dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Przykrycie krokwi styropianem przy ścianie szczytowej.

    Witam
    Jestem na etapie więźby i ścian szczytowych. Dzień nieuwagi i krokwie mam tuż przy ścianach szczytowych. Wiadomo - błąd, ba nawet częsta przypadłość na budowach. Z pewnych względów (rozstaw innych krokwi, lukarny...) rozważam żeby zostawić jak jest i za wskazówką kierbuda w przyszłości ocieplić styropianem do krokwi a później np podcinać styropian aby przykryć jego częścią krokwie aż do nadbitki. Na chwilę obecną planuję 15cm grafitowego styropianu. Krokwie 8cm oddalone od ścian szczytowych 1-3cm. Ściany szczytowe wymurowane do dolnej krawędzi krokwi.
    Wiem, że ten plan awaryjny zapewni gorsze ocieplenie, ale dodatkowo zastanawiam się:
    1. czy to się będzie trzymać i nie pękać od pracującej krokwi, która co prawda będzie dodatkowo usztywniona nadbitką?
    2. czy te 5cm na krokwi to za mało pod względem aby się trzymało (przy 20 cm będzie to już np. 10 cm)?
    3. czy będzie trzeba kleić styropian do krokwi?
    4. czy trzeba coś będzie wepchnąć pomiędzy krokwie a mur (1-3cm)

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Od środka ocieplenie masz pewnie poniżej krokwi. Jeśli tak to wytnij mur do tej wysokości i połącz ocieplenia. Na istniejącą krokiew nabij drugą od zewnątrz.Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Od środka ocieplenie masz pewnie poniżej krokwi. Jeśli tak to wytnij mur do tej wysokości i połącz ocieplenia. Na istniejącą krokiew nabij drugą od zewnątrz.Jan
    Patent z drugą krokwią jest bardzo ciekawy, tyle że wydaje się oryginalny. Nie będzie to "ciężko" wyglądać? Szukałem w necie zdjęć ale nie znalazłem takiej podwójnej krokwi.

    Czy obłożenie styropianem (np. 5cm z 15cm) będzie kłopotliwe?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony