dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ile kosztuje projekt na zamówienie a ile gotowy?

    Jaka jest różnica w kosztach takich projektów domów?
    Zastanawiam się czy oszczędności na projektach na zamówienie są aż tak duże, żeby z nich rezygnować.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Może być przepaść ale nie musi. Projekty indywidualne na domy jednorodzinne zaczynają się u mnie od 8k brutto. Mówię tu o pełnobranżowym opracowaniu z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz przebrnięciem przez wszystkie uzgodnienia, opinie i postępowanie w urzędzie/starostwie. Czy to dużo, to zależy jak ktoś na to patrzy, bo słyszałem, że można gotowaca adaptować za 200zł + koszt zakupu projektu (są takie po 1200zł brutto).
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  3. #3

    Domyślnie

    Kiedyś czytałam, że takie gotowe to koszt około 1500 zł, a takie na zamówienie to już powyżej 6 tysi.
    Nie wiem jak jest teraz, bo to było właśnie kilka lat temu.
    Myślę, że najlepiej zrobisz, jak przejrzysz sobie oferty gotowych projektów, np. Pracownia Architektoniczna ma ogromny wybór. Pewnie jeden z większych. Co do cen, to już trzeba samemu sprawdzić, dopytać i ocenić czy to dużo, czy to mało.
    Moim zdaniem oszczędność wcale nie jest taka mała.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 29-04-2016 o 10:25

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    Ile kosztuje projekt na zamówienie a ile gotowy?
    - nie można porównywać projektu na zamówienie ( PI )z projektem gotowym ( PG )
    PG - Projekt "Gotowy" jest gotową koncepcja projektową, która
    nie uwzględnia indywidualnych potrzeb przyszłego użytkownika, działki budowlanej, Warunków Zabudowy, aktualnych przepisów budowlanych ... i wymaga opracowania tzw. " adaptacji " ( czytaj : opracowania Projektu Budowlanego dostosowanego do tego, czego w nim brakuje )
    PI - Projekt Indywidualny - odwrotnie : składa się z Projektu Koncepcyjnego ( uzgadnianego pomiędzy Architektem, a przyszłym użytkownikiem budynku ) oraz Projektu Budowlanego, z tą zasadniczą różnicą, że w całości poprzedzony jest analizami działki, Warunków Zabudowy, otoczenia, .... i od początku do końca uwzględnia potrzeby przyszłych użytkowników
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 14-09-2015 o 21:35
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony