeby. Też jesteśmy zimnolubni i wystarczy, że po przyjściu z pracy rozpalę w kominku (Jotul + turbina Darco). Temperatura w domu nie spadła jeszcze nigdy poniżej 18°C i nie przekroczyła 21°C.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maco
    Filo,
    a co to za dziecko ?

    Coś więcej niż rury spiro wyprowadzone obok kominka ?

    Może nie wiele więcej ale jednak więcej

    Wymienik to element wpinany w spiro zwierających w sobie kilka rur spiro w zwartej obudowie - zwiększona powieszchnia wymiany. Wymagana jest również modernizacja generatora (czujka na powrocie).
    Z pozdr, Filo.

  18. #58

    Domyślnie

    Witajcie!

    A od kiedy Legalett ma to "nowe dziecko"?
    Sam im podpowiadałem takie rozwiązanie! Teraz chyba otrzymam gratyfikacje za pomysl, hi!

    U mnie w kominku mam tylko dawny sposób czyli dwa obwody rurami wystają w komorze kominka i zaopatrzone sa w dwie czujki uruchamiajace wentylatory w agregatach.
    U Ciebie Filo przy zwiekszonej powierzchni efekt cieplny bedzie znacznie lepszy. Napisz w przyszłości jak jest w praktyce.
    To cieszy - technologia rozwija się i oby tak dalej.

    Tymczasem za oknem piekna, złota polska jesień. Słoneczko przygrzewa, jest cieplutko i... oszczędzamy na kW, drewnie...
    Pozdrawiam
    Piotr

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Słuchajcie Panowie i Panie (być może), na nowej stronie Legalettu (też nowe dziecko), pokazują instalacje z węższymi rurami - fi 50 , oraz grzanie stropu między parterem a użytkowym poddaszem. Tak się zastanawiam czy ktoś wie , czy istnieje możliwość zasilania z jednego agregatu obwodów na parterz (trzech) i jednego na górze, oraz czy obwód z wąskich rur można zasilać ze standardowego agregatu.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  20. #60

    Domyślnie

    Czy posiadacie zdjęcia z okresu budowy płyty i stawiania domu na niej ?

Strona 3 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony