dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 84 z 84
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Mianowicie..?
    Raz piszesz, że krokwie nie potrzebne drugi raz, że krokwie co 2 m. Skoro krokwie to jaki jest sens dawać ten materiał?
    No i co potrafisz odpowiedzieć na te pytania, które zadałem we wpisie #75?
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Sugerowany jest układ płatwiowy, z płatwią kalenicową i ewentualnie pośrednimi (jak w filmie). Można również wykonać dach klasyczny, w układzie nakrokwiowym, o zmniejszonej ilości krokwi (np. co 2m) i ułożyć H-Block lub H-Block Plus (krokwie co 3m) poprzecznie do spadku. .
    Tak dokładnie wyglądał mój wpis. Co tu jest niejasnego? Podstawowym modelem systemu jest samonośna płyta (skośna, z dużym zakresem kątów) podparta na płatwiach, w rozstawie wynikającym z grubości, nachylenia itd. We właściwym doborze oraz obliczeniach wspomaga biuro producenta. Alternatywnie można zastosować elementy jako pokrycie ustrojów dżwigarowych czy klasycznej więźby, gdzie, wykorzystując znacznie większą samonośność, można zwiększyć rozstaw krokwi (wymaga obliczenia).
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 26-11-2015 o 10:54

  3. #83
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    yonekyo

    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Firma zakłada mi dach i ze względu na mało miejsca firma zaproponowała mi docieplenie dachu nakrokwiowo płytami PIR. Mój drugi majster mówi, że wiatr będzie hulał mi na poddaszu jak przestrzenie między krokwiami czymś nie zamknę. Poddasze ma być użytkowe. Jak nakrokwiowo będą płyty PIR to krokwie od spodu wystarczy zabudować płytami gk? Jakaś przerwa? Rozumiem, że przestrzeni między krokwiami nie należy niczym wypełniać? Nie będzie tam gwizdał wiatr?

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał yonekyo Zobacz post
    Witam.

    Firma zakłada mi dach i ze względu na mało miejsca firma zaproponowała mi docieplenie dachu nakrokwiowo płytami PIR. Mój drugi majster mówi, że wiatr będzie hulał mi na poddaszu jak przestrzenie między krokwiami czymś nie zamknę. Poddasze ma być użytkowe. Jak nakrokwiowo będą płyty PIR to krokwie od spodu wystarczy zabudować płytami gk? Jakaś przerwa? Rozumiem, że przestrzeni między krokwiami nie należy niczym wypełniać? Nie będzie tam gwizdał wiatr?
    Termoizolacja dachu (niezeleżnie czy nakrokwiowa czy międzykrokwiowa) musi szczelnie stykać się z termoizolacją ściany, więc nie ma mowy o hulaniu wiatru na poddaszu użytkowym.
    W kronikach na forum jest parę przykładów. Może np. tu znajdziesz jakieś inspiracje https://forum.muratordom.pl/showthre...ODO%C5%81A-DIY
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony