dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nikeadam

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Knurów
    Kod pocztowy
    44-190
    Posty
    1

    Domyślnie Jaki Piec Na Ekogroszek - dom 140 m2

    Chciałbym, żeby mi ktoś doradził jaki kupić piec na Ekogroszek przy wymiarach domu 140 m2,
    z tego 25 m2 to garaż i kotłowania ( dom z poddaszem ).

    Chciałbym mieć na dole około 40 m2 ogrzewania podłogowego - reszta to będą kaloryfery.

    Proszę o nie pisanie mi o żadnych kolektorach, pompach, gazie itp. - gdyż po pierwsze nie mam zamiaru
    brać kredytu po to żeby być "eko" na siłę, a po drugie jestem przyzwyczajony do temp. około
    25 s/C w domu ( obecnie mam zwykły piec zasypowy firmy Per-Eko ).

    A jeżeli komuś to nie odpowiada to proszę nie spamować ( nie zarabiam jak "Warszawka" za bycie
    przedstawicielem handlowym 5 tys. zł ).

    Dodatkowo w lokalizacji, w której będzie nowy dom nie ma gazu ( z resztą żyję bez niego i dzisiaj
    więc do szczęścia mi nie jest potrzebny - a nie będę też wspierał Pana Putina albo Szejków ).

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikeadam Zobacz post
    Chciałbym, żeby mi ktoś doradził jaki kupić piec na Ekogroszek przy wymiarach domu 140 m2,
    z tego 25 m2 to garaż i kotłowania ( dom z poddaszem ).
    Obawiam sie ze nikt Ci nie doradzi, bo nikt nie jest wrózką, ani tez nie ma szklanej kuli w której byłoby widac wszystkie parametry tego domu (ocieplenie, okna wentylacja, itd.) Jezeli te dane chcesz zatrzymac dla siebie to skorzystaj z kalkulatora cieplowlasciwe.pl. Moze cos zdołasz oszacowac.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Policz sobie zapotrzebowanie domu na ciepło i najważniejsze pytanie to jaka moc jest Ci potrzebna?
    U nas dom ~ 120m2 bez CWU to niecałe 5kW, jeśli Wasz jest nowy to pewnie max 10kW i to z CWU ale warto policzyć.
    Jeśli jesteś zdecydowany na kocioł z podajnikiem to szukaj palnika do spalania ekogroszku, miału, peletu itp...]
    Łatwiej w nich się pali byle jakim paliwem a i może kiedyś zechcesz przejść na inne.
    Szukaj dobrego sterownika chyba że chcesz zamieszkać w kotłowni...
    Zwracaj uwagę na łatwe czyszczenie kotła [według niektórych instrukcji co 2-3 tyg]
    To tyle wyczytałem a sami jeszcze nie kupiliśmy.
    Zastanawiamy się nad Ogniwo Eko+, Defro, Heiztechnik...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony