dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Defro Sigma Uni 16kw + K1PR V2

    Witam
    Niedługo z mojej kotłowni zostanie usunięty tłokowiec, a w jego miejsce stanie nowy DEFRO SIGMA UNI 16KW z zapalarką. Nigdy w takim kotle, palniku nie paliłem i może ktoś pomoże jak w miarę ustawić nastawy w sterowniku K1PR V2.
    Za wszelaką pomoc bardzo będę wdzięczny

  2. #2

    Domyślnie

    żadnych propozycji ?

  3. #3

    Domyślnie

    Więc jak niedługo kociołek stanie w kotłowni, rozpal w kociołku przez 2-3 tyg. poobserwuj, poeksperymentuj wyciągnij wnioski zmień ustawienia. A później jak już kopczyk Ci się nie będzie zapadał. Pytaj i szukaj rozwiązania, bo na chwilę obecną to możemy porozmawiać co najwyżej o kolorze kotła i płytkach w kotłowni.

  4. #4

    Domyślnie

    Napewno tak zrobie, ale czy nie trzeba ustawić początkowych nastaw podawania i podtrzymania?

  5. #5

    Domyślnie

    Pewnie że trzeba ale czy my musimy robić to za Ciebie? Później powiesz że ten to mi źle doradził w ilości podawania, a ten to źle mówił o przestoju. Napisz że Twoje ustawienia mówią że kopczyk się zapada, a tak to przesypuje niedopalony węgiel.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Pewnie że trzeba ale czy my musimy robić to za Ciebie? Później powiesz że ten to mi źle doradził w ilości podawania, a ten to źle mówił o przestoju. Napisz że Twoje ustawienia mówią że kopczyk się zapada, a tak to przesypuje niedopalony węgiel.
    Witam
    Tak jak pisałem paliłem cały czas na tłoku, a z takim palnikiem nie mialem doczynienia. Dlatego moje takie pytania. Normalne jest, że potem trzeba pobserwować i jak trzeba lekko zmienić, ale od jakiś nastaw trzeba zacząć.

  7. #7

    Domyślnie

    Chłopie masz sterownik zPID a na siłę chcesz iść pod prąd i palić na nastawach ręcznych. Jak zobaczysz jak działa na automacie to będziemy mogli kontynuować dyskusję.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Chłopie masz sterownik zPID a na siłę chcesz iść pod prąd i palić na nastawach ręcznych. Jak zobaczysz jak działa na automacie to będziemy mogli kontynuować dyskusję.
    Spokojnie Rozumiem że jest z PID, w irydzie z pid (który teraz używam do tłoka) trzeba było ustawić czas podawania 100% mocy kotła i 1% mocy kotła. Dlatego są takie moje pytania bo nie wiem jak jest w tym sterowniku choć jest z PID, a z takimi podajnikami nie miałem do czynienia.
    Proszę o wyrozumiałość
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Wiesz mam mieć Forda w kolorze niebieskim, podpowiedz proszę ( wcześniej miałem Mazdę srebrną ) i nie wiem jakie paliwo powinienem lać do tego Forda? Benzynę, diesla, gaz a może ładuje się go z gniazdka elektrycznego. Nie wiem czy to ma znaczenie ale skrzynia jest manualna 7 biegowa znaczy ten 7 bieg to chyba nadbieg bo napisane jest tam wielkie "R" czyli tryb sportowy (od Rajd).
    Proszę o wyrozumiałość ale dopiero zaczynam moją przygodę z Fordem
    Szerokości.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Za komuny był taki kawał: ruski cały czas psuli skrzynie biegów w fordach sprowadzanych dla 1 sekretarza.
    Przyjechali hamerykany i nie pytając długo wsiedli do forda z kierowcą z przodu.
    Jadą i kierowca mówi: adin,dwa,tri,cietytrie,piat ... i tiepier rakietu
    Pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Ford... g*wno wart jak to mówią, w sumie racja przez ostatnie 2 lata przejechałem nim jakieś 35k km i spaliły się 2 przednie żarówki, musiałem wymienić opony z letnich na zimowe, i ponownie z zimowych na letnie. Podobnie jak z ubezpieczeniem zawsze w styczniu chcą ode mnie kasę ( nie małą) za jakiś świstek papieru który sam sobie muszę wydrukować i nosić w dowodzie rejestracyjnym z kolejną datą. Czy tylko w Fordzie takie rzeczy się zdarzają czy może powinienem kupić Opla.

    Proszę o wyrozumiałość dopiero teraz zaczynam podchodzić na trzeźwo do tych tematów ( Spotkania AA - znaczy kazali mi tak mówić ja nie mam problemu z alkoholem - to on ma problem ze mną ), wcześniej w Mazdzie na podwójnym gazie w trybie "R" takich opłat nie było, nawet w Maździe za paliwo się nie płaciło podjeżdżałeś na stację tankowałeś odjeżdżałeś a później tylko komornik z niewiadomych przyczyn wynosił coś z domu.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Wiesz mam mieć Forda w kolorze niebieskim, podpowiedz proszę ( wcześniej miałem Mazdę srebrną ) i nie wiem jakie paliwo powinienem lać do tego Forda? Benzynę, diesla, gaz a może ładuje się go z gniazdka elektrycznego. Nie wiem czy to ma znaczenie ale skrzynia jest manualna 7 biegowa znaczy ten 7 bieg to chyba nadbieg bo napisane jest tam wielkie "R" czyli tryb sportowy (od Rajd).
    Proszę o wyrozumiałość ale dopiero zaczynam moją przygodę z Fordem
    Szerokości.
    Widzę, że się nie zrozumieliśmy. Już dostałem informację odnośnie ustawień. Sterownik ma już ustawione nastawy, potem jak będę chciał można wprowadzać korekty. I oto mi chodziło, bo nie wiedziałem o tym. Jak kupiłem iryda z pid to trzeba było nastawy podać, a te akurat wiedziałem.
    Tak czy inaczej, dzięki.

  13. #13

    Domyślnie

    Świetnie... czytając między wierszami wybrałeś kocioł który Ci się spodobał ( bo np. ma ładny czerwony kolor ). Zamiast zapytać googla co to za sterownik co on potrafi i właściwie dlaczego taki sterownik powinienem wybrać, wchodzisz na forum i swoje lenistwo tłumaczysz niewiedzą. A przed zadaniem pytania nie mogłeś się dowiedzieć że "Sterownik ma już ustawione nastawy, potem jak będę chciał można wprowadzać korekty."

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Świetnie... czytając między wierszami wybrałeś kocioł który Ci się spodobał ( bo np. ma ładny czerwony kolor ). Zamiast zapytać googla co to za sterownik co on potrafi i właściwie dlaczego taki sterownik powinienem wybrać, wchodzisz na forum i swoje lenistwo tłumaczysz niewiedzą. A przed zadaniem pytania nie mogłeś się dowiedzieć że "Sterownik ma już ustawione nastawy, potem jak będę chciał można wprowadzać korekty."
    Teraz to chłopie piszesz głupoty. Nawet nie wiesz jaki kolor ma piec. Ale dzięki i pozdrawiam.

  15. #15

    Domyślnie

    Nie no oczywiście masz rację ale pozwól że zacytuje twój pierwszy post: "nowy DEFRO SIGMA UNI 16KW z zapalarką. Nigdy w takim kotle, palniku nie paliłem i może ktoś pomoże jak w miarę ustawić nastawy w sterowniku K1PR V2."
    Co mnie kolor pieca jak ty nawet nie wiesz jaki masz sterownik i co on robi,jak robi i po co robi? Mamy ci pomagać w ustawieniach automatycznych czy mamy zamieszkać w twoim domu i ustawić twój kocioł pod ciebie.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nie no oczywiście masz rację ale pozwól że zacytuje twój pierwszy post: "nowy DEFRO SIGMA UNI 16KW z zapalarką. Nigdy w takim kotle, palniku nie paliłem i może ktoś pomoże jak w miarę ustawić nastawy w sterowniku K1PR V2."
    Co mnie kolor pieca jak ty nawet nie wiesz jaki masz sterownik i co on robi,jak robi i po co robi? Mamy ci pomagać w ustawieniach automatycznych czy mamy zamieszkać w twoim domu i ustawić twój kocioł pod ciebie.
    Zrozum, jak nie wiem to proszę o pomoc. Choć by nawet w wyjaśnieniu co ten sterownik zrobi. Nie każdy jest tak obcykany. Może teraz zrozumiesz o co mi chodziło.
    Pozdtawiam

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andrzei

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-590
    Posty
    3

    Domyślnie

    jak kociołek się sprawuje

  18. #18

    Domyślnie

    jak przebiega czyszczenie tego kotła ? ma ktoś jakiś filmik ??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony