dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafcioa4 Zobacz post
    Ten kocioł ma feler w sam w sobie. Jak go przerobiłem na dolnego spalania to mogę nawet 50st. trzymać i mam komin suchy. Aktualnie trzymam 60st. i nic złego się nie dzieje.
    Jeden z moich klientów też miał dość dokładnie tego modelu i wymienił go na Skam-P Plus.

    Po przeczytaniu o instalacji oraz ilości mieszkańców podtrzymuję 17 kW.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #22

    Domyślnie

    Zerknij do tematu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...5%82ych/page54
    Temat o kotłach dolnego spalania.
    Być może ktoś Ci pomoże w rozwiązaniu Twojego problemu z obecnym kotłem.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafcioa4

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Leśno
    Kod pocztowy
    89-634
    Posty
    91

    Domyślnie

    [QUOTE=kedlaw0;6958347]Dobierając porządny kocioł do zapotrzebowania to i tak się ma w nim zapas mocy, więc po co kupiwać większy? Mam Skam 12kw, który spokojnie do 15 kw by poszedł.


    Kedlaw0 możesz napisać ile m2 ogrzewasz?

  4. #24
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafcioa4 Zobacz post
    Kedlaw0 możesz napisać ile m2 ogrzewasz?
    Ale ogrzewane m2 mają się nijak do obciążenia cieplnego czyli do potrzebnej mocy urządzenia grzewczego.
    Przykład żeby unaocznic na cyferkach,żeby bardziej przykumac.Ja ogrzewajac 118m2 potrzebuję przy -20st.C urządzenia grzewczego o mocy 3,5kW do pracy ciągłej a inny inwestor do ogrzania 118m2 będzie potrzebował 6-7kW czyli o 100% mocniejszego urządzenia.
    Czyli jaki z tego morał ?
    12kW czy nawet 15kW to w moim przypadku byłby kosmos i szczyt głupoty a u tego drugiego jedynie niefrasobliwosc i nie wiedzą
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 08-10-2015 o 06:59

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale ogrzewane m2 mają się nijak do obciążenia cieplnego czyli do potrzebnej mocy urządzenia grzewczego.
    Przykład żeby unaocznic na cyferkach,żeby bardziej przykumac.Ja ogrzewajac 118m2 potrzebuję przy -20st.C urządzenia grzewczego o mocy 3,5kW do pracy ciągłej a inny inwestor do ogrzania 118m2 będzie potrzebował 6-7kW czyli o 100% mocniejszego urządzenia.
    Czyli jaki z tego morał ?
    12kW czy nawet 15kW to w moim przypadku byłby kosmos i szczyt głupoty a u tego drugiego jedynie niefrasobliwosc i nie wiedzą
    I dlatego mistrz propagandy który potrzebuje urządzenia grzewczego o mocy 3,5kW zaaplikował sobie urządzenie grzewcze o mocy 9kW.
    Czy to w przypadku mistrza był szczyt głupoty czy też tylko niefrasobliwości połączonej z niewiedzą ?
    Niech mistrz się nie wywnętrza.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  6. #26
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    I dlatego mistrz propagandy który potrzebuje urządzenia grzewczego o mocy 3,5kW zaaplikował sobie urządzenie grzewcze o mocy 9kW.
    Czy to w przypadku mistrza był szczyt głupoty czy też tylko niefrasobliwości połączonej z niewiedzą ?
    Niech mistrz się nie wywnętrza.
    No niestety,brak rozumnego czytania w dalszym ciągu występuje.
    Wyraźnie napisałem, ze 3,5kW w przypadku CIĄGŁEGO grzania.
    Nie po to wybudowalem dom o potężnej możliwości akumulacji i o dużej bezwładności i nie po to mam 32cm betonu do odbioru ciepła, żeby ogrzewanie mi pykalo.
    Niestety tego do tej pory,od kilku już lat nie możesz pojąć, zrozumiec,przyswoić.

    Pokaż mi inwestora, który grzejac w oparciu o taryfę G12 grzeje w systemie CIĄGŁYM.
    Zrozum to wreszcie bo takiego z siebie robić to klienci Twoi odpowiednio o Tobie pomyślą.

    Aha,przypomnę też wzór z wyliczeniem jak mocne potrzebowałem urządzenie grzewcze:
    3,5kW*24h/10h=8,6kW.
    Zatkao kakao czy objasnic czemu potrzebowałem urządzenia grzewczego o mocy 8,6kW pomimo iż obciążenie jest 3,5kW ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 09-10-2015 o 06:15

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafcioa4

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Leśno
    Kod pocztowy
    89-634
    Posty
    91

    Domyślnie

    karoka65 wiem z internetu, że sprzedajesz kotły. Mam do Ciebie takie pytanie, czy sprzedałeś jakiś kocioł 12kw do mieszkania około 300m2? Jak myślisz do mojego mieszkania będzie odpowiedni 12 kw czy 17kw?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafcioa4 Zobacz post
    karoka65 wiem z internetu, że sprzedajesz kotły. Mam do Ciebie takie pytanie, czy sprzedałeś jakiś kocioł 12kw do mieszkania około 300m2? Jak myślisz do mojego mieszkania będzie odpowiedni 12 kw czy 17kw?
    Tak, w zeszłym roku brał gościu RBRa 12kW do nie nowego domu ale dość dobrze ocieplonego o powierzchni chyba coś około 340m2 z tym że kociołek jest sparowany z buforem 2000L. Mieszka koło Głuchołaz, wiem że czyta forum ale nigdy nie widziałem żeby coś pisał.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zatkao kakao czy objasnic czemu potrzebowałem urządzenia grzewczego o mocy 8,6kW pomimo iż obciążenie jest 3,5kW ?
    Przecież prosiłem żeby się nie wywnętrzał, kolega pyta czy kocioł 12 czy 17kW, nie pyta o Twoją pompkę, Twoje 3 domeczki wstawił by do swojego domu

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tak, w zeszłym roku brał gościu RBRa 12kW do nie nowego domu ale dość dobrze ocieplonego o powierzchni chyba coś około 340m2 z tym że kociołek jest sparowany z buforem 2000L. Mieszka koło Głuchołaz, wiem że czyta forum ale nigdy nie widziałem żeby coś pisał.
    O rety! To ile mocy ma ta 12kW? Jeszcze więcej, niż 19kW, o których tu już pisano???
    Ukłony dla Redakcji

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    a może pytanie należy postawić jakie straty ma ten dom że 12KW daje rade go ogrzać?
    kij ma 2 końce doktorku
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    a może pytanie należy postawić jakie straty ma ten dom że 12KW daje rade go ogrzać?
    kij ma 2 końce doktorku
    Ja tylko pytam, koteczku
    Ukłony dla Redakcji

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    a może pytanie należy postawić jakie straty ma ten dom że 12KW daje rade go ogrzać?
    kij ma 2 końce doktorku
    Też liczył bym bardziej na takie pytanie i daje to już jakieś wyobrażenie ludziom którzy to czytają.
    Zatem do jakiego domu można by wstawić kocioł 26kW ?
    Oczywiście do każdego, wystarczy tylko "pięknie" omamić jakiegoś naiwniaka, który łyknie forumowy normohaczyk.
    Na szczęście między tym haczykiem a klientem jest jeszcze karoka, minertu czy suspenser
    Dlatego tak ich co niektórzy nie lubią, bardziej lubią tych z "molochów" gdzie na domki 120 czy 150m pakuje się te "kloce" byle kasa się zgadzała.
    W tym roku sprzedałem tydzień temu pierwszy kocioł o mocy 25kW, obiekt z tego co wiem ponad 500m, niewiadomą na tą chwilę jest zużycie CWU ale z tego co wiem może być pokaźne, dlatego ten zapas

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Też liczył bym bardziej na takie pytanie i daje to już jakieś wyobrażenie ludziom którzy to czytają.
    Zatem do jakiego domu można by wstawić kocioł 26kW ?
    Oczywiście do każdego, wystarczy tylko "pięknie" omamić jakiegoś naiwniaka, który łyknie forumowy normohaczyk.
    Na szczęście między tym haczykiem a klientem jest jeszcze karoka, minertu czy suspenser
    Dlatego tak ich co niektórzy nie lubią, bardziej lubią tych z "molochów" gdzie na domki 120 czy 150m pakuje się te "kloce" byle kasa się zgadzała.
    W tym roku sprzedałem tydzień temu pierwszy kocioł o mocy 25kW, obiekt z tego co wiem ponad 500m, niewiadomą na tą chwilę jest zużycie CWU ale z tego co wiem może być pokaźne, dlatego ten zapas
    Odpowiem brutalnie szczerze.
    Ja wiem, jaką moc maksymalną ma OEPM, więc z pewnością nie będę jej polecał do zbyt małych domów.
    Natomiast ty i cała wasza kompania macie zerową wiedzę o mocach i sprawnościach sprzedawanych przez was kotłów (przepraszam, z wyjątkiem Ogniwa, które także sprzedajesz), więc kocioł 12kW może być równie dobrze kotłem 25kW, a co tam... Toteż manipulujecie informacją tak, jak wam wygodnie. Teraz u twoich kompanów (u ciebie nie) pojawił się nowy kocioł, jakiś EKO RETORT, dla którego nawet producent jest utajniony, nie tylko wyniki badań.
    Ukłony dla Redakcji

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Ja tylko pytam, koteczku
    ja wiem Panie Jacku
    tylko te pytania z ust (lub spod palca) osoby wykształconej powinny uwzględniać wszelkie za i przeciw a nie być jedynie tendencyjnymi próbami dokopania konkurencyjnemu produktowi. Cenię Pańską wiedzę ale wolę ją w wydaniu obiektywnym a nie subiektywnym i jednostronnym. w tym drugim kiepsko się to czyta
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    ja wiem Panie Jacku
    tylko te pytania z ust (lub spod palca) osoby wykształconej powinny uwzględniać wszelkie za i przeciw a nie być jedynie tendencyjnymi próbami dokopania konkurencyjnemu produktowi. Cenię Pańską wiedzę ale wolę ją w wydaniu obiektywnym a nie subiektywnym i jednostronnym. w tym drugim kiepsko się to czyta
    Są takie miejsca, gdzie jest taka wiedza i poważni goście są tam mile widziani.
    Ukłony dla Redakcji

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony