dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 21
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 402
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Stanem blacharki w aucie bym się nie przejmował. Niech lepiej roznoszący te tezy powiedzą jak utrzymują ujemną temperaturę w garażu w te dni kiedy jest mróz na dworze i gdzie chować auto jak w dzień na plusie a w mocy na minusie... - totalne bzdury.

    Przy samej podłogówce grzejnik w garażu to nieporozumienie. Tym bardziej że tam i tak musi być wentylacja grawitacyjna, więc nawet jak by coś dawał to pod sufit i dość szybko na zewnątrz. Jedna pętla podłogówki na ocieplonej podłodze wystarczy. Jeżeli nie chcesz dodatkowego sterowania, możesz ją sam włączać (odkręcać zaworem i sam zamykać). Jak będzie zima jak ostatnio, to nawet nie włączysz, a jak taka jak kilka lat temu, to włączysz na 2 m-ce.

    Niezależnie czym grzejesz, ocieplenie 25 cm na ściany i 40-45 cm w dach to bardzo dobre parametry i sensowna proporcja. Jeżeli byś miał grzać PC to dzięki ociepleniu kupujesz słabszą PC lub możesz grzać w II taryfie.

    Wentylacja mechaniczna tylko z rekuperacją, bo to odzysk ciepła na tyle duży że bez niego w ciepłym domy rachunki x 2. Centrale z rekuperacją to standard. To tak jak auto bez klimy - nie wiem czy kupisz na rynku nowych aut.

  2. #42

    Domyślnie

    Gdyby pozwalało na to prawo i moje sumienie, to strzelałbym do palących w kominku. Oczywiście z pistoletu wodnego.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Gdyby pozwalało na to prawo i moje sumienie, to strzelałbym do palących w kominku. Oczywiście z pistoletu wodnego.
    Nie wkladaj kija w mrowisko

  4. #44
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Centrale z rekuperacją to standard.
    Przecież podstawą wprowadzenie rekuperacji do wentylacji, było pozbycie się kotłowni z budownictwa.

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przecież podstawą wprowadzenie rekuperacji do wentylacji, było pozbycie się kotłowni z budownictwa.
    ... a kto oprócz Ciebie podpisuje się pod tą teorią?

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Instaltechnic Zobacz post
    ... a kto oprócz Ciebie podpisuje się pod tą teorią?
    To kolejna złota mysl naszego geniusza. A pod tą teorią nie podpisze sie nikt oprócz TB

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przecież podstawą wprowadzenie rekuperacji do wentylacji, było pozbycie się kotłowni z budownictwa.
    Kiedyś podstawą było wywalenie rekuperatorów i na to miejsce wprowadzenie kotłowni....hahaha

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Zostawmy kwestię poruszaną w ostatnich kilku postach. Kluczowe pytanie - jakich firm powietrzne PC polecacie, są godne zastanowienia? Myślę, że taka PC to na tyle poważna inwestycja, że wolę dołożyć parę tyś. niż zdecydować się na jakiegoś chińczyka. Wg moich wstępnych oszacować (oczywiście po adaptacji projektu zrobię OZC) będę potrzebował urządzenia o mocy ok. 9-12kW.

  9. #49
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Na forum masz 3 sprawdzone i chwalone firmy czyli Panas,Atlantic i Daikin,parametrami technicznymi mało się różnią i ja bym z tych firm wybierał.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Na forum masz 3 sprawdzone i chwalone firmy czyli Panas,Atlantic i Daikin,parametrami technicznymi mało się różnią i ja bym z tych firm wybierał.
    Dzięki za info.
    Panas czyli Panasonic?

  11. #51
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    No wiadomo,ze Panasonic,to tak skrótem

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No wiadomo,ze Panasonic,to tak skrótem
    Mógłbyś podać konkretny model tego Panasonica, żeby wiedział na jakie parametry zwracać uwagę?

  13. #53
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Mógłbyś podać konkretny model tego Panasonica, żeby wiedział na jakie parametry zwracać uwagę?
    Nie mógłbym,bo jaki konkretny model to zależy od Twojego projektowego obciążenia cieplnego.
    Ono to jest najważniejsze i ono determinuje o wyborze danego modelu o danej mocy grzewczej.

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    odnośnie garażu. mam garaż w bryle domu. oddzielony od części ogrzewanej 16cm styropianu na ścianach i stropie. na ścianach zewnętrzych 10cm styropianu. w największe mrozy temp. w garażu nie spadała poniżej zera. miałem przyszłościowo wyciągnięte rurki pod grzejnik ale nie widzę sensu montowania tam ogrzewania.
    oczywiście nie unikniemy mostków wzdłuż ścian zewnętrznych i jeśli dom ma być pasywny czy grzany prądem to lepiej garaż poza bryłą grzaną

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Mamy XXIw a widać ze ludzie dalej kombinują jak tu grzać w domu. Nie prościej zrobić dom pasywny bez CO? Po co się o to martwić? Tak to wystarczy dać promienniki ciepła i śmiać się z palaczy mając rachunki nie przekraczające 1000zł bez pomp ciepła i CO.
    Czy kazdy projekt gotowy da sie zaadaptowac do standardow pasywnych? Czy dom z garazem w bryle i przejsciem do domu moze byc pasywny? Watpie, a moze sie myle? Bo przegladajac projekty domow pasywnych w internecie wizualnie zaden nie przypadl nam go gustu.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 21-10-2015 o 16:53

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Czy kazdy projekt gotowy da sie zaadaptowac do standardow pasywnych? Czy dom z garazem w bryle i przejsciem do domu moze byc pasywny? Watpie, a moze sie myle? Bo przegladajac projekty domow pasywnych w internecie wizualnie zaden nie przypadl nam go gustu.
    Czemu chcesz gotowca? Pasywny lepiej zamówić jako projekt indywidualny i dobrze pilnować czy czegoś nie sknocili. W pasywniaku liczy się wszystko, klimat, położenie względem stron świata, działka, zacienienie itp. Skąd to w gotowcu? Jako bonus masz dom dokładnie dopasowany do twoich potrzeb i działki.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Mamy XXIw a widać ze ludzie dalej kombinują jak tu grzać w domu. Nie prościej zrobić dom pasywny bez CO? .
    Zrobiłeś ?
    Jak zrobisz, to sie pochwał, jak to prosto.

    Poza tym, niektórzy wolą większy komfort, kosztem rachunków większych o 600-800zł niż w "pasywnym"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Czemu chcesz gotowca? Pasywny lepiej zamówić jako projekt indywidualny i dobrze pilnować czy czegoś nie sknocili.
    To nie tak. Zapytałem kolegę @kamilb1987b czy da się zrobić z gotowca dom pasywny tylko z ciekawości. Sam nie planowałem i raczej nie planuję domu pasywnego. Moim celem jest adaptacja gotowca w celu osiągnięcia zapotrzebowania ok. 45-50kWh/m2 - to mi wystarczy. Myślę, że to dobry wynik.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zrobiłeś ?
    Jak zrobisz, to sie pochwał, jak to prosto.

    Poza tym, niektórzy wolą większy komfort, kosztem rachunków większych o 600-800zł niż w "pasywnym"
    Zdaję sobie sprawę, że zaprojektowanie i budowa domu pasywnego nie jest prosta, każdy detal ma wpływ na zmniejszenie zapotrzebowania na energię. Nie zależy mi na walce o każdą kWh - wystarczy, że uda mi się zbliżyć się do 40.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I to jest rozsądne podejscie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Raczej pójście na łatwiznę. Nie obrażając nikogo to każdy głupi może zrobić sobie dom energooszczędny. Bo nie trzeba się przy nim tyle namyśleć co przy pasywnym. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zrobić CO i kotłownię bo to jest rozwiązanie które jest dobre w słabo wykonanych domach. Bo jak się zrobi źle to dzięki CO w domu będzie i tak ciepło więc można się nie wysilać tylko pójść na skróty. CO jest dobre dla każdego komu się nie chce pomyśleć. To jest tak jakby sprinter trenował tylko po to aby zająć 5 miejsce bo i tak to jest dobry wynik.
    Przypominasz mi trochę pana TB, bardzo znanego na tym forum.
    Masz czas siedzieć i główkować nad domem pasywnym, a potem pilnować wykonawców żeby, nie daj Boże, nie zrobili jakiegoś mostka proszę bardzo. Ja aż taki zdeterminowany nie jestem dla oszczędności kilku stówek rocznie.
    Dom to nie wyścig, żeby walczyć o każdą kWh, tak jak sprinterzy walczą o setną sekundy. Wyluzuj... jesteś fanem pasywności ok, ale nie każdy musi.

Strona 3 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony