dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szosteks

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-543
    Posty
    3

    Domyślnie Kominek z płaszczem wodnym - układ zamkniety?!

    Witam,

    przeglądając forum trafiłem na kilka podobnych tematów jednak po krótkiej wymianie konkretnych odpowiedzi zaczynało się skakanie do gardeł pomiędzy użytkownikami.
    Zasadniczo wszyscy zgodnie mówią, że układ powinien być otwarty, ale chciałbym to potwierdzić.
    Kupiłem kominek w kratki.pl maja 12kw, gdzie w książeczce są tylko i wyłącznie schematy układu otwartego, natomiast handlowiec kompletujący mi elementy do pieca, wysłał mi naczynie przeponowe i grupę bezpieczeństwa 3 bary...i tu pojawia się wątpliwość.
    Czy piec z wężownicą + przepustnicą i dolotem powietrza + 2 zawory + naczynie przeponowe nie jest wystarczająco zabezpieczony?
    Piec jest z wężownica schładzającą i wg tego co wyczytałem tu: http://www.fachowyinstalator.pl/ogrz...em-wodnym.html taka wężownica dopuszcza do umieszczenia kominka w układzie zamkniętym.
    Dodam tylko że kominek będzie się znajdował w domu z wodą z hydroforu więc bez prądu, nie mam więcej niż w zbiorniku 60l.
    O układach zamkniętych każdy pisze że są niebezpieczne, ale czy taki układ otwarty w przypadku wystąpienia skrajnego przypadku jakim jest przegrzanie pieca i brak prądu a co za tym idzie braku wody w zbiorniku wyrównawczym jest bezpieczniejszy? Utworzy się przecież w instalacji poduszka powietrzna.
    Jestem młoda osobą remontującą stary dom, proszę o wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi.

    Pozdrawiam,
    Sławek

  2. #2
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wystarczyłoby kupić wkład z płaszczem wodnym marki ROMOTOP przeznaczony do instalowania w układach zamkniętych i nie miałbyś takich dylematów...
    Wkład w układzie otwartym to więcej minusów ... np KOROZJA
    Darek B

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szosteks

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-543
    Posty
    3

    Domyślnie

    A co ten wkład ma w sobie, z czego jest zbudowany że przeznaczony jest pod układ zamknięty?

  4. #4

    Domyślnie

    Ma wężownicę, uruchamianą na wypadek przegrzania i zawór bezpieczeństwa. Nie wiem na pewno, ale sądzę, że wszystkie kominki zaopatrzone w wężownicę moą obecnie pracować w układzie zamkniętym. Z zachowaniem wymaganych zabezpieczeń i ze zdrowym rozsądkiem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony