dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 29
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 579
  1. #1

    Domyślnie Najmniejszy kocioł z podajnikiem na węgiel

    Dostałem po rodzicach mały stary domek.
    Chcę go ogrzewać węglem, kotłem automatycznym z podajnikiem.
    Jakie są najmniejsze takie kotły dostępne w sprzedaży?
    Które z nich są najlepsze i dlaczego?
    Nie biorę pod uwagę innych rodzajów ogrzewania, tylko węglowe. Taki jest mój wybór.

    Czytam to forum już od kilku tygodni, ale trudno mi się doszukać informacji, które potrzebuję. Taki tutaj galimatias.
    Możecie mi coś pomóc?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Napisz moze trochę więcej o tym odziedziczonym domku, ile metrów jest do ogrzania, czy jest on jakoś ocieplony ( zewnątrz,dach ), jakie okna itp i itd.
    Mały domek różne można rozumieć to za mało.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tylko.węgiel Zobacz post
    Dostałem po rodzicach mały stary domek.
    Chcę go ogrzewać węglem, kotłem automatycznym z podajnikiem.
    Jakie są najmniejsze takie kotły dostępne w sprzedaży?
    Które z nich są najlepsze i dlaczego?
    Nie biorę pod uwagę innych rodzajów ogrzewania, tylko węglowe. Taki jest mój wybór.

    Czytam to forum już od kilku tygodni, ale trudno mi się doszukać informacji, które potrzebuję. Taki tutaj galimatias.
    Możecie mi coś pomóc?
    Witaj,
    Musisz znać zapotrzebowanie domu w kW ,może Ci w tym pomóc orientacyjnie strona cieplowlasciwe.Od tego zacznij ,ustal zapotrzebowanie domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Napisz moze trochę więcej o tym odziedziczonym domku, ile metrów jest do ogrzania, czy jest on jakoś ocieplony ( zewnątrz,dach ), jakie okna itp i itd.
    Mały domek różne można rozumieć to za mało.
    Wiem, że potrzebuję poniżej 10kW, dlatego pytam o najmniejszy. Mówiono mi, że takich chyba nie ma, ale tu były wzmianki o 9kW i nawet chyba o 7kW.
    To dom ceglany jeszcze sprzed wojny. Ojciec grzał piecami i tak jest teraz. Gazu nie ma. Jest komin i jest duża piwnica. Komin to ten od pieców ma się rozumieć. Woda jest grzana elektrycznie, ale chciałbym grzać ją węglem, bo tu mówi się, że jest dużo taniej. Instalacji c.o. oczywiście nie ma, ale o tym potem, jak rozeznam sprawę kotłów.

    Nie chcę słuchać o żadnych pompach ciepła, elektryce itp.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tylko.węgiel Zobacz post
    Wiem, że potrzebuję poniżej 10kW, dlatego pytam o najmniejszy. Mówiono mi, że takich chyba nie ma, ale tu były wzmianki o 9kW i nawet chyba o 7kW.
    To dom ceglany jeszcze sprzed wojny. Ojciec grzał piecami i tak jest teraz. Gazu nie ma. Jest komin i jest duża piwnica. Komin to ten od pieców ma się rozumieć. Woda jest grzana elektrycznie, ale chciałbym grzać ją węglem, bo tu mówi się, że jest dużo taniej. Instalacji c.o. oczywiście nie ma, ale o tym potem, jak rozeznam sprawę kotłów.

    Nie chcę słuchać o żadnych pompach ciepła, elektryce itp.
    Zebiec Merkury 9kW,Ogniwo 10kW,Skam-P 7kW,Rbr12 kW. Kolejność przypadkowa

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał lsd Zobacz post
    Zebiec Merkury 9kW,Ogniwo 10kW,Skam-P 7kW,Rbr12 kW. Kolejność przypadkowa
    Dzięki. Rzeczywiście nie za wiele.
    Poszukam sobie coś o nich, a potem na pewno będę miał o co pytać.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał lsd Zobacz post
    Zebiec Merkury 9kW,Ogniwo 10kW,Skam-P 7kW,Rbr12 kW. Kolejność przypadkowa
    Czy producentem kotła Skam-P 7 kW jest firma SEKOM Łucki z Pleszewa? Wygląda mi, że to ona. Ale nie ma w ofercie Skam-P 7 kW, zaczyna dopiero od 12 kW.
    Kto jest producentem Skam-P 7 kW? Ktoś inny?
    Taka moc kotła najbardziej mi pasuje. Gdzie mogę znaleźć o nim jakieś informacje?
    Znalazłem jeszcze jakiś sklep, który pisze, że Skam-P 7 kW ma wysprzedane i zamówienia będzie przyjmował dopiero w 2016r. To mi nie przeszkadza, nie potrzebuję go teraz. Ale sklep nie podaje, kto jest producentem.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    pisz do kolegi Jarecki79
    to jego sklep pewnie znalazłeś i z nim możesz się dogadac w kwestii zamówienia tego kociołka z odpowiadającym Ci sterowaniem
    to on popełnia te kociołki
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał lsd Zobacz post
    Zebiec Merkury 9kW,Ogniwo 10kW,Skam-P 7kW,Rbr12 kW. Kolejność przypadkowa
    Mam taki dom:
    -połówka „poczwórnego bliźniaka”; każda połówka tego bliźniaka, to dwa takie same mieszkania, jedno na parterze, drugie na piętrze; do mnie należy cała taka połówka, oba piętra;
    -każde mieszkanie, to 2 pokoje + kuchnia ze spiżarką z oknem + łazienka + maleńki przedpokój - razem niecałe 60m2;
    -połówki bliźniaka stykają się ze sobą ścianą (spiżarka-łazienka);
    -w pokojach są piece kaflowe; w kuchniach - kuchnie węglowe; wszystkie (i parter i piętro) podłączone są do jednego komina (nie wiem jeszcze, jak ten komin wygląda w środku, wydaje mi się, że chyba jest podzielony); wszystkie są sprawne; sąsiedzi z drugiej połówki bliźniaka mają drugi taki sam komin;
    -łazienki mają piece węglowe, takie „rura w rurze”, podłączone do innego komina, razem z łazienkami od sąsiadów z drugiej połówki „bliźniaka”; oba piece są sprawne;
    - do ciepłej wody są zainstalowane elektryczne grzejniki przepływowe, a w kuchni gotuje się na elektrycznej płycie, takiej na 350V.
    Tak wygląda dom.

    Dlaczego chcę „tylko węgiel”?
    -Po trosze z oszczędności, bo wszyscy piszą i mówią, że to najtańszy sposób ogrzewania, a ilość ludzi kupujących kotły węglowe chyba to potwierdza. Ludzie się nie mylą w takich sprawach.
    -Po trosze z sentymentu, bo te piece to były „oczkiem w głowie” dziadka i później taty. Są naprawdę piękne. Oba mieszkania są przepięknie urządzone w stylu staroświeckim. To nie są jakieś super wartościowe antyki, ale to wszystko jest super piękne i wygodne. Chcę tak mieszkać.

    Jaki kocioł?
    Ekspert, który oglądał te mieszkania stwierdził, że maksymalnie potrzebna moc kotła nie przekroczy 10kW; do ogrzania obu mieszkań, łącznie z ciepłą wodą. Dodał także, że przez 90% czasu grzewczego kocioł będzie pracował poniżej 50% swojej mocy maksymalnej.
    Niestety, nie był ekspertem od kotłów węglowych, więc powiedział mi tylko, że jego zdaniem takich małych kotłów węglowych z podajnikiem chyba się nie produkuje.
    Z kolei ja, wyczytałem tu na forum, że kotły za duże w stosunku do potrzeb, to większe zużycie opału oraz większe ryzyko, że szybko skorodują z powodu wykraplania się kwasów ze spalin. Dobrze to zrozumiałem?

    Dlatego z podanych przez kolegę kotłów preferowałbym ten najmniejszy, czyli Skam-P 7kW. Nie boję się, że mógłby być za mały w wielkie mrozy, bo piece kaflowe będą nadal sprawne, więc zawsze będzie można wspomóc kocioł piecami.

    O co mi chodzi?
    Potrzebuję odpowiedzi na pytanie:

    Dlaczego warto kupić kocioł Skam-P 7kW?


    albo:

    Dlaczego nie warto kupować kotła Skam-P 7kW, ale raczej kocioł …………… (i tu wymienić jaki i dlaczego)?


    Z góry dziękuję za odpowiedzi, bo ten ekspert, który mi doradzał, skierował mnie na to forum, bo tu uzyskam najlepsze informacje, jak zapewnił.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał tylko.węgiel Zobacz post
    Mam taki dom:
    -połówka „poczwórnego bliźniaka”; każda połówka tego bliźniaka, to dwa takie same mieszkania, jedno na parterze, drugie na piętrze; do mnie należy cała taka połówka, oba piętra;
    -każde mieszkanie, to 2 pokoje + kuchnia ze spiżarką z oknem + łazienka + maleńki przedpokój - razem niecałe 60m2;
    -połówki bliźniaka stykają się ze sobą ścianą (spiżarka-łazienka);
    -w pokojach są piece kaflowe; w kuchniach - kuchnie węglowe; wszystkie (i parter i piętro) podłączone są do jednego komina (nie wiem jeszcze, jak ten komin wygląda w środku, wydaje mi się, że chyba jest podzielony); wszystkie są sprawne; sąsiedzi z drugiej połówki bliźniaka mają drugi taki sam komin;
    -łazienki mają piece węglowe, takie „rura w rurze”, podłączone do innego komina, razem z łazienkami od sąsiadów z drugiej połówki „bliźniaka”; oba piece są sprawne;
    - do ciepłej wody są zainstalowane elektryczne grzejniki przepływowe, a w kuchni gotuje się na elektrycznej płycie, takiej na 350V.
    Tak wygląda dom.

    Dlaczego chcę „tylko węgiel”?
    -Po trosze z oszczędności, bo wszyscy piszą i mówią, że to najtańszy sposób ogrzewania, a ilość ludzi kupujących kotły węglowe chyba to potwierdza. Ludzie się nie mylą w takich sprawach.
    -Po trosze z sentymentu, bo te piece to były „oczkiem w głowie” dziadka i później taty. Są naprawdę piękne. Oba mieszkania są przepięknie urządzone w stylu staroświeckim. To nie są jakieś super wartościowe antyki, ale to wszystko jest super piękne i wygodne. Chcę tak mieszkać.

    Jaki kocioł?
    Ekspert, który oglądał te mieszkania stwierdził, że maksymalnie potrzebna moc kotła nie przekroczy 10kW; do ogrzania obu mieszkań, łącznie z ciepłą wodą. Dodał także, że przez 90% czasu grzewczego kocioł będzie pracował poniżej 50% swojej mocy maksymalnej.
    Niestety, nie był ekspertem od kotłów węglowych, więc powiedział mi tylko, że jego zdaniem takich małych kotłów węglowych z podajnikiem chyba się nie produkuje.
    Z kolei ja, wyczytałem tu na forum, że kotły za duże w stosunku do potrzeb, to większe zużycie opału oraz większe ryzyko, że szybko skorodują z powodu wykraplania się kwasów ze spalin. Dobrze to zrozumiałem?

    Dlatego z podanych przez kolegę kotłów preferowałbym ten najmniejszy, czyli Skam-P 7kW. Nie boję się, że mógłby być za mały w wielkie mrozy, bo piece kaflowe będą nadal sprawne, więc zawsze będzie można wspomóc kocioł piecami.

    O co mi chodzi?
    Potrzebuję odpowiedzi na pytanie:

    Dlaczego warto kupić kocioł Skam-P 7kW?


    albo:

    Dlaczego nie warto kupować kotła Skam-P 7kW, ale raczej kocioł …………… (i tu wymienić jaki i dlaczego)?


    Z góry dziękuję za odpowiedzi, bo ten ekspert, który mi doradzał, skierował mnie na to forum, bo tu uzyskam najlepsze informacje, jak zapewnił.
    Chyba ktoś tu kogoś próbuje wkręcić.
    Ostatnio edytowane przez KaliMi ; 04-10-2015 o 21:40

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaliMi Zobacz post
    Chyba ktoś tu kogoś próbuje wkręcić.
    Dziękuję. Bardzo mi pomogłeś.
    Czy ten mój zamiar jest aż tak głupi?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał tylko.węgiel Zobacz post
    Dziękuję. Bardzo mi pomogłeś.
    Czy ten mój zamiar jest aż tak głupi?
    na tym forum masz dużo informacji , wysil się trochę i poczytaj . wystarczy poczytać, nie ma tu wróżek nikt nie zrobi roboty za ciebie , pozdr

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    na tym forum masz dużo informacji , wysil się trochę i poczytaj . wystarczy poczytać, nie ma tu wróżek nikt nie zrobi roboty za ciebie , pozdr
    Dziękuję. Pomogłeś mi jeszcze bardziej, niż poprzednik.

    Czy nikt na tym forum nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie - Czy warto kupować kocioł Skam-P 7kW, czy nie warto?
    Czy to dobry kocioł, czy byle co?

    Czytam to forum od ponad miesiąca i takiej informacji nie znalazłem.

    Nikt z czytelników forum go nie używa?

    O kotle Merkury z Zębca też nie znalazłem nic.

    O kotłach 10-12kW jest mnóstwo informacji, ale dla mnie to chyba za duża moc.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał tylko.węgiel Zobacz post
    Dziękuję. Pomogłeś mi jeszcze bardziej, niż poprzednik.

    Czy nikt na tym forum nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie - Czy warto kupować kocioł Skam-P 7kW, czy nie warto?
    Czy to dobry kocioł, czy byle co?

    Czytam to forum od ponad miesiąca i takiej informacji nie znalazłem.

    Nikt z czytelników forum go nie używa?

    O kotle Merkury z Zębca też nie znalazłem nic.

    O kotłach 10-12kW jest mnóstwo informacji, ale dla mnie to chyba za duża moc.
    Zadzwoń do producentów tych kotłów.
    Dla ciebie to chyba każdy kocioł będzie zły.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał tylko.węgiel Zobacz post
    Dziękuję. Pomogłeś mi jeszcze bardziej, niż poprzednik.

    Czy nikt na tym forum nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie - Czy warto kupować kocioł Skam-P 7kW, czy nie warto?
    Czy to dobry kocioł, czy byle co?

    Czytam to forum od ponad miesiąca i takiej informacji nie znalazłem.

    Nikt z czytelników forum go nie używa?

    O kotle Merkury z Zębca też nie znalazłem nic.

    O kotłach 10-12kW jest mnóstwo informacji, ale dla mnie to chyba za duża moc.
    stary czytać nie potrafisz.
    skamp cieszy się bardzo dobrą opinią. czytaj forum i jak masz pytanie dot. konfiguracji kotła pytaj kolegę jarecki79

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaliMi Zobacz post
    Chyba ktoś tu kogoś próbuje wkręcić.
    Nie chyba, tylko na pewno. Aż żenujące jak się to czyta.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #17

    Domyślnie

    o co wam chodzi?
    Umiem czytać i przez ponad miesiąc czytanie tego forum nauczyłem się naprawdę wiele.
    Także tego, że najlepsze są opinie użytkowników. Czekam na takie opinie. Opinii producentów też chętnie posłucham, jak dowiem się, że użytkownicy są zadowoleni.
    A jak się niczego nie dowiem, to zastanowię się - dlaczego? i też dam sobie radę. Bez obaw. To nie Kosmos.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał tylko.węgiel Zobacz post
    o co wam chodzi?
    Umiem czytać i przez ponad miesiąc czytanie tego forum nauczyłem się naprawdę wiele.
    Także tego, że najlepsze są opinie użytkowników. Czekam na takie opinie. Opinii producentów też chętnie posłucham, jak dowiem się, że użytkownicy są zadowoleni.
    A jak się niczego nie dowiem, to zastanowię się - dlaczego? i też dam sobie radę. Bez obaw. To nie Kosmos.
    Za kogo się podszywasz.
    Ją już mam pewne podejżenia.
    Nika też masz ciekawego.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaliMi Zobacz post
    Za kogo się podszywasz.
    Ją już mam pewne podejżenia.
    Nika też masz ciekawego.
    Wiesz coś o Skam-P 7kW? Potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie? To odpowiedz.
    Jak nie potrafisz odpowiedzieć, to się wypchaj.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał tylko.węgiel Zobacz post
    Wiesz coś o Skam-P 7kW? Potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie? To odpowiedz.
    Jak nie potrafisz odpowiedzieć, to się wypchaj.
    Ciebie kotły nie interesują.

Strona 1 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony