dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Veka Softline 82 vs Aluplast Ideal 8000

    Witam tak jak w temacie, chciałbym o porąde w sprawie wyboru okien, w całym domu będzie ich aż 32, dlatego chciałbym aby były to w miarę ciepłe oraz solidne okna (w rozsądnej cenie), zrobiłem wycenę w kilku sklepach i celuje w dwa profile Veki oraz Aluplastu.

    - Veka Softline 82, pakiet 3 szybowy, 7 komór, klamki Hoppe Secoustic, ciepła ramka w zestawie, producent Witraż

    - Aluplast Ideal 8000, pakiet 3 szybowy, 6 komór, producent EkoOkna

    Wycena w raz z montażem 300 zł mniej na korzyść Veki, dlatego chciałbym poznać opinie forumowiczów na temat tych dwóch okien, a może jeszcze jakaś inna opcja.

  2. #2

    Domyślnie

    Też jestem ciekawa odpowiedzi, sama zastanawiam się nad tymi oknami.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mckolek

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-111
    Posty
    7

    Domyślnie

    witam coś nie ma odpowiedzi a szkoda bo ja tez nastawiłem się na Witraż Softline 82 kol. WINCHEST . mój sąsiad , który od 1995 roku wstawia okna i chyba ma jakąś wiedze na ten temat (rozwijająca się firma i nie narzeka na brak klientów ) właśnie mi ten model - profil polecił. Do wyboru miałem jeszcze lokalną firmę Abacus ale oni na innym profilu robią i według niego Veka jest lepsza.
    Niech ktoś kto już ma te okna i je użytkuje cos o nich powie to będzie nam łatwiej podjąć jakąś decyzję. pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Sąsiad powiedział że Abakus to lokalna firma? W mojej ocenie obie są na podobnym poziomie a nawet wskazalbym na Abakus.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    Widzę, że z Lublina jesteś mogę polecić bardzo dobry salon w pełnym słowie https://www.facebook.com/salonszalacha.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Sąsiad powiedział że Abakus to lokalna firma? W mojej ocenie obie są na podobnym poziomie a nawet wskazalbym na Abakus.
    Dokładnie, zresztą ma dobre opinie w rynku, dobry dział reklamacji i dobrą obsługę.
    Jeśli chodzi o okna to polecałbym Vekę.
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mckolek

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-111
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Sąsiad powiedział że Abakus to lokalna firma? W mojej ocenie obie są na podobnym poziomie a nawet wskazalbym na Abakus.
    Twój sąsiad powiedział, że Abakus to lokalna firma? no to ok w takim razie, bo mój tak nie mówił.
    Powiedz dlaczego wskazałbyś na Abacusa? co mają lepszego w tym co proponowane jest przez Witraż Softline 82 (co w porównywalnym modelu Abacusa jest lepsze?)

  8. #8

    Domyślnie

    A np. W ramach jednego producenta np. Na a.. To który profil wybrać? Veka 82 czy ideal? Chciałabym żeby okna były bezproblemowe (głównie o hs się martwię)

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał mahogany6 Zobacz post
    Chciałabym żeby okna były bezproblemowe (głównie o hs się martwię)
    Bezproblemowych okien to chyba nie było, nie ma i nie będzie. To wyrób mechaniczny, który zużywa się w eksploatacji, więc zawsze istnieje ryzyko pogorszenia lub utraty właściwości. A co do HS to te w Aluplaście z progiem kompozytowym uzyskują lepsze wyniki niż Slide 82.
    PRO QUALITY

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Bezproblemowych okien to chyba nie było, nie ma i nie będzie. To wyrób mechaniczny, który zużywa się w eksploatacji, więc zawsze istnieje ryzyko pogorszenia lub utraty właściwości. A co do HS to te w Aluplaście z progiem kompozytowym uzyskują lepsze wyniki niż Slide 82.
    Test czy to na pewno TY napisałeś ?
    Brzmi bardzo lakonicznie i całkowicie nie merytorycznie.
    Co to niby znaczy, że uzyskują lepsze wyniki ??? wyniki czego ? gdzie ? jak ?
    Piszesz o zużyciu mechaniczny to zaraz ktoś pomyśli, że Slide się szybciej "zużyje" a tego to chyba nie sprawdzałeś ? choć ... kto tam Cię wie

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony