dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Talking Pellet czy gaz projekt M188 Pastelowa tęcza

    Witam,

    Zwracam sie z uprzejma prosba do Forumowiczow a doradztwo w kwestii wyborze kotla - pellet czy gaz o to jest pytanie. Projekt domu z muratora M188 Pastelowa tęcza.
    Po przeczytaniu wielu opinii odbijam sie niczym pilka miedzy jednym wyborem a drugim. Czy pellet faktycznie wyjdzie sporo taniej? Zastanawialem sie nad wyborem kotla EcoFire PES ktorego koszt to ok. 12tys. zl. Slyszalem opinie, ze lepiej kupic dobry piec gazowy kondensacyjny i wcale nie duze koszty eksploatacji beda.
    Nie wiem tez co z kominkiem - jesli mialbym wybrac piec gazowy to chyba warto posiadac kominek z DGP ale przy kotle na pellety moze tylko biokominek rozpalany przy wyjatkowych okazjach jako ozdoba a nie zrodlo ciepla.

    Mam tez watpliwosci w kwestii wentylacji - czy reku czy grawitacyjna ale podejrzewam, ze o to powinienem juz pytac w innym dziale.

    Wszelkie wpisy ktore moga mi pomoc beda docenione.

    Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad gazem.
    Pellet nie wyjdzie sporo taniej niż gaz.
    O ile w ogóle wyjdzie taniej.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Moze nawet wyjdzie trochę taniej, ale.... Wożenie, przechowywanie, wsypywanie tego pelletu... Wyrzucanie popiołu, czyszczenie co jakiś czas wymiennika....
    Bez sensu przy tek niewielkiej oszczędności...

    Też kiedyś myślałem o pellecie, na szczeście sie wyleczyłem. Traciłbym cenne m2 na dużo większy, niż gazowy kocioł, jakiś skład paliwa...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4

    Domyślnie

    Jam mam gaz i kominek z DGP.. Kominka używam najczęściej w okresach przejściowych - jesienią i wiosną. Uważam to za niezłe połączenie.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Polecam nasze rozwiązanie:

    KOMINEK HYBRYDOWY NA PELLET I DREWNO

    Nowoczesny samoczyszczący się kocioł na pellet połączony z kominkiem.m

    Jako kedne z nielicznych kominków posiadają automatyczne rozpalanie drewna !

    Nie czyścimy kominka przez 1 miesiąc, nie dosypujemy do kominka nawet przez 1 miesiąc, szybę czyścimy raz na 2 tygodnie.
    Sterujemy pracą kominka przez internet.

    Zyskują Państwo wolne pomieszczenie po kotłowni oraz niższy koszt instalacji.

    www.iwonapellets.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony