dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Lightbulb A jeśli dom będę miał.... czyli marzenia o domu i muzyce.

    Zdecydowanie w tym miejscu łatwiej jest utrzymać porządek wpisów. Łatwiej się je czyta niż te w "dzienniku budowy"
    Dlatego dla zachowania własnych wspomnień i dla pozyskaniu Waszych cennych rad zakładam ten temat.
    Następne wiadomości skopiuję z dziennika licząc, że dalej jakoś już pójdzie.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Inwokacja.

    Początek roku 2015.
    Decyzja o budowie domu zapadła równo rok temu kiedy razem z najwspanialszą z żon nabyliśmy działkę budowlaną.
    Ma niewiele ponad 1.100 metrów i wyjątkowo dobrą energię.
    Projekt architektoniczny jest na ukończeniu. Będziemy szczęśliwi jeżeli budowa rozpocznie się w tym roku.
    Pożyjemy.....zobaczymy....


    Taki wpis znalazłem w pierwotnej wersji tego dziennika kiedy odpaliłem go dzisiaj.
    Projekt na ukończeniu?! HA! Dobre sobie. Ale też prawda, że wiedząc, że nie rozpocznę budowy w tym roku nie napraszałem się o to aby został zakończony.

    Tak czy inaczej projekt domu mam. Indywidualny. Podoba mi się bardzo - co chyba oczywiste.
    Pozwolenie na budowę także dostałem (zależało mi aby jednak na starych przepisach procedura się odbywała jeszcze).

    Dom miał być średniej wielkości. Bez balkonów, wykuszy, lukarn itp. Z dachem dwuspadowym. Liczyłem, że pozwoli to na pewne oszczędności przy ewentualnej budowie.
    Projektant twierdzi, że ma swoją ekipę i złożył mi propozycję na SSO. Przewróciłem się. Poprosiłem 4 innych wykonawców o złożenie ofert. Myślałem, że nie ma sensu wysyłać do wielkiej ilości. Mijają dwa tygodnie....odpowiedzi - zero. Kryzys...jak żyć w tym zrujnowanym kraju

    Tak czy inaczej na wiosnę chciałbym aby prace ruszyły.....
    Ostatnio edytowane przez Pasqud ; 21-09-2015 o 16:15

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Walka z wiatrakami....

    Jeżeli ktoś to będzie kiedyś czytał, niech koniecznie prześledzi ten dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dujemy-Krzysia

    Poczucie humoru autora jest wysokiej próby. A wynik, no cóż....tchnie optymizmem.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie O tym, że Polak znajomościami stoi....

    Od pokoleń wiadomym ponoć jest, że bez znajomości..... i tak dalej i tak dalej....

    Tak więc wydobyłem wizytownik z danymi znajomych i klientów.
    Doprawdy nie wiedziałem, że mam takie szerokie kontakty jeżeli chodzi o niektóre zagadnienia związane z budowlanką. Najtańsze blachy w Polsce? Ależ bardzo proszę....
    Tylko na co mi obecnie blachy na dach czy dowolne inne....

    Tak czy inaczej trzeba mocno poodnawiać znajomości. Taki wniosek musiał się pojawić kiedy poznałem jakie potrafią być marże.....

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie O zrujnowanym kraju w kryzysie.

    Jeszcze nawet nie została wbita łopata, a już jestem zdumiony.
    Zdumiony firmami budowlanymi.
    Domu sam "temi rencami" nie wybuduję więc potrzebna jest ekipa.
    Jak już pisałem dostałem propozycję od architekta, która w świetle wiedzy wyniesionej z tego forum wydaje się być totalnie odjechana.
    Próbka 4 firm zdawała się być wystarczająca do tego aby z kimś usiąść do rozmów.
    Nadal brak odzewu. Sam napisałem z prośbą o określenie się. Tylko jedna odpowiedź, że potrzeba więcej danych. Nawet sensowna ta odpowiedź tylko dlaczego po takim długim czasie
    i jak sam musiałem się przypominać.

    Kraj w kryzysie? Akurat.....
    Ostatnio edytowane przez Pasqud ; 21-09-2015 o 16:21

  6. #6

    Domyślnie

    Witam u Ciebie. I czytam.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Rysunki.

    A tak miałby wyglądać. Chwilowo parter bo walka o opublikowanie tego
    na forum skrajnie mnie wyczerpała.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	57ae6acb17e032f3med.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	70,5 KB
ID:	331420  

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie


  9. #9

    Domyślnie

    Nie widzę osobnego wątku z komentarzami, więc wypowiadam się tutaj.

    Jeśli chodzi o prace nad projektem... haha, coś ot tym wiem Nasz tworzy się już rok.. Dopiero współpraca z czwartym architektem wychodzi dobrze.

    Bardzo interesujący projekt. Jak układają się strony świata? I koniecznie pokaż elewacje bryły

    Życzę powodzenia i będę podglądać, a może od czasu do czasu się wypowiem
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Wizualizacje.

    Tak mniej więcej ma wyglądać. Kolorystykę jednak odrobinę zmienimy.








    Strony świata. Północ jest tam gdzie wąska ściana garażu. Na wizualizacji nie widać wysokich drzew rosnących na granicy działki od strony drogi która jest równoległa do ściany z garażem.
    Ostatnio edytowane przez Pasqud ; 22-09-2015 o 20:14

  11. #11

    Domyślnie

    Ładny projekt, masz drugą połowę, która ewidentnie ma mało rzeczy, garderoba maleńka, oj maleńka...

    Może tak ?
    Może być jedno wejście albo dwa. W Waszym królestwie robi się bardziej przestrzennie i garderoba ma 2 razy większą powierzchnię. Hę ?


  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za opinię, jednak taki pomysł jest zupełnie niefunkcjonalny.
    Po pierwsze w nocy jak ktoś pójdzie do łazienki to budzi drugie hałasem i światłem. Ukrycie jej za garderobą eliminuje ten problem.
    Po drugie takie ustawienie łóżka uniemożliwia montaż kaloryfera w miejscu dla niego najdogodniejszym dla zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji cieplnej.

    Ale prawdą jest, że na tym rysunku co wstawiłem jest błąd, który później został wyeliminowany. Garderoba sięga prawie do drzwi wejściowych i tam z niej zaczynają się drzwi przesuwane oddzielające sypialnię.

  13. #13

    Domyślnie

    Dobrze, że opisujesz Twoje zmagania. Ciekawy projekt, lubię takie - z pozoru proste, ale praktycznie, a sam wiem, że trzeba ogromnie dużo trudu i główkowania, aby taki projekt się narodził.
    Przydały by się powierzchnie pomieszczeń i bardziej czytelne wymiary, zeby można lepiej o projekcie dyskutować.
    Czy konieczne jest przejście na drugą stronę tego przedsionka? Można by tam zrobić fajną szafę, a wyjście zrobić przez garaż, tyle że wtedy zrobiłbym odbicie lustrzane garażu - część na rowery bliżej domu. Możesz jeszcze wskazac kierunki świata? Taran na południe? Powodzenia!

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za opinie. Zawsze jest to rzecz cenna.
    Ściana z tarasem jest skierowana na południe.
    Pomiędzy domem a garażem jest szklany łącznik więc wstawienie tam szafy zupełni zniszczy jego sens.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasqud Zobacz post
    Pomiędzy domem a garażem jest szklany łącznik więc wstawienie tam szafy zupełni zniszczy jego sens.
    Szklany mówisz... Masz już przemyślany jakiś patent na to, by zawsze był krystalicznie czysty? Tylko wtedy będzie to naprawdę ładnie wyglądać. Ciapki deszczowe, czy, co gorsza, deszczowo-brudno-śniegowe kompletnie zepsują efekt.
    Myjka ciśnieniowa na stanie jest?
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na wizytę teściowej sie je umyje. Okna jak okna - cofnięte pod zadaszenie.
    Ostatnio edytowane przez Pasqud ; 24-09-2015 o 20:04

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Wyceny stanu surowego otwartego.

    Mam już dwie oferty. Na wybudowanie stanu surowego zamkniętego w roku 2016
    Różnią się między sobą o zaledwie 130.000 zł. /sto trzydzieści tysięcy złotych/.
    Chyba nie muszę dodawać, że ta niższa jest bliska temu co oszacowałem po wielomiesięcznej lekturze Muratora oraz tego forum.

    I teraz refleksja. Dlaczego ktoś mi składa ofertę w takiej wysokości wiedząc, że nie będzie jedyną osobą o to poproszoną. Albo mnie nie lubi albo chce obrazić....

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Widzę, zę bardzo ciekawy projekt. Dach bez okapów to jest to, choć po tytule myślałem, że dom będzie drewniany(bukowy...
    Ja przy wykonaniu bezokapowego dachu miałem spore problem ze znalezieniem ekipy, która się tego podejmie I wyszło w sumie tak sobie. Z ziemi na szczęście nie widać niedoróbek przy blacharce... Nie oszczędzaj tutaj!

    Co do układu, to ponieważ dom jest indywidualny, to podejrzewam, że ułożony "pod inwestora", więc się nie wypowiadam. Co do oszklonego przejścia do garażu - będziesz zbierał martwe ptaki kilka razy w tygodniu - gwarantuje. U mnie to już taka selekcja naturalna

    Będę trzymał kciuki - powodzenia!
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Doczekałem się kolejnej oferty. 130.000 brutto....
    Bądź tu mądry i pisz wiersze....

    A chciałem uniknąć sytuacji takiej, że dostanę oferty o takim rozrzucie, iż zgłupieje. Więc poprosiłem tylko o kilka i to firmy, które faktycznie istnieją, a nawet są polecane na forum. Tak więc na chwilę obecną różnica pomiędzy najniższą ofertą, a najwyższą wynosi jakieś 150%.....
    Jakieś pomysły? Bo ja chyba muszę dostroić umysł do tej branży....

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wykonawca wybrany, teraz tylko czekać do wiosny.
    Pod wpływem lektury forum zrezygnowałem z prysznica na dole i będzie tylko ubikacja za to spiżarka zrobi się większa.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony